Skocz do zawartości

Figury ● Rozdział VII


Rekomendowane odpowiedzi

takafura..

"To jest problem ale nie koniec świata. "

Zależy dla kogo.., choć Glapiński jeszcze niedawno opowiadał o zagrożeniu deflacją i jak duuużo pieniędzy ma Państwo odłożone... tyle, że inni chcą od nas pożyczać :-)
Dwa- inflacja to bardzo przyjazne zdarzenie dla rządu- wyższe wpływy podatkowe, dla przykładu.

 

"Ale także popyt konsumentów - ludzie więcej kupują i budują, a to też winduje ceny...."

Bardzo dobrze kombinujesz... w ramach walki z inflacją NBP podnosi stopy, aby pieniądz był po pierwsze droższy, po drugie, jak sam Jaszczomb powiedział, gdy będą wyższe raty kredytów, mniej obywatele będą mieli na wydatki...

Ale ponieważ obywatele, z racji inflacji, czyli także podnoszonych cen towarów i usług, mają mniej pieniędzy do wydania, rząd pompuje co rusz pusty pieniądz, aby mieli czym płacić...


A wtedy NBP podnosi stopy....

 

Dwa- pisałem, ale widać uciekło (?) także tobie.
Masz pomysł, dlaczego np w nieporównywalnie bogatszych Niemczech, gdzie obywatele także powoli acz skutecznie czują inflację, stopy są, jeśli dobrze pamiętam, na poziomie 0 %?
Ostatnio właśnie a propos kosztów pieniądza w Niemczech i raju nad Wisłą było porównanie kosztów kredytu "w" Warszawie i "w" Berlinie- różnice porażają...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Dwa- pisałem, ale widać uciekło (?) także tobie.
Masz pomysł, dlaczego np w nieporównywalnie bogatszych Niemczech, gdzie obywatele także powoli acz skutecznie czują inflację, stopy są, jeśli dobrze pamiętam, na poziomie 0 %?
Ostatnio właśnie a propos kosztów pieniądza w Niemczech i raju nad Wisłą było porównanie kosztów kredytu "w" Warszawie i "w" Berlinie- różnice porażają...

 

Nie mam pojęcia ale akurat tego szczerze im zazdroszczę.

 

10 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

"Na której mojej wypowiedzi opierasz tak brzydką insynuację ? "

Rozumiem, że ani znak zapytania na końcu mojego wpisu, ani brak krytyki działań rządu z twojej strony, nic nie znaczą?
Zdałem proste (?) pytanie, a ty odpowiadasz, na marginesie, kolejnym...

   Takie gierki typu niby pytanie a tak naprawdę jest to insynuacja że akceptuję bezkrytycznie także takie mega wtopy.  Pytanie jest faktycznie proste, ale twierdzenie że jak czegoś na forum nie skrytykowałem to znaczy że to akceptuję jest absurdalne. Myślę że są tysiące zdarzeń których ostatnio nie krytykowałem - w Afryce, USA, Kostaryce, Ukrainie, Rosji i Papui Nowej Gwinei :)

 

Ps. Muszę dodać do stopki pewną uwagę która wiele wyjaśni, choć może być zaskoczeniem dla forumowych wszystko wiedzących ekspertów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura, specjalnie dla ciebie i na serio niezłośliwie...

A propos i exilibris blokady wypłat środków z KPO:

 

– Uważamy, że Izba Dyscyplinarna powinna zostać zlikwidowana i przekształcona. W ramach tych negocjacji byli radykałowie, którzy stwierdzili, że skoro to jest pokwitowane, to teraz chcemy uregulować KRS – powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" Piotr Müller.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał:

Ale jak to? Czyżby senator Rand Paul - niczym poseł Dyka, który obalił rząd Suchockiej - miał biegunkę i nie mógł wyjść z toalety?

Pewnie miał coś za uszami i mu to przypomniano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura, specjalnie dla ciebie i na serio niezłośliwie...

A propos i exilibris blokady wypłat środków z KPO:

 

– Uważamy, że Izba Dyscyplinarna powinna zostać zlikwidowana i przekształcona. W ramach tych negocjacji byli radykałowie, którzy stwierdzili, że skoro to jest pokwitowane, to teraz chcemy uregulować KRS – powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" Piotr Müller.

    Tyle miesięcy czekania na taką kasę to i mocno zmiękli...

   Kiedyś, jak Niemcy i Francja wymuszą jakiś zgniły pokój pomiędzy Ukraina i Rosją, PiS przejdzie do opozycji po przegranych wyborach to nie będzie żadnych kawasów z UE. Przekop Mierzei Wiślanej niekonserwowany się zamuli, NS2 się odblokuje, Tusk załapie znowu w nagrodę jakąś fuchę w UE albo etacik w spółce u Gerharda Schroedera.

Ps. Bo wszyscy urzędnicy w PE i w KE to altruiści którzy chcą naszego dobra, po co nam Polska Konstytucja i sądy jak prawodawstwo unijne jest takie doskonałe, po co nam CPK jak jest lotnisko pod Berlinem, itp. itd.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

– Uważamy, że Izba Dyscyplinarna powinna zostać zlikwidowana i przekształcona. W ramach tych negocjacji byli radykałowie, którzy stwierdzili, że skoro to jest pokwitowane, to teraz chcemy uregulować KRS – powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" Piotr Müller.

Nima kasy, jest bieda i głód. A nie ma lepszego nauczyciela życia niż głód. Jak lud ciemny zacznie doceniać walory odżywcze szczawiu i mirabelek a także pokrzyw to może zacznie wtedy coś kumać jak świat działa. Jak to możliwe że takie zero ze swoimi kilkoma debilami( ani toto mądre ani ładne) szachował 38 milionów ludzi i narażał na codziene milion euro kary. Nie wiem ile kosztuje pięć sztuk 7,62x39 ale wejdę w ciemno i zapłacę za całą konserwę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, takafura napisał:

Bo wszyscy urzędnicy w PE i w KE to altruiści którzy chcą naszego dobra, po co nam Polska Konstytucja i sądy jak prawodawstwo unijne jest takie doskonałe, po co nam CPK jak jest lotnisko pod Berlinem, itp. itd.

Tak ogólnie, to dobrze prawisz! Bo po co na niezawisłe sądy, jak wystarczą sądy partyjne PiS. A i CPK nam się bardzo przyda, bo przynajmniej krowy będą się miały gdzie paść. No i jeszcze ten przekop, który umożliwi wpłynięcie amerykańskich lotniskowców na Zalew, gdy będziemy dla nich zdobywać Kaliningrad. Trochę gorzej natomiast jest z małą retencją, na którą wyraźnie zabrakło pieniędzy, a już od połowy maja mamy gigantyczną suszę i rolnicy zapowiadają spadek plonów o 1/3. Ale my się nie boimy, bo zawsze pozostanie nam jeszcze szczaw, mirabelki i zupa z pokrzyw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, takafura napisał:

Kiedyś, jak Niemcy i Francja wymuszą jakiś zgniły pokój pomiędzy Ukraina i Rosją, PiS przejdzie do opozycji po przegranych wyborach to nie będzie żadnych kawasów z UE. Przekop Mierzei Wiślanej niekonserwowany się zamuli, NS2 się odblokuje, Tusk załapie znowu w nagrodę jakąś fuchę w UE albo etacik w spółce u Gerharda Schroedera.

Ps. Bo wszyscy urzędnicy w PE i w KE to altruiści którzy chcą naszego dobra, po co nam Polska Konstytucja i sądy jak prawodawstwo unijne jest takie doskonałe, po co nam CPK jak jest lotnisko pod Berlinem, itp. itd.

A piszesz, że nie oglądasz TVPiS :) No to chyba jesteś drugim Jackowskim , czytającym w "złotych" myślach Kurskiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, szutnik napisał:

A piszesz, że nie oglądasz TVPiS :) No to chyba jesteś drugim Jackowskim , czytającym w "złotych" myślach Kurskiego...

Niech ten deficyt intelektualny się w końcu zdecyduje. W jego narracji Tusk raz to opcja niemiecka innym razem to wspólnik Putina. Jak to zwykle bywa  prawda  leży gdzieś pośrodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szutnik napisał:

A piszesz, że nie oglądasz TVPiS :) No to chyba jesteś drugim Jackowskim , czytającym w "złotych" myślach Kurskiego...

To by mogło być już za dużo, zdecydowanie wolę gazety.

No i książki - postanowienie noworoczne to jedna miesięcznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, balans napisał:

Tak ogólnie, to dobrze prawisz! Bo po co na niezawisłe sądy, jak wystarczą sądy partyjne PiS. A i CPK nam się bardzo przyda, bo przynajmniej krowy będą się miały gdzie paść. No i jeszcze ten przekop, który umożliwi wpłynięcie amerykańskich lotniskowców na Zalew, gdy będziemy dla nich zdobywać Kaliningrad. Trochę gorzej natomiast jest z małą retencją, na którą wyraźnie zabrakło pieniędzy, a już od połowy maja mamy gigantyczną suszę i rolnicy zapowiadają spadek plonów o 1/3. Ale my się nie boimy, bo zawsze pozostanie nam jeszcze szczaw, mirabelki i zupa z pokrzyw...

Różnimy się ale przynajmniej się rozumiemy.

Ja chcę w Polsce polskich sądów, portów, stoczni, lotnisk, wojsk. Nawet jak te zagrabaniczne  są trochę ładniejsze. Nie chcę aby eurobiurokraci bez mandatu demokratycznego a z politycznego nadania urządzali nam Polskę.

Ps. Widzę że wstydu nie masz - na temat taniego gazu z Rosji, handlu z Kaliningradem i przekopu powinieneś pokutnie milczeć...

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, takafura napisał:

Ja chcę w Polsce polskich sądów, portów, stoczni, lotnisk, wojsk. Nawet jak te zagrabaniczne  są trochę ładniejsze. Nie chcę aby eurobiurokraci bez mandatu demokratycznego a z politycznego nadania urządzali nam Polskę.

No to pawdziwy Polak - patriota nam się objawił :) A ja , durny myślałem ,że sądy to przede wszyskim powinne być uczciwe , tj. oparte na prawie obowiązującym wszystkich bez wyjątku .... 

ps. To może jeszcze coś dorzucę do Twojej "polskości "? Bo ja jednak wolę prawdziwy kebab u prawdziwego Turka - Mustafa w mojej wsi przynajmniej wie co to kebab.... 

polski-kebab.jpg

Edytowane przez szutnik
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szutnik napisał:

No to pawdziwy Polak - patriota nam się objawił :) A ja , durny myślałem ,że sądy to przede wszyskim powinne być uczciwe , tj. oparte na prawie obowiązującym wszystkich bez wyjątku .... 

ps. To może jeszcze coś dorzucę do Twojej "polskości "? Bo ja jednak wolę prawdziwy kebab u prawdziwego Turka - Mustafa w mojej wsi przynajmniej wie co to kebab.... 

polski-kebab.jpg

  A to już są Twoje prywatne projekcje bo ja odnosiłem się wyłącznie do służalczości i mentalności niewolniczej wobec Zachodu.

Jak już wyjeżdżasz z "prawdziwymi polakami" ( cóż to za wyświechtana kalka ) to użyję analogi związanej z sytuacją na Ukrainie: ja byłbym tam faszystą i nazistą, bo tak sowiecka propaganda nazywa patriotów, a Ty separatystą wypatrujących kacapskich czołgów.

Więc jak UE dorobi sie własnej armii to w Polsce będzie także spora grupa ludzi budujących bramy powitalne dekorowane unijnymi flagami :)

Ps. Czy to nie znamienne że akurat @Balans zachwycił się Twoim postem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szutnik napisał:

To w  których to gazetach publikują takie "ciekawe " tezy ? U braci Karnowskich? 

Wątpisz że Niemcy po podpisaniu pokoju natychmiast wrócą do handlu ropą i gazem z Rosją ? Że na drugi dzień uruchomią NS2 których kosztował kilkadziesiąt mln euro ?

Albo że Tusk odmówi kolejnej fuchy na Zachodzie czy Wschodzie za 5 mln rocznie ? Przecież porzucił urząd premiera Polski za głupie 100 tyś. zł miesięcznie. Nawet byli prezydenci RP mają swoją cenę skoro można ich było wynająć do promocji "Cinkciarza" w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Wątpisz że Niemcy po podpisaniu pokoju natychmiast wrócą do handlu ropą i gazem z Rosją .."

Na dziś, to największy sojusznik, patrz Węgry mają w nosie sankcje...

 

"Albo że Tusk odmówi kolejnej fuchy na Zachodzie czy Wschodzie za 5 mln rocznie ?..."

Taaaaaaa... Bo jak powiedział Karczewski* "że pieniądze nie są najważniejsze i warto pracować dla idei" taka Szydło, Kempa i podobne, charytatywnie....

 

 

 

* a popros i exilibris rezydentów, ale zapewne można to na wszelkie przejawy pracy i wynagrodzenia rozciągnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, takafura napisał:

A to już są Twoje prywatne projekcje

Taaa, a to jak widzę Twoje 

 

10 godzin temu, takafura napisał:

to użyję analogi związanej z sytuacją na Ukrainie: ja byłbym tam faszystą i nazistą, bo tak sowiecka propaganda nazywa patriotów, a Ty separatystą wypatrujących kacapskich czołgów.

 

10 godzin temu, takafura napisał:

Wątpisz że Niemcy po podpisaniu pokoju natychmiast wrócą do handlu ropą i gazem z Rosją ? Że na drugi dzień uruchomią NS2 których kosztował kilkadziesiąt mln euro ?

Nie wątpie .Jestem tego pewien , jak i tego ,że szczekające głośno burki z naszego "żądu" będą kupować co się da z Rosji teraz i zawsze i na wieki wieków amen. I jeszcze dadzą Obajtkowi medal za ??? ( to co robią Niemcy , tylko po cichu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, szutnik napisał:

Jestem tego pewien , jak i tego ,że szczekające głośno burki z naszego "żądu" będą kupować co się da z Rosji teraz i zawsze i na wieki wieków amen. I jeszcze dadzą Obajtkowi medal za ??? ( to co robią Niemcy , tylko po cichu)

  Tu akurat Twoje uprzedzenia mocno rozmijają się z rzeczywistością. Jak na razie - bardzo mocno.

Mam na myśli pisowski terminal LNG, Pisowski Baltic Pipe, pisowski gazociąg łączący nas z Litwą (522 km), pisowski gazociag ze Słowacją ( 167 km), umowa Orlenu z Saudi Aramco na dostawę ropy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie