Skocz do zawartości

Figury ● Rozdział VII


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, szutnik napisał:

"Wśród towarów, które Polska importuje z Rosji najwięcej pod względem wartości stanowią: ropa naftowa, węgiel, gaz ziemny"

Na teraz import gazu wynosi 0,0. Nie wiem jak węgiel, 50 % niezbędnej ropy kupujemy nadal z Rosji, ale umowa z Saudi Armco, liderem wydobycia ropy na świecie juz jest podpisana.

Więc te 12 mld "od wybuchu wojny" brzmi chwytliwie, ale patrząc na dynamikę zmian z miesiąca na miesiąc to w sumie mocno wprowadza w błąd.  Na szczęście głównie tych mądrych i wykształconych, ciemny lud tak łatwo tego nie kupi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, takafura napisał:

Na teraz import gazu wynosi 0,0.

Tak, brawo Morawiecki! Zrezygnował z gazu z Rosji! Sukces! A nie , sorry , to Putin nas odciął :( Ale i tak sukces dla ciemniaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, takafura napisał:

ale patrząc na dynamikę zmian z miesiąca na miesiąc to w sumie mocno wprowadza w błąd. 

Tak , z miesiąca na miesiąc to tylko 5mld więcej  a to przecież sukces bo mogłobyć 10 mld ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szutnik napisał:

Tak, brawo Morawiecki! Zrezygnował z gazu z Rosji! Sukces! A nie , sorry , to Putin nas odciął :( Ale i tak sukces dla ciemniaków :)

Sam ze sobą już piszesz i śmiejesz się ze swoich "dowcipów". Gdzie ja pisałem że Morawiecki zrezygnował z dnia na dzień z gazu z Rosji ?

Tylko wymieniłem wszystkie pisowskie inwestycje dzięki którym mamy nadal gaz i nie musimy płacić w rublach jak Niemcy... Ale przecież to nie sukces, nic takiego, tylko kilka mld zł inwestowania konsekwentnie od kilku lat.

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, takafura napisał:

Ale przecież to nie sukces, nic takiego, tylko kilka mld zł inwestowania konsekwentnie od kilku lat.

Dorzuć do tego Ostrołękę razy 2 , bo też będzie pracowała na tanim gazie z Kataru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, srbm napisał:

image.thumb.jpeg.16f9aa256c29b81923290e8a6ea03c35.jpeg

Jesteś lepszy niż Goebbels i propagandziści Putina razem wzięci, a Kurski mógłby u ciebie lekcje pobierać. Data i o czym była mowa to już ci się zapomniało napisać? Ale co PiSi umysł to .... umysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2022 o 00:47, takafura napisał:

Ja chcę w Polsce polskich sądów, portów, stoczni, lotnisk, wojsk. Nawet jak te zagrabaniczne  są trochę ładniejsze. Nie chcę aby eurobiurokraci bez mandatu demokratycznego a z politycznego nadania urządzali nam Polskę.

Ps. Widzę że wstydu nie masz - na temat taniego gazu z Rosji, handlu z Kaliningradem i przekopu powinieneś pokutnie milczeć...

Skoro zostałem wywołany do tablicy, to odpowiem w kilku punktach:

1. Ja też chcę w Polsce polskich sądów, ale niestety mamy obecnie sądy ziobrowe, a to tak jakby przyrównać krzesło do krzesła elektrycznego. Do tego jest to dla Polski dość kosztowny eksperyment, bo UE za każdy dzień istnienia "ramienia partii" w postaci ID karze nas jednym milionem euro kary + odsetki. Na dzień dzisiejszy to już się uzbierało 200 mln euro, z tego 111 już sobie potrącili. Ale my się tym nie przejmujemy, bo "Polska to być bogata kraj" i na ten przykład jeżeli chodzi o PKB per capita, to zajmujemy w świecie zaszczytne 43 miejsce.

2. Nikt nam nie zabiera portów, stoczni czy lotnisk, no chyba, że sami je obchniemy jakimś Chińczykom, czy innym Koreańczykom. Gorzej z wojskiem, bo MON dostaje gigantyczną kasę, a efektów nie widać. Czyli amba fatima, była kasa i nic nima.

3. A jeżeli chodzi o ten cały CPK, to od odzyskania niepodległości w 1918 roku to najbardziej debilny i najbardziej kosztowny MIŚ w dziejach Polski. Ma kosztować coś dwadzieścia kilka miliardów, a w naszych warunkach kwota zapewne ulegnie podwojeniu, gdy za 1/10 tej kwoty można rozbudować lotnisko w Modlinie, a resztę przeznaczyć na budowę elektrowni atomowej, albo na bardzo potrzebą małą i średnia retencję, bo cykliczne susze zaczynają robić u nas spustoszenie. Tym bardziej, że będące w G 7 bogate Niemcy z wybudowanym w Berlinie mega lotniskiem do dziś mają problemy. No więc co i komu chcemy udowodnić, może naszą "mocarstwowość"???

Ad. PS - To prawda, że powinienem się wstydzić za naszych decydentów, bo mieliśmy stosunkowo tani gaz z kontraktu długoterminowego, ale udało nam się wywalczyć o 300-400% droższy spotowy, aby było śmieszniej to też rosyjski. Ale obecnie nie mamy już takiego problemu, bo przestaliśmy Ruskim płacić za gaz, no to nam zakręcili kurek. A odnośnie handlu z Kaliningradem, to dobrze żył z tego cały region aż po Trójmiasto. I komu to przeszkadzało? Nie wiem natomiast dlaczego ponownie wyciągasz tego MISIA w postaci przekopu? Przecież nawet rządzący półgębkiem przyznali, że ta inwestycja nigdy się nie zwróci, bo port w Elblągu miał sens, gdy wysyłaliśmy dużo towarów do Kaliningradu, a obecnie nie ma żadnego logicznego wytłumaczenia budowy przekopu, bo handel z Obwodem to już historia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szutnik napisał:

Powiedział Tusk... To co on teraz ględzi to mniej więcej jak by prowadził polemikę z samym sobą i własnymi poglądami... Wystarczy przypomnieć jego poglądy i narrację na tematy gazu i dywersyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szutnik napisał:

Tak , z miesiąca na miesiąc to tylko 5mld więcej  a to przecież sukces bo mogłobyć 10 mld ;)

Nieprecyzyjnie sie wyraziłem - pisząc o zmianach miałem na myśli obecny i przyszłe miesiące - skoro są jakieś sankcje, import gazu za który płaciliśmy to 0,0 zł więc zmiany będą na minus spore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bjar, nie wstydź się czy nie bój się.. zacytuj, warte tego...

 

""Same tylko nadmiarowe zyski z ropy i gazu, małego 5-milionowego państwa jakim jest Norwegia, przekroczą 100 miliardów euro" - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z młodzieżą. "To jest pośrednie żerowanie na tym co się dzieje w Ukrainie" - dodał. "

"- To nie jest normalne. To nie jest sprawiedliwe. To jest również żerowanie - niechcący oczywiście, bo to nie jest wina przecież Norwegii, ta wojna na Ukrainie - ale to jest pośrednie żerowanie na tym, co się dzieje. Na wywołanej przez Putina wojnie - stwierdził Morawiecki."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2022 o 08:01, balans napisał:

Skoro zostałem wywołany do tablicy, to odpowiem w kilku punktach:

1. Ja też chcę w Polsce polskich sądów, ale niestety mamy obecnie sądy ziobrowe, a to tak jakby przyrównać krzesło do krzesła elektrycznego. Do tego jest to dla Polski dość kosztowny eksperyment, bo UE za każdy dzień istnienia "ramienia partii" w postaci ID karze nas jednym milionem euro kary + odsetki.

Wypowiadasz się z taką swadą i przekonaniem że może napiszesz kilka zdań zrozumiałych także dla mnie i okolicznej ludności wiejskiej ?

1.Dlaczego zasady działania naszej ID są gorsze od Hiszpańskiej skoro sędziowie są powoływani w ten sam sposób ?

2. Dlaczego w Niemczech sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybierają wyłącznie politycy i to jest kuźwa praworządne ?

3. Więc jakim cudem właśnie Niemcy tak jeżdżą po Polsce za domniemane upolitycznienie sądów? Sam  Prezes Trybunału Konstytucyjnego w Niemczech Stephan Harbarth stwierdził, że sądy muszą być niezależne od polityków, dlatego bardzo niepokoją go wydarzenia w Polsce. A Niemiecki prawnik to wieloletni polityk partii CDU Angeli Merkel. Był posłem do niemieckiego Bundestagu w latach 2009–18, był nawet wiceprzewodniczącym klubu poselskiego CDU/CSU.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2022 o 12:30, bjar_1 napisał:

Ale dlaczego tylko Norwegowie? Cały świat, każde państwo, powinno dawać działkę na pisowskich komuchów!

Ale słyszałeś o wojnach cenowych z ruskimi? Doczytaj zanim coś chlapniesz. Było już kilka razy, że OPEC dość solidarnie obniżał ceny gdy ruscy chcieli podwyższyć i wcale nie głupie by było by znowu ją zacząć. Niestety dziś jakoś to nie idzie by namówić Arabów i innych znaczących w wydobyciu. 

Tak samo jak na wykresie paliw tak by spadaa inflacja i nie ma to nic z komunizmem... 

Ceny-hurtowe-PKN-Orlen-marzec-560x280-c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"1.Dlaczego zasady działania naszej ID są gorsze od Hiszpańskiej skoro sędziowie są powoływani w ten sam sposób ? "

Żartujesz, prawda?
A jeśli nie, to sprawdź hiszpańską KRS, czyli Generalną Radę Sądownictwa, jak.

 

"2. Dlaczego w Niemczech sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybierają wyłącznie politycy i to jest kuźwa praworządne ? "

A sprawdziłeś, w jaki sposób ci mityczni niemieccy politycy wybierają sędziów niemieckiego TK? Czy zapamiętałeś zbitkę Niemcy+politycy=sędziowie TK?

 

 

PS

Bo pominę np niejakiego Macieja Nawackiego, co do którego nawet nie ma pewności, że zebrał wymagane 25 głosów poparcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie