Skocz do zawartości

Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura... przywołanie Katynia, to jednak cios poniżej pasa.. równie dobrze możemy wspomnieć, że do dziś nie wiadomo kto Urlicha von Jungingena trafił pod ziobro...

Ale jak poczytasz, także w prawilnych mediach, jaki bu..ałagan w podkomisji jest i na jakie pomysły wpadają*, to zauważysz, że chodzi o gonienie króliczka** a nie złapanie.

    Przywołałem Katyń w tym celu aby pokazać że nawet w tak oczywistej sprawie nadal są osoby w sowietach mówiące  publicznie bzdury i kłamstwa.

  Czytałem, Jorgensen jest dla mnie wiarygodny, jego list wyjaśnia wszystkie dziwne rzeczy związane z komisją smoleńską.

Ps. Jak dla mnie gdy zsumuje się osiągnięcia Anodiny, Laska i Macierewicza to wynik jest mniejszy od zera. Sprawa jest pogrzebana na zawsze - no, może na chwilę odżyje przed wyborami, Rosjanie za pomocą pożytecznych idiotów będą napuszczać nas na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

" że nawet w tak oczywistej sprawie nadal są osoby w sowietach mówiące  publicznie bzdury i kłamstwa"

To aluzja wobec Człowieka z obłędem w oczach? Tym bardziej im bardziej w, prawdopodobnie, oczywistej sprawie, kolejny rok mota się i wymyśla.

Jorgensen- w jego przypadku prawdopodobnie największe znaczenie mają tarcia między jego żoną a Człowiekiem z obłędem w oczach. Choć sporo czasu i AM, i Stankiewicz w podobny sposób Świat widzieli.

 

 

"Jak dla mnie gdy zsumuje się osiągnięcia Anodiny, Laska i Macierewicza to wynik jest mniejszy od zera."

Ale wiesz, że na dziś formalnie obowiązuje Raport Laska i nawet największe wygibasy AM tego nie zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Ale wiesz, że na dziś formalnie obowiązuje Raport Laska i nawet największe wygibasy AM tego nie zmienią.

  Teraz też tak myślę choć na początku  działania komisji liczyłem na uporządkowanie faktów i takie ich udokumentowania aby choć cześć spekulacji uciąć raz na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

" Teraz też tak myślę choć na początku działania komisji liczyłem na uporządkowanie faktów i takie ich udokumentowania aby choć cześć spekulacji uciąć raz na zawsze. "

Nie, że "też tak myślę", ale formalnie obowiązuje i wygłupy członków podkomisji nie mają na to wpływu.

 

Spekulacje... masz na myśli parówki, hel, dobijanie rannych, itp itd?

 

Trzy- zawsze się znajdzie ekipa, której wynik nie będzie pasował. Chaos w podkomisji doskonale to potwierdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bjar_1 napisał:

A kiedy wrak wróci?

Pewnie dawno by zwrócili, ale gdy ten z obłędem w oczach zaczął świrować o zamachu, to szybko wraku nie oddadzą, bo nie mają pewności, że ktoś im świni do niego nie podłoży. Być może też jest im na rękę, że ten wrak skutecznie skłócił Polaków. A przy tym jaki mają interes iść nam na rękę w sytuacji, gdy my za wszelką cenę staramy się naszczać niedźwiedziowi na buty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Nie, że "też tak myślę", ale formalnie obowiązuje i wygłupy członków podkomisji nie mają na to wpływu.

Spekulacje... masz na myśli parówki, hel, dobijanie rannych, itp itd?

Dla mnie liczy się prawda a nie to co formalnie zatwierdzili.

Prokuratorzy wojskowi oficjalnie drwili z rewelacji o odczytach detektorów wskazujących TNT i tydzień później z taką samą powagą to odszczekali. A Lasek formalnie i nieformalnie powielał raport sowiecki - np. wyniki sekcji. Nie ma sensu ciągnąć tej listy - nie ufam Laskowi i sowietom.

A parówki - jak inaczej wytłumaczyć laikom czym się różni eksplozja od implozji ?

Co do helu czy dobijania rannych - ważne KTO te bzdury wprowadził do obiegu ( cytowałem już sławnego i wiarygodnego pana Turowskiego), nie przypisuj tych twierdzeń wszystkim którzy nie ufają w ciemno sowietom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, bjar_1 napisał:

Jarosław I Łaskawy zezwolił?

Przecież to expertka od katastrof lotniczych...

PS. Sorry za OT, ale w czasach mojej młodości na wycieczkach śpiewało się między innymi piosenkę o Felku Stankiewiczu. Czy ktoś pamięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2021 o 09:11, balans napisał:

A chociażby po to aby raz na zawsze zamknąć temat, który wałkowany przez przez tzw. Podkomisję tylko ośmiesza nasz kraj.

 

I za każdym razem gdy objawi się następny świr wydawać kasę? niech najpierw obalą raport PKBWL to pogadamy. Bez tego to kopa i won. Acha i fantasmagorie mają  sami finansować, jak będzie ok to kasa do zwrotu.

 

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2021 o 21:14, takafura napisał:

Prokuratorzy wojskowi oficjalnie drwili z rewelacji o odczytach detektorów wskazujących TNT i tydzień później z taką samą powagą to odszczekali.

Człowieku, nie wstyd Ci, co Ty tutaj wypisujesz? Co Ty tu w ogóle robisz? Masz jakieś pojęcie o lotnictwie, o lataniu, o prawie lotniczym, o procedurach lotniczych?

Tylko na pisowskie kłamstwa i brednie Cię stać?

Komisja powypadkowa (ta profesjonalna) - wbrew Twoim kłamstwom - nie potwierdziła żadnej obecności TNT, jak głosisz w swoich bredniach. Jedyne, co potwierdziła to obecność we wraku śladów materiałów wysokoenergetycznych - takich samych, jakie są np. w paście do butów i w artykułach spożywczych, m.in. w przetworach mięsnych.

Znasz się na samolotach i na wszystkich płynach oraz innych materiałach chemicznych w nich używanych? Masz blade pojęcie, ile w rozbitym samolocie „samo się dystrybuuje” materiałów wysokoenergetycznych, na które zawsze zareagują wykrywacze tego typu materiałów? Nie masz o tym żadnego pojęcia. Stać Cię tylko na wypisywanie kłamstw i bredni sekty smoleńskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jedburgh_Ops napisał:

Człowieku, nie wstyd Ci, co Ty tutaj wypisujesz? Co Ty tu w ogóle robisz? Masz jakieś pojęcie o lotnictwie, o lataniu, o prawie lotniczym, o procedurach lotniczych?

Tylko na pisowskie kłamstwa i brednie Cię stać?

Komisja powypadkowa (ta profesjonalna) - wbrew Twoim kłamstwom - nie potwierdziła żadnej obecności TNT, jak głosisz w swoich bredniach. Jedyne, co potwierdziła to obecność we wraku śladów materiałów wysokoenergetycznych - takich samych, jakie są np. w paście do butów i w artykułach spożywczych, m.in. w przetworach mięsnych.

Znasz się na samolotach i na wszystkich płynach oraz innych materiałach chemicznych w nich używanych? Masz blade pojęcie, ile w rozbitym samolocie „samo się dystrybuuje” materiałów wysokoenergetycznych, na które zawsze zareagują wykrywacze tego typu materiałów? Nie masz o tym żadnego pojęcia. Stać Cię tylko na wypisywanie kłamstw i bredni sekty smoleńskiej.

  Czy ja coś pisałem o lotnictwie, prawie lotniczym, procedurach, komisji lotniczej itp. ?

Więc nie wpychaj mi dziecka w brzuch, polemizujesz w tym momencie sam ze sobą a to taki intelektualny samogwałt.

Podałem proste do sprawdzenia w necie fakty:

1. Prokuratorzy wojskowi publicznie na konferencji zaprzeczyli rewelacjom Gmyza o wielu odczytach TNT na detektorach.

2. Bardzo szybko to publicznie odszczekali - było wiele wskazań na TNT

( są filmy na YT)

3.  Zamiast powielać bzdury o paście do butów samozwańczy "ekspercie"  poczytaj co mówi o detektorach ich producent i dystrybutor Prezes zarządu spółki Korporacja Wschód Jan Bokszczanin:

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/biuletyn.xsp?documentId=58FD4769E99CEB49C1257AD2004FA6B5

 

Ps. Nie wiem jaki masz problem, nie interesuje mnie to ale możesz zamiast zaklęć o "sekcie smoleńskiej" trochę się wysilić podając laikowi jakieś fakty, linki ? Krzykiem to możesz swoja starą lub dzieciaki przepłoszyć, w dyskusji to sie ośmieszasz...

  I zauważ łaskawie, że ja tu nic nie wymyślam tylko cytuję opinię mądrzejszych od siebie - prokuratorów wojskowych, producenta detektorów Bokszczanina. Widzisz różnicę czy to dla Ciebie za trudne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten samolot przewoził naszych żołnierzy z Afganistanu, czułe przyrządy bez trudu więc znajdą na szczątkach śladowe ilości TNT. I co to ma udowodnić? Ostatnie minuty tego tragicznego lotu są zbadane i przeanalizowane sekunda po sekundzie i tylko ktoś inteligentny inaczej może twierdzić, że były wybuchy w powietrzu i ktoś się zamachnął na człowieka, który nie miał szansy na reelekcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, balans napisał:

Ten samolot przewoził naszych żołnierzy z Afganistanu, czułe przyrządy bez trudu więc znajdą na szczątkach śladowe ilości TNT. I co to ma udowodnić?

Racja.

Jednak to co napisałeś nie jest to w sprzeczności z 3 faktami które podałem.  Nazywanie tego "bredniami sekty smoleńskiej i pisowskimi kłamstwami" przez poprzednika świadczy o negowaniu faktów z powodów mi nieznanych - może emocjonalnych, może intelektualnych - nie mam pojęcia.

A aby coś udowodnić trzeba poznać całość i musi to być spójne. Mimo że jestem zupełnym laikiem w tej materii to nawet ja wiem że ustalenie np. pod którym fotelem w samolocie wybuchł ładunek jest możliwe także dzięki sekcjom ciał - anatomopatolog na podstawie skali i typu obrażeń tworzy "mapę". Podobnie fachowcy oceniają uszkodzenia konstrukcji - gdzie materiały są tylko pogięte, a gdzie poszarpane czy nadtopione. Do tego analiza próbek zawierających nie tylko materiały wysokoenergetyczne ale także co może ważniejsze produkty ich spalania świadczące o eksplozji.

Jak śladowe szczątki TNT są na klamkach i pokrowcach foteli to jedno, ale jak są (teoretycznie) na elementach konstrukcyjnych samolotu i pasuje to do "mapy" uszkodzeń konstrukcji i ciał co całkiem inna inszość.

Dlatego ważne były sekcje, dlatego ważne jest wrak, dlatego ważny był też czas. I tu spierdzielono wszystko, zrobiono dokładnie na odwrót jak zrobili to Holendrzy w sprawie MH17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek aż pękający od „znawców lotnictwa”. To ile „znawcy” widzieliście katastrof lotniczych, w tym dużych samolotów komunikacyjnych, w tym ruskich? No ile? Pochwalcie się, a od razu wątek nabierze wiarygodności.

Nie macie pojęcia, o czym bredzicie pisowscy fanatycy. Czy to będzie Ił-62, czy to będzie Tu-154, po takich katastrofach, jakie spotkały polskie lotnictwo z udziałem tych samolotów wszystko i szczątki wszystkich ludzi są zbryzgane naftą, płynem AMG-10 i wszystkim innym, co wysokoenergetyczne. Wykrywacz substancji wysokoenergetycznych zawsze zareaguje na miejscu każdej katastrofy samolotu komunikacyjnego dowolnej produkcji, bo zareagowałby nawet na miejscu katastrofy motoszybowca.

I to jest wasz pisowski trotyl - życiodajny pokarm waszej sekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

  Wykrywacz substancji wysokoenergetycznych zawsze zareaguje na miejscu każdej katastrofy samolotu komunikacyjnego dowolnej produkcji, bo zareagowałby nawet na miejscu katastrofy motoszybowca.

Zalinkowałem Ci wypowiedź przed komisją sejmową producenta i dystrybutora detektorów.

Każdy kto porówna jego i Twoją "ekspercką" opinię zauważy ze przekraczasz granice śmieszności i w treści i w formie. Masz zespół Tourette'a ? W każdym poście musisz licytować się na wielkość penisa ?

Ps. Piszę ostrożnie opierając się na wypowiedziach prokuratorów wojskowych i producenta detektorów. Podkreślam że piszę to jako laik i inż. leśnik - gdzie tu fanatyzm ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura- obstawa z BOR miała hukowce, czy broń ostrą?

A oddali nam z powrotem broń i kamizelki ? Bo jak się z 8 lat temu jeszcze trochę tym interesowałem to wiem że jakiś problem był.

A jaki to ma związek - BOR strzelał na pokładzie do kogoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura- nie patrząc na okoliczności przyrody- na serio wierzysz, że gdyby Człowiek z obłędem w oczach miał cień dowodu i akceptację Kaczyńskiego, to mimo pandemii Raport nie zostałby już dawno ogłoszony?

Dolary vs orzechy, że po każdej erupcji Macierewicza na Kremlu strzelają korki od szampana. Putinowi w żaden sposób ta katastrofa nie była potrzebna, czego nie można powiedzieć o podsycaniu przez ostatnie lata histerii. A może tak w nieskończoność dolewać do ognia, czy to komentarzami posłusznych idiotów*, czy trzymaniem złomu u siebie.

Na dziś nawet Kaczyńskiemu temat nie jest na rękę- obojętnie czy i co Macierewicz ogłosi, będzie to równoznaczne z częściowym rozpadem sekty, a jednocześnie Macierewicz urwie się ze smyczy, jaką jest ideologia związana katastrofą i dziesiątki milionów, które ten cyrk przytulił w międzyczasie.

 

 

* świadomych lub nie swojej roli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie