Skocz do zawartości

Figury ● Rozdział VII


Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, bjar_1 napisał:

No, no. Też jestem za. I co dalej?

Co dalej? Zmiany w prawie o odpowiedzialności urzędników państwowych, coś takiego funkcjonowało w IIRP . Po 1992 waadza do dziś się odwołuje do tamtych czasów i symboli ale ten aspekt pominęła i chciała by aby nikt o tym nie wiedział, a kary za przekręty ludzi na stanowiskach lekkie nie były.

Acha i najważniejsze, kadydujący na jaki kolwiek urząd ma przedstawić aktualne wyniki badań lekarskich z opinią psychiatry włącznie ( różne "szczęść Boże" i pancerne brzozy na drzewo niech mykają), i ograniczenie wiekowe do 61 roku życia, a to dlatego aby swobodnie po skończonej kadencji przeszli na emeryturę i swoimi demencjami starczymi i urojeniami nie zatruwali życia innym.

 

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, beaviso napisał:

Tyr wpadł dziś do Trójmiasta, bo chciał w Sopocie otrzymać autograf od Donalda Tuska. Nie udało się. Rozgoryczony wracał do Gdańska kolejką SKM:
https://tv.trojmiasto.pl/Takie-klimaty-w-SKM-wieczorem-24-05-2022-video-71312.html

M.

Patriota po sfermentowanym soku jabłkowym z dodatkiem SO2.

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Tyr

"A po co mieć, drogi, porty, lotniska"

Serio zapytam- ty naprawdę wierzysz w i widzisz sens CPK?

Tak w przeciwieństwie do ciebie wierzę, że warto mieć własny przemysł, infrastrukturę i armię... Tacy, co to sobie wydumali i inny kit cisną, że nie warto bo w niemcach już wszystko jest, uważam za pożytecznych idiotów lub szkodliwą agenturę. W zależności od intencji...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żebyś zatrybił... Jest takie powiedzenie:

Nie chcesz utrzymywać własnej armii to będziesz utrzymywał cudzą.

To można parafrazować na przemysł i infrastrukturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Tyr napisał:

I żebyś zatrybił... Jest takie powiedzenie:

Nie chcesz utrzymywać własnej armii to będziesz utrzymywał cudzą.

To można parafrazować na przemysł i infrastrukturę.

Żyjesz w świecie propagandy i dyskusje z tobą są jałowe jak myśli Sasina.

Jaką nową ciężką broń kupiła i otrzymała polska przez 7 lat rządów nieudaczników? Jak na razie utrzymujemy armię amerykańską.

Jakieś przykłady państwowych inwestycji w nowy, innowacyjny przemysł?

Infrastruktura? Coś z głową?

U nas od 7 lat robią kolej metropolitalną. Setki mln zł w piach. O tym jednym projekcie możnaby wydać wielotomowa księgę przykładów na nieudolność, niegospodarność, krętactwo, zwykłe złodziejstwo i bezczelność.

Zwykła pralnia pieniędzy. Jak co pół roku ludzie się oburzą, że się nic nie dzieje, to wywalają kolejnego podwykonawcę i bajeczka od nowa. A takich "inwestycji" są setki i każdy mógłby podać coś ze swojego regionu.

Edytowane przez karpik
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tyr napisał:

Patrzę. Szczecin. Inwestycje w infrastrukturę. 7 lat-sztuk 7. Głównie naprawa dróg. Oczywiście brak informacji ile dała na to unia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tyr napisał:

bo to matecznik totalnej i może inwestują w szczw i mirabelki i ciepłą wodę w kranie...

Proszę, dla swojego i rządu dobra. Nie wrzucaj takich linków, bo ktoś może zajrzeć. Jedna z tych 7 inwestycji w Szczecinie:

"DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

RZĄDOWY FUNDUSZ POLSKIEGO ŁADU

Przebudowa drogi woj. Nr 125 na odcinkach przejście przez m. Bielin, Golice, Moryń.

WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA W PLN0

CAŁKOWITA WARTOŚĆ W PLN25 000 000"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tyr napisał:

To nie jest twój rząd? Masz jakiś inny? Na uchodźctwie w niemczech?

To nie jest mój rząd. Rządu nie mam w dowodzie. Akurat w czasie gdy piss dochodził do władzy byłem parę lat w Danii, miałem duńską umowę, płaciłem podatki tam i tylko tam pobierałem świadczenia. To jeden z lepszych wynalazków UE.

Nie głosowałem na piss i wstydzę się, że teraz ludzie pokroju Morawieckiego, Sasina, Piotrowicza i Pawłowicz ustalają prawa na terenie mojej ojczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tyr napisał:

A ja się wstydzę, że w ue ustalają prawa tacy

 

E3gs4rdXMAMFUte.png

Gdyby nie Ci ludzie matole, a piss rządził na przełomie wieków to Polska nie byłaby w unii czy NATO. Nikt by ich tam nie przyjął. Ukrainy już dawno by nie było a wojna byłaby tu. Albo i nie, bo piss za utrzymanie władzy sprzedałby Polskę ruskim jak Orban.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, karpik napisał:

Gdyby nie Ci ludzie matole, a piss rządził na przełomie wieków to Polska nie byłaby w unii czy NATO. Nikt by ich tam nie przyjął. Ukrainy już dawno by nie było a wojna byłaby tu. Albo i nie, bo piss za utrzymanie władzy sprzedałby Polskę ruskim jak Orban.

Masz matole...

 Sikorski nadal walczy o NATO: Rosja powinna być w Sojuszu - Wiadomości (onet.pl)

I guru wszystkich...

Niewiarygodne słowa Wałęsy. Mówi o swoim wielkim sukcesie - TV Republika

Leszczyki mogą o tym nie wiedzieć...

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tyr napisał:

Co do Sikorskiego. Nie słyszałem całego wykładu, ale jestem w stanie sobie wyobrazić "rosję" w NATO z pożytkiem dla całego świata. Tylko dojście do takiej sytuacji wymaga wielu, bardzo wielu zmian w samej rosji. Zmiany takie wiążą się z tym, że Rosja przestałaby istnieć i o to jest po części teraz wojna.

Do reszty linków nie zaglądam.

Zrób sobie test zaślepienia.

Zadaj sobie pytanie czy przy obecnej władzy ktokolwiek chciałby z nami chociaż porozmawiać o przystąpieniu do NATO czy UE.

Juz widzę te paski w TVPis.

" Polska nie będzie poddawać się dyktatowi jewropy i niemieckiej armii. Polska jest wielka, wolna i niepodległa. Wybraliśmy suwerenność i wygraliśmy z całym światem."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, beaviso napisał:

Tyr wpadł dziś do Trójmiasta, bo chciał w Sopocie otrzymać autograf od Donalda Tuska. Nie udało się. Rozgoryczony wracał do Gdańska kolejką SKM:
https://tv.trojmiasto.pl/Takie-klimaty-w-SKM-wieczorem-24-05-2022-video-71312.html

M.

Parę godzin minęło, Tyr cokolwiek przetrzeźwiał, choć nie do końca. I pisze, pisze, pisze :) Kontynuuje swą myśl zarejestrowaną na tym krótkim filmie. 
M.

EDIT - Niestety, film już skasowany. Ciekawe myśli wyrażał na nim pasażer kolejki miejskiej, było coś o Tusku, o Wałęsie, szubienicy i ścianie.

Edytowane przez beaviso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, fala napisał:

Widać ludku że myślenie sprawia ci problemy, jeśli ukaranie łobuza jest wedle ciebie zależne od tego do jakiej partii należy to czym się mentalnie różnisz od mieszkańca Mińska czy innego Omska?

Demokraci nie lubią symetrystów. Wystarczy poczytać "Politykę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio Donek rozgłasza wszem i wobec, że miał wprowadzić 500+, zmniejszyć wiek emerytalny, ostrzegał przed rosją, dążył do dywersyfikacji, zablokował sprzedaż Lotosu i wiele podobnych...

Frajerów szuka? Myśli, że ludzie zapomnieli? Internet pamięta a dokumenty też się zachowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę, że zdolność zapamiętywania to jeden z wyznaczników ewolucji... Tak w skrócie: wprost proporcjonalnie im lepsza pamięć tym wyżej gatunek na szczeblu ewolucji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tyr napisał:

Ale zdajesz sobie sprawę, że zdolność zapamiętywania to jeden z wyznaczników ewolucji... Tak w skrócie: wprost proporcjonalnie im lepsza pamięć tym wyżej gatunek na szczeblu ewolucji...

Wytłumacz to teraz ruskim, że pamięć do propagandy i zaślepienie iluzją mocarstwowości macie podobną i razem... idźcie stąd. Najlepiej na inną planetę... dla tych "lepszych".

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie