Skocz do zawartości

Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa


Rekomendowane odpowiedzi

[...]

„Do tragedii doszło na 100 m przed miejscem, w którym rosła tzw. brzoza Bodina i to nie ona stała się przyczyną tej tragedii. Nie było uderzenia w tę brzozę”.

Dodał, że w tym miejscu nie było żadnych dużych przeszkód, które mogłyby doprowadzić do zniszczenia skrzydła. Antoni Macierewicz wyjaśniał też:

„Polscy piloci nie popełnili żadnego błędu. Analiza najlepszych polskich pilotów jednoznacznie to stwierdza, a także odczyt poszczególnych decyzji, jakie podejmowali. Mniej więcej od godziny 8 czasu polskiego wielokrotnie powtarzali, że nie mają zamiaru lądować, że zrobią tylko kontrolne podejście i odejdą na drugi krąg”.

Wskazał również, że mówienie o wywieraniu presji na pilotów to kłamstwo i podłość. Mówił też:

„Polscy piloci w Smoleńsku mieli świadomość, że są oszukiwani i od początku powtarzali, że odejdą na drugi krąg, że odejdą na zapasowe lotnisko i tak właśnie zrobili”.

https://www.fronda.pl/a/macierewicz-polscy-piloci-nie-popelnili-zadnego-bledu-to-wybuchy-doprowadzily-do-tragedii,159972.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak w sprawie parówek smoleńskich, wrzucę tylko info kto użył zdjęcia pękniętej parówki omawiając różnice pomiędzy eksplozją i implozją.

Wiec był to:

- dr hab. inż. Andrzej Ziółkowski

- pracownik Instytutu Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk,

- Zakład Technologii Inteligentnych,

- Pracownia Inżynierii Bezpieczeństwa,

 

Za każdym razem jak czytam drwiny z tej  parówkowej wizualizacji żałuję że nie mogę poznać wykształcenia czy wiedzy praktycznej np. z materiałoznawstwa czy wysokich ciśnień  domorosłych ekspertów.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura- napisz Ty nam, czy był ten Raport*, czy nie? Bo wyraźnie Człowiek z obłędem w oczach nie bardzo wie, sam sobie zaprzecza, więc może nam pomożesz.

 

Dwa- podziwiam Twoją wiarę i nadzieję. Serio. Jak można było przeczytać w ostatnich dniach, nawet członkowie Podkomisji jej już nie mają, nie mówiąc o rodzinach ofiar katastrofy.
Wyraźnie nadziei** nie ma także Kaczyńskim, co można wywnioskować z kilku ostatnich wypowiedzi.

 

 

* pal licho, że nawet jeśli był, to on formalnie znaczenia nie ma i nadal obowiązuje poprzedni Millera z 2011...

**zakładając, że wcześniej ją miał, a nie, że ustanowienie AM szefem, było "tylko" zagrywką polityczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, balans napisał:

Prawda o Smoleńsku jest taka, że żyjemy w państwie z dykty, w którym rządzący w swojej arogancji mają wszelkie procedury w doopie, co w przypadku lotnictwa ma zawsze tragiczne skutki. I tyle w temacie.

To jest choroba na którą cierpi większość, nie jesteśmy tu wyjątkiem. Nie ma linii lotniczej, nie ma państwa, w którym nie było lub nie będzie wypadków lotniczych z powodu ludzkich błędów. Taki jest urok siłowania się z grawitacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les

"Nie ma linii lotniczej, nie ma państwa, w którym nie było lub nie będzie wypadków lotniczych z powodu ludzkich błędów. Taki jest urok siłowania się z grawitacją"

A znasz inne, gdzie z namaszczenia władz osoba podobna do AM zabawia się tragedią?
Nie mówiąc, że powyższy twój wpis jest niezgodny z Raportem (?) podkomisji...
Czego, przyznam szczerze, się nie spodziewałem- ktoś się na twoje konto włamał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura- napisz Ty nam, czy był ten Raport*, czy nie? Bo wyraźnie Człowiek z obłędem w oczach nie bardzo wie, sam sobie zaprzecza, więc może nam pomożesz.

 

Dwa- podziwiam Twoją wiarę i nadzieję. Serio. Jak można było przeczytać w ostatnich dniach, nawet członkowie Podkomisji jej już nie mają, nie mówiąc o rodzinach ofiar katastrofy.
Wyraźnie nadziei** nie ma także Kaczyńskim, co można wywnioskować z kilku ostatnich wypowiedzi.

 

 

* pal licho, że nawet jeśli był, to on formalnie znaczenia nie ma i nadal obowiązuje poprzedni Millera z 2011...

**zakładając, że wcześniej ją miał, a nie, że ustanowienie AM szefem, było "tylko" zagrywką polityczną

   Pewnie przeoczyłeś w natłoku  memów z Sokuzburaka i cytatów ze sputnik.ru że od 10 lat dałem sobie siana ze śledzeniem sprawy. Już politycy, prokuratorzy i eksperci poprzedniej ekipy mnie zniechęcili, Macierewicz jeszcze to pogłębił, a  Jorgensen rzeczowo wypunktował to co było w sumie przyczyną.

 Jedyne uwagi poczyniłem w sprawie MW ( choć do teraz nie wiem co o tym myśleć), pewnym politycznym uwarunkowaniom ( sowieci, Putin, Anodina, itp.)oraz jak pewnie zauważyłeś parówek.

I tego konsekwentnie będę sie trzymał  :classic_rolleyes:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"   Pewnie przeoczyłeś w natłoku  memów z Sokuzburaka i cytatów ze sputnik.ru że od 10 lat dałem sobie siana ze śledzeniem sprawy."

Z kimś mnie pomyliłeś...

 

les

"Jeśli znasz Raport to wrzuć na Forum a sława Twoja będzie trwać między Bugiem a Odrą i nie tylko. "

 

Antoni Macierewicz

@Macierewicz_A

11 kwi

Pamięci poległych w katastrofie smoleńskiej. Raport końcowy Podkomisji Smoleńskiej w wersji filmowej:

Raport podkomisji smoleńskiej

Telewizja Polska wyemitowała film z raportu podkomisji smoleńskiej.

https://twitter.com/Macierewicz_A?ref_src=twsrc^google|twcamp^serp|twgr^author

Pogrubienie moje, żebyś zauważył...

 

Co prawda kłóci się to z:

Dziękuję Radiu Maryja, Telewizji Trwam, Rodzinie Radia Maryja, tym wszystkim, którzy podtrzymywali nas przy pracy nad prawdą o dramacie smoleńskim. Będzie ona niedługo opublikowana w wersji filmowej i papierowej. Gdy skończy się wreszcie pandemia koronawirusa, komisja będzie mogła się spotkać, a raport zostanie opublikowany.

https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-a-macierewicz-raport-ws-katastrofy-smolenskiej-zostanie-opublikowany-po-pandemii-mam-nadzieje-ze-przetnie-on-wszystkie-dzialania-antypolskie-z-jakimi-mamy-do-czynienia/

 

Raport końcowy dotyczący katastrofy w Smoleńsku zostanie przyjęty w głosowaniu najprawdopodobniej w kwietniu - poinformował PAP szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz.

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8137485,raport-koncowy-podkomisji-smolenskiej-macierewicz.html

 

ale widać nie ma problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, takafura napisał:

A ja tak w sprawie parówek smoleńskich, wrzucę tylko info kto użył zdjęcia pękniętej parówki omawiając różnice pomiędzy eksplozją i implozją.

Wiec był to:

- dr hab. inż. Andrzej Ziółkowski

- pracownik Instytutu Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk,

- Zakład Technologii Inteligentnych,

- Pracownia Inżynierii Bezpieczeństwa,

 

Za każdym razem jak czytam drwiny z tej  parówkowej wizualizacji żałuję że nie mogę poznać wykształcenia czy wiedzy praktycznej np. z materiałoznawstwa czy wysokich ciśnień  domorosłych ekspertów.

A ten dr hab. inż. to jakiś ekspert od badania wypadków lotniczych jest?

No i jak taki specjalista, to aby pokazać jaka jest różnica pomiędzy eksplozją a implozją, to mógł ustawić na przeciw widowni stary kineskop TV i walnąć w niego młotkiem, a nie ośmieszać się parówkami...

I jeszcze jedna sprawa - gdyby skrzydło zostało "odstrzelone" 100 metrów nad ziemią, to po pierwsze samolot by zdążył zrobić ze dwie beczki w powietrzu, a po drugie na skrzydle byłyby ślady eksplozji, których nijak by się nie dało usunąć. Więc może zostawmy już ten bełkot o zamachu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Raport końcowy dotyczący katastrofy w Smoleńsku zostanie przyjęty w głosowaniu najprawdopodobniej w kwietniu - poinformował PAP szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz.

Czyli jeszcze nie został przyjęty.

Dziwi mnie to, że Macierewicz pokazał i w różny sposób udokumentował pewne fakty, ważne dla wyjaśnienia tragedii, posługując się również symulacjami stworzonymi przez Amerykańców, które potwierdzają jego wersję wydarzeń. Ja nie znam się na tych sprawach ale pewnie są w kraju ludzie, którzy potrafią udowodnić, że zaprezentowane grafiki i symulacje mogą być w tym czy w innym założeniu błędne oraz są w stanie wyjaśnić na czym polegał błąd Amerykanów, Biniendy, Macierewicza et consortes. Nie przesądzam kto ma rację ale liczę, że druga strona merytorycznie odniesie się do pokazanych przez Macierewicza wyników badań.  

Twój argument, bo to "człowiek z obłędem w oczach" może wzbudzić rechot u ludzi o podobnym do Twojego poczuciu humoru i kultury ale jestem zdania, że merytorycznie nie powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, les05 napisał:

Nie przesądzam kto ma rację ale liczę, że druga strona merytorycznie odniesie się do pokazanych przez Macierewicza wyników badań.  

Jakich badań? Ktoś coś wie , jakie to badania i ich wyniki pacjent przedstawił?

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawym ile na te brednie poszło kasy ???, kilka lat pracy i jak bym czytał znowu historię w stylu "Zbrodnię w Katyniu w 1940 Niemcy popełnili !!".  Ile  Maciar kasy przytulił aby coś takiego wyczarować . Jego bliźniak Feluś Dzierżyński to małe miki przy nim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

les

"Czyli jeszcze nie został przyjęty. ..."

Zacytowałem oficjalne wypowiedzi AM, gdzie podaje, że to Raport.

A ty chcesz napisać, że AM kłamie mówiąc o Raporcie w wersji filmowej, czy po prostu nie wie co mówi?
Generalnie nie wiem, co gorsze...

Raport bez podpisów członków komisji miałby defekt prawny, w kodeksach jest to odpowiednio opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

les- czyli co? Kłamie, czy sam nie wie, co mówi? Przytoczyłem oficjalne wypowiedzi AM...

 

 

PS Ten Raport będzie chyba całkiem inny- pointa ma być.. głosowana :-)

Każdy może uprawiać publicystykę, AM również i z tego prawa korzysta. Niepotrzebnie czepiasz się szczegółów nie dostrzegając rzeczy ważnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, les05 napisał:

Każdy może uprawiać publicystykę, AM również i z tego prawa korzysta. Niepotrzebnie czepiasz się szczegółów nie dostrzegając rzeczy ważnych.

Problem jest w tym, że AM uprawia publicystykę za nasze pieniądze, a tak przy okazji ośmiesza naszą republikę bananową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, les05 napisał:

Każdy może uprawiać publicystykę, AM również i z tego prawa korzysta. Niepotrzebnie czepiasz się szczegółów nie dostrzegając rzeczy ważnych.

Jak to szło u hr.Aleksandra Fredry? .."A niech cię diabli chwycą z taką pustą mózgownicą".........

raport.jpg

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy powołano klórewską komisję d/s .....   i opublikowano listę sław (krajowych i zagramanicznych) badających katastrofę (lub krwawy zamach według moich rozmówców z kręgów zbliżonych do pewnego radyja) , dla celów informacyjnych wydrukowałem oponentom spis członków komisji i wyszukałem każdemu życiorys (mój błąd, że nie zarchiwizowałem folderu).  Dostarczyłem dyskutantom przy okazji  jakiegoś spotkania.  Paluszkiem pokazałem oficjalną listę fachowców, kwalifikacje mieli zaje......szcze.  Np.  jeden miał złotą kartę na jakieś linie lotnicze (czyli samolot widział nawet inside),   drugi zza oceanu ukończył studia na kierunku  civil engineering, pięknie brzmi :).   Pokazałem tłumaczenie - po polsku to budownictwo lądowe, o kwalifikacjach pozostałych członków szkoda było gadać.   Ale przecież przewodniczący - książkę napisał, to mądry człowiek.  Taki był i jest poziom dyskusji z wierzącymi w cuda.   Nawet osobniki z ukończonymi naukami na uczelni wyższej, kierunek mat-fiz na słynnym uniwersytecie, na dyplomie nadruk Uniwersytet im.B.Bieruta  (zapewne to tylko chwilowy  wybryk historii)  nic nie kumali.  Powiedziałem nawet kiedyś, że osobom ze ścisłym wykształceniem za szerzenie bzdurnych teorii powinny być odbierane tytuły.  Żadna sztuka wykuć E=mc^2    lub   E=mv^2 : 2 , sztuka zrozumieć o co chodzi.    Po prostu czarna rozpacz!  Lecz czegóż oczekiwać, skoro znaczna część telewidzów nie rozumie jak taki gruby facet może się zmieścić w płaskim telewizorze?   W "Rubinie 714"  to jeszcze było zrozumiałe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/katastrofa-smolenska-trotyl-na-fotelach-ktorych-nie-bylo-w-smolensku/13ytz94,79cfc278

 

" Foteli zapasowych nie było w samolocie, który rozbił się w Smoleńsku. Potwierdza to zdanie z tego samego dokumentu autorstwa prokuratora Krzysztofa Schwartza, który zaznacza, że tych foteli nie było w maszynie.

"GW" ocenia, że cząstki trotylu i innych groźnych substancji, mogli zostawić żołnierze, którzy wcześniej latali tupolewem na zagraniczne misje. Mogą one też pochodzić z materiałów użytych do konserwacji lub produkcji wnętrza samolotu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie