Skocz do zawartości

Figury ● Rozdział VII


Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

balans

"...mordują ludność cywilną w Mariupolu..."

Nie chcę i nie mogę być wulgarny w to niedzielne popołudnie, więc zasugeruję "tylko" abyś obejrzał zdjęcia Mariupola z początku 2022 a później współczesne...

 

Przecież napisałem, że jak toczy się walka o jakieś miasto, to najwięcej ofiar ponoszą cywile. Tak dla przykładu PW, gdzie zginęło ok. 16 tysięcy powstańców i co najmniej 10 razy tyle cywili. Ale nie pisz bzdur, że Ruscy celowo mordują cywili, którzy w większości są tam rosyjskojęzyczni i w 2014 próbowali nawet zbuntować się przeciwko ustawie o języku, którą puczyści sprowokowali wtedy wojnę domową, a dzisiaj niestety mamy tego ciąg dalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans...

"...Ale nie pisz bzdur, że Ruscy celowo mordują cywili..."

Czyli Moskwa napada na niepodległą Ukrainę, a ofiary cywilne, to wina Kijowa, że nie położył uszy po sobie i nie przywitał Rosjan chlebem i solą?
Znaczy się, że ograniczymy się do Mariupola, te zmienione w gruzy osiedla, to przypadek i nieszczęście, którego oczywista oczywistość nastąpi czynny żal Kremla i wyciągnięcie konsekwencji przez rosyjskie dowództwo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

balans...

"...Ale nie pisz bzdur, że Ruscy celowo mordują cywili..."

Czyli Moskwa napada na niepodległą Ukrainę, a ofiary cywilne, to wina Kijowa, że nie położył uszy po sobie i nie przywitał Rosjan chlebem i solą?
Znaczy się, że ograniczymy się do Mariupola, te zmienione w gruzy osiedla, to przypadek i nieszczęście, którego oczywista oczywistość nastąpi czynny żal Kremla i wyciągnięcie konsekwencji przez rosyjskie dowództwo?

 

Jeżeli uważasz, że USA i inni po to przez całe lata posyłali broń na Ukrainę i szkolili ich wojsko aby zapanował tam pokój, to jesteś bardzo naiwny...

A odnośnie Mariupola, to skoro doborowe jednostki Ukrów obsadziły miasto, to było wiadomo, że osiedla mieszkaniowe podczas walk zamienią się w gruzy.

Ukraina jest mniej więcej tak niepodległa jak i my. Jeżeli masz wątpliwości, to zapytaj Wielkiego Wuja...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans....

Już pal licho, że ci się wątki pogibały...

Ale widzę, nie po raz pierwszy, że starasz się usilnie uzasadnić i agresję ze strony Kremla i winę za wojnę przerzucić na prowokacje Ukrainy i USA...


I tak, jak można dyskutować, na ile jest to proxy między Waszyngtonem a Moskwą, tak niekończącego się bestialstwa rosyjskich żołnierzy już uzasadnić i wybielić ci się nie uda... Bo nawet z potężną dozą cynizmu, że jak drewno rąbią, to drzazgi lecą, nie ukryjesz/uzasadnisz choćby masowych mordów...

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, balans napisał:

Jeżeli uważasz, że USA i inni po to przez całe lata posyłali broń na Ukrainę i szkolili ich wojsko aby zapanował tam pokój, to jesteś bardzo naiwny...

Więc pewnie posyłali dlatego, żeby ukry zaatakowali miłującą pokój rassiję?

Masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2022 o 22:41, Czlowieksniegu napisał:

Ja pytałem, wiem że dla ciebie niezręczny temat, co przewodnia partia narodu wraz z przydawkami, przez ostatnie 6 lat 101 % władzy, zrobiła aby się od kontaktów handlowych w zakresie kopalin, uwolnić?

A ropie i umowie Polski z Saudi Aramco ( największe dobowe wydobycie ropy na świecie) już pisałem.

O terminalu LNG i tym strasznie "nieopłacalnym" wg niektórych Baltic Pipe też.

Tu tylko małe uzupełnienie:

 

Polska zyskała już dziś niezależność od dostaw gazu z Rosji – poinformował w poniedziałek prezes Gaz-Systemu Tomasz Stępień.

Ogłaszamy otwarcie jednej z tłoczni gazu, która będzie tłoczyć gaz z gazociągu Batic Pipe i Terminala LNG w kierunku Małopolski, Podkarpacia i aż pod granice z Ukrainą i Słowacją. Tłocznia gazu jest elementem szerszego planu inwestycyjnego, szerszej strategii dywersyfikacji dostaw gazu do Polski. Budujemy i oddajemy do użytkowania w tym roku 5 toczni.

Oprócz tego oddane zostanie ponad 800 km gazociągów, w tym gazociągi na Ukrainę, na Słowację i do Danii Baltic Pipe.

"Cały ten program inwestycyjny Gaz-Systemy to jest wartość ponad 20 mld zł. Realizujemy go od 2016 r. Dzięki takim obiektom jak ta tłocznia, polska zyskała niezależność od gazu z kierunku wschodniego, czyli z tego kierunku, z którym do tej pory mieliśmy tyle kłopotów, z którego do tej pory Polska brała gaz" - podkreślił Stępień.

Zwrócił uwagę, że zdołano przestawić cały przesył gazu w Polsce. "Na kierunek bramy północnej, z terminala z LNG, z Baltic Pipe. Ta tłocznia pełni centralną rolę w tym przesyle" – stwierdził.

 

https://www.money.pl/gospodarka/polska-juz-dzis-zyskala-niezaleznosc-gazowa-twierdzi-gaz-system-6762055989390112a.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2022 o 21:05, karpik napisał:

Największym debilizmem (co przyznał sam glapek) są działania rządu mające "niwelować" skutki podwyższania stóp procentowych.

Rząd będzie walczył z inflacją walką  z próbami jej zmniejszenia 😂

I proszę. Słowo stało się ciałem.

Pinokio- "Nowa stawka zamiast WIBOR i wakacje kredytowe"

Sęk w tym, że tu nie chodzi o ludzi tylko o to, żeby budżet więcej zarobił na inflacji 😁👍

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

karpik- nie bądź taki... za chwilę (?) wpadnie jeden z Użytkowników i Ci wytłumaczy, że Polski Ład to było mistrzostwo i merytoryczne, i techniczne :-)

"Było"- o martwych się mówi dobrze albo wcale, więc już dawno nic o PŁ nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 24.04.2022 o 16:20, balans napisał:

Finlandia nie była sowiecką republiką, ona tylko była po wojnie takim "oknem na świat" dla ZSRR, na czym zresztą bardzo dobrze zarabiała. My zresztą też, bo po nasze kosmetyki i... czasopisma ustawiały się w Moskwie kolejki. Ale komuś to wyraźnie przeszkadzało i te "One"zrobiły wszystko, abyśmy nie zarabiali na handlu z Rosją.

Prawdę mówiąc (pisząc ) mnie to przeszkadzało. Z wielką chęcią ustawiłabym się w kolejce po te polskie kosmetyki, aby je nabyć drogą kupna. Niestety wszystko szło na wschód. Obecnie (przy piwie) słucham opowieści mojej przyjaciółki; Białorusinki polskiego pochodzenia : jakie cudowne i dobrej jakości były te kosmetyki. Wierzę jej na słowo, bo nam dziewczynom z Polski nie było dane ich testować. 

"Jest wojna, która sama w sobie jest jak zawsze tragiczna dla ludności cywilnej."

mam wrażenie, że ten slogan wpisujesz na zasadzie kopiuj- wklej ; patetyczny i odrobinę pretensjonalny.

Co do reszty:

-masz żonę?

-masz córkę? 

chyba nie, inaczej nie pisałbyś takich żenujących głupot : co putin i jego żołdacy powinni byli zrobić. Jeśli masowe groby (wcześniej torturowanych ludzi) , gwałcone kobiety, dziewczynki i chłopcy oraz porywanie i wywożenie ludzi, nie przemawia do Ciebie; to chyba brak Ci sumienia. Poglądy to jedno, ale widząc to wszystko do ch....y , nadal wypisujesz dziwne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Czlowieksniegu napisał:

978580-352x500.jpg

autorowi, polecam badanie DNA - może się bardzo zdziwić. Ogólnie wszystkim tzn. "prawdziwym" (nie mylić z borowikiem) polecam prześledzenie genealogii - nawet tylko tej dokumentalnej. 

Moja prababcia(przeżyła dwie wojny światowe) obraziła się na trzy miesiące na moją mamę, że pojechała z wycieczką szkolną do Niemiec. Nie wiem co by powiedziała na moje ustalenia, iż miała przodków kolonistów niemieckich. 

Dlatego może lepiej nie wykrzykiwać kto jest prawdziwy i ile "jest cukru w cukrze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucharka Konstytucyjna, nie nadająca się nawet do Sądu Okręgowego, gdzie została negatywnie zweryfikowana, właśnie zbudowała sobie willę w podwarszawskiej Jazgarzewszczyznie. Za co? Nie wiadomo. Przyłębska bezprawnie załatwiła sobie na lewo z Manowską utajnienie oświadczenia majątkowego.

Willa kucharki poniżej.

image.thumb.jpeg.180ab39da38227791b0569046bc2bc72.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie