Skocz do zawartości

Figury ● Rozdział VII


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Tyr napisał:

balans, rozumiem, że masz nerwową trzęsawkę bo twoi liubimjye kacapy dostają w dupę a jedyne sukcesy mają w mordowaniu dzieci kobiet i starców ale ci powiem, że od takiej to nawet gorzką pigułę by człowiek zażył:) 

457b693d812cf269e681dec0b82b0f7a (1).jpg

Jeżeli ja jestem "liubimjye kacapy" to ty jesteś pedofil w sutannie.

Pasuje?

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to łgarz mówił: "nie dla gazu, ropy i węgla z rosji".

Nagle się Europą zastawia, chociaż już w przypadku Węgier KE mówiło, że zapłata w rublach będzie złamaniem sankcji.

Na szczęście nie mam do niego nawet krztyny szacunku, więc śmiało. Kupuj ruble Mati. Pewnie jeszcze na tym zarobisz.

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/polska-zaplaci-za-gaz-w-rublach-premier-czekamy-na-stanowisko-brukseli/6qjj14w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tyr napisał:

balas, ale ty klocki stawiasz na forum...

Sprawdziłem ponownie, nie ma tu na forum nikogo o nicku balas. Wygląda więc na to, że albo masz rozdwojenie jaźni i pastylki nie działają, albo korzystasz z dwóch nicków, które toleruje Yeti. Tak jak toleruje twoje notoryczne obrażanie innych, gdy brakuje ci merytorycznych argumentów w dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, karpik napisał:

Jak to łgarz mówił: "nie dla gazu, ropy i węgla z rosji".

Nagle się Europą zastawia, chociaż już w przypadku Węgier KE mówiło, że zapłata w rublach będzie złamaniem sankcji.

Na szczęście nie mam do niego nawet krztyny szacunku, więc śmiało. Kupuj ruble Mati. Pewnie jeszcze na tym zarobisz.

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/polska-zaplaci-za-gaz-w-rublach-premier-czekamy-na-stanowisko-brukseli/6qjj14w

Wybranie jednej informacji z tak złożonej sytuacji i opieranie całej swojej narracji to w sumie manipulacja.

Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem jeden fragment:

"od 1 kwietnia br. muszą one płacić za gaz w rublach pod groźbą "zakręcenia kurka". Większość krajów Unii Europejskiej, w tym Polska i Niemcy, nie zgodziły się na ten dyktat. Nieoficjalnie wiadomo, że w piątek mija termin uregulowania płatności za gaz w rosyjskiej walucie"

Ty możesz na złość Rosji odłączyć dom od gazu, nie kupować węgla i przejść  w aucie z LPG na benzynę ale taka dziecinada nie sprawdzi się dla gospodarki 40-to milionowego kraju.

Ogarniasz że potrzeba trochę czasu na zmianę kierunku dostaw, nowe kontrakty, itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Ogarniasz że potrzeba trochę czasu na zmianę kierunku dostaw, nowe kontrakty, itp. ? "

Chcesz przez powyższe napisać, że przewodnia partia narodu z przydawkami i prezes, któremu Kreml brata zamordował, przez ponad 6 lat sprawowania 101 % władzy, pozwalała, aby np węgiel czy gaz był importowany od wroga? I, pomijając zmiany na rynku ropy, nic lub niewiele zrobiła aby temu przeciwdziałać?

Nie chce mi się sprawdzać, ile i jak dużo umów zawartych przez "instytucje" państwowe zostało w tym czasie podpisanych na takowy import...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś może do ciebie dojdzie, że ruskie ze szwabami sobie chcieli urządzić Europę po swojemu... Nie widzisz jak się wiją szwaby i ich unijne przydupasy, że im nie pykło? A tak pięknie miało być presja na zmianę rządu w Polsce, szantaże finansowe, ruchawki koderskie, zmiana w USA i cofnięcie sankcji. Normalnie idealny moment by bydlak najechał Ukrainę. A tu nagle wolta USA, zaangażowanie Brytoli, Kanady, Polski, krajów bałtyckich i wielu innych w obronie Ukrainy i biedne szwaby nie wiedzą co robić bo im się koncepcja posypała. Niby coś udają a w rzeczywistości sabotują. Ot taka tam polityka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

Tyr...

Spróbuj zacisnąć zwoje czy pośladki i "coś" z sensem wydusić...

Yeti, to może najpierw Ty zaciśnij pośladki, bo całkiem niedawno zapowiadałeś, że nie będziesz tolerował na forum tych, którzy złośliwie zmieniają komuś nicki. No i wychodzi na to, że zrobiłeś z gęby, mówiąc bardzo delikatnie, cholewę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Tyr napisał:

Lepiej by zrobił jak by nie tolerował ruskich onuc...

I to jest właśnie poziom typowego PiStaliba. Pozostawiam to bez komentarza.

PS. Ja byłem rusofobem i to skrajnym, gdy ciebie nawet nie było w planach. Zaczęło mi przechodzić kilkanaście lat temu, gdy zobaczyłem jak USA niszczy kolejne kraje i popiera islamskich terrorystów tam gdzie im to pasuje. Powodując  tak przy okazji śmierć setek tysięcy ludzi i zmuszając do emigracji miliony. Dziś mam bardzo chłodny stosunek do jednych i drugich, co pozwala mi na ocenę sytuacji bez emocji i tak zupełnie na zimno. Tak przy okazji  jedynie przypomnę, że wszystko co przed laty pisałem tu na forum na temat naszej polityki wschodniej i przyszłości Ukrainy, sprawdziło się [niestety] w 100%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tyr napisał:

Czyli co? Że trzeba się uniezależnić od bandytów pisałeś?

Kiedy my dalej jesteśmy uzależnieni, tylko bandyta się zmienił...

A odnośnie tego co pisałem tu wiele lat temu [jeżeli nie zostało wykasowane, to można sprawdzić] na temat naszej polityki wschodniej, to pisałem, że nasza polityka wschodnia polegająca podpalaniu Ukrainy za pomocą kolorowych rewolucji i majdanów skończy się dla Ukrainy katastrofą, a my tak przy okazji najbardziej ze wszystkich oberwiemy odłamkami. Do tego oszukiwaliśmy Ukraińców głosząc, że jak tylko obalą legalne władze, to Europa ich przyjmie z otwartymi ramionami i popłynie do nich istna rzeka ojro i dolarów i zapanuje powszechny dobrobyt i szczęśliwość. No i tak stali się po utracie rosyjskich rynków zbytu, obok Mołdawii, najbiedniejszym krajem w Europie. A obecnie są wykorzystywani przez USA do wojny proxy z Rosją i pośrednio z UE. Ironia losu polega na ty, że bez względu na wynik wojny, Rosja wyjdzie z niej mocno osłabiona, a Ukraina nawet przez następne 20 lat się nie odbuduje, a do tego straci kilka milionów obywateli. A korzyści zapewne odniosą tylko Chiny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, balans napisał:

Kiedy my dalej jesteśmy uzależnieni, tylko bandyta się zmienił...

A odnośnie tego co pisałem tu wiele lat temu [jeżeli nie zostało wykasowane, to można sprawdzić] na temat naszej polityki wschodniej, to pisałem, że nasza polityka wschodnia polegająca podpalaniu Ukrainy za pomocą kolorowych rewolucji i majdanów skończy się dla Ukrainy katastrofą, a my tak przy okazji najbardziej ze wszystkich oberwiemy odłamkami. Do tego oszukiwaliśmy Ukraińców głosząc, że jak tylko obalą legalne władze, to Europa ich przyjmie z otwartymi ramionami i popłynie do nich istna rzeka ojro i dolarów i zapanuje powszechny dobrobyt i szczęśliwość. No i tak stali się po utracie rosyjskich rynków zbytu, obok Mołdawii, najbiedniejszym krajem w Europie. A obecnie są wykorzystywani przez USA do wojny proxy z Rosją i pośrednio z UE. Ironia losu polega na ty, że bez względu na wynik wojny, Rosja wyjdzie z niej mocno osłabiona, a Ukraina nawet przez następne 20 lat się nie odbuduje, a do tego straci kilka milionów obywateli. A korzyści zapewne odniosą tylko Chiny...

Ok. Przewidziałeś.

Powtarzasz enty raz.

Masz czucie albo myślisz jak fiutin.

Już ci też na to odpowiadałem więc może zapytam, żebyś się mocniej zastanowił.

Zakładamy, że nadal w Ukrainie rządzi dyktator pod butem Rosji, to samo na Białorusi i Węgrzech. Mołdawia byłaby już dawno wchłonięta. 

Putin jeszcze w XXw. zarzekał się, że chce odbudować ZSRR+ więc dużo wcześniej niż majdany i rewolucje. 

Pytanie- na terytorium którego państwa teraz ( albo i wcześniej) byłaby wojna?

Dziękuj za ten bufor z Ukrainy bo my byśmy się 2 miesięcy nie bronili. Od Niemców usłyszelibyśmy to co Ukraina. " Po co im coś wysyłać, jak to będzie 3 dni trwało."

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, srbm napisał:

Co my tutaj mamy? To przecież ten polityk, którego rząd zrezygnował z zakupu dwunastu baterii patriot.

W 2009 USA zapowiedziały dostarczenie systemu Patriot na rok 2015, później na 2018. Miały dotrzeć do Polski w celu szkoleniowym, bez rakiet. Obiecano rotacyjną obecność samolotów F-16 w zamian. 
Zanim zaczniesz …… , sprawdź.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie