Skocz do zawartości

Figury ● Rozdział VII


Rekomendowane odpowiedzi

takafura....

Ale przecież ja tym określeniem wywyższam i doceniam...
I wiedzę, i takt, i dobre wychowanie, i obiektywizm...
Może, co prawda przeszkadza mi u niektórych syndrom boga, ale nie można mieć wszystkiego...
Tak jak, niestety, chyba nigdy nie uzyskałem informacji, skąd one wiedzę i informacje czerpią...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, Tyr napisał:

Genetycznie, informatycznie a nawet towarzysko da się sprawdzić;)

Ona się zastanowi

Człowiek... ja się nie przejmuję, chciałam się dowiedzieć co tak podbiło cenę nieruchomości a przy okazji dowiedziałam się, że jestem Jed...  ostatecznie "ona" z nim spokrewniona. Bardzo się tym ubawiłam. 

Edytowane przez MonikaNJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MonikaNJ napisał:

Jedburgh_Ops rżniesz głupa pod moim nickiem czy nie??? 😂 bo jeśli nie, to właśnie zostaliśmy rodziną.😀

Do rodziny jak najbardziej Cię zapraszam! Baaardzo mnie ciekawisz z Twoim fachem. a niedaleko mu do naszych rodzinnych pasji i wykształcenia. 👍 💓

Poza tym kompletnie nie wiem, o co chodzi? Mimo że założyłem tę część „Figur” (przed wojną na Ukrainie) to teraz nie mam czasu tu zaglądać, ponieważ siedzę wyłącznie w wątku ukraińskim. Kiedyś miałem czas na bywanie tutaj - teraz nie.

Chwilowo bywam tu tylko z doskoku. Ale zapewniam Cię i klnę się na wszystkie świętości - jako szanujący się ateusz - że mam tylko jeden nick na tym forum.

:classic_smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Jedburgh_Ops napisał:

Do rodziny jak najbardziej Cię zapraszam! Baaardzo mnie ciekawisz z Twoim fachem. a niedaleko mu do naszych rodzinnych pasji i wykształcenia. 👍 💓

Poza tym kompletnie nie wiem, o co chodzi? Mimo że założyłem tę część „Figur” (przed wojną na Ukrainie) to teraz nie mam czasu tu zaglądać, ponieważ siedzę wyłącznie w wątku ukraińskim. Kiedyś miałem czas na bywanie tutaj - teraz nie.

Chwilowo bywam tu tylko z doskoku. Ale zapewniam Cię i klnę się na wszystkie świętości - jako szanujący się ateusz - że mam tylko jeden nick na tym forum.

:classic_smile:

zatem ustalone i zaproszenie przyjęte 💖 😉

a tak poważnie (trochę) Tyr uznał , że piszę na forum i/oraz mam poglądy tak do Twoich podobne, że albo jestem skoligacona, albo wręcz to Ty we własnej osobie pod drugim nickiem. Takafura zasugerował pokrewieństwo dusz- też ładnie😉

jeśli chodzi o fach, zapraszam na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mój zacny przyjaciel Tyr, z którym sobie wymieniamy myśli zarówno „na widoku”, jak i na PW, i z którym mamy identyczne poglądy na RFN i Rosję (szczególnie w kontekście wojny na Ukrainie), na inne rzeczy już niekoniecznie ;-) czasami może coś nadinterpretować, ale któż tego nie robi - nawet amerykańscy sekretarze stanu :-)

W każdym razie - dla informacji Tyra i innych - ja to nie Ty. Ja jestem - według zapisu NATOwskiego - tylko drugowojenne Jedburgh Operations, w skrócie współczesnym Jedburgh_Ops. Do głowy by mi nie przyszło mieć kilka kont na tym forum, bo od tego jest tutaj inny specjalista - laureat, jak dotąd, 14 banów na tym forum, a obecnie mający 3 kolejne, równoległe konta i posługujący się nimi. Ja jestem za duży chłopczyk na takie zabawy.

A Twój fach fascynujący! Jestem tak wściekły, że w chwili śmierci mojego dziadka wyparowały z jego domu dokumenty o pochodzeniu naszej rodziny, że nie wiem co; że kurek od Colta mi się sam odciąga. Dziadek miał fajne kwity na ten temat. My jesteśmy z jakiegoś fajnego epizodu europejskiego, który zawitał do Polski w XVI wieku i na szczęście ani to żaden epizod niemiecki, ani rosyjski, czyli żaden nasz wróg, a wręcz przeciwnie... :-)

Serdecznie pozdrawiam! Zgłoszę się na PW! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekło zamarza.....

Jedyna rzecz warta przeczytania w tej gazecie.

Niezależne Wydawnictwo Polskie Sp. z o.o. – Wydawca serwisu internetowego „Gazeta Polska” w związku z umieszczonym na stronie internetowej materiałem prasowym „Cimoszewicz dewastator. Totalna rujnacja leśniczówki w Puszczy Białowieskiej”, autorstwa Jacka Liziniewicza, przeprasza Pana Włodzimierza Cimoszewicza za dokonane wskutek publikacji tego materiału naruszenie jego dóbr osobistych w postaci dobrego imienia i czci poprzez podanie nieprawdziwej informacji, że Pan Włodzimierz Cimoszewicz zdewastował mienie Lasów Państwowych”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2022 o 21:51, takafura napisał:

Powyżej skutki przedawkowania TVN.

Fakty:

- Cena nieruchomości z foty, położonej pod Warszawą, w zwykłej, wcale nie renomowanej miejscowości, to półtora miliona złotych,

- udowodniono zbrodnię w postaci wzięcia kredytu na 230 tys. złotych  w państwowym banku PKO BP,

- prezes Julia Przyłębska faktycznie wystąpiła o utajnienie jej oświadczenia majątkowego. To praktyka bardzo częsta wśród sędziów, obawiających się np. zemsty świata przestępczego. Nie chodzi bowiem o ukrywanie majątku, ale o sprawy adresowe, związane z bezpieczeństwem.

Ps. Jak to można proste rzeczy zmiksować aby rozpalić wyobraźnię i wywołać święte oburzenie. Szukałem choć jednego uchybienia związanego z pisowską "aferą nr 3456" ale jakoś nie mogę na nic trafić  - sprzedali dom w Poznaniu,  dołożyli, i kupili nieruchomość pod Warszawą.

Powyżej skutki przedawkowania TVPiS.

Możesz sobie pisowcu opowiadać tę goebbelsowską propagandę do woli – tym 18,78 proc. polskiego społeczeństwa, które głosuje na PiS, bo nikt inny tych wybroczyn jelita grubego nie przyswoi.

Nie dość, że kucharka przyłębska złamała prawo występując o utajnienie jej oświadczenia majątkowego to zobaczmy, proszę Państwa, jak zakup willi przyłębskiej był prowadzony i legalizowany.

Kredyt w wysokości 1,875 mln zł na zakup domu przyznał jej Zbigniew Jagiełło, bardzo dobry kumpel Morawieckiego. Do innego banku nie poszła, tylko poszła według zasady „ręka rękę myje”, poszła do swojaków.

Teraz popatrzmy na sprawy notarialne willi przyłębskiej. Willa w Jazgarzewszczyznie (podwarszawska Gmina Lesznowola, Powiat Piaseczyński) to posiadłość właśnie przy granicy Warszawy. Mogłoby się wydawać, że czymś normalnym i logicznym będzie zalegalizowanie posiadłości u któregoś z licznych notariuszy we wspomnianej gminie, albo powiecie, albo może u któregoś z setek notariuszy warszawskich. Tak by zrobił każdy normalny i uczciwy człowiek nie mający nic do ukrycia, tym bardziej, że przyłębskiej z mocy prawa niczego ukrywać nie wolno.

Ale nie – zdecydował panujący w domu duch TW „Wolfganga” i willa kucharki została zalegalizowana przez notariusza z Poznania (personalia publicznie znane z tej sprawy, kto chce to sobie je znajdzie); przez notariusza society ludzi PZPR, MO, SB i WSW.

Klientem tego notariusza jest m.in. Mariusz Świtalski – bandzior z odsiadką na koncie za włamania w latach 80. Również facet zamieszany (jest świadek) w sprawę morderstwa dziennikarza Jarosława Ziętary. Biznesowy kumpel Świtalskiego to Krystian Czarnota mający za sobą egzamin na oficera MO. Kolejny tego typu biznesowy kumpel Świtalskiego to Jerzy Majchrzak – absolwent szkoły oficerskiej MO (czyli Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Gen. Franciszka Jóźwiaka „Witolda”). Kolejny biznesowy kumpel Świtalskiego to Zbigniew Mikusek – agent komunistycznego WSW ps. „Roman”. Jeszcze jeden biznesowy kumpel Świtalskiego to Maciej Winiecki – wieloletni funkcjonariusz SB (są 4 tomy akt w IPN na jego temat).

Dla przyłębskiej notariusze z jej gminy, z jej powiatu i z Warszawy byli nieodpowiedni do zalegalizowania nowo zakupionej willi – idealny był za to notariusz z dalekiego Poznania bezpośrednio lub pośrednio powiązany z societą, jak powyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważmy - do kogokolwiek i gdziekolwiek w PiS się nie dotknąć to wszędzie tylko związki z PZPR, SB, MO, ORMO, komunistycznym MON, WSW i WSI z kochankiem z WSI głowy państwa na czele. A do tego związki z kremlowską Partią Zmiana i Grupą Radius, czyli z mafią sołncewską zarządzaną przez KGB, a teraz przez SWR i FSB. Do tego związki z bandyterką - sprawa magazynu materiałów wybuchowych prowadzonego prywatnie przez ministra z PiS ma łeb ukręcony. Sprawy SKOKów i PIS - łeb ukręcony.

Niech ktoś pokaże drugie takie polskie ugrupowanie z tak systemową zdradą narodową, z tak systemową agenturą aparatu PRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, srbm napisał:

Strach iść do notariusza albo żabki, nie wiadomo przecież kto był tam wcześniej. Byłem kiedyś na stadionie, który odwiedził swego czasu Adolf Hitler, boję się że ktoś nas teraz skojarzy.

Ja stałem w zeszłym roku pod pomnikiem, który kiedyś osobiście adolf odsłaniał ale nikomu o tym nie mówię, bo wiadomo jakie paralele ktoś może z tego zdarzenia wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ten najlepszy amerykański prezydent, to chcąc lecieć do USA nadal żebrałbyś o wizę jak nie przymierzając tubylec z Burkina Faso. Trump dla Polski zrobił więcej niż całe stada amerykańskich prezydentów, no może z wyjątkiem Reagana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

les

"Gdyby nie ten najlepszy amerykański ... Trump dla Polski zrobił więcej niż całe..."
 

Jakieś przykłady, pomijając dokumentnie nie interesujący mnie problem wiz i loterii?

Ciebie może i nie ale pozostałych 38 mln rodaków zapewne interesuje. Inną zasługą Trumpa, którego tak nie znosisz, jest dołączenie Polski do grupy najbliższych sojuszników USA. I to posunięcie, po początkowych nieporozumieniach, jest podtrzymane przez obecnego gospodarza Białego Domu. Patronat USA nad Trójmorzem, z Polską jako liderem, również jest zasługą Trumpa. Kontrakty na dostawę gazu, zakup F-35, załagodzenie sporu z Izraelem, wejście do RB ONZ na dwa lata, to tylko kilka z długiej listy spraw, które udało się Polsce załatwić dzięki przychylności administracji Trumpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les

"ale pozostałych 38 mln rodaków zapewne interesuje"

Ale, jak rozumiem, robiłeś jakieś badanie i/lub masz dostęp do wyników takowego?

 

"nad Trójmorzem, z Polską jako liderem, również jest zasługą Trumpa"

Wow... znaczy się znów lubimy Orbana? Nie wiedziałem...

 

"załagodzenie sporu z Izraelem"

Wow...

 

"wejście do RB ONZ na dwa lata"

Masz jakieś informacje, że pod wpływam Trumpa Zgromadzenie Ogólne podjęło decyzję o wyborze raju nad Wisłą?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

srbm- myślisz o tym banku, w którym najlepszy amerykański prezydent, Donadl Trump, robił wałki wespół z Williamem Broeksmitem?
 

Przechodziłem kiedyś obok DB zatem robiłem wałki razem z Williamem o trudnym nazwisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał:

Kredyt w wysokości 1,875 mln zł na zakup domu przyznał jej Zbigniew Jagiełło, bardzo dobry kumpel Morawieckiego. Do innego banku nie poszła, tylko poszła według zasady „ręka rękę myje”, poszła do swojaków.

"Wybroczyny jelita grubego", "goebbelsowska propaganda" - jak widzę rzut gównem to znak rozpoznawczy i  przypomnienie, że pisowcem się nie dyskutuje tylko napierdala bejsbolem.

Nawet jak tylko pyta to już jest wystarczająca myślozbrodnia :)

A w ramach komentarza - nadal nie wiem jaki przekręt jest z tym kredytem ? Że Polski bank ? Że Morawiecki zna chyba większość szefów banków w Polsce ? Zero odsetek ?

Ps. Szczęście że nie wzięła w zagranicznym banku - byłby to dowód agentury...

 

11 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał:

(...) willa  została zalegalizowana przez notariusza z Poznania

Może znaczenie miało to że mieszkała kupę lat w Poznaniu ? I miała blisko zamiast jeździć z każdym g... do warszawskiej kancelarii ?

Ps. Normalnie się przeraziłem, bo nie sprawdziłem koneksji notariusza którego beztrosko upoważniłem do reprezentowania mnie przed Niemieckim sądem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, les05 napisał:

Gdyby nie ten najlepszy amerykański prezydent, to chcąc lecieć do USA nadal żebrałbyś o wizę jak nie przymierzając tubylec z Burkina Faso.

Oświeć no mnie co pomarańczowy zrobił w temacie zniesienia wiz ?  

 

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie