Skocz do zawartości

Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa


Rekomendowane odpowiedzi

takafura- pamiętasz, kiedy miał być Raport ogłoszony? I ile znakomitych jednostek badawczych miało mieć w nim udział?

Doszło do tego, że nawet się nikt nie zająknie ani o Raporcie, ani o podkomisji.. pomijając Człowieka z obłędem w oczach.

 

 

PS  "Wystarczyło 8 miesięcy presji, żeby zmusić ludzi, często bardzo wybitnych i kompetentnych, do tego, aby powtórzyli kłamstwa Anodiny. Pamiętajmy o tym w obecnym roku. Miejmy w pamięci, jak bardzo ważna jest prawda o dramacie smoleńskim, wyniki badania komisji, która teraz działa i pokazała, że rzeczywistą przyczyną była eksplozja, wysadzenie w powietrze samolotu. Dziękuję Radiu Maryja, Telewizji Trwam, Rodzinie Radia Maryja, tym wszystkim, którzy podtrzymywali nas przy pracy nad prawdą o dramacie smoleńskim. Będzie ona niedługo opublikowana w wersji filmowej i papierowej. Gdy skończy się wreszcie pandemia koronawirusa, komisja będzie mogła się spotkać, a raport zostanie opublikowany. Mam nadzieję, że przetnie on wszystkie działania antypolskie, z jakimi mamy do czynienia – podsumował."

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/8063651,antoni-macierewicz-podkomisja-smolenska-katastrofa-smolenska-raport.html

Ludzie żyją, pracują, parlament się zbiera, rząd także... Są telefony, sieć, itp itd..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, takafura napisał:

Wrzucisz jakiś link z poważnym tekstem na temat zawodności tych detektorów, może być nawet jakaś Twoja lokalna prasa grunt aby było przetłumaczone na jakiś europejski język.

Mogłeś sobie darować te złośliwości pisowski trollu. Tym bardziej, że nikt ci nie zabrania wierzyć w te brednie o zamachu, na kogoś kto nie miał najmniejszych szans na reelekcję.

PS. Tą tutką wożono wcześniej naszych żołnierzy z Afganistanu, oczywiście na mundurach nie mieli śladów TNT, które przeszły np w tapicerkę, bo nasi tam nie strzelali, tylko rozdawali cukierki tambylcom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Prrrrrrrrrrrrr.....

To nie do mnie, tylko do tych pajaców, którzy od jakiegoś czasu, z braku argumentów sugerują tu na forum, że nadaję z Rosji. Jeżeli tego nie widzisz, to sorry ale jesteś ślepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Radio Maryja nadawało z Rosji i nieźle na tym wyszło...

 

U mnie w rodzinie akurat było trochę odwrotnie, bo z lat 1914-1917, 1920 i nawet 1945 coś tam moi przodkowie Ruskich na sumieniu mieli. Nie wiem tylko odnośnie lata 1944 do kogo strzelał z MG mój ojciec, bo to chyba nie byli jednak Własowcy, tylko UPAińcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tyr napisał:

balans ale twój ojciec miał trofiejnego MP i Visa znowu ściemniasz.

Mój ojciec był dowódcą plutonu w Batalionie "Skała" [ps. "Strzała"], na stanie mieli MG-tę i miał okazję sobie z niej postrzelać gdzieś na terenie Republiki Pińczowskiej do nacierających, jak ich wtedy określano, Własowców.

PS. Nikt wtedy nie używał określenia MG-ta, bo nazywano ten km "Szpandał".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Tyr napisał:

Przez lornetkę LEITZ WETZLAR powinien widzieć;)

Wtedy tych z legionów wschodnich nazywano ogólnie "Własowcami", ale ten wątek jest na zupełnie inny temat, bo dotyczy bredni smoleńskich tego z obłędem w oczach.

Swoją drogą jakim ...... trzeba być, aby po informacji, że właśnie kilkanaście kilometrów dalej rozbił się nasz rządowy samolot z prezydentem i prawie setką innych ludzi, w tym pewnie przyjaciół i znajomych - to zamiast natychmiast udać się na miejsce katastrofy, iść sobie spokojnie na obiad, a następnie wsiąść do pociągu i pierdolnąć drzwiami...

Edytowane przez balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura- pamiętasz, kiedy miał być Raport ogłoszony? I ile znakomitych jednostek badawczych miało mieć w nim udział?

Doszło do tego, że nawet się nikt nie zająknie ani o Raporcie, ani o podkomisji.. pomijając Człowieka z obłędem w oczach.

 Nigdy sie nie wypowiadałem o całości prac - anie tego nie śledziłem, ani się nie znam, a było tyle wpadek, sprzeczności, konfliktów że ogólnie to sabotaż lub amatorszczyzna.

Jednej jedynej sprawie się przyjrzałem, właśnie badaniom na obecność materiałów wybuchowych.  I dlatego zareagowałem na powielanie fake newsa że "detektory reagują na substancje, które nie tylko znajdują się w TNT ale również np w plastikach itp."

Dałem link, jest przesłuchanie producenta, opis działania detektorów - to ma być trollowanie ?!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura- czy ja coś o trollowaniu napisałem?

Przywołałeś cytat z Bokszczanina, a ja zapytałem, co z Raportem, gdzie jak mniemam mają być ogłoszone wyniki badań z uznanych na całym Świecie laboratoriów, które m.in. takie cuda-wianki sprawdzają.

Jak się, słusznie, domyślasz, powodów, dla których drobiny śladów TNT mogą na wraku, np, być, są dziesiątki.

 

PS A ciąg dalszy Bokszczanina to

"Dodał, że kwestia, w jaki sposób trotyl trafił na badane miejsce - czy został naniesiony przez osoby mające do czynienia z materiałami wybuchowymi i mające na przykład zanieczyszczone ubrania - to już sprawa śledztwa prowadzonego przez prokuraturę."

 

PS II
"Przeprowadzone badania przedmiotów, które towarzyszyły ofiarom katastrofy smoleńskiej, wykryły obecność jonów nitrogliceryny oraz pentrytu w przypadku 3 przedmiotów spośród 74 przebadanych. Niepodważalnym świadectwem ewentualnego wybuchu byłaby stwierdzona obecność produktów powybuchowych, niemożliwych do wykrycia za pomocą spektrometrów - wyjaśniał na wczorajszej konferencji dr Jan Bokszczani"

 

Podpowiedz mi, gdzie nitrogliceryna i pentryt ma zastosowanie? Pomijając medyczne i pasujące do pomysłów Człowieka z obłędem w oczach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

PS II
"Przeprowadzone badania przedmiotów, które towarzyszyły ofiarom katastrofy smoleńskiej, wykryły obecność jonów nitrogliceryny oraz pentrytu w przypadku 3 przedmiotów spośród 74 przebadanych. Niepodważalnym świadectwem ewentualnego wybuchu byłaby stwierdzona obecność produktów powybuchowych, niemożliwych do wykrycia za pomocą spektrometrów - wyjaśniał na wczorajszej konferencji dr Jan Bokszczani"

 

Podpowiedz mi, gdzie nitrogliceryna i pentryt ma zastosowanie? Pomijając medyczne i pasujące do pomysłów Człowieka z obłędem w oczach?

  Już naście  lat minęło i bez googlowania nie podejmuję się  odpowiadać na pytanie o zastosowania nitrogliceryny czy pentrytu. Wypracowana 3 z chemii też mi chwały nie przynosi choć na ćwiczeniach praktycznych miałem analizę spektrofotometryczną roztworów. Wiec z grubsza kumam o co chodzi z tą spektrometrią. Ale tego co prokuratura wojskowa mieszała z trotylem nadal nie ogarniam:

- najpierw zniszczyli Gmyza na oficjalnej konferencji prasowej że pisał bzdury,

- dwa tygodnie później również na konferencji potwierdzili że miał rację ( detektory wykazały wiele wskazań na TNT)

- a na deser takie kwiatki jak to od 15.00 minuty:  https://www.youtube.com/watch?v=PNK-FRCvGlI&t=480s

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
35 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Spoko. Już na wieczór będzie gotowy paszkwil na pana Glenna+ peany na Antoniusza Odkryjprawdę. Dostanie się też Donkowi znacznie, tak z rozpędu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Działanie na szkodę Państwa Polskiego''. Podkomisja Macierewicza odpowiada na zarzuty Jorgensena

comment9

 

Jest odpowiedź podkomisji smoleńskiej na zarzuty formułowane przez Glenna Jorgensena w tekście, który ukazał się na łamach tygodnika „Sieci”. Podkomisja pisze o „zbiorze insynuacji” oraz „bezprecedensowym ataku” na jej szefa, Antoniego Macierewicza.

 

Duński ekspert, były członek podkomisji, w artykule zamieszczonym w Tygodniku „Sieci”, zarzucił Macierewiczowi „spowodowanie nieodwracalnych szkód” w procesie wyjaśnienia przyczyn tragedii smoleńskiej oraz postulował odwołanie go z funkcji przewodniczącego tejże podkomisji.

Późną nocą Antoni Macierewicz zamieścił na swym twitterowym koncie oświadczenie Podkomisji Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego, okraszając je swym wymownym komentarzem: „W obronie prawdy”. W oświadczeniu tym, kierowana przez Macierewicza podkomisja nazywa twierdzenia Jorgensena „zbiorem nieprawdziwych informacji”, mających na celu „zdyskredytowanie” byłego szefa MON. Duńskiemu ekspertowi zarzuca się również „nieetyczne zachowanie” oraz „łamanie prawa” i tajemnicy śledztwa. Podkomisja w swym piśmie informuje, że wobec tych działań, podejmie przeciwko swemu byłemu ekspertowi odpowiednie kroki prawne.

W obronie prawdy pic.twitter.com/J3IHPu2J3S

— Antoni Macierewicz (@Macierewicz_A) February 24, 2021

Przypomnijmy, że w tekście zamieszczonym na łamach Tygodnika "Sieci", Glenn Jorgensen zarzucał przewodniczącemu Macierewiczowi, iż wbrew jego publicznym zapewnieniom, że raport Podkomisji jest już od wielu miesięcy gotowy, jej członkowie nie znają jego ostatecznej wersji. Podkreślał także, że Macierewicz kieruje podkomisją w sposób konfliktowy i chaotyczny oraz postulował konieczność wymiany przewodniczącego na prof. Wiesława Biniendę.

Glenn Jorgensen jest prywatnie mężem Ewy Stankiewicz-Jorgensen. Emisja jej najnowszego dokumentu o przyczynach tragedii smoleńskiej – „Stan zagrożenia” została niedawno wstrzymana przez TVP, ale zapowiedziana już została na rocznicowy dzień 10 kwietnia.

https://www.fronda.pl/a/dzialanie-na-szkode-panstwa-polskiego-podkomisja-macierewicza-odpowiada-na-zarzuty-jorgensena,157714.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macierewicz o raporcie smoleńskim: Prawda jest taka, że samolot został zniszczony w eksplozji

Zrobimy wszystko, żeby przed rocznicą "zbrodni smoleńskiej" nie tylko raport filmowy podkomisji, ale maksymalna wiedza została udostępniona opinii publicznej, zarówno polskiej, jak i międzynarodowej, co jest szczególnie ważne - oświadczył przewodniczący podkomisji Antoni Macierewicz.

Antoni Macierewicz pytany był, kiedy poznamy raport podkomisji ws. katastrofy lotniczej w Smoleńsku. To jest problem, o który trzeba spytać lekarzy, bo wchodzimy w trzecią falę Covidu. Myślałem, że będą mogli przyjechać koledzy z Australii i innych krajów, a obawiam się, że to jest ciągle niemożliwe. Ale znajdziemy jakiś sposób, żeby przed rocznicą (10 kwietnia - PAP) mogli państwo nie tylko zobaczyć raport filmowy.

Dopytywany, czy poznamy jakieś fragmenty raportu, zadeklarował: Znajdziemy sposób, żeby ten problem rozwiązać. Nie chcę go precyzować, dlatego że państwo się później - że tak powiem - szczegółowo do różnych rozwiązań przyzwyczajacie, a one mogą ulec zmianie. Ale zrobimy wszystko, żeby przed tą rocznicą maksymalna wiedza na ten temat została udostępniona opinii publicznej. Dlatego, bo zbrodnia smoleńska jest czymś takim, czego szczegóły muszą być dostępne dla całej opinii, zarówno polskiej, jak i międzynarodowej, co jest szczególnie ważne - oświadczył.

[...]

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/8104677,antoni-macierewicz-katastrofa-smolenska-raport-podkomisji-data-publikacji.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bjar_1 napisał:

Leki widać nie działają tak, jak powinny.

Sam nie wiem czy to kwestia leków, czy zwykły cynizm i wyrachowanie? W końcu ten "medyczny przypadek" był w Smoleńsku prawie na miejscu katastrofy i jak się wtedy zachował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, balans napisał:

Sam nie wiem czy to kwestia leków, czy zwykły cynizm i wyrachowanie? W końcu ten "medyczny przypadek" był w Smoleńsku prawie na miejscu katastrofy i jak się wtedy zachował...

 Znowu profesjonalne wymieszanie faktów i insynuacji...

Macierewicz był 28 km od miejsca katastrofy. Co niby miał tam zdziałać jako zwykły poseł RP jak nawet BOR-u nie chciano wpuścić na lotnisko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Przypomnijmy, że w tekście zamieszczonym na łamach Tygodnika "Sieci", Glenn Jorgensen zarzucał przewodniczącemu Macierewiczowi, iż wbrew jego publicznym zapewnieniom, że raport Podkomisji jest już od wielu miesięcy gotowy, jej członkowie nie znają jego ostatecznej wersji. Podkreślał także, że Macierewicz kieruje podkomisją w sposób konfliktowy i chaotyczny oraz postulował konieczność wymiany przewodniczącego na prof. Wiesława Biniendę.

  Czytałem cały tekst. Jest bardzo wyważony i jak dla mnie przekonujący, wyjaśnia wiele dziwnych spraw związanych z pracami komisji wskazując jednoznacznie jako przyczynę cechy charakterologiczne przewodniczącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie