Skocz do zawartości

Figury ● Rozdział VII


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

DMvk9kpTURBXy8wZTEzMDA3Y2U2OGUzZmFlMTQ4NTM4ODE3MzJiYjI1NS5qcGeSlQMAzK7NFcDNDDyVAs0DnQDCw4KhMAWhMQE.webp

z25647443IH,Kadr-z-teledysku-Filipa-J-.jpg

"Tak, wiem, że dzisiaj trochę za dużo wypiłem. Ale nie przypuszczałem, że tyle za dużo. To nie jest mój dzień." 1,5 promila i za kierownicę..... mądry to on nigdy nie był.

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

1/ Masz Hiszpanię... różnice są podane w tekście i przykładach

https://demagog.org.pl/wypowiedzi/do-jakiego-stopnia-krs-przypomina-rade-sadownictwa-w-hiszpanii/

 

2/ Masz Niemcy... różnice...

http://www.rosati.pl/czytaj.php?id=645

 

Wiem, wiem... źródła mogą ci nie pasować, ale na to nie mam wpływu...
Ale możesz, tak jak wcześniej wspomniałem sprawdzić listę poparcia Nawackiego- czy można wycofać poparcie, a jeśli tak, to czy pisemne zgłoszenie tego faktu "nabrało mocy urzędowej" przed przyjęciem przedmiotowej listy z podpisami poparcia...
Wiesz, co się stanie, jeśli prawomocnie zostanie udowodnione, że Nawacki nie miał prawa być członkiem KRS? Podpowiem- w wersji hard, ktoś może skutecznie próbować obalić wszystkie jej decyzje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tyr napisał:

Kurła myśliciel...

Kamiński: Czy warto budować CPK, skoro Rosjanie mogą w pięć minut posłać go w kosmos? (msn.com)

Ciekaw jestem po co żyje, jak ruskie mogą go zabić.

CPK warto budować, bo swoi zarobią tak przy okazji z 1000 razy więcej niż przy zakupie respiratorów. A, że to MIŚ, no cóż Misie właśnie od tego są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dla ciebie modelowa Polska to ruski gaz i niemiecka micha na łańcuchu a kraj zredukowany do taniej siły roboczej. Szwaby boją się wygranej Ukraińców bo te plany mogą przy małej pomocy USA  im nie wypalić a centralna Europa wyrośnie na ekonomiczną siłę niezależną od starej unii. Taka mentalność popychla do tej pory działała i sprawdzała się i by było jak było szwaby robiły wszystko by mieć rząd o takiej mentalności w Polsce. Na szczęście, odpukać na razie im nie wyszło i kacapom przy okazji też...:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Wiem, wiem... źródła mogą ci nie pasować, ale na to nie mam wpływu...

Spoko, demagog jak dla mnie OK.

Co do Niemiec, to Rosati już w tytule manipuluje stawiając pytanie "Czy sposób powoływania sędziów w Niemczech jest taki sam jak w Polsce ?".

Nie w tym problem, nie sugerowałem że zasady są identyczne !

Chodzi generalnie o wpływ czynnych polityków czyli potocznie mówiąc jaki jest stopień upolitycznienia wyboru sędziów.

Rosati przyznaje że:

- Niemiecki TK (z siedzibą w Karlsruhe) składa się z dwóch Izb, każda liczących 8 sędziów. Sędziowie ci są rzeczywiście wybierani przez polityków

- sędziowie TK są powoływani w połowie przez Bundestag i w połowie przez Bundesrat.

 

Powtórzę: dla mnie jest faktem że w Niemczech politycy mają większy wpływ na wybór sędziów niż politycy w Polsce.

A te różne weryfikacje, rekomendacje,  koalicje przy głosowaniach, większości kwalifikowane przy głosowaniach to już szczegóły techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, balans napisał:

CPK warto budować, bo swoi zarobią tak przy okazji z 1000 razy więcej niż przy zakupie respiratorów. A, że to MIŚ, no cóż Misie właśnie od tego są...

Nie chcę Cię upokarzać ale jak na razie wszystkie Twoje tezy z jakimi spotkałem się na forum nie wytrzymują próby czasu.

Począwszy od taniego gazu z Rosji, "upadłej i zbankrutowanej" Ukrainy, porównywania budowanych baz USA do okupacji Polski z czasów ZSRR czy "bezsensownego" przekopu skoro mamy tor wodny przez terytorium Federacji Rosyjskiej gdzie wystarczy tylko poprosić o zgodę na przepłynięcie z 2 tygodniowym wyprzedzeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bjar_1 napisał:

Te, on to akurat z drugiej strony złodziejskiej barykady ;)

Mnie to wali z której strony, czas najwyższy aby "politycy" , zaczęli odpowiadać za swoje fantasmagorie i przewalone wory kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, srbm napisał:

I tak Grabarczyk został kolegą Kaczyńskiego.

Widać ludku że myślenie sprawia ci problemy, jeśli ukaranie łobuza jest wedle ciebie zależne od tego do jakiej partii należy to czym się mentalnie różnisz od mieszkańca Mińska czy innego Omska?

  • Tak trzymać 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie