Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
40 minut temu, bjar_1 napisał:

Jarosław I Łaskawy zezwolił?

Przecież to expertka od katastrof lotniczych...

PS. Sorry za OT, ale w czasach mojej młodości na wycieczkach śpiewało się między innymi piosenkę o Felku Stankiewiczu. Czy ktoś pamięta?

Napisano (edytowane)
W dniu 14.03.2021 o 09:11, balans napisał:

A chociażby po to aby raz na zawsze zamknąć temat, który wałkowany przez przez tzw. Podkomisję tylko ośmiesza nasz kraj.

 

I za każdym razem gdy objawi się następny świr wydawać kasę? niech najpierw obalą raport PKBWL to pogadamy. Bez tego to kopa i won. Acha i fantasmagorie mają  sami finansować, jak będzie ok to kasa do zwrotu.

 

Edytowane przez fala
Napisano
W dniu 14.03.2021 o 21:14, takafura napisał:

Prokuratorzy wojskowi oficjalnie drwili z rewelacji o odczytach detektorów wskazujących TNT i tydzień później z taką samą powagą to odszczekali.

Człowieku, nie wstyd Ci, co Ty tutaj wypisujesz? Co Ty tu w ogóle robisz? Masz jakieś pojęcie o lotnictwie, o lataniu, o prawie lotniczym, o procedurach lotniczych?

Tylko na pisowskie kłamstwa i brednie Cię stać?

Komisja powypadkowa (ta profesjonalna) - wbrew Twoim kłamstwom - nie potwierdziła żadnej obecności TNT, jak głosisz w swoich bredniach. Jedyne, co potwierdziła to obecność we wraku śladów materiałów wysokoenergetycznych - takich samych, jakie są np. w paście do butów i w artykułach spożywczych, m.in. w przetworach mięsnych.

Znasz się na samolotach i na wszystkich płynach oraz innych materiałach chemicznych w nich używanych? Masz blade pojęcie, ile w rozbitym samolocie „samo się dystrybuuje” materiałów wysokoenergetycznych, na które zawsze zareagują wykrywacze tego typu materiałów? Nie masz o tym żadnego pojęcia. Stać Cię tylko na wypisywanie kłamstw i bredni sekty smoleńskiej.

Napisano
Godzinę temu, Jedburgh_Ops napisał:

Człowieku, nie wstyd Ci, co Ty tutaj wypisujesz? Co Ty tu w ogóle robisz? Masz jakieś pojęcie o lotnictwie, o lataniu, o prawie lotniczym, o procedurach lotniczych?

Tylko na pisowskie kłamstwa i brednie Cię stać?

Komisja powypadkowa (ta profesjonalna) - wbrew Twoim kłamstwom - nie potwierdziła żadnej obecności TNT, jak głosisz w swoich bredniach. Jedyne, co potwierdziła to obecność we wraku śladów materiałów wysokoenergetycznych - takich samych, jakie są np. w paście do butów i w artykułach spożywczych, m.in. w przetworach mięsnych.

Znasz się na samolotach i na wszystkich płynach oraz innych materiałach chemicznych w nich używanych? Masz blade pojęcie, ile w rozbitym samolocie „samo się dystrybuuje” materiałów wysokoenergetycznych, na które zawsze zareagują wykrywacze tego typu materiałów? Nie masz o tym żadnego pojęcia. Stać Cię tylko na wypisywanie kłamstw i bredni sekty smoleńskiej.

  Czy ja coś pisałem o lotnictwie, prawie lotniczym, procedurach, komisji lotniczej itp. ?

Więc nie wpychaj mi dziecka w brzuch, polemizujesz w tym momencie sam ze sobą a to taki intelektualny samogwałt.

Podałem proste do sprawdzenia w necie fakty:

1. Prokuratorzy wojskowi publicznie na konferencji zaprzeczyli rewelacjom Gmyza o wielu odczytach TNT na detektorach.

2. Bardzo szybko to publicznie odszczekali - było wiele wskazań na TNT

( są filmy na YT)

3.  Zamiast powielać bzdury o paście do butów samozwańczy "ekspercie"  poczytaj co mówi o detektorach ich producent i dystrybutor Prezes zarządu spółki Korporacja Wschód Jan Bokszczanin:

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/biuletyn.xsp?documentId=58FD4769E99CEB49C1257AD2004FA6B5

 

Ps. Nie wiem jaki masz problem, nie interesuje mnie to ale możesz zamiast zaklęć o "sekcie smoleńskiej" trochę się wysilić podając laikowi jakieś fakty, linki ? Krzykiem to możesz swoja starą lub dzieciaki przepłoszyć, w dyskusji to sie ośmieszasz...

  I zauważ łaskawie, że ja tu nic nie wymyślam tylko cytuję opinię mądrzejszych od siebie - prokuratorów wojskowych, producenta detektorów Bokszczanina. Widzisz różnicę czy to dla Ciebie za trudne ?

Napisano

Ten samolot przewoził naszych żołnierzy z Afganistanu, czułe przyrządy bez trudu więc znajdą na szczątkach śladowe ilości TNT. I co to ma udowodnić? Ostatnie minuty tego tragicznego lotu są zbadane i przeanalizowane sekunda po sekundzie i tylko ktoś inteligentny inaczej może twierdzić, że były wybuchy w powietrzu i ktoś się zamachnął na człowieka, który nie miał szansy na reelekcję.

Napisano
7 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał:

Stać Cię tylko na wypisywanie kłamstw i bredni sekty smoleńskiej.

Niektórzy widzą wszędzie białe myszki a inni sektę smoleńską;)

Napisano
58 minut temu, balans napisał:

Ten samolot przewoził naszych żołnierzy z Afganistanu, czułe przyrządy bez trudu więc znajdą na szczątkach śladowe ilości TNT. I co to ma udowodnić?

Racja.

Jednak to co napisałeś nie jest to w sprzeczności z 3 faktami które podałem.  Nazywanie tego "bredniami sekty smoleńskiej i pisowskimi kłamstwami" przez poprzednika świadczy o negowaniu faktów z powodów mi nieznanych - może emocjonalnych, może intelektualnych - nie mam pojęcia.

A aby coś udowodnić trzeba poznać całość i musi to być spójne. Mimo że jestem zupełnym laikiem w tej materii to nawet ja wiem że ustalenie np. pod którym fotelem w samolocie wybuchł ładunek jest możliwe także dzięki sekcjom ciał - anatomopatolog na podstawie skali i typu obrażeń tworzy "mapę". Podobnie fachowcy oceniają uszkodzenia konstrukcji - gdzie materiały są tylko pogięte, a gdzie poszarpane czy nadtopione. Do tego analiza próbek zawierających nie tylko materiały wysokoenergetyczne ale także co może ważniejsze produkty ich spalania świadczące o eksplozji.

Jak śladowe szczątki TNT są na klamkach i pokrowcach foteli to jedno, ale jak są (teoretycznie) na elementach konstrukcyjnych samolotu i pasuje to do "mapy" uszkodzeń konstrukcji i ciał co całkiem inna inszość.

Dlatego ważne były sekcje, dlatego ważne jest wrak, dlatego ważny był też czas. I tu spierdzielono wszystko, zrobiono dokładnie na odwrót jak zrobili to Holendrzy w sprawie MH17.

Napisano
14 minut temu, Tyr napisał:

Niektórzy widzą wszędzie białe myszki a inni sektę smoleńską;)

Zamiast siły argumentów argument siły i rytualne zaklęcia.

A może wolą pyskówki i  internetowe napierdalanki :)

Napisano

Nie wiem jakie spektrum mają TNT, piorunian rtęci i i proch nitrocelulozowy ale tego pierwszego w broni strzeleckiej nie ma.

Napisano

Wątek aż pękający od „znawców lotnictwa”. To ile „znawcy” widzieliście katastrof lotniczych, w tym dużych samolotów komunikacyjnych, w tym ruskich? No ile? Pochwalcie się, a od razu wątek nabierze wiarygodności.

Nie macie pojęcia, o czym bredzicie pisowscy fanatycy. Czy to będzie Ił-62, czy to będzie Tu-154, po takich katastrofach, jakie spotkały polskie lotnictwo z udziałem tych samolotów wszystko i szczątki wszystkich ludzi są zbryzgane naftą, płynem AMG-10 i wszystkim innym, co wysokoenergetyczne. Wykrywacz substancji wysokoenergetycznych zawsze zareaguje na miejscu każdej katastrofy samolotu komunikacyjnego dowolnej produkcji, bo zareagowałby nawet na miejscu katastrofy motoszybowca.

I to jest wasz pisowski trotyl - życiodajny pokarm waszej sekty.

Napisano
30 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

  Wykrywacz substancji wysokoenergetycznych zawsze zareaguje na miejscu każdej katastrofy samolotu komunikacyjnego dowolnej produkcji, bo zareagowałby nawet na miejscu katastrofy motoszybowca.

Zalinkowałem Ci wypowiedź przed komisją sejmową producenta i dystrybutora detektorów.

Każdy kto porówna jego i Twoją "ekspercką" opinię zauważy ze przekraczasz granice śmieszności i w treści i w formie. Masz zespół Tourette'a ? W każdym poście musisz licytować się na wielkość penisa ?

Ps. Piszę ostrożnie opierając się na wypowiedziach prokuratorów wojskowych i producenta detektorów. Podkreślam że piszę to jako laik i inż. leśnik - gdzie tu fanatyzm ?

 

 

Napisano
2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura- obstawa z BOR miała hukowce, czy broń ostrą?

A oddali nam z powrotem broń i kamizelki ? Bo jak się z 8 lat temu jeszcze trochę tym interesowałem to wiem że jakiś problem był.

A jaki to ma związek - BOR strzelał na pokładzie do kogoś ?

Napisano

takafura- nie patrząc na okoliczności przyrody- na serio wierzysz, że gdyby Człowiek z obłędem w oczach miał cień dowodu i akceptację Kaczyńskiego, to mimo pandemii Raport nie zostałby już dawno ogłoszony?

Dolary vs orzechy, że po każdej erupcji Macierewicza na Kremlu strzelają korki od szampana. Putinowi w żaden sposób ta katastrofa nie była potrzebna, czego nie można powiedzieć o podsycaniu przez ostatnie lata histerii. A może tak w nieskończoność dolewać do ognia, czy to komentarzami posłusznych idiotów*, czy trzymaniem złomu u siebie.

Na dziś nawet Kaczyńskiemu temat nie jest na rękę- obojętnie czy i co Macierewicz ogłosi, będzie to równoznaczne z częściowym rozpadem sekty, a jednocześnie Macierewicz urwie się ze smyczy, jaką jest ideologia związana katastrofą i dziesiątki milionów, które ten cyrk przytulił w międzyczasie.

 

 

* świadomych lub nie swojej roli

Napisano
8 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura- nie patrząc na okoliczności przyrody- na serio wierzysz,

Od paru lat kurwa to ja już w nic nie wierzę - ani w katastrofę, ani w zamach. Zostało mi tylko UFO lub samobójstwo rozszerzone.

Nie wiem jakie wskazania mają detektory gdy bada się resztki prochu. Są tu osoby wszystkowiedzące więc może wyjaśnią.

Ps. Taka ciekawostka: 

Szanse znalezienia śladów pozostałości powystrzałowych  w istotnym stopniu zależą od upływu czasu. Przykładowo na dłoniach można je ujawnić 6-8 godzin, maksymalnie 10 godz. od momentu oddania strzału. Na odzieży czas ten jest dłuższy może wynieść nawet 24 godziny.

http://www.zielona-gora.po.gov.pl/index.php?id=36&ida=2883

Pamiętasz po ilu miesiącach/latach pobierano próbki do badań ?

Napisano

takafura- nie klnij, bo Ci Bozia język urwie...

Powtarzam- Raportu nie ma i nie będzie.
Jego brak potwierdził Joergensen.
A, że nie będzie podpowiada prosta i czysta logika.
Tym bardziej, że po stronie sekty nikomu nie pomoże, a wprost przeciwnie.

Napisano

Sądząc po poziomie zacietrzewienia to są dwie sekty.

A co do komisji - były łącznie 3, prawda ?

Ja widzę potrzebą czwartej - oceniającej kto i co zrobił i nie zrobił a powinien zgodnie z procedurami i zasadami. Już tylko w temacie badania śladów chemicznych zaniechania i zawirowania są szokujące.

Napisano

takafura- nie sądzę, aby były dwie sekty. Raczej bez uzasadnienia osoby nie zgadzające się z Człowiekiem z obłędem w oczach lub krytykującego jego ferajnę traktujesz jako sektę.

Komisji może być full i tatanka, ale na dziś obowiązuje Raport komisji Millera. A gdzieś w helu i mgle "istnieje" wirtualne "coś", co Macierewicz od roku z okładem nazywa Raportem. Dosłownie i w przenośni wirtualnym, bo chyba poza nim nikt go na oczy nie widział.

Masz, dla przykładu, wrzutkę, że Forensic Explosives Laboratory odkryło na elementach samolotu/wraku ślady materiałów, które mogą służyć do produkcji materiałów wybuchowych. Z tego co mi się wydaje, nawet prokuratura nie potwierdziła tych informacji, choć minęło od ich ogłoszenia dwa lata.
Dla jednych taki news będzie koronnym dowodem, na wybuch- dla innych nic nie znaczącym szczegółem, skoro takie same składniki, jak odkryte (?) stosuje się w setkach cywilnych i ogólnodostępnych wyrobach.

A, żeby było "śmieszniej", jesienią 2012 roku wrak badali między innymi ludzie z CLK i potwierdzili istnienie śladów MW. I tu mamy problem- Bokszczanin gdzieś tłumaczył działanie swojego spektrometru (?) potwierdzając, że jest on i tak niczym wobec czułości... psiego węchu. I mamy problem- samolot był dokładnie przed wylotem, także z wykorzystaniem wyszkolonych psów sprawdzany. I jak się można domyślać, nic nie znaleziono.

A teraz cios poniżej pasa, z mojej strony- jak poszukasz w odmętach internetów, to znajdziesz komunikat NPW, że MO-2M wykorzystano do badań Tu-154 o numerze bocznym 102. Wynik, odnośnie MW był... taki jak w przypadku smoleńskiego Tu. Przy czym 102 stał -naście miesięcy niewykorzystany, a wcześniej także np do Afganistanu latał.

 

Napisano

Była i jest sekta która twierdzi, że wszystko to wina pilotów i osób w kokpicie a ruscy są niewinni.

Napisano

Człowieku śniegu,

O czym Ty dyskutujesz z pisowcami?

Spośród 4 członków załogi aż trzech nie miało uprawnień (bo nie miało kompetencji, wyszkolenia, wiedzy, jakiejkolwiek praktyki) do takiego lądowania, do jakiego ich zmuszono.

Więc o czym Ty dyskutujesz? Z kim? Z pisowskimi besserwisserami? Nie szkoda Ci czasu?

Napisano
2 godziny temu, Tyr napisał:

Była i jest sekta która twierdzi, że wszystko to wina pilotów i osób w kokpicie a ruscy są niewinni.

Ktoś podjął decyzję aby za wszelką cenę lądować w gęstej mgle na nieczynnym lotnisku, łamiąc przy tym wszystkie możliwe procedury obowiązujące w lotnictwie, nie wspominając już o lotach HEAD. I nie byli to Ruscy, bo decyzja zapadła w kokpicie i to po ostrzeżeniu wieży NIE MA WARUNKÓW DO LĄDOWANIA.

Napisano

Część polskiego wojska w III RP utraciła godność, honor i instynkt samozachowawczy. W „złej” PRL byłoby rzeczą niemożliwą to, co się działo w 36. specpułku. Jakiego upadku godności, honoru i instynktu samozachowawczego trzeba, żeby przez lata uprawiać proceder fałszowania pilotom uprawnień do różnych kategorii operacji w ruchu lotniczym? Jakiego upadku umysłowego trzeba ze strony zarówno dawców takich „usług”, jak i ich biorców? Jakim moralnym i umysłowym zerem trzeba być, żeby w dzienniku pilota dać sobie wbić np. uprawnienia IFR za nic, nienależne, bo wbite na lewo przez fałszerza? I jakim moralnym zerem trzeba być, żeby latami kryć ten proceder? W którym cywilizowanym państwie ma miejsce taka granda? Jeśli już to w Kolumbii, bo tam jest olbrzymie i niewyczerpane zapotrzebowanie na wciąż nowych pilotów dla karteli, bo oni wciąż giną albo idą do pierdla.

Piloci Tu-154 znad Smoleńska nie mieli żadnych uprawnień do takiego podejścia do lądowania, jakie wykonywali. Mieli je sfałszowane. Gdyby przeżyli katastrofę to do dziś nie wyszliby z więzienia. Wyczerpali wszystkie znamiona Artykułu 173 KK i to nie paragrafu 2 (o nieumyślności), ale paragrafu 3 z karą do 12 lat więzienia. Jeżeli pilot wojskowy świadomie, z premedytacją, godzi się na wstemplowanie mu do dziennika pilota uprawnień mu nienależnych, sfałszowanych, to jak to można nazwać? Ma to coś wspólnego z godnością, honorem, mądrością życiową, instynktem samozachowawczym, byciem obywatelem-legalistą, byciem człowiekiem odpowiedzialnym za siebie, byciem człowiekiem odpowiedzialnym za przewożonych przez siebie ludzi?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie