Skocz do zawartości

Figury ● Rozdział VII


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, bjar_1 napisał:

A gdzie jest napisane, że Ukraina do NATO nie może? Co do gadania w tej kwestii ma swołocz?

No to wyobraź sobie reakcję reakcję USA, gdyby Rosja ponownie zaczęła instalować swoje bazy na Kubie. Albo gdyby w takim Meksyku doszło do jakiejś rewolucji [nie da się wykluczyć] i nowe władze by zaprosiły Rosjan do siebie. Toż to pewna III WŚ. A niby co USA ma do gadania w sprawie tych krajów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans- już się kiedyś pytałem i widzę, że wykrakałem...

Następne na liście, jak rozumiem kraje skandynawskiego, które w poczuciu zagrożenia, właśnie mocno planują przystąpienie do NATO?

Patrząc na, hip-hip-hura, problemy Kremla na Ukrainie, to pod koło podbiegunowe Mińsk się wybierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, takafura napisał:

Agresję Rosji na Ukrainę w 2014 roku wywołały europejskie aspiracje Ukrainy a nie budowane nowe bazy NATO na Ukrainie.

Gdyby puczyści nie uchwalili Ustawy o języku, to by nie mieli rebelii na wschodzie kraju, a i obecnej wojny by nie było. Swoją drogą, to z tą ustawą szykanującą mniejszości narodowe na swoim terytorium, to do UE Ukraina ma prostą drogę jak stąd na Marsa. Pomijam już, że bez względu na to jak zakończy się ta wojna, to Ukraina nawet przez 20 lat się nie odbuduje, a przecież już wcześniej po majdanie stała się obok Mołdawii najbiedniejszym krajem w Europie. A do tego wszystkiego od kilkunastu lat szybko się wyludnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Balans- już się kiedyś pytałem i widzę, że wykrakałem...

Następne na liście, jak rozumiem kraje skandynawskiego, które w poczuciu zagrożenia, właśnie mocno planują przystąpienie do NATO?

Patrząc na, hip-hip-hura, problemy Kremla na Ukrainie, to pod koło podbiegunowe Mińsk się wybierze?

Jak pokazały walki na Ukrainie, Rosja nie dysponuje armią zdolną do zaatakowania krajów skandynawskich. To co czyni Rosję mocarstwem, to triada atomowa i circa 6000 głowic, no i dysponuje surowcami, bez których Europa popadnie w recesję. A do tego jest jeszcze największym eksporterem pszenicy na świecie, a bez tej pszenicy połowie Afryki grozi głód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans, musisz się zdecydować, bo wyraźnie idziesz tropem swego ulubieńca...

Piszesz o NATO, dostajesz pytanie o NATO, a wtedy sprytnie-inaczej zaczynasz o Ustawie o języku i UE...

Przy okazji, podpowiem- wątki ci się pogibały, ten nie jest o Ukrainie i wojnie...

 

PS

"...Mołdawii najbiedniejszym krajem w Europie...."

Poczytaj, co czeka Rosję i Rosjan pod zarządem cara Włodzimierza...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

balans, musisz się zdecydować, bo wyraźnie idziesz tropem swego ulubieńca...

Piszesz o NATO, dostajesz pytanie o NATO, a wtedy sprytnie-inaczej zaczynasz o Ustawie o języku i UE...

Przy okazji, podpowiem- wątki ci się pogibały, ten nie jest o Ukrainie i wojnie...

 

PS

"...Mołdawii najbiedniejszym krajem w Europie...."

Poczytaj, co czeka Rosję i Rosjan pod zarządem cara Włodzimierza...

 

Może na stare lata stałem się trochę zgorzkniały, bo nie mam ulubieńców.

Zarówno Finlandia jak i Szwecja nie były sowieckimi republikami i Rosja nie jest w stanie przeszkodzić im w przystąpieniu do NATO, prędzej Turcja za Kurdów.

To co czeka Rosję pod zarządem "cara Włodzimierza" to mi za przeproszeniem zwisa i powiewa. Mnie martwi to co nas czeka na jesieni, bo już cena paliwa powyżej 7 zeta i to do tego przy obniżonej czasowo akcyzie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Ale skoro mimo wszystko patrzymy na Europę, to w Niemczech mamy + 7,8 %, a w raju nad Wisłą... + 12,4 %...  Stopa procentowa w Niemczech to... 0,0 % bodajże, w Polsce... 5,25 %... Widzisz "pewną" różnicę?

Widzę jakim błędem jest porównywanie się z największą potęgą ekonomiczną w Europie - PKB Niemiec to prawie 4 bilony.

Drugi błąd to wyszukiwanie wskaźników pasujących do tezy.

Jest w necie sporo opinii że przy tym co się dzieje wokół nas to trzymamy się całkiem nieźle. Od roku mamy presję turystów Łukaszenki, blokowane 770 mld z Planu Odbudowy, ponad 2 miliony prawdziwych uchodźców. Do tego próba zamknięcia z dnia na dzień Turowa,  a od paru dni Rosja odcięła całkowicie gaz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura...

Jak to jest... Raz, gdy pasuje, przykład Niemiec jest sztandarowym przykładem, że inflacja jest niemal wszędzie... Ale, gdy pokazuję jej wysokość i przełożenie na stopy procentowe, to nagle Niemcy nie są dobrym przykładem :-)

Dwa- nie piszmy o KPO, podobnie, jak może dla zachowania zdrowia psychicznego nie piszmy o "braku" środków dla migrantów z Ukrainy.

Trzy... sprawdzisz, jak monstrualnej wysokości kwota jest schowana w funduszach celowych, które nie są ujmowane w partyjnym liczeniu zadłużenia i nie są poddane kontroli sejmu, senatu, itp...

Cztery... na serio nie przeszkadzają ci setki milionów spalone na np Polskie szwalnie i podobne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura...

Jak to jest... Raz, gdy pasuje, przykład Niemiec jest sztandarowym przykładem, że inflacja jest niemal wszędzie... Ale, gdy pokazuję jej wysokość i przełożenie na stopy procentowe, to nagle Niemcy nie są dobrym przykładem :-)

Nie chodzi tylko o Niemcy i ich 4 bln PKB.

Błędem lub manipulacją jest obrona jakieś tezy na jednym jedynym wyizolowanym zjawisku lub wskaźniku ekonomicznym. Ważna jest metodologia a nie emocje.

Jak wyglądamy z inflacją na tle innych ? Proszę bardzo:

- okres - marzec 2022

- obszar - strefa euro

- średnia inflacja strefy euro w marcu 7,4 %

- Hiszpania ( 9,8 %) Litwa ( 15,6 % ) Estonia (14,8 %) Czechy (12,7 %)

 

4 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

Dwa- nie piszmy o KPO, podobnie, jak może dla zachowania zdrowia psychicznego nie piszmy o "braku" środków dla migrantów z Ukrainy.

A dlaczego ? Nie ma to wpływu na sytuacje w Polsce i czy nie wpisuje się to w pewien schemat  grillowania Polski ?

 

4 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

Trzy... sprawdzisz, jak monstrualnej wysokości kwota jest schowana w funduszach celowych, które nie są ujmowane w partyjnym liczeniu zadłużenia i nie są poddane kontroli sejmu, senatu, itp...

Nic nowego nie odkryli, taki ZUS od wielu lat jest finansową wydmuszką z brakującymi 2 czy 3 bilionami wpłaconych składek.

4 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

Cztery... na serio nie przeszkadzają ci setki milionów spalone na np Polskie szwalnie i podobne?

Na której mojej wypowiedzi opierasz tak brzydką insynuację ?

Na łączonych biznesach państwa i prywaciarzy bardzo często traciło państwo. Patrz autostrada "Wolności" Kulczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, balans napisał:

No to wyobraź sobie reakcję reakcję USA, gdyby Rosja ponownie zaczęła instalować swoje bazy na Kubie. Albo gdyby w takim Meksyku doszło do jakiejś rewolucji [nie da się wykluczyć] i nowe władze by zaprosiły Rosjan do siebie. Toż to pewna III WŚ.

Drobna różnica polega na tym, że NATO to sojusz obronny, a swołocz wprost przeciwnie.

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, balans napisał:

Zarówno Finlandia jak i Szwecja nie były sowieckimi republikami i Rosja nie jest w stanie przeszkodzić im w przystąpieniu do NATO

A niby jakim ch....m ma przeszkadzać innym krajom które się wyrwały z pod jarzma tych bandytów?

Martwi cię że paliwo podrożeje?, niech będzie i po 20 zeta byle ukraińcom pomóc i ich rękoma wykończyć to imperium zła. Lepiej chyba wyposażyć ukraińską armię i niech wojują z ruskimi na ukraińskiej ziemi niż czekać kiedy orki przyjdą do nas . Ja tam nawet gwarancji NATO nie jestem pewien że w razie czego to nas obroni. Takie gwarancje mieliśmy w 1939 roku, kto ich udzielił i co one były warte to wiemy . A widząc to co robią francja, niemcy i włosi to mam obawy co do wartości tych gwarancji obecnie. Masz coś tam do ukraińców  to ok, ale jak mówią " wróg mojego wroga jest moim przyjacielem", dajmy im pełne wsparcie niech wykończą tą hydrę, a potem siądźmy i sobie pewne sprawy wyjaśnijmy.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bjar_1 napisał:

Drobna różnica polega na tym, że NATO to sojusz obronny, a swołocz wprost przeciwnie.

NATO sojuszem obronnym? Chyba żartujesz! Porównaj sobie ile krajów w ciągu ostatnich 30 lat zaatakowało NATO, a ile Rosja. Zaznaczam, że znana mi jest teoria o wojnach sprawiedliwych i niesprawiedliwych...

A odnośnie ataku na Ukrainę, to już wcześniej napisałem, że Putin popełnił szereg błędów, których się po kimś kto miał opinię "szachisty" nie spodziewałem. A miał taką jasną sytuację - Ukraińcy szykowali się do odbicia Doniecka i w tym celu zgromadzili w Donbasie 80 tyś. najlepszego wojska. Putin mógł poczekać aż Ukry pierwsze zaatakują i dopiero wtedy zareagować, a tak wyszedł na bandytę, który zaatakował sąsiedni kraj. Do tego Rosjanie zrobili to bardzo nieudolnie i przy okazji okazało się, że ich armia pomimo modernizacji, jest pod wieloma względami jeszcze na poziomie lat 80-tych i nie ma szans z amerykańskim systemem rozpoznania, analizy danych i przesyłania ich w czasie rzeczywistym. Ale to już temat na inny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, balans napisał:

 A miał taką jasną sytuację - Ukraińcy szykowali się do odbicia Doniecka i w tym celu zgromadzili w Donbasie 80 tyś. najlepszego wojska.

Jak zwykle pomijasz najważniejsze - skąd kacapy i ich czołgi wzięły się znalazły w Doniecku. Agresja na Ukrainę zaczęła się 2014 roku.

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, balans napisał:

Porównaj sobie ile krajów w ciągu ostatnich 30 lat zaatakowało NATO, a ile Rosja.

No porównuję - Polska - 0, Czechy - 0, Litwa - 0. No i?

Teraz, balans napisał:

a tak wyszedł na bandytę, który zaatakował sąsiedni kraj

O, czyli nie uważasz go za bandytę, który atakuje sąsiada, niszczy miasta atakami rakietowymi, a jego żołnierze mordują kobiety i dzieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś przeoczyłem rano zaspany.

"A miał taką jasną sytuację - Ukraińcy szykowali się do odbicia Doniecka i w tym celu zgromadzili w Donbasie 80 tyś. najlepszego wojska"

Czy prócz powtarzania słowo w słowo ruskiej propagandy masz na to jakiś dowód? Pokaż 80 tyś. żołnierzy ukraińskich z ciężkim sprzętem na granicy Donbasu, przed rozpoczęciem rozmieszczania wojsk hordy na granicy z Ukrainą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bjar_1 napisał:

No porównuję - Polska - 0, Czechy - 0, Litwa - 0. No i?

Polska wzięła udział w bandyckim napadzie na Irak, tylko dlatego, że Husajn postanowił sprzedawać ropę z pominięciem dolara. Ta wojna i jej następstwa spowodowały śmierć co najmniej 1,5 miliona Irakijczyków. Dużo później podobny błąd popełnił Kadafi i został zamordowany z pomocą NATO, a dostatni kraj jakim była Libia doprowadzono do upadku i wojny domowej.

Odnośnie Putina to napisałem na poprzedniej stronie, że popełnił błąd, a jak mawiał klasyk - Błąd to gorzej niż zbrodnia. Rosja za ten błąd zapłaci wysoką cenę, Europa popadnie w recesję, która może doprowadzić do władzy tzw. populistów, nas czeka głęboki kryzys i bieda, a Ukrainę całkowity upadek.

Co do reszty wpisów, to wypowiem się nieco później. Chciałem jedynie zaznaczyć, że przez większość życia byłem fanatykiem USA i rusofobem. Na stare lata przestałem się kierować ideologią i oceniam to co się dzieje zupełnie bez emocji, bo świat nie okazał się czarno biały jak go wcześniej postrzegałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, takafura napisał:

Widzę jakim błędem jest porównywanie się z największą potęgą ekonomiczną w Europie - PKB Niemiec to prawie 4 bilony.

Drugi błąd to wyszukiwanie wskaźników pasujących do tezy.

Jest w necie sporo opinii że przy tym co się dzieje wokół nas to trzymamy się całkiem nieźle. Od roku mamy presję turystów Łukaszenki, blokowane 770 mld z Planu Odbudowy, ponad 2 miliony prawdziwych uchodźców. Do tego próba zamknięcia z dnia na dzień Turowa,  a od paru dni Rosja odcięła całkowicie gaz...

Taka z wami dyskusja 

jBFvjMzoqoqiLCy5HjIUhNWjRlLYndP5.png

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, toska napisał:

Taka z wami dyskusja 

jBFvjMzoqoqiLCy5HjIUhNWjRlLYndP5.png

Hmmm...

W moimi poście który zacytowałeś użyłem 7 rzeczowych argumentów, starałem sie nikogo nie obrazić, nie używałem epitetów.

Więc skąd takie brzydkie insynuacje ?

Serio nie odróżniasz normalnej dyskusji od infantylnych tekstów które sam zresztą wrzucasz "zamknij się ruska onuco" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje posty za to sprowadzają się do 

,, że jest tak źle że aż dobrze,,

,,że u innych nie jest wcale lepiej,,

,,że wszyscy się nas czepiają,,

,,że lasy państwowe to najlepiej zarządzana firma w dziejach świata,,

Jeszcze jest kilka twoich ,,że,, ale nie chcę mi się wymieniać.

Infantylna to jest twoja wiara w 

Jarosław Polskę zbaw.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Nie chodzi tylko o Niemcy i ich 4 bln PKB.

Błędem lub manipulacją jest obrona jakieś tezy na jednym jedynym wyizolowanym zjawisku lub wskaźniku ekonomicznym. Ważna jest metodologia a nie emocje."

Czy i co niejasnego jest w moich, popartych wykresami, informacjach, że w Polsce inflacja poszła w górę dużo wcześniej niż pandemia, Putin, itp, itd..
Wiem, wiem, że to wina Tuska i UE, ale znaj umiar- rozdawnictwo z 2017-2018-2019 już wtedy przyniosło efekty w postaci, np, inflacji.
Pomijając, że np 500+ uzasadniane było demografią, a gdy się okazało, że ma mizerny wpływ na dzietność, narracja się zmieniła i "nagle" program 500+ stał się walką z nierównościami ekonomicznymi.

Tak czy inaczej- skąd i dlaczego, jeśli to nie wina działań przewodniej partii narodu z przydawkami, pojawiła się rosnąca inflacja w wymienionym okresie?

Że "boli" różnica między np stopami procentowymi w Polsce a, np, Niemczech?
No cóż... NBP podnosi stopy, "walcząc" z inflacją, a jednocześnie np Moląg ogłasza "Wypłata również w tym roku czternastej emerytury to nasza odpowiedź na inflację".
Czyli wypuścimy na rynek kolejne parę miliardów złotych, a to na 101 % nie wpłynie na inflację...
Rozumiesz absurd sytuacji i zjadanie własnego ogona?

 

 

 

"A dlaczego ? Nie ma to wpływu na sytuacje w Polsce i czy nie wpisuje się to w pewien schemat  grillowania Polski ? "

Sugerowałem, abyśmy np o KPO czy funduszach migracyjnych nie pisali... Ale skoro nalegasz...
Jednym z głównych powodów blokady KPO jest niesławna Izba Dyscyplinarna... której ZZ broni jak niepodległości. A jednocześnie wysokiej szarży przedstawiciele PiS sam przyznają, że reforma sądownictwa to niewypał i nieporozumienie, że ID nie ma racji bytu, itp, itd... Dla równowagi sprawdź, o ile wydłużyły się terminy w sądach- podpowiem, że od czasów ZZ, część wydłużyła się nawet o 100 %...

Fundusze migracyjne... no przecież prezes (?) sam powiedział, że "Prosić się nie będziemy"... Z deklaracji przedstawicieli UE i europosłów padają informacje, w jaki sposób te środki do Polski mogą trafić, ile już trafiło, ile możemy przy złożeniu "zapotrzebowania" jeszcze uzyskać, jako bezwrotna pomoc.

 

"Na której mojej wypowiedzi opierasz tak brzydką insynuację ? "

Rozumiem, że ani znak zapytania na końcu mojego wpisu, ani brak krytyki działań rządu z twojej strony, nic nie znaczą?
Zdałem proste (?) pytanie, a ty odpowiadasz, na marginesie, kolejnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, toska napisał:

Twoje posty za to sprowadzają się do 

,, że jest tak źle że aż dobrze,,

,,że u innych nie jest wcale lepiej,,

,,że wszyscy się nas czepiają,,

,,że lasy państwowe to najlepiej zarządzana firma w dziejach świata,,

Jeszcze jest kilka twoich ,,że,, ale nie chcę mi się wymieniać.

Infantylna to jest twoja wiara w 

Jarosław Polskę zbaw.....

Załóż jakiś osobny temat ze swoimi wizjami i fobiami.

Jak na razie to w sprawie inflacji to wyskakujesz od razu z "ruską onucą" i "Jarosław Polskę zbaw" . Obrażasz, nic a nic na temat i narzekasz na brak dyskusji.

Można mieć inne zdanie i nie pluć na innych. Serio, to jeden z warunków dyskusji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"Nie chodzi tylko o Niemcy i ich 4 bln PKB.

Błędem lub manipulacją jest obrona jakieś tezy na jednym jedynym wyizolowanym zjawisku lub wskaźniku ekonomicznym. Ważna jest metodologia a nie emocje."

Czy i co niejasnego jest w moich, popartych wykresami, informacjach, że w Polsce inflacja poszła w górę dużo wcześniej niż pandemia, Putin, itp, itd..
Wiem, wiem, że to wina Tuska i UE, ale znaj umiar- rozdawnictwo z 2017-2018-2019 już wtedy przyniosło efekty w postaci, np, inflacji.

   No, inflacja w Polsce ruszyła wcześniej. Są kraje które nas wyprzedziły. To jest problem ale nie koniec świata.

  Co wpłynęło głównie na skok inflacji w Polsce ? Podaż pieniądza ( tarcze, 500+, dopłaty, itp.) - to zależy faktycznie od polityki rządu. Ale także popyt konsumentów - ludzie więcej kupują i budują, a to też winduje ceny. No i szaleństwo z cenami surowców energetycznych.

Powtórzę - na tle innych nie wyglądamy źle. Jak na razie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie