Jedburgh_Ops Napisano 6 Kwiecień 2021 Napisano 6 Kwiecień 2021 Na sto procent trotyl. __________________________________________________________________________ Prokuratura wojskowa o tak zwanym nawigatorze: Porucznik Artur Ziętek nigdy nie uzyskał uprawnień nawigatora. W 2009 r. szef 36. SPLT skierował go na ćwiczenia w powietrzu, ale Ziętek ich nie rozpoczął. Zaczął po prostu latać jako nawigator. Do chwili katastrofy w Smoleńsku odbył 29 lotów, w tym 14 nocnych. Było to absolutnie niedopuszczalne ze względu na wymogi bezpieczeństwa lotów - zauważają biegli.
takafura Napisano 6 Kwiecień 2021 Napisano 6 Kwiecień 2021 20 godzin temu, Czlowieksniegu napisał: A jednak trotyl?! Nieoficjalnie: Włosi potwierdzili jego ślady na wraku tupolewa Zaskakujące informacje włoskich naukowców! W nowym numerze tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło stwierdzają, że jesteśmy coraz bliżsi prawdy na temat tragedii z 10 kwietnia 2010 roku. Jak czytamy, już drugie laboratorium potwierdziło obecność śladów materiałów wybuchowych na wraku prezydenckiego Tu-154M. „Z naszych informacji wynika, że włoskie Laboratorium Kryminalistyczne Korpusu Karabinierów, do którego przesłano próbki do badań, wykryło na nich materiały wybuchowe” - piszą autorzy tekstu na łamach tygodnika. Dalej podano: „Ekspertom z Rzymu przekazano do analizy ślady zabezpieczone podczas sekcji zwłok i pochodzące z foteli polskiego tupolewa. Po badaniach w Rzymie wiadomo, że są na nich ślady trotylu oraz RDX (heksogenu). To potwierdzenie badań brytyjskich prowadzonych w Forensic Explosives Laboratory (FEL) w Kent, o których na łamach tygodnika «Sieci» pisaliśmy w marcu 2019 r.”. Zaznaczono, że materiały wybuchowe odnaleziono tylko na fragmentach pochodzących z rozbitego samolotu. Nie potwierdzono obecności materiałów wybuchowych w glebie ze Smoleńska. dam/wpolityce.pl,"Sieci" https://www.fronda.pl/a/a-jednak-trotyl-nieoficjalnie-wlosi-potwierdzili-jego-slady-na-wraku-tupolewa,159675.html Przekomarzaliśmy się kiedyś w dywagując czy jest jedna sekta czy poziom agresji, chamstwa i odporności na fakty uprawnia do mówienia o dwóch sektach. Skoro kolejne fakty wskazują na intrygującą obecność MW ( w uproszczeniu - ja mogę tak pisać) to może warto aby biegli ocenili jak mógł sie na tych elementach samolotu znaleźć ? Siedzenia, dywaniki - wiadomo. Ale co z gdy stwierdzono MW niedostępnych dla pasażerów miejscach ? Druga sprawa - czy te pytania zaliczają mnie a automatu do sekty ? Czuję że tak. Trzecie ostatnie pytanie - czy wymienianie wszystkich uchybień i zaniedbań proceduralnych i formalnych(a jest ich sporo) w kontrze do kolejnych wyników renomowanych laboratoriów potwierdzających obecność MW jest racjonalnym i logicznym argumentem? Negowanie faktów to fanatyzm charakterystyczny dla sekt ;)
Czlowieksniegu Napisano 6 Kwiecień 2021 Napisano 6 Kwiecień 2021 takafura- jak widzisz, dla zachowania resztek zdrowia psychicznego, podaję informację wraz ze źródłem, ale jej nie komentuję. "Skoro kolejne fakty wskazują na intrygującą obecność MW ( w uproszczeniu - ja mogę tak pisać) to może warto aby biegli ocenili jak mógł sie na tych elementach samolotu znaleźć ? Siedzenia, dywaniki - wiadomo. Ale co z gdy stwierdzono MW niedostępnych dla pasażerów miejscach ? " Ja bym się tym określeniem "fakty" przynajmniej na razie nie rozpędzał. Cytowane informacje, to na razie byt wirtualny- nie mam zielonego pojęcia, czy w jakikolwiek sposób potwierdzony. Przyznaję bez bicia, że nie miałem mocy, aby filmową wersję Raportu obejrzeć. Zwłaszcza, że jeśli MW* (?) były (?) na pokładzie, to nie tylko należy udowodnić ich istnienie, ale należy odpowiedzieć, w jaki sposób się tam znalazły. Czyli teraz cała obsługa naziemna, cała ekipa BOR, ochrona samolotu, ochrona lotniska... itp itd. "Trzecie ostatnie pytanie - czy wymienianie wszystkich uchybień i zaniedbań proceduralnych i formalnych(a jest ich sporo) w kontrze do kolejnych..." Czekaj, stój... na razie, to prawilne media powołują się na przecieki, a AM powołuje się na pandemię i brak podpisów- może się tak jeszcze sporo czasu bawić. A przywołane przez Je. deficyty znajdują, z tego co wiem, oparcie w dokumentach oficjalnych, istniejących i nie poddających się krytyce. Nie kojarzę, aby AM je obalił lub pokazał, że załoga miała nie tylko doświadczenie, ale chociaż uprawnienia. * i to jako MW a nie materiały wysokoenergetyczne PS "Zaznaczono, że materiały wybuchowe odnaleziono tylko na fragmentach pochodzących z rozbitego samolotu. Nie potwierdzono obecności materiałów wybuchowych w glebie ze Smoleńska." Nie zastanawia Cię to? Znaczy się, że ani odrobina MW nie osiadła na zewnątrz? Znikło było po wybuchu, zostawiając ślady tylko i wyłącznie w ramach Tu? Jak myślisz? Możliwe? I dlaczego nie bardzo, skoro i zwłoki, i elementy Tu były na dość dużym obszarze rozrzucone? Że, co? Pech przy wbijaniu szpadla?
Jedburgh_Ops Napisano 6 Kwiecień 2021 Napisano 6 Kwiecień 2021 (edytowane) 7 godzin temu, grec napisał: Śmiszne asz sie pojszczałem ! I bardzo słusznie, bo to jest kabaret. Najwyższy aparat państwa leci samolotem bez nawigatora i bez pilotów potrafiących zrealizować ten lot, co więcej z pilotami ze sfałszowanymi uprawnieniami lotniczymi. Takie coś to tylko w polskim dnie moralnym i umysłowym. Zapytaj rzecznika prasowego rządu Tuwalu, jak u nich latają władze i z jakimi pilotami, z jakim doświadczeniem i z jakimi uprawnieniami. Edytowane 6 Kwiecień 2021 przez Jedburgh_Ops
takafura Napisano 6 Kwiecień 2021 Napisano 6 Kwiecień 2021 (edytowane) 38 minut temu, takafura napisał: Trzecie ostatnie pytanie - czy wymienianie wszystkich uchybień i zaniedbań proceduralnych i formalnych(a jest ich sporo) w kontrze do kolejnych wyników renomowanych laboratoriów potwierdzających obecność MW jest racjonalnym i logicznym argumentem? Negowanie faktów to fanatyzm charakterystyczny dla sekt ;) 20 minut temu, Czlowieksniegu napisał: Czekaj, stój... na razie, to prawilne media powołują się na przecieki, a AM powołuje się na pandemię i brak podpisów- może się tak jeszcze sporo czasu bawić. A przywołane przez Je. deficyty znajdują, z tego co wiem, oparcie w dokumentach oficjalnych, istniejących i nie poddających się krytyce. Nie kojarzę, aby AM je obalił lub pokazał, że załoga miała nie tylko doświadczenie, ale chociaż uprawnienia. (...) PS "Zaznaczono, że materiały wybuchowe odnaleziono tylko na fragmentach pochodzących z rozbitego samolotu. Nie potwierdzono obecności materiałów wybuchowych w glebie ze Smoleńska." Nie zastanawia Cię to? Znaczy się, że ani odrobina MW nie osiadła na zewnątrz? Znikło było po wybuchu, zostawiając ślady tylko i wyłącznie w ramach Tu? Jak myślisz? Możliwe? I dlaczego nie bardzo, skoro i zwłoki, i elementy Tu były na dość dużym obszarze rozrzucone? Że, co? Pech przy wbijaniu szpadla? O co innego pytałem - nie o to czy te zaniedbania mają potwierdzenie w oficjalnych dokumentach. Nie wiem jaka jest metodologia pobierania próbek gleby w takich przypadkach - praktykowałem tylko i wyłącznie pobieranie próbek glebowych z większych pól w celu ustalenia pH i niedoborów składników mineralnych. Edytowane 6 Kwiecień 2021 przez takafura
Czlowieksniegu Napisano 6 Kwiecień 2021 Napisano 6 Kwiecień 2021 takafura " Trzecie ostatnie pytanie - czy wymienianie wszystkich uchybień i zaniedbań proceduralnych i formalnych(a jest ich sporo) w kontrze do kolejnych wyników renomowanych laboratoriów potwierdzających obecność MW jest racjonalnym i logicznym argumentem? Negowanie faktów to fanatyzm charakterystyczny dla sekt ;) " Przeczytaj jeszcze raz- gdzie masz podane, pomijając film w reżyserii AM pt "Raport..." te wyniki badań? Znasz kogoś, kto widział? Na dziś mamy część podkomisji* pod skrzydłami AM i ... nic więcej. Czy w kontrze? Nie sądzę- przywołane przez Je. są znane od lat i nie były obalane przez AM lub przynajmniej o tym nie wiem. "Negowanie faktów to fanatyzm charakterystyczny dla sekt ;)" Ale, że powtórzę- jakich faktów? Tym bardziej, już o tym pisaliśmy, że oznaczałoby to albo współudział albo złe wywiązanie się z obowiązków przez ekipę BOR, która sprawdzała Tu przed odlotem. "Nie wiem jaka jest metodologia pobierania próbek gleby w takich przypadkach - praktykowałem tylko i wyłącznie pobieranie próbek glebowych z większych pół w celu ustalenia pH i niedoborów składników mineralnych. " Nie patrz na metodologię- obaj w tym przypadku jesteśmy lajkonikami. Spróbuj na logikę- na rozrzuconych zwłokach i elementach Tu są MW i/lub materiały wysokoenrgetyczne. A w mniejszej/większej odległości na ziemi nic? * część, bo się sobie do gardeł rzucili...
takafura Napisano 6 Kwiecień 2021 Napisano 6 Kwiecień 2021 No dobra, na razie są fakty prasowe. Może próbki pobrano nie z powierzchni gleby a kilkunastu centymetrów ? Aby wykluczyć teoretyczny wybuch w TU-154 jako źródło ich pochodzenia ? Co było przyczyną, co skutkiem ? To MW z samolotu zanieczyścił glebę czy MW z IIWS w glebie zanieczyściły elementy samolotu ?
Czlowieksniegu Napisano 6 Kwiecień 2021 Napisano 6 Kwiecień 2021 takafura "No dobra, na razie są fakty prasowe. " Gdyby to były "fakty prasowe", to wg mnie mały problem. Gorzej, jeśli są to jakieś bąki puszczane w tajemnicy, przez członków podkomisji czy też samego AM. Potwierdzałoby to, dla mnie, że podkomisja ma mniej niż zero wyników i grzeje temat nie mając się jak wycofać. Podobnież oficjalne ogłoszenie Raportu i dokumentów z nim związanych blokuje pandemia, bo zaangażowani nie mają jak fizycznie podpisać dokumentów. Wierzysz w to? Istnieją firmy kurierskie, poczta dyplomatyczna, inne techniczne możliwości zdobycia podpisów. "Co było przyczyną, co skutkiem ? To MW z samolotu zanieczyścił glebę czy MW z IIWS w glebie zanieczyściły elementy samolotu ? " Tylko, czy mamy do czynienia z MW czy też z chemią/materiałami wysokoenergetycznymi stosowanymi w M.IN. MW? I co z tym sławnym trotylem, którego nie było, a później prokuratura potwierdziła jego ślady? Nie wiem- ale ostatnią rzeczą, w którą uwierzę są rewelacje MW. Może, nie patrząc na związki polityczne i jego merytoryczną wiedzę, gdyby nie niezliczone wpadki, patrzyłby na jego występy inaczej. "To MW z samolotu zanieczyścił glebę czy MW z IIWS w glebie zanieczyściły elementy samolotu ? "" No jak- prawilne media doniosły, że W GLEBIE NIE MA ŚLADÓW MW.
takafura Napisano 6 Kwiecień 2021 Napisano 6 Kwiecień 2021 1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał: No jak- prawilne media doniosły, że W GLEBIE NIE MA ŚLADÓW MW. Będzie trochę inna sytuacja jak będą dostępne oficjalne wyniki badan z tych laboratoriów. Teraz faktycznie można sobie żartować z rozgorączkowania jednej "sekty". Choć osobiście nie czytam GW, NIE czy Newsweeka to uważam że ilość bzdur i spekulacji które puściły w obieg jest równie imponująca...
Czlowieksniegu Napisano 6 Kwiecień 2021 Napisano 6 Kwiecień 2021 takafura "Będzie trochę inna sytuacja jak będą dostępne oficjalne wyniki badan z tych laboratoriów. " Naprawdę potrafisz serio traktować i za pewnik przyjąć, że na zwłokach, elementach Tu, itp itd znaleziono ślady MW a dookoła ani mru-mru? Zazdroszczę... A co do dostępności- możemy się już teraz założyć, ja dolary, Ty orzechy, że nigdy nie będzie wglądu w opracowania i wyniki badań. Zainteresowany? "Choć osobiście nie czytam GW, NIE czy Newsweeka to uważam że ilość bzdur i spekulacji które puściły w obieg jest równie imponująca..." Nie bardzo widzę związek... Tym bardziej, im bardziej nie czytasz, ale wiesz, co napisali :-) Możesz, z ciekawości zapytam, jakieś przykłady "bzdur i spekulacji" smoleńskich w ich wykonaniu przytoczyć?
Jedburgh_Ops Napisano 6 Kwiecień 2021 Napisano 6 Kwiecień 2021 13 minut temu, Czlowieksniegu napisał: A co do dostępności- możemy się już teraz założyć, ja dolary, Ty orzechy, że nigdy nie będzie wglądu w opracowania i wyniki badań. Nie ma o co się zakładać, ponieważ już z definicji wiadomo, iż nigdy nie będzie wglądu w wyniki badań. Dlaczego? Dlatego, że do zamachu użyto trotylu najtajniejszej, przyszłościowej generacji - trotylu bezgłośnego. Jego wybuchy nie nagrały się wewnątrz kabiny samolotu, mimo że nagrały się tam wszystkie dźwięki i rozmowy z zakresu 20-75 dB. Wybuch 0,5 kg trotylu daje z odległości pięciu metrów 180 dB, a patrz Pan, nie nagrał się. Po prostu do zamachu smoleńskiego użyto TNT bezgłośnego o poziomie 0,0 dB podczas wybuchu i dlatego nic nigdy o tym nie przeczytasz, ponieważ takie TNT dopiero jest w fazie supertajnych testów i tylko dla sił specjalnych.
balans Napisano 6 Kwiecień 2021 Napisano 6 Kwiecień 2021 2 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał: Dlatego, że do zamachu użyto trotylu najtajniejszej, przyszłościowej generacji - trotylu bezgłośnego. Jego wybuchy nie nagrały się wewnątrz kabiny samolotu, mimo że nagrały się tam wszystkie dźwięki i rozmowy z zakresu 20-75 dB. Nieprawda. Bo Antoni słyszał całą serię wybuchów, a stał dość daleko od miejsca zamachu na Prezydenta Tysiąclecia.
takafura Napisano 6 Kwiecień 2021 Napisano 6 Kwiecień 2021 4 godziny temu, Czlowieksniegu napisał: Naprawdę potrafisz serio traktować i za pewnik przyjąć, że na zwłokach, elementach Tu, itp itd znaleziono ślady MW a dookoła ani mru-mru? Zazdroszczę... "Choć osobiście nie czytam GW, NIE czy Newsweeka to uważam że ilość bzdur i spekulacji które puściły w obieg jest równie imponująca..." Nie bardzo widzę związek... Tym bardziej, im bardziej nie czytasz, ale wiesz, co napisali :-) Możesz, z ciekawości zapytam, jakieś przykłady "bzdur i spekulacji" smoleńskich w ich wykonaniu przytoczyć? Piszesz to złośliwie ? To że "traktuję serio i jako pewnik że na zwłokach, elementach Tu, itp itd znaleziono ślady MW a dookoła ani mru-mru?" Przecież napisałem powyżej że "nie wiem jaka jest metodologia pobierania próbek gleby w takich przypadkach - praktykowałem tylko i wyłącznie pobieranie próbek glebowych z większych pól w celu ustalenia pH i niedoborów składników mineralnych" Gdzie tu pewność ? Albo mnie prowokujesz albo muszę używać większych liter. Nie lubię jak ktoś kolejny raz próbuje po mnie jeździć za to czego nie napisałem a wręcz napisałem coś dokładnie odwrotnego... Żartując z prawackich źródeł trudno pominąć różne lewackie rewelacje w/w polskojęzycznych czasopism: nagranej kłótni na lotnisku przed startem której nie było, bzdura o przekazaniu do tłumaczenia na rosyjski "tajnego" raportu i to tłumaczce, żonie polskiego dyplomaty czy o pijanym gen. Błasiku za sterami. Przypominałem sobie - czytałem w GW cały wywiad z Kopaczową o przekopanym na metr w głąb miejscu katastrofy i profesjonalizmie i niesamowitym takcie sowieckich anatomopatologów. Tych co włożyli dwie głowy do jednej trumny i zamienili ciało Prezydenta RP Kaczorowskiego - konieczny był powtórny pochówek. Dość symboliczne.
takafura Napisano 6 Kwiecień 2021 Napisano 6 Kwiecień 2021 Powoli. Na razie czekamy na konkrety z laboratorium. Potem niech biegli podsumują całość i ocenią jakie ma to znaczenie. Ps. Ktoś zasugerował że trotyl to taki archaiczny MW że może Rosjanie celowo zanieczyścili nim wrak. Aby gonić króliczka w ślepej w sumie uliczce. A im bardziej się goniący napali tym mocniej w ścianę przywali :)
Czlowieksniegu Napisano 7 Kwiecień 2021 Napisano 7 Kwiecień 2021 Macierewicz o raporcie smoleńskim: będzie można zobaczyć, a nawet usłyszeć, co się wydarzyło comment6 - Dzięki jednemu z rozdziałów raportu będzie można zobaczyć, a nawet usłyszeć, co naprawdę wydarzyło się nad Smoleńskiem - powiedział na łamach Gazety Polskiej Antoni Macierewicz, przewodniczący tzw. podkomisji smoleńskiej. - Raport jest podsumowaniem prac podkomisji smoleńskiej i zebraniem tez wszystkich opublikowanych przez nią dotąd materiałów, ale zawiera także nowe ustalenia, będące potwierdzeniem podstawowych tez Raportu Technicznego z 2018 roku - tak wypowiedział się Macierewicz na temat samego raportu, będącego efektem prac kierowanej przez niego podkomisji. Zgodnie ze słowami Macierewicza komisja skupiła się także na samych przygotowaniach do lotu oraz kulisach oddania śledztwa w tej sprawie w ręce strony rosyjskiej. - Istotne są też ustalenia związane z przygotowaniami do wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego, kto w nich brał udział i jak były one realizowane oraz jakie były związki ze służbami specjalnymi, nie tylko polskimi, ludzi, którzy decydowali m.in. o remoncie samolotu w Rosji. Z raportu – tutaj oparliśmy się m.in. na dokumentach, o których sądzono, że już ich nie ma – będzie można się również dowiedzieć, jak konstruowana była sama procedura oddania w ręce Rosjan postępowania w sprawie tragedii smoleńskiej - poinformował. Macierewicz stwierdził także, że według informacji uzyskanych przez podkomisję, faktyczne decyzje podejmowane były przez Rosjan. - Dotyczy to remontu, warunków lotu do Smoleńska i zniszczenia samolotu, a wreszcie ukrycia stanu faktycznego, bezprawnego przejęcia badania i uruchomienia mechanizmu kłamstwa smoleńskiego. W każdej fazie inicjatorami są Rosjanie, choć korzystają z pomocy swoich współpracowników - stwierdził. Wskazał także, że w raporcie znajduje się odniesienie do dowodów pozwalających ustalić "jak i kiedy doszło do eksplozji samolotu". https://www.fronda.pl/a/macierewicz-o-raporcie-smolenskim-bedzie-mozna-zobaczyc-a-nawet-uslyszec-co-sie-wydarzylo,159739.html
Czlowieksniegu Napisano 7 Kwiecień 2021 Napisano 7 Kwiecień 2021 takafura "Piszesz to złośliwie ? To że "traktuję serio i jako pewnik że na zwłokach, elementach Tu, itp itd znaleziono ślady MW a dookoła ani mru-mru?" Przecież napisałem powyżej że "nie wiem jaka jest metodologia pobierania próbek gleby w takich przypadkach - praktykowałem tylko i wyłącznie pobieranie próbek glebowych z większych pól w celu ustalenia pH i niedoborów składników mineralnych" Gdzie tu pewność ? Albo mnie prowokujesz albo muszę używać większych liter. Nie lubię jak ktoś kolejny raz próbuje po mnie jeździć za to czego nie napisałem a wręcz napisałem coś dokładnie odwrotnego..." Ani złośliwie, ani po Tobie nie skaczę- usiłuję wyobrazić sobie sytuację, gdy ma miejsce wybuch w Tu i ślady MW ograniczają się tylko i wyłącznie do zwłok, elementów samolotu, itp itd. A pamiętaj, że po wybuchu jeszcze kawałek przeleciał. Co więcej- ślady MW* są tylko tam, mimo że elementy Tu są rozrzucone na dość dużej powierzchni. A w dodatku, jak już Je. napisał- ani śladu wybuchu na rejestratorach, które do spotkania z ziemią działały. * już pal licho czy MW czy materiałów wysokoenergetycznych...
Jedburgh_Ops Napisano 7 Kwiecień 2021 Napisano 7 Kwiecień 2021 Mocne kino akcji się szykuje. Przygotowywać wiaderka popcornu i prozdrowotnych soczków. Antoni Macierewicz: „Liczę na to, że z raportem, szczególnie filmową wersją, będzie mogła zapoznać się szeroka opinia publiczna”
Jedburgh_Ops Napisano 7 Kwiecień 2021 Napisano 7 Kwiecień 2021 6 godzin temu, Czlowieksniegu napisał: A w dodatku, jak już Je. napisał- ani śladu wybuchu na rejestratorach, które do spotkania z ziemią działały. Więcej. Deformacje płatowca lotniczego pirotechniczne (od wybuchu) a udarowe (od zderzenia z czymś) to jest niebo a ziemia. Piromani smoleńscy będą musieli pokazać olbrzymie fragmenty Tu 154 zdeformowane pirotechnicznie i udowodnić, że na tych właśnie fragmentach odkryto ślady „trotylu”. Wcześniej nikt deformacji pirotechnicznych nie odkrył, no ale teraz być może znaleziono jakieś nowe gigantyczne szczątki tego samolotu, mimo że wcześniej kompletacja wraku była prawie stuprocentowa, bo to nie przypadek liniowego BAe 146, który w locie pionowym do ziemi przekroczył barierę dźwięku i uległ atomizacji wraz z pasażerami, literalnie nic z niego nie zostało. Tu 154 rozbił się dość punktowo i płasko i z małą prędkością, więc wszystko dało się pozbierać z wyjątkiem tego, co przemieliła sprężarka niskiego ciśnienia silnika centralnego, ale ona masakrowała głównie ludzi, gdy wpadła do kadłuba. Ten silnik nie zaciemnia obrazu ogólnego charakteru szczątków odudarowych.
Czlowieksniegu Napisano 7 Kwiecień 2021 Napisano 7 Kwiecień 2021 Je.- już wiem, dlaczego w/na glebie nie odkryto śladów MW. " [...] Podkomisja przeprowadziła również testy z wykorzystaniem różnych materiałów wybuchowych, w tym eksperyment z eksplozją ładunku termobarycznego umieszczonego wewnątrz pasażerskiej części samolotu. Fragment kadłuba zbudowano w skali 1:1, a wewnątrz umieszczono fotele oraz modele miękkich i twardych tkanek ludzkich. Według naukowców test wykazał liczne analogie do katastrofy tupolewa. W obu przypadkach był głuchy dźwięk, a wybuch i ogień były krótkotrwałe. Nie stwierdzono dymu, a osmolenie kadłuba było niewielkie. Fala eksplozji wypchnęła grodzie zarówno do przodu, jak i do tyłu. Po eksperymencie pobrano do badań 20 próbek na obecność materiałów wybuchowych. Tylko na jednej, najbliższej centrum wybuchu, wykryto obecność ładunku inicjującego wybuch termobaryczny. [...]" https://dorzeczy.pl/kraj/26665/podkomisja-smolenska-ladunek-termobaryczny-w-tupolewie.html
Jedburgh_Ops Napisano 7 Kwiecień 2021 Napisano 7 Kwiecień 2021 3 minuty temu, Czlowieksniegu napisał: „Fala eksplozji wypchnęła grodzie zarówno do przodu, jak i do tyłu”. https://dorzeczy.pl/kraj/26665/podkomisja-smolenska-ladunek-termobaryczny-w-tupolewie.html Cóż za fachowa terminologia lotnicza! To musiał pisać ten muzykolog w podkomisji do spółki z jakimś marynarzem.
Jedburgh_Ops Napisano 7 Kwiecień 2021 Napisano 7 Kwiecień 2021 8 godzin temu, Czlowieksniegu napisał: ...w raporcie znajduje się odniesienie do dowodów pozwalających ustalić "jak i kiedy doszło do eksplozji samolotu". https://www.fronda.pl/a/macierewicz-o-raporcie-smolenskim-bedzie-mozna-zobaczyc-a-nawet-uslyszec-co-sie-wydarzylo,159739.html 10 kwietnia br. - bo zapewne wówczas Danka Koreanka wyświetli sekcie filmową wersję „raportu” - nad Fromborkiem mogą być ciężkie warunki atmosferyczne z piorunami, ponieważ Kopernik dziewięć razy obróci się w grobie. Jego epokowe dzieło De revolutionibus orbium coelestium stanie się niczym na tle nowej fizyki podkomisji smoleńskiej. Nie będziemy już sławni z dzieła kopernikańskiego. Odtąd świat pozna macierewiczowskie dzieło De revolutionibus imbecylum tupolevium. Bardzo liczę na recenzje tego nowego filmowego dzieła koleżeństwa z forum, ponieważ od wielu lat nie mamy telewizora, a na dodatek będziemy wtedy na wsi, poza cywilizacją. Oczywiście nie wątpię, że kiedyś - po pandemii, po otwarciu kin i multipleksów - De revolutionibus imbecylum tupolevium będzie przymusowo wyświetlane przed każdym filmem, lecz do tego czasu bardzo liczę na życzliwość koleżeństwa i opowieść o tym dziele.
Tyr Napisano 7 Kwiecień 2021 Napisano 7 Kwiecień 2021 Ryśka Cybę gonisz w mniemaniu o własnej enteligencji...
balans Napisano 7 Kwiecień 2021 Napisano 7 Kwiecień 2021 19 minut temu, Tyr napisał: Są takie buce co z tragedii robią komedię i tańczą na pogrzebie... To nie komedia, to tragifarsa w wykonaniu Antoniego i jego zespołu ekspertów, których jedyne doświadczenie z lotnictwem polegało zapewne na sklejaniu za młodu modeli samolotów.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się