Skocz do zawartości

Figury ● Rozdział VII


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"Ogarniasz że potrzeba trochę czasu na zmianę kierunku dostaw, nowe kontrakty, itp. ? "

Chcesz przez powyższe napisać, że przewodnia partia narodu z przydawkami i prezes, któremu Kreml brata zamordował, przez ponad 6 lat sprawowania 101 % władzy, pozwalała, aby np węgiel czy gaz był importowany od wroga? I, pomijając zmiany na rynku ropy, nic lub niewiele zrobiła aby temu przeciwdziałać?

Nie chce mi się sprawdzać, ile i jak dużo umów zawartych przez "instytucje" państwowe zostało w tym czasie podpisanych na takowy import...

 

  Też byłem za tym aby z Rosją handlować, ale żeby mimo wszystko zmniejszać ogromne uzależnienie energetyczne. Myślałem naiwnie że ów szokujący miliard na dobę z Europy "oswoi" misia i zniechęci go do agresywnych ruchów.

Jak sam zauważyłeś, pomijasz w krytyce rynek ropy bo tu zmiany są ogromne i konsekwentne. Z gazem też nie jest tragicznie skoro do końca roku możemy ( jeśli to faktycznie wykonalne) zrezygnować z kupowania go w Rosji.

A węglem Rosja nas nie zaszantażuje tak jak np. z LPG z wiadomych powodów.  Mamy droższy, gorszy niż antracyt z Donbasu ale mamy go sporo a nawet więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tyr napisał:

Ta... zerwiemy kontrakt to się ruskie poskarżą do komisji europejskiej i zostaniemy ukarani...

 

10 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Tyr...

Spróbuj zacisnąć zwoje czy pośladki i "coś" z sensem wydusić...

 Zostaw w spokoju pośladki Tyra, skup się bardziej na tym co Wiki pisze o roli moderatorów:

- zarządzania treścią oraz kontami uczestników na poziomie wyższym niż zwykli uczestnicy

- zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni i rozstrzyganie sporów między użytkownikami,

 

Ps. A tak merytorycznie to Ty słyszał o klauzuli w umowach "bierz lub płać" ? Podpowiedzieć Ci co się dzieje jak rezygnujesz z odbioru gazu czy ropy ? Tu akurat Tyr ma 100 % racji, a nawoływanie że z dnia na dzień powinniśmy zrezygnować  z handlu Rosją to demagogia i dziecinada jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura...

"Też byłem za tym aby z Rosją handlować..."

Ja nie pytałem, czy należy czy wcale handlować z Rosją...
Ja pytałem, wiem że dla ciebie niezręczny temat, co przewodnia partia narodu wraz z przydawkami, przez ostatnie 6 lat 101 % władzy, zrobiła aby się od kontaktów handlowych w zakresie kopalin, uwolnić?
Ruchy, jakich się podjęła zaczęły się w ostatnich kilku-kilkunastu miesiącach- wcześniej mordercy brata nie przeszkadzali?
Wielokrotnie przywoływany był węgiel- sprawdź, jak dramatycznie wzrósł jego import w ostatnich latach...

Pytanie pomocnicze- MOL na 101 % nie będzie korzystał lub próbował korzystać z rosyjskiej ropy?
 

"...LPG z wiadomych..."

Patrz.. dla dobra wyborców i pozostałych nieprawomyślnych Polaków, nie ma sankcji na LPG... A, żeby było całkiem śmiesznie, to z tego co kojarzę, LPG importują przede wszystkim prywatne firmy, z których potentaci już dawno zrezygnowali z dostaw ze Wschodu...


" a nawoływanie że z dnia na dzień powinniśmy zrezygnować  z handlu Rosją to demagogia i dziecinada jednocześnie. "

No jak? Przecież wciąż media informują, jacy niedobrzy ... i tu padają nazwy kilku państw europejskich, że nie chcą całkowitego embarga na wiele, wiele wyrobów wprowadzić? Chcesz napisać, że Mistrz Power-pointa się myli? Nie tylko on, na marginesie żąda takich przepisów...
Handel przygraniczny z Obwodem się "jakoś" dało, wywołując katastrofę po naszej stronie granicy...

 

 

 

 

"- zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni i rozstrzyganie sporów między użytkownikami, "

Znaczy się mam dla przykładu -nastu Użytkowników i/lub trolli wysłać do sanatorium? No jak, kto nam wtedy "wyjaśni", dla przykładu, katastrofę smoleńską?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

"- zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni i rozstrzyganie sporów między użytkownikami, "

Znaczy się mam dla przykładu -nastu Użytkowników i/lub trolli wysłać do sanatorium?

Nie. Pisałem żebyś sam nie trollował ( prowokował pyskówki) fantazjami o pośladkach Tyra.

Tym bardziej że Twoja odpowiedź jest żenująca, a Tyr wspominając o możliwych karach a ja o klauzuli "bierz albo płać" mamy sporo racji - to jakoś drugi raz pomijasz w ripoście.

Dwie 100 % merytoryczne uwagi a Ty o "pośladach" jednego a mnie do sanatorium? Może do psychuszki ze "schizofrenią bezobjawową" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Patrz.. dla dobra wyborców i pozostałych nieprawomyślnych Polaków, nie ma sankcji na LPG... A, żeby było całkiem śmiesznie, to z tego co kojarzę, LPG importują przede wszystkim prywatne firmy, z których potentaci już dawno zrezygnowali z dostaw ze Wschodu..

Tu już zaczynasz świadomie manipulować.

Jest oficjalna zapowiedź, że do końca roku zrezygnujemy z LPG ze wchodu. Wiec niby piszesz prawdę, że dzisiaj "nie ma sankcji" ale pomijasz z jakiego powodu sankcje będą z opóźnieniem.

Oczywiście że to dla dobra wyborców i także tych co głosowali przeciw.

Dobrze że mamy polityków myślących o interesach swoich obywateli a nie działających pochopnie, pod publikę :) I pomyśleć że to ci sami co już w 2015 roku mieli wywołać wojnę z Rosją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura...

"Jest oficjalna zapowiedź, że do końca roku zrezygnujemy z LPG ze wchodu...."
 

"Sejm odrzucił w środę poprawkę przewidującą zakaz importu gazu LPG z Rosji, którą Senat wniósł do tzw. ustawy sankcyjnej. Nie zgodził się też na senacką propozycję, aby o wpisie na listę sankcyjną decydował premier. Ustawa trafi teraz na biurko prezydenta."

2022-04-13....

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin tłumaczył decyzję sejmowej większości, którą ma obecnie Zjednoczona Prawica. Jacek Sasin przekonywał, że rząd jest za sankcjami, ale w tym konkretnym przypadku uważa, że poprawka zaproponowana przez Senat jest "poprawką złą i szkodliwą".

Podkreślił, że gdyby została teraz przyjęta, 3,5 mln Polaków — bo tyle jest samochodów napędzanych gazem LPG — pozbawionych byłoby możliwości tankowania tańszego paliwa.

 

 

PS
Znaczy się, wcześniej, mimo że zamordowali brata prezesa, nie było powodów, aby np w 2016-2017-2018-itp rezygnować z importu surowców?
Fiu fiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, karpik napisał:

Ok. Przewidziałeś.

Powtarzasz enty raz.

Masz czucie albo myślisz jak fiutin.

Już ci też na to odpowiadałem więc może zapytam, żebyś się mocniej zastanowił.

Zakładamy, że nadal w Ukrainie rządzi dyktator pod butem Rosji, to samo na Białorusi i Węgrzech. Mołdawia byłaby już dawno wchłonięta. 

Putin jeszcze w XXw. zarzekał się, że chce odbudować ZSRR+ więc dużo wcześniej niż majdany i rewolucje. 

Pytanie- na terytorium którego państwa teraz ( albo i wcześniej) byłaby wojna?

Dziękuj za ten bufor z Ukrainy bo my byśmy się 2 miesięcy nie bronili. Od Niemców usłyszelibyśmy to co Ukraina. " Po co im coś wysyłać, jak to będzie 3 dni trwało."

1. Na Ukrainie nie rządził żaden dyktator, tylko legalnie wybrany Prezydent. I wcale nie był tak "pod butem Rosji", bo próbował manewrować między Moskwą i Brukselą, ale ta ostatnia, mówiąc kolokwialnie, spuściła go po brzytwie.

Swoją drogą, to Amerykanie wręcz kochają dyktatorów - im bardziej krwawy, tym lepszy. No chyba, że jakiś dyktator zgłupieje i postanowi sprzedawać ropę za inną walutę niż dolar. No to wtedy wysyłają lotniskowce i z takiego kraju nie zostaje kamień na kamieniu...

2. Putin jedynie ogłosił, że dawne republiki ZSRR uważa za rosyjską strefę wpływów i nie pozwoli USA na ich wchłonięcie. A to musiało wywołać konflikt, bo USA uważa cały świat za swoją strefę wpływów. Z tym, że nie tylko Rosja, ale i Chiny mają inne zdanie...

3. Nie byłoby wojny, bo Rosji zależało na tym, aby za tanie rosyjskie surowce kraje zachodniej Europy inwestowały w Rosji [strefa wolnego handlu]. Natomiast Amerykanom zależało na tym, aby do tego nie dopuścić. I chyba nawet bardziej zależało im na tym aby osłabić UE, którą uważają za ekonomicznego wroga [Trump] niż samą Rosję.

4. Ukraina nie jest żadnym dla nas buforem, bo za bufor to my robimy. Co najwyżej może być w skrajnej sytuacji powodem wymiany ciosów atomowych. W większości zresztą na naszym terytorium. Oczywiście rosyjska armia mogłaby się po nas bardzo łatwo przejechać, bo my mamy armię na niby, taką kościółkowo - defiladową. A w soboty i niedziele nawet bez walki by to zrobili, bo w koszarach są tylko jacyś emeryci z ochrony. Ale totalnie chaotyczna próba ataku na Kijów, gdzie wszystko co mogło im pójść nie tak, to im poszło nie tak, wykazała, że na obecnym etapie nie są zdolni do prowadzenia nowoczesnej wojny manewrowej. Oczywiście bardzo duże znaczenie ma w tym konflikcie amerykańskie rozpoznanie w czasie rzeczywistym przekazywane Ukraińcom.

5. Tak czy inaczej ta wojna, która jest wielką tragedią dla ludności, jest tak przy okazji idealnym poligonem dla obu stron. Ja tylko jestem ciekawy, czy ci, którzy obecnie podsyłają Ukrainie broń, będą tacy chętni w przyszłości wydać kilkaset miliardów dolarów/euro na jej odbudowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans

"2. Putin jedynie ogłosił, że dawne republiki ZSRR uważa za rosyjską strefę wpływów i nie pozwoli USA na ich wchłonięcie. A to musiało wywołać konflikt, bo USA uważa cały świat za swoją strefę wpływów. Z tym, że nie tylko Rosja, ale i Chiny mają inne zdanie... "

Znaczy się Finlandia także?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura...

"Jest oficjalna zapowiedź, że do końca roku zrezygnujemy z LPG ze wchodu...."
 

"Sejm odrzucił w środę poprawkę przewidującą zakaz importu gazu LPG z Rosji, którą Senat wniósł do tzw. ustawy sankcyjnej. Nie zgodził się też na senacką propozycję, aby o wpisie na listę sankcyjną decydował premier. Ustawa trafi teraz na biurko prezydenta."

2022-04-13....

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin tłumaczył decyzję sejmowej większości, którą ma obecnie Zjednoczona Prawica. Jacek Sasin przekonywał, że rząd jest za sankcjami, ale w tym konkretnym przypadku uważa, że poprawka zaproponowana przez Senat jest "poprawką złą i szkodliwą".

Podkreślił, że gdyby została teraz przyjęta, 3,5 mln Polaków — bo tyle jest samochodów napędzanych gazem LPG — pozbawionych byłoby możliwości tankowania tańszego paliwa.

 

 

PS
Znaczy się, wcześniej, mimo że zamordowali brata prezesa, nie było powodów, aby np w 2016-2017-2018-itp rezygnować z importu surowców?
Fiu fiu...

Pierwszy raz tak wyczerpująco opisałeś problem dodając także argumenty drugiej strony. Dzięki.

Mnie przekonały, brzmią racjonalnie i rozsądnie, tym bardziej że jak jadę na benzynie to potrzebuję 12-15 litrów paliwa na 100 km.

Ps. PiS robi wiele rzeczy odwrotnie niż robiła Koalicja Obywatelska. Zabawne jest czytanie zarzutów że zbyt wolno Polska zwiększała niezależność energetyczną od Rosji. Bo gdyby nie obecnie rządzący to mielibyśmy 100 % ropy i gazu zakontraktowane ze Wschodu do 2040 roku albo i dłużej. Pawlak dałby radę to przepchnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, balans napisał:

(...) pisałem, że nasza polityka wschodnia polegająca podpalaniu Ukrainy za pomocą kolorowych rewolucji i majdanów skończy się dla Ukrainy katastrofą...

Przy Twoich postach mam spory dysonans poznawczy. Raz piszesz o Polsce jako o biednym, skorumpowanym kraiku żyjącym z produkcji palet i krasnali ogrodowych.

Teraz czytam że wodzimy za nos drugą potęgę militarną świata, wywołaliśmy zamieszki i przewrót w 45 milionowym kraju i odpowiadamy za eskalację wojny Rosji z Ukrainą.

Miło się także czyta, że jesteśmy tak potwornym zagrożeniem dla kraju którego realny budżet "obronny" ( sarkazm) wynosi 120 mld dolarów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Znaczy się Finlandia także?

Finlandia nie była sowiecką republiką, ona tylko była po wojnie takim "oknem na świat" dla ZSRR, na czym zresztą bardzo dobrze zarabiała. My zresztą też, bo po nasze kosmetyki i... czasopisma ustawiały się w Moskwie kolejki. Ale komuś to wyraźnie przeszkadzało i te "One"zrobiły wszystko, abyśmy nie zarabiali na handlu z Rosją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bjar_1 napisał:

Nie ma co handlować z bandytami, którzy w środku Europy, w XXI wieku mordują kobiety i dzieci i pakują je do masowych mogił.

Jest wojna, która sama w sobie jest jak zawsze tragiczna dla ludności cywilnej.

Ale jest też dużo prymitywnej propagandy, w której Ukry są mistrzami świata. Bo jak czytam, że Ruscy gwałcą psy i następnie je zjadają, albo że kradną muszle klozetowe gdzieś na prowincji Ukrainy, gdzie prawdziwego WC nikt nigdy nie widział, albo że mordują ludność cywilną w Mariupolu, gdzie zdecydowana większość mieszkańców jest rosyjskojęzyczna, a nawet jak czytam, że strącili już Ruskim 179 samolotów, to mam do takich informacji bardzo duży dystans...

PS. Putin powinien zaczekać aż Kijów pierwszy zaatakuje Donieck i Ługańsk, do czego się zresztą szykował, a tak to faktycznie wyszedł na agresora/bandytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat prymitywna propaganda to domena kacapów. Ukry mają znakomicie funkcjonującą machinę propagandową i świetny pijar. Wystarczy obserwować na bieżąco choćby ich strony ze zniszczonym sprzętem, sztywnymi kacapami itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie