Jump to content

Penetrator

Forum members
 • Content Count

  423
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Penetrator last won the day on July 23 2020

Penetrator had the most liked content!

Community Reputation

5 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zostało im do 31grudnia trochę kasy do wydania, a ty się czepiasz...
 2. Sami fachowcy, ale może kogoś zainteresuje... http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/32463?t=NATO-pyta-o-Tallboya&fbclid=IwAR2wHrc9PMKwPewoQyxKZ61kcfpCTP12cOc6ZqV7T3q67Shx4xFkBXe87fI
 3. Pytanie jest takie: jeżeli na jednej działce geodezyjnej jest niewydzielona geodezyjnie droga gminna, czy też '"gminna droga wewnętrzna" , w każdym razie droga publiczna (wjazd na nią oznaczony jest znakiem A6b), to do kogo należy ta działka geodezyjna?
 4. Ta jedna działka geodezyjna jest bardzo ciekawa :). Ma numer kolejny, tak jak sąsiadujące z nią działki leśne, leśnicy prowadzą na niej działalność leśną. Ponadto jest tam budynek poprodukcyjny z dużym betonowym parkingiem, oraz droga publiczna, gminna.
 5. Nie jest tak źle. Fakt, że pytałem o legalność biwakowania nie oznacza, że są większe problemy z "nielegalnością". Jeszcze nigdy* nie spotkałem się z przypadkiem, żeby służby leśne postanowiły zakończyć spotkania w lesie wnioskami mandatowymi. Wystarczyło normalnie z nimi rozmawiać i mieć spakowane do worków swoje śmieci. A był nawet przypadek, że pan z SL poinformował że do lasu nie można wjeżdżać samochodami i rozbijać namiotów, po czym powiedział, że jutro będzie jechał w tej okolicy z wycieczką, ale pojedzie na około, żeby nie było nas widać :) * znaczy był jeden przypadek. Chodziło o
 6. Wszystko jasne, tylko ja nie chce rozbijać namiotu, ani wjeżdżać samochodem do lasu...
 7. Czyli dalej będę trzymał się swojej wersji, że "w tym temacie można posiłkować się Słownikiem Języka Polskiego PWN , który mówi, że biwak to odpoczynek w namiotach podczas wycieczki [...]" I ewentualnie mogę przyjąć upomnienie :)
 8. Ale jest jakaś podstawa prawna definiująca pojęcie "biwakowanie", czy to jest własna interpretacja leśników?. Na przykład interpretacja Ministerstwa Środowiska.
 9. Cześć, mam pytanie: czy jest jakaś podstawa prawna np ustawa, określająca znaczenie słowa "biwakowanie"? np czy spanie w norce lub w hamaku, bez rozstawionej nad głową płachty jest biwakowaniem?
 10. Auchan po 3,99 PLN: trochę numerów Wielkiego Leksykonu Uzbrojenia, trochę Wielkiej Księgi Piechoty Polskiej, trochę Szlakiem Andersa i parę numerów Polski Walczącej
 11. Autorem powołującym się na ten dokument jest p. Przemysław Boguszewski, kiedyś TPF Warszawa. Może znajdziesz do niego jakiś kontakt.
×
×
 • Create New...

Important Information