Skocz do zawartości

Figury ● Rozdział VII


Rekomendowane odpowiedzi

Majątek na żonę, apartament za milion. Co chciano ukryć w Trybunale Konstytucyjnym?


Pięcioro orzekających w Trybunale Konstytucyjnym zawnioskowało do prezes Julii Przyłębskiej o utajnienie ich oświadczeń majątkowych. Ta wyraziła na to zgodę. Z jakich przyczyn - nie wiadomo.

Zgodnie z art. 14 ustawy o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego oświadczenia majątkowe sędziów są jawne. Ustawa nie przewiduje możliwości ich utajnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiceminister finansów Piotr Patkowski 28.04.2022:

"Prezes Glapiński był bezradnym prezesem NBP przez sześć lat, nie zrobił absolutnie niczego, żeby chronić polskich przedsiębiorców i polskich obywateli"

"To dzięki panu prezesowi Belce dzisiaj możemy mówić o bardzo niskim bezrobociu"

:-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2022 o 22:16, takafura napisał:

Na pytanie gdzie jest afera pada bardzo kulturalna  odpowiedź o zrytym berecie. Ale ja to jestem niby ten cham i fanatyk ;)

Kochanieńki , jak ja podałbym , że pani z kuchni kupiła ten dom za 10mln , to również nie byłoby dla mnie obrażliwe zapytanie o "zryty beret" Przyznaj , z jakiego brudnego palucha wyssałeś tą nieadekwatną kwotę , wybitnie umniejszającą zdolności finansowe pani Przyłębskiej ? Nie jestem z lasu ale nawet siedząc na prowincji wiem ,że takie ceny nieruchomości w na przedmieściach Warszawy to były za poprzedniej ekipy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2022 o 22:16, takafura napisał:

Ja w sumie odnosiłem sie do zupełnie innej sprawy a mianowicie przedstawiania kupna domu pod Warszawą jako kolejnej afery, defraudacji, oszustwa - sam nie wiem czego bo insynuacje były mgliste i jednocześnie bardzo histeryczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwo Przyłębscy sprzedali dom w Poznaniu 11 października 2021 r. Jak wynika z bazy firmy Cenatorium, korzystającej z największej bazy cen transakcyjnych w Polsce, szefowa Trybunału Konstytucyjnego z mężem dostali za swoją poznańską nieruchomość 1 050 000 złotych.

3 lutego 2021 r. Julia i Andrzej Przyłębscy (jak wynika z księgi wieczystej małżeństwo ma wspólność majątkową) za dokładnie 1 490 000 złotych kupili dom w miejscowości Jazgarzewszczyzna pod Piasecznem. Z informacji zawartej w księdze wieczystej wynika, że dom został kupiony na kredyt przyznany w grudniu 2020 r. przez państwowy bank PKO BP. Hipotekę obciążono kwotą 1 870 000 złotych.

https://wiadomosci.wp.pl/zakupila-nowy-dom-za-1-5-mln-zl-ujawniamy-tajemnice-oswiadczenia-majatkowego-prezes-tk-julii-przylebskiej-6761980981852992a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, takafura napisał:

Państwo Przyłębscy sprzedali dom w Poznaniu 11 października 2021 r. Jak wynika z bazy firmy Cenatorium, korzystającej z największej bazy cen transakcyjnych w Polsce, szefowa Trybunału Konstytucyjnego z mężem dostali za swoją poznańską nieruchomość 1 050 000 złotych.

3 lutego 2021 r. Julia i Andrzej Przyłębscy (jak wynika z księgi wieczystej małżeństwo ma wspólność majątkową) za dokładnie 1 490 000 złotych kupili dom w miejscowości Jazgarzewszczyzna pod Piasecznem. Z informacji zawartej w księdze wieczystej wynika, że dom został kupiony na kredyt przyznany w grudniu 2020 r. przez państwowy bank PKO BP. Hipotekę obciążono kwotą 1 870 000 złotych.

https://wiadomosci.wp.pl/zakupila-nowy-dom-za-1-5-mln-zl-ujawniamy-tajemnice-oswiadczenia-majatkowego-prezes-tk-julii-przylebskiej-6761980981852992a

Jak rozumiem , podobnie wierzysz w zakup przez Pinokia tych hektarów pod Wrockiem za kwotę podaną w akcie notarialnym?  🤣

ps. Normalnego obywatela skarbówka dojechałaby domiarem za takie cuda. ( i w jednym i w drugim przypadku) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest się czym podniecać... W 2016 mnie kosztował niewielki dom-110 m2 w stanie do zamieszkania umeblowany bez działki około bańki a dziś pewnie od pótorej w górę. W małym mieście bez specjalnych atrakcji. Zarobki sędziów zwykłych to 3,2 x średnia krajowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tyr napisał:

W 2016 mnie kosztował niewielki dom-110 m2 w stanie do zamieszkania umeblowany bez działki około bańki

To co ten dom miał, że taka cena? W tym czasie ja kupiłem 120m2 z działką pod Warszawą (20 minut do centrum obwodnicą) za 500 tysięcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 14. status sędziów TK

 

Oświadczenie sędziego o jego stanie majątkowym

1.

Sędzia Trybunału jest obowiązany do złożenia oświadczenia o swoim stanie majątkowym. Oświadczenie to dotyczy majątku odrębnego oraz objętego małżeńską wspólnością majątkową.

2.

Oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, zawiera w szczególności informacje o posiadanych zasobach pieniężnych, nieruchomościach, udziałach i akcjach w spółkach prawa handlowego, a ponadto o nabytym przez sędziego Trybunału albo jego małżonka od Skarbu Państwa, innej państwowej osoby prawnej, jednostek samorządu terytorialnego lub ich związków mieniu, które podlegało zbyciu w drodze przetargu. Oświadczenie to zawiera również dane dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej oraz pełnienia funkcji w spółkach lub spółdzielniach, o których mowa w art. 11 zakaz zajmowania przez sędziego stanowiska we władzach spółki, spółdzielni lub fundacji ust. 1 pkt 1 i 2.

3.

Oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, składa się przed objęciem stanowiska, a następnie co roku do dnia 31 marca, a także w dniu opuszczenia stanowiska. Oświadczenie składa się według stanu na dzień złożenia oświadczenia.

4.

Oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, składa się w dwóch egzemplarzach.

5.

Oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, sędzia Trybunału składa Prezesowi Trybunału, a Prezes Trybunału – Pierwszemu Prezesowi Sądu Najwyższego.

6.

Podmiot, któremu złożono oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, do dnia 31 maja dokonuje analizy zawartych w nim danych i przekazuje jeden egzemplarz oświadczenia naczelnikowi urzędu skarbowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania sędziego Trybunału.

7.

Oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, jest jawne. Prezes Trybunału publikuje oświadczenia sędziów Trybunału, w tym oświadczenie złożone przez siebie, w Biuletynie Informacji Publicznej Trybunału Konstytucyjnego co roku do dnia 30 czerwca.

8.

Niewykonanie obowiązku, o którym mowa w ust. 1, jest równoznaczne ze zrzeczeniem się przez sędziego Trybunału urzędu.

 

 

BMDk9kpTURBXy8wZDQwOGQ0MTA0NDBjOGI3M2ZlNGUzNmUzZjI2MDJkMS5qcGeTlQMRAM0FN80H0JMFzQFozQH0kwXNAWjNAfSCoTABoTEA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Tyr napisał:

Jest się czym podniecać... W 2016 mnie kosztował niewielki dom-110 m2 w stanie do zamieszkania umeblowany bez działki około bańki a dziś pewnie od pótorej w górę. W małym mieście bez specjalnych atrakcji. Zarobki sędziów zwykłych to 3,2 x średnia krajowa...

bez działki, małe miasto- to chyba antykami był umeblowany

  • Tak trzymać 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:


Seria wyzwisk. Pawłowicz się nie hamowała


Ty chamie! Łobuzie! Dziadu kalwaryjski! Udowodnij najpierw, że brałam łapówki! V ruska kolumno! Łachu jeden! Albo na kolana, pod stół i odszczekać!” - napisała w mediach społecznościowych Krystyna Pawłowicz.

Gdybym miał czas na łażenie po sądach i parcie na szkło, podszedłbym dziś do policjanta i w tych słowach posłałbym wiązkę(nagrał). Oczywiście odpowiedziałbym za to, bo popełniłem wykroczenie/ przestępstwo, dopiero wtedy, gdy sędzia tfu trybunału, dostanie zakaz sprawowania stanowisk powyżej barmanki w spelunie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MonikaNJ napisał:

bez działki, małe miasto- to chyba antykami był umeblowany

Antyki z mieszkania zabralim, a dom pasywny, zeroenergetyczny z pompą ciepła, foto na dachu 10 kw, magazynem energii, automatyką w domu w zagrodzie i ogrodzie - wszystkiego. I do tego za swoje bo jeszcze nic donek z ekipą nie refundowali...

Atak abstrahując to mam nieodparte wrażeni, że spokrewniona, spowinowacona z jedcośtam jest albo on sam rżnie głupa na tym nicku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr napisał

''Atak abstrahując to mam nieodparte wrażeni, że spokrewniona, spowinowacona z jedcośtam jest albo on sam rżnie głupa na tym nicku...''

Jedburgh_Ops rżniesz głupa pod moim nickiem czy nie??? 😂 bo jeśli nie, to właśnie zostaliśmy rodziną.😀

Edytowane przez MonikaNJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

(...) prawilni patrioci tak mają...

Już kiedyś pytałem gdzie dają certyfikat zajebistości dający takie poczucie wyższości, pozwalający w sumie chamsko przysrywać rozmówcy w każdym poście ?

Czy to jakiś znak rozpoznawczy tych mądrzejszych i tolerancyjniejszych że ciągle czytam wrzutki "funkcjonariusz partyjny" "zryty beret" itp. ?

Ps. Pytania w/w retoryczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie