Skocz do zawartości

Figury ● Rozdział VII


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, balans napisał:

(...) Do tego w Europie już zaczyna się recesja i inflacji, a specjaliści przewidują pod koniec roku kryzys energetyczny i emigracyjny. Nas to też czeka, tyle że gdzieś razy 5.

Ta, to już 467 "pewny" koniec świata i 136 koniec PiS ;)

Ps. Czyli akces Ukrainy do UE wystarczającym powodem do wszczęcia wojny i równania miast z ziemią razem z cywilami artylerią rakietową czy bombami z IIWS  FAB-500 o masie 500 kg. To usprawiedliwia zabicie ilu cywili - milion, dwa czy tak do 10 max. ?

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, takafura napisał:

Czyli akces Ukrainy do UE wystarczającym powodem do wszczęcia wojny

Nie do UE, ale do NATO. Do UE to już Janukowycz kombinował, ale dostał od niej warunki zaporowe. W zamian USA zorganizowała mu za 5 mld dolarów majdan. Ot i cała historia...

PS.  PiS'u nigdzie nie wymieniłem w tym wątku, acz uważam, że w ich szeregach jest więcej nepotyzmu i cwaniactwa niż fachowości. O opozycji mam podobne zdanie, jedyna różnica to ta, że opozycja nie ma zapędów totalitarnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, balans napisał:

Nie do UE, ale do NATO.

Celowo napisałem UE.

Agresję Rosji na Ukrainę w 2014 roku wywołały europejskie aspiracje Ukrainy a nie budowane nowe bazy NATO na Ukrainie.

Powtórzę: motywacje Rosji były w 100 % imperialne, Ukraina to ich strefa wpływów i wystarczyły prozachodnie aspiracje aby już 2014 roku Rosja zaatakowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, toska napisał:

Mają rozmach.....

3Z7yQY9KwWdJ66rGUtfcR0HPdNlkor67.jpg

Genialne.

Dzięki Tobie świat stał się nagle prostszy i zrozumiały.

Rozumiem że PiS jest sprawcą największej od 40 lat inflacji w USA ? I tej w Niemczech, Francji, Rosji też ?

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura....

Wzrost inflacji w raju nad Wisłą zaczął się sporo wcześniej niż pandemia, raszyści, itp, itd...

Proponuję zacząć od inflacji bazowej, czyli takiej, gdzie duuuży wpływ mają działania rządowe czy NBP...

Możesz także sprawdzić, jak dramatycznie spadły wskaźniki inwestycji...


Tudzież, jak kosmiczna kwota w ramach funduszy celowych jest wyjęta z budżetu i nie ma nad nią kontroli np parlament...

 

2021-10-29_163549969010.png

1401e83d152714-786-348-0-0-1380-614.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, takafura napisał:

Genialne.

Dzięki Tobie świat stał się nagle prostszy i zrozumiały.

Rozumiem że PiS jest sprawcą największej od 40 lat inflacji w USA ? I tej w Niemczech, Francji, Rosji też ?

Ty widziałeś kiedyś kurczaka z uciętą głową.....

Powyższy jest bardziej przewidywalny aniżeli ruchy naszego rządu w odniesieniu do ekonomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tyr napisał:

A co lepsze inflacja czy upadek firm, produkcji i konsumpcji? 

Ale znać umiar w tym rozdawnictwie.....

Gdzieś w którymś momencie władza stała się zakładnikiem beneficjentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr

"A co lepsze inflacja czy upadek firm, produkcji i konsumpcji?"

Co ma wspólnego z powyższym, inflacja 2017-2018-2019...


Wiem, wiem... najlepsze jest podejście przewodniej partii narodu z przydawkami i "niezależnego" NBP...
Jeden podnosi stopy procentowe "walcząc" z inflacją, drugie wywala miliardy w programy osłonowe, który wrzucają na rynek świeżo wydrukowane pieniądze napędzające inflację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

 

Jeden podnosi stopy procentowe "walcząc" z inflacją, drugie wywala miliardy w programy osłonowe, który wrzucają na rynek świeżo wydrukowane pieniądze napędzające inflację...

Pisałem już o tym debiliźmie parę razy i jakoś nikt nie widzi tego nonsensu. Nawet opozycja siedzi cicho bo przecież przed wyborami nie powie Polakom, że "tarcza antyinflacyjna" w formie rozdawnictwa przyśpieszy, a nie spowolni inflację. NBP będzie podnosił oprocentowanie, rząd będzie rekompensował. Błędne, polskie koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle różnych ruchów powstało na opozycji by robić ruchawki w Polsce, zieloni, kody, parasolki a ciekawe czemu nie zrobili ruchu "nie biere pińcset i dotacjów" :)

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja wyzwisk ludzi PiS pod adresem nie głosujących na tę partię i będących w opozycji do niej. Kto nie zgadza się z rujnowaniem Polski przez PiS ten jest:

• komunistą - © Joachim Brudziński

• złodziejem - © Joachim Brudziński

• zdradziecką mordą - © Jarosław Kaczyński

• agentem śpiochem - © Jarosław Kaczyński

• kanalią - © Jarosław Kaczyński

• elementem animalnym - © Jarosław Kaczyński

• współpracownikiem Gestapo - © Jarosław Kaczyński

• tym, co stał po stronie ZOMO - © Jarosław Kaczyński

• następcą IV Departamentu MSW - © Jarosław Kaczyński

• bydłem - © Małgorzata Gosiewska

• zwyrodnialcem - © Małgorzata Gosiewska

• swołoczą - © Małgorzata Gosiewska

• chamem - © Krystyna Pawłowicz

• łobuzem - © Krystyna Pawłowicz

• dziadem kalwaryjskim - © Krystyna Pawłowicz

• łachem - © Krystyna Pawłowicz

• ruską V kolumną - © Krystyna Pawłowicz

• kutasiną - © sędzia SN Konrad Wytrykowski

• bydlakiem - © sędzia Przemysław Radzik, zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych

• różowym postkomunistą - © sędzia Jakub Iwaniec, wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

• polaczkiem - © sędzia Dariusz Drajewicz z neoKRS

• debilem - © sędzia Dariusz Drajewicz z neoKRS

• kimś, kogo trzeba wypierdolić z zawodu - © sędzia Andrzej Skowron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyruś, bidulku, już wylazłeś ze szpary w podłodze? Znowu zwąchałeś okazję?

Wymienialiście się z Leszkiem Bublem kaftanami, czy tylko sobie wzajemnie ciumkaliście końcówki tasiemek od nich w oczekiwaniu na kolejne konsylium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr

"Tyle różnych ruchów powstało na opozycji by robić ruchawki w Polsce, zieloni, kody, parasolki a ciekawe czemu nie zrobili ruchu "nie biere pińcset i dotacjów" :) "

I co? To jest twoja merytoryczna odpowiedź na konflikt w działaniu NBP vs rząd? Tylko na tyle cię stać? A może aż na tyle...

 

PS


Tak długo, jak rząd PiS będzie rządził, będziemy starali się o jak najlepsze i jak najbardziej godne emerytury, godne oraz aktywne życie naszych seniorów” – powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji prasowej, podczas której poinformował, że seniorzy otrzymają 14. emeryturę.

[...]

Premier w trakcie konferencji prasowej dodał, że choć dla liberałów jest to rozdawnictwo, jego zdaniem mamy do czynienia ze staraniem o godność.

Na koniec warto zapytać, komu zaufacie, zwłaszcza w trudnym czasie. Czy liberałom z PO i Donaldowi Tuskowi, który o seniorach mówił „moherowe berety”, czy liderowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu”

- powiedział też premier, wskazując że prezes Prawa i Sprawiedliwości ma dla seniorów „serce na dłoni” i usiłuje robić wszystko, aby obecny rząd służył najbardziej potrzebującym.

https://www.fronda.pl/a/14-emerytury-juz-w-sierpniu-komu-zaufacie-po-i-tuskowi-czy-prezesowi-pis,177717.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura....

Wzrost inflacji w raju nad Wisłą zaczął się sporo wcześniej niż pandemia, raszyści, itp, itd...

Proponuję zacząć od inflacji bazowej, czyli takiej, gdzie duuuży wpływ mają działania rządowe czy NBP...

Ja tylko napisałem że inflacja to nie jest nasz wynalazek.

Takie wrażenie można odnieść z emocjonalnych wrzutek co jest grubą manipulacją. Bez porównania z sąsiednimi gospodarkami to tylko fajerwerki obliczone na poklask gawiedzi :)

A tylko prawda jest ciekawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, toska napisał:

Ale znać umiar w tym rozdawnictwie.....

Gdzieś w którymś momencie władza stała się zakładnikiem beneficjentów.

  Co My wiemy o rozdawnictwie - wrócimy do tematu w trakcie kampanii wyborczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, takafura napisał:

Ja tylko napisałem że inflacja to nie jest nasz wynalazek.

Takie wrażenie można odnieść z emocjonalnych wrzutek co jest grubą manipulacją. Bez porównania z sąsiednimi gospodarkami to tylko fajerwerki obliczone na poklask gawiedzi :)

A tylko prawda jest ciekawa.

 

Pamiętasz kryzys w Europie 2008?

Na tle Europy poradziliśmy sobie świetnie.

Kryzys w Europie 2020-22- radzimy sobie najgorzej. Psipadek czy wina Tuska i Putina?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karpik napisał:

Pamiętasz kryzys w Europie 2008?

Na tle Europy poradziliśmy sobie świetnie.

Kryzys w Europie 2020-22- radzimy sobie najgorzej. Psipadek czy wina Tuska i Putina?

 

Ja tam z makroekonomii to ogarniam podstawy.

Niemniej ciekawi mnie w czym wg Ciebie radzimy sobie tak źle na tle podobnych gospodarek ? Bo nie w bezrobociu czy wzroście PKB a to są dość istotne wskaźniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, takafura napisał:

Ja tam z makroekonomii to ogarniam podstawy.

Niemniej ciekawi mnie w czym wg Ciebie radzimy sobie tak źle na tle podobnych gospodarek ? Bo nie w bezrobociu czy wzroście PKB a to są dość istotne wskaźniki.

PKB z konsumpcji na kredyt lub dotacji też zwiększa inflację a brak ludzi do pracy+ wysokość płacy minimalnej wzięta z dupy, zabija firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Ja tylko napisałem że inflacja to nie jest nasz wynalazek..."

Owszem- ale pokazałem, po raz kolejny na marginesie, że inflacja zaczęła rosnąć duużo wcześniej, niż przyszła pandemia, którą później Putin skończył/zastąpił...

 

"Co My wiemy o rozdawnictwie - wrócimy do tematu w trakcie kampanii wyborczej ;) "

Jakiej kampanii? Dałem przykład z ostatnich dni, cytując Mistrza power-pointa...

 

"Ja tam z makroekonomii to ogarniam podstawy. ..."

To, że gospodarka światowa jest zbiorem naczyń połączonych, to jedno. Pomijam fakt, że mieszkamy i płacimy podatki w Polsce, więc jakby mniej nas interesuje sytuacja Niemców czy Francuzów.
Ale dałem przykład inflacji bazowej i dramatycznego spadku inwestycji- to akurat działka krajowa przewodniej partii narodu i NBP...

Ale skoro mimo wszystko patrzymy na Europę, to w Niemczech mamy + 7,8 %, a w raju nad Wisłą... + 12,4 %...  Stopa procentowa w Niemczech to... 0,0 % bodajże, w Polsce... 5,25 %... Widzisz "pewną" różnicę?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie