Skocz do zawartości

Figury ● Rozdział VII


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, MonikaNJ napisał:

Dlatego może lepiej nie wykrzykiwać kto jest prawdziwy i ile "jest cukru w cukrze".

„Prawdziwym” nigdy tego nie przetłumaczysz. Oni są - na tym forum też - jak to mawiał Max Otto von Stierlitz wyłącznie „typami nordyckimi” (w ich mniemaniu), przy czym „typami” bez wątpienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniko...

Autor tego wiekopomnego dzieła, patrz Jeske-Choiński napisał także, np. Tiara i korona, którą każdemu na serio do lektury polecam.

To, że sto lat temu wpadł na pomysł, jako konserwatysta, że stworzy Poznaj Żyda, to w sumie małe miki- gorsze czy durniejsze twory powstawały i będą powstawać.
Ale dramatem umysłowym jest dla mnie, że wydawca i wznowienie tego antysemickiego rzygu jest powiązane z organizacjami, które są sponsorowane przez wszystkich podatników. Gdyby nie to, mogliby sobie i dla zwolenników wszystko wydawać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, bjar_1 napisał:

To Żydzi mają inne DNA?

Zależy skąd są : kaukascy Aszkenazi(określani jako europejscy) , południowo- europejscy Sefardyjczycy ,itd. Izraelici nie są monolitem; wiara jest wspólnym mianownikiem. Karaimi np. to lud turecki wyznania mojżeszowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, takafura napisał:

I tak, i nie.

Im Twoi przodkowie pochodzą z odleglejszych rejonów świata tym wyraźniej widać różnice które są w sumie niewielkie.

Wybacz ale nie do końca, nie muszą pochodzić z odległych rejonów świata. Przez RP przewaliło się tyle wojen (wschód-zachód, północ -południe); tyle księżniczek (obcych?) zasiadało na naszym tronie i przywiodło ogromny orszak i kolonistów ; zresztą koloniści wszelkim nacji osiedlali się cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał:

Kucharka Konstytucyjna, nie nadająca się nawet do Sądu Okręgowego, gdzie została negatywnie zweryfikowana, właśnie zbudowała sobie willę w podwarszawskiej Jazgarzewszczyznie. Za co? Nie wiadomo. Przyłębska bezprawnie załatwiła sobie na lewo z Manowską utajnienie oświadczenia majątkowego.

Willa kucharki poniżej.

image.thumb.jpeg.180ab39da38227791b0569046bc2bc72.jpeg

Powyżej skutki przedawkowania TVN.

Fakty:

- Cena nieruchomości z foty, położonej pod Warszawą, w zwykłej, wcale nie renomowanej miejscowości, to półtora miliona złotych,

- udowodniono zbrodnię w postaci wzięcia kredytu na 230 tys. złotych  w państwowym banku PKO BP,

- prezes Julia Przyłębska faktycznie wystąpiła o utajnienie jej oświadczenia majątkowego. To praktyka bardzo częsta wśród sędziów, obawiających się np. zemsty świata przestępczego. Nie chodzi bowiem o ukrywanie majątku, ale o sprawy adresowe, związane z bezpieczeństwem.

 

Ps. Jak to można proste rzeczy zmiksować aby rozpalić wyobraźnię i wywołać święte oburzenie. Szukałem choć jednego uchybienia związanego z pisowską "aferą nr 3456" ale jakoś nie mogę na nic trafić  - sprzedali dom w Poznaniu,  dołożyli, i kupili nieruchomość pod Warszawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MonikaNJ napisał:

Wybacz ale nie do końca, nie muszą pochodzić z odległych rejonów świata. Przez RP przewaliło się tyle wojen (wschód-zachód, północ -południe); tyle księżniczek (obcych?) zasiadało na naszym tronie i przywiodło ogromny orszak i kolonistów ; zresztą koloniści wszelkim nacji osiedlali się cały czas.

Wiem, sam mam sąsiada z Iranu ( firemka w Berlinie, weekendy spędza na wielkopolskiej wsi ).

Dlatego te badania genetyczne aby można jakieś wyciągnąć wnioski związane z migracjami muszą być przeprowadzone na sporej grupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, takafura napisał:

Polska zyskała już dziś niezależność od dostaw gazu z Rosji – poinformował w poniedziałek prezes Gaz-Systemu Tomasz Stępień.

Ogłaszamy otwarcie jednej z tłoczni gazu, która będzie tłoczyć gaz z gazociągu Batic Pipe i Terminala LNG w kierunku Małopolski, Podkarpacia i aż pod granice z Ukrainą i Słowacją. Tłocznia gazu jest elementem szerszego planu inwestycyjnego, szerszej strategii dywersyfikacji dostaw gazu do Polski. Budujemy i oddajemy do użytkowania w tym roku 5 toczni.

Oprócz tego oddane zostanie ponad 800 km gazociągów, w tym gazociągi na Ukrainę, na Słowację i do Danii Baltic Pipe.

"Cały ten program inwestycyjny Gaz-Systemy to jest wartość ponad 20 mld zł. Realizujemy go od 2016 r. Dzięki takim obiektom jak ta tłocznia, polska zyskała niezależność od gazu z kierunku wschodniego, czyli z tego kierunku, z którym do tej pory mieliśmy tyle kłopotów, z którego do tej pory Polska brała gaz" - podkreślił Stępień.

Zwrócił uwagę, że zdołano przestawić cały przesył gazu w Polsce. "Na kierunek bramy północnej, z terminala z LNG, z Baltic Pipe. Ta tłocznia pełni centralną rolę w tym przesyle" – stwierdził.

 

https://www.money.pl/gospodarka/polska-juz-dzis-zyskala-niezaleznosc-gazowa-twierdzi-gaz-system-6762055989390112a.html

 

Myślałem że to będzie choć drobna sensacja ale widzę że jak fakty nie pasują do lansowanych uparcie bzdur to tym gorzej dla faktów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, Czlowieksniegu napisał:

Moniko...

Autor tego wiekopomnego dzieła, patrz Jeske-Choiński napisał także, np. Tiara i korona, którą każdemu na serio do lektury polecam.

To, że sto lat temu wpadł na pomysł, jako konserwatysta, że stworzy Poznaj Żyda, to w sumie małe miki- gorsze czy durniejsze twory powstawały i będą powstawać.
Ale dramatem umysłowym jest dla mnie, że wydawca i wznowienie tego antysemickiego rzygu jest powiązane z organizacjami, które są sponsorowane przez wszystkich podatników. Gdyby nie to, mogliby sobie i dla zwolenników wszystko wydawać...

 

Drogi Główny Energetyku Yeti 

zgadzam się iż nasze podatki powinny być wydatkowane znacznie sensowniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, takafura napisał:

Wiem, sam mam sąsiada z Iranu ( firemka w Berlinie, weekendy spędza na wielkopolskiej wsi ).

Dlatego te badania genetyczne aby można jakieś wyciągnąć wnioski związane z migracjami muszą być przeprowadzone na sporej grupie.

No jeśli chodzi o DNA Irańczyków to jest ono zbieżne z innymi ludami indo-europejskimi , zatem blisko pokrewne z każdym ludem europejskim w tym słowiańskim.  Ariowie do których się odnosimy to właśnie jedno z plemion irańskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, takafura napisał:

- Cena nieruchomości z foty, położonej pod Warszawą, w zwykłej, wcale nie renomowanej miejscowości, to półtora miliona złotych,

Za dużo tvpisu? https://www.morizon.pl/nieruchomosci/lesznowola/jazgarzewszczyzna/

A może działeczki sobie kupisz ?https://www.morizon.pl/oferta/sprzedaz-dzialka-piaseczynski-lesznowola-skrajna-7815m2-mzn2040168542

https://www.morizon.pl/oferta/sprzedaz-dzialka-piaseczynski-lesznowola-skrajna-7815m2-mzn2040168542

A może coś starszego, tańszego :) https://jazgarzewszczyzna.nieruchomosci-online.pl/dom-wolnostojacy,z-balkonem/20798212.html

No chyba ,że operujesz cenami z Lasów Państwowych ze słuszną bonifikatą dla znajomków i krewniaczków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, szutnik napisał:

Nie mam w ogóle TV "od zawsze" więc kula w płot...

Portretu Kaczyńskiego też nie mam na ścianie w salonie - tak wyprzedzająco piszę gdy widzę dość stereotypowe wstępy.

Nie mam pojęcia ile  zapłacili za dom, może 2,0 a może faktycznie więcej. Byłbym ostrożny z porównywaniem wartości z innymi nie znając powierzchni domu ani działki. Jeden z linków to dom 500 m2 ( chyba sporawy ?) drugi do działka 7 000 m2 ( też mocno dobiega od typowej, tak 8-krotnie)

Ps. Bonifikata w LP nie przysługuje krewniakom ani znajomkom, tylko pracownikom za każdy przepracowany rok i najemcom za każdy rok zamieszkania.

I najważniejsze pytanie: gdzie jest zbrodnia, afera czy choć aferka w tym że kupili jakiś dom gdzieś pod Warszawą ? Bo widzę mistrzostwo w oślizgłych insynuacjach, niedomówieniach, a zero konkretów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, takafura napisał:

Nie mam w ogóle TV "od zawsze" więc kula w płot...

Więc zapodaj co takiego oglądasz - czytasz , co tak ryje beret....

28 minut temu, takafura napisał:

Ps. Bonifikata w LP nie przysługuje krewniakom ani znajomkom, tylko pracownikom za każdy przepracowany rok i najemcom za każdy rok zamieszkania.

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1503562,1,lasy-ktore-politykom-sie-klaniaja.read

ale to było dawno i nieprawda :)

  • Tak trzymać 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MonikaNJ napisał:

Dlatego może lepiej nie wykrzykiwać kto jest prawdziwy i ile "jest cukru w cukrze".

Tak bez przesady ale jakieś 15 lat temu na tym forum proponowałem  tym najprawdziwszym z najprawdziwszych ( co to i wilka na dupie dali sobie zrobić albo  kotwicę PW) zrobienie testu DNA, jakoś z czasem wyginęli. Albo im test wyszedł nie po ichniemu i zrobili skok na linę, albo powietrze z nich zlazło. Celował tu w tym niejaki GrubyRychu, taka gruba szmata co to z tomkiem, kryminalistami wąsikiem i tym alkoholikiem z metra ciętym co robi na szefa MSW się kumplował, a uj.. bano  go za to  iż w czasie pracy sobie, ze służbowego kompa, tu na forumie po userach jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fala napisał:

Tak bez przesady ale jakieś 15 lat temu na tym forum proponowałem  tym najprawdziwszym z najprawdziwszych ( co to i wilka na dupie dali sobie zrobić albo  kotwicę PW) zrobienie testu DNA, jakoś z czasem wyginęli. Albo im test wyszedł nie po ichniemu i zrobili skok na linę, albo powietrze z nich zlazło. Celował tu w tym niejaki GrubyRychu, taka gruba szmata co to z tomkiem, kryminalistami wąsikiem i tym alkoholikiem z metra ciętym co robi na szefa MSW się kumplował, a uj.. bano  go za to  iż w czasie pracy sobie, ze służbowego kompa, tu na forumie po userach jeździł.

Ale ty masz chody, że tyle lat tolerują kogoś, kto nie ma zielonego pojęcia w żadnej dziedzinie związanej z tematyką forum...

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, szutnik napisał:

Więc zapodaj co takiego oglądasz - czytasz , co tak ryje beret....

To jest ta merytoryczna odpowiedź jaką zbrodnię czy machloję popełnili Przyłębscy :)

Przyzwyczaiłem sie do takich argumentów ze strony światłych, europejskich, tolerancyjnych, mądrych i wykształconych.

Na razie jedyny fakt to że kupili dom pod Warszawą. I coś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"prezes Julia Przyłębska faktycznie wystąpiła o utajnienie jej oświadczenia majątkowego. To praktyka bardzo częsta wśród ...."

Problemy są, przynajmniej, trzy...


Pierwszy, że przewodnia partia narodu wraz z przydawkami, w 2016 wprowadziła przepisy o jawności majątków sędziów.. Poparte to było hucznymi wystąpieniami, że wreszcie będzie pełna jawność i takie tam...- dotyczyło to jak najbardziej sędziów TK, z którymi pomysłodawcom nie bardzo było po drodze...

Po czym ni z gruszki ni z pietruszki, majątek żony TW Wolfgang i majątki pięciu innych sędziów TK. Fakt, zgodnie z przepisami, one to umożliwiają

" art. 87 ustawy o ustroju sądów powszechnych, zgodnie z którym, oświadczenie majątkowe sędziego można objąć klauzulą zastrzeżone, jeżeli ujawnienie informacji mogłoby powodować zagrożenie dla składającego oświadczenie lub osób dla niego najbliższych."

Ma pomysł, co się nagle stało, że te 6 osób spełnia powyższe? Nagle, czyli w 2022, bo widać wcześniej ujawnienie nie stanowiło problemu...

 

Drugi- nikt nie ukrywa, że TK "działa"* na zlecenia polityczne przewodniej partii narodu, czy prezesa dokładnie. Sprawdź, na czym polega trybunalska zamrażarka i w jakich sytuacjach wyroki wyskakują.
Może "coś" jest na rzeczy w "śledztwie" dotyczących różnych towarzysko-służbowych układów, które wyszły przy okazji oświadczenia majątkowego...

 

Trzeci- to już bardziej z oświadczenia wynika...

"Nie posiadamy żadnych innych nieruchomości, w szczególności na terenie Warszawy"


Gdzie w tle jest zapewne pobierany przez żonę TW Wolfgang świadczenie na wynajem przez nią mieszkania przy Al. Szucha w Warszawie, które kilka lat temu kosztowało TK ok 5 tys miesięcznie, a przysługiwało z racji nieposiadania w stolicy mieszkania- standardowo podobnież mieszkała w... Berlinie.



* jeśli w ogóle działa, patrząc na dramatyczny spadek rozpatrzonych spraw i wydanych wyroków..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Problemy są, przynajmniej, trzy...


Pierwszy, że przewodnia partia narodu wraz z przydawkami, w 2016 wprowadziła przepisy o jawności majątków sędziów.. Poparte to było hucznymi wystąpieniami, że wreszcie będzie pełna jawność i takie tam...- dotyczyło to jak najbardziej sędziów TK, z którymi pomysłodawcom nie bardzo było po drodze...

Po czym ni z gruszki ni z pietruszki, majątek żony TW Wolfgang i majątki pięciu innych sędziów TK. Fakt, zgodnie z przepisami, one to umożliwiają

" art. 87 ustawy o ustroju sądów powszechnych, zgodnie z którym, oświadczenie majątkowe sędziego można objąć klauzulą zastrzeżone, jeżeli ujawnienie informacji mogłoby powodować zagrożenie dla składającego oświadczenie lub osób dla niego najbliższych."

Ma pomysł, co się nagle stało, że te 6 osób spełnia powyższe? Nagle, czyli w 2022, bo widać wcześniej ujawnienie nie stanowiło problemu...

Ja w sumie odnosiłem sie do zupełnie innej sprawy a mianowicie przedstawiania kupna domu pod Warszawą jako kolejnej afery, defraudacji, oszustwa - sam nie wiem czego bo insynuacje były mgliste i jednocześnie bardzo histeryczne.

Na pytanie gdzie jest afera pada bardzo kulturalna  odpowiedź o zrytym berecie. Ale ja to jestem niby ten cham i fanatyk ;)

A co do niechęci ujawniania nowego adresu zamieszkania to serio Cię to dziwi ? Nie było nic w Twoich mediach o hejcie jaki spotkał Przyłębskich w Berlinie ? Może sobie jednak wygooglasz ?

Ps. Moja bliska krewna orzeka w sprawach gospodarczych, nikt w bloku ( nawet niańka) nie ma pojęcia o jej pracy, na drzwiach ma jeszcze tabliczkę z panieńskim nazwiskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie