Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

takafura

"Ps. Dowiadujesz się że jednak to sąsiad rok temu zgwałcił Ci córkę. Niestety to wpływowy bandzior i paker. Co robisz ? No przecież nie będziesz z nim zadzierał, nigdzie tego nie zgłosisz.

    Tak rozumiem tą "logikę" odrzucania a priori niewygodnych faktów. Dziwne że Czesi ogłosili że to agenci GRU wysadzili skład amunicji, zabili dwóch pracowników."

 

Oooo.. widzisz- zaproponowałeś, choć nie rozumiałeś pytania.


Zastanawiam się, czy jajogłowi z rządu mają jakiś plan, co będzie gdy przynajmniej w wersji medialnej Raport nabierze kształtu.


Możemy pozbyć się wszystkich przedstawicieli dyplomatycznych Rosji, a Moskwa pozbędzie się naszych. Jest to pomysł, pomijając że do niczego nie prowadzi i raczej nas to zaboli- wg dostępnych informacji towarzystw z Pragi płynnie się do Budapesztu przenosi.
 

 

PS "Dowiadujesz się że jednak to sąsiad rok temu zgwałcił Ci córkę" Z sąsiadem sam lub z pomocą bym sobie dał radę. Tyle, że my z Moskwą ani tyci tyci.. A nie mamy "sąsiada", którego o pomoc możemy poprosić.

 

 

Napisano
1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Jakieś pomysły na później?
Wysyłamy, przez Białoruś, czołgi na Moskwę?
Robimy la..łaskę Waszyngtonowi, żeby jakieś memorandum wystosował? Podobnie, jak Bruksela?

Co proponujecie?
Czy np podtrzymamy w ramach rewanżu zakaz eksportu jabłek?

 

Najpierw błaznujesz a później zadajesz poważne pytanie. Jeśli rzeczywiście był to zamach z udziałem Rosjan, nie wiem czy tak było ale przy takim założeniu, planów jest pewnie kilka, jednym z nich byłoby zerwanie stosunków dyplomatycznych do końca rządów Putina, innym posunięciem, może nawet równoległym - przedstawienie dowodów zamachu na forum różnych organizacji międzynarodowych (ONZ, OBWE, UE, RE, NATO), proces przed sądem polskim lub innym o wypłacenie odszkodowań rodzinom, noty dyplomatyczne do rządów wszystkich państw informujące o zamachu itd.

  • Tak trzymać 1
  • Haha 1
Napisano
Godzinę temu, takafura napisał:

    Masz rację.  Nie wypowiemy Rosji wojny, więc przyłączmy się do osób twierdzących że:

- w Katyniu sprawcami mordu byli Niemcy,

- 17 września Rosja chroniła swoich obywateli i nie była to agresja,

- Na Syberii to były ośrodki wczasowe,

- komunizm w Polsce po 1945 to wprowadzaliśmy sami z siebie, te 100 000 stacjonujących sołdatów i dywizje NKWD nie miały na to wpływu...

Zapomniałeś o Wołyniu, tam też podobno NKWD mordowało Polaków, a nie nasi bracia-banderowcy. Ale zostawmy to, bo mnie jedynie zastanawia Twój relatywizm moralny - z jednej strony koniecznie chcesz wojny z Rosją, a z drugiej strony jako typowemu radiomariowcowi zupełnie nie przeszkadza Ci, że Arcyksiężnik z Torunia miał swoje nadajniki w tejże Rosji. A może nawet ma je nadal?

Napisano

Taka mała dygresja choć też o zamachach i Rosji:

"W tym samym czasie, kiedy dochodziło do wybuchów w zakładach zbrojeniowych lub magazynach broni w Bułgarii, na terenie tego kraju przebywali z kilkudniowymi zazwyczaj wizytami (najdłuższa z nich trwała 11 dni) agenci rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU, należący do tajnej jednostki numer 29155 – tej samej, której oficerowie zamieszani byli w akty terrorystyczne we Vrběticach w 2014 roku oraz zamachy na Emiliana Gebrewa w Sofii w 2015 roku i Siergieja Skripala w Salisbury w 2018 roku. Dziennikarze odkryli zarówno prawdziwą, jak i fałszywą tożsamość siedmiu oficerów GRU.

W zbieg okoliczności nie wierzy Christo Grozew. Jego zdaniem, rosyjskim zamachowcom w Czechach i Bułgarii chodziło o zastraszenie producentów i eksporterów broni, by nie sprzedawali towaru Ukrainie prowadzącej wojnę w Donbasie.

Okazuje się więc, że Rosjanie są w stanie prowadzić akcje terrorystyczne skierowane przeciw krajom członkowskim UE i NATO, w których giną obywatele tych państw."

źródło: wpolityce.pl

Napisano
2 godziny temu, takafura napisał:

Okazuje się więc, że Rosjanie są w stanie prowadzić akcje terrorystyczne skierowane przeciw krajom członkowskim UE i NATO, w których giną obywatele tych państw."

Ale co to ma do Smoleńska?

Napisano
10 godzin temu, takafura napisał:

W zbieg okoliczności nie wierzy Christo Grozew. Jego zdaniem, rosyjskim zamachowcom w Czechach i Bułgarii chodziło o zastraszenie producentów i eksporterów broni, by nie sprzedawali towaru Ukrainie prowadzącej wojnę w Donbasie.

Ten Gebrew to międzynarodowy handlarz bronią. Zaopatrywał via Turcja przede wszystkim ISIS i innych islamskich terrorystów. Taki człowiek ma wielu wrogów, ale widocznie Amerykanom pasował, bo inaczej dawno by go zlikwidowali, albo uprowadzi do USA i wytoczyli mu proces.

Natomiast Grozew współpracuje z Bellingcat, czyli tzw. portalem śledczym wymyślonym przez jednego cwanego brytyjskiego Żyda. Można się jedynie domyślać które służby go finansują i w jakim celu. A w tym wszystkim najdziwniejsze jest to, że zawsze pragmatyczni Czesi akurat teraz po 7 latach sobie to przypomnieli i to tuż przed wyborami, w których rządząca partia i ich premier nie ma szans na reelekcję...

Napisano

Balans

"A w tym wszystkim najdziwniejsze jest to, że zawsze pragmatyczni Czesi akurat teraz po 7 latach sobie to przypomnieli i to tuż przed wyborami, w których rządząca partia i ich premier nie ma szans na reelekcję"

Nie ma w tym nic dziwnego, wbrew twoim nadzieją czy sądom...
Cele, pomijając Moskwę, były dwa i oczywiste- Zeman, który z ręki Putina jest karmiony i wszyscy o tym wiedzą. Drugim, przy okazji i KSCzM, którzy znów są przez Zemana namaszczeni.

Napisano
Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Nie ma w tym nic dziwnego, wbrew twoim nadzieją czy sądom...
Cele, pomijając Moskwę, były dwa i oczywiste- Zeman, który z ręki Putina jest karmiony i wszyscy o tym wiedzą. Drugim, przy okazji i KSCzM, którzy znów są przez Zemana namaszczeni.

Wszystko fajnie, tyle tylko, że to zupełnie nie pasuje do pragmatyzmu Czechów, bo teraz za elektrownię atomową zapłacą kilka miliardów dolarów więcej. A do tej pory bardzo dbali o to [w odróżnieniu od rządzących naszym bantustanem], aby przy okazji każdej inwestycji czy importu sprzętu w tym wojskowego - jak najwięcej zyskała ich gospodarka i ich przemysł, a nie żeby robić laskę hegemonowi i to na kolanach.

Napisano

Balans...

Nie bardzo wiem, co to ma wspólnego ze Smoleńskiem, ale


"Wszystko fajnie, tyle tylko, że to zupełnie nie pasuje do pragmatyzmu Czechów, bo teraz za elektrownię atomową zapłacą kilka miliardów dolarów więcej."

Właśnie ma bardzo dużo wspólnego z pragmatyzmem Czechów. Babisz i opozycja Zemana nie chce się zgodzić, aby trzecią elektrownię stawiała Moskwa- cały rynek i technologię będzie trzymała w rękach Rosja.

 

Dwa- potężny pstryczek w nos Zemanowi, który wiernie obstaje od lat po stronie Moskwy, nie bardzo patrząc na XXI wiek. Ciekawe, że dość podobne działania do pewnej krajowej persony- jej także uciekło, choć w innych aspektach, że mamy XXI wiek...

 

Napisano
17 godzin temu, takafura napisał:

Taka mała dygresja choć też o zamachach i Rosji:

"W tym samym czasie, kiedy dochodziło do wybuchów w zakładach zbrojeniowych lub magazynach broni w Bułgarii, na terenie tego kraju przebywali z kilkudniowymi zazwyczaj wizytami (najdłuższa z nich trwała 11 dni) agenci rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU, należący do tajnej jednostki numer 29155 – tej samej, której oficerowie zamieszani byli w akty terrorystyczne we Vrběticach w 2014 roku oraz zamachy na Emiliana Gebrewa w Sofii w 2015 roku i Siergieja Skripala w Salisbury w 2018 roku. Dziennikarze odkryli zarówno prawdziwą, jak i fałszywą tożsamość siedmiu oficerów GRU.

W zbieg okoliczności nie wierzy Christo Grozew. Jego zdaniem, rosyjskim zamachowcom w Czechach i Bułgarii chodziło o zastraszenie producentów i eksporterów broni, by nie sprzedawali towaru Ukrainie prowadzącej wojnę w Donbasie.

Okazuje się więc, że Rosjanie są w stanie prowadzić akcje terrorystyczne skierowane przeciw krajom członkowskim UE i NATO, w których giną obywatele tych państw."

źródło: wpolityce.pl

Obawiam się, że co niektórych i tak nie przekonasz. Dla nich Rosja to nadal strana rodnaja podstępnie atakowana przez wrogich imperialistów.  

Napisano

les- ty się nie martw Balansem, że on taki folklor...

Ty się zastanów, ponownie, nad rolą Stankiewicz- dałem nawet specjalnie film z jej wystąpienia :-) Nie wierzysz, że ona przejmie rolę szefa w psychiatryku, a tu wyskakuje jak diabełek z pudełka...

Napisano
10 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

les- ty się nie martw Balansem, że on taki folklor...

Ty się zastanów, ponownie, nad rolą Stankiewicz- dałem nawet specjalnie film z jej wystąpienia :-) Nie wierzysz, że ona przejmie rolę szefa w psychiatryku, a tu wyskakuje jak diabełek z pudełka...

Ty nie przejmuj się rolą Stankiewicz, ona za chwilę znajdzie sobie inny nośny temat, jest dziennikarką, nie wymagaj, by prezentowała prawdy obiektywne, już Kapuściński podchodził w kreatywny sposób do opisywania zdarzeń, jak to byśmy dzisiaj powiedzieli. 

Napisano

les- proponuję zakład, dolary vs orzechy, że ES wraz z mężem stanie na głowie, aby wykazać niepełnosprytność AM i zająć jego miejsce czy to w Podkomisji, czy jako zawiadująca wyznawcami teorii smoleńskich...

Nie bez powodu od dobrych kilku miesięcy trwa spór między nimi, w którym na marginesie swoje stara się Kurski ugrać..

Napisano
1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

les- proponuję zakład, dolary vs orzechy, że ES wraz z mężem stanie na głowie, aby wykazać niepełnosprytność AM i zająć jego miejsce czy to w Podkomisji, czy jako zawiadująca wyznawcami teorii smoleńskich...

Nie bez powodu od dobrych kilku miesięcy trwa spór między nimi, w którym na marginesie swoje stara się Kurski ugrać..

Taki przewrót pałacowy w komisji jest niemożliwy, to Jaro namaści nowego przewodniczącego, w przypadku gdy komisja nie będzie w stanie wydać wspólnego raportu ale nie będzie nim ani pani Ewa ani jej małżonek. A że są spory, to rzecz normalna w przypadku materii tak skomplikowanej. Trzeba przyznać, że w Komisji Millera nie było sporów no ale oni mieli ułatwione zadanie, wystarczyło przetłumaczyć z rosyjskiego i dopisać didaskalia, co zrobili dosyć sprawnie.

Napisano

les

Nawet gdybym widział sens w próbach wytłumaczenia ci, że 2+2=4, to po


" Trzeba przyznać, że w Komisji Millera nie było sporów no ale oni mieli ułatwione zadanie, wystarczyło przetłumaczyć z rosyjskiego i dopisać didaskalia, co zrobili dosyć sprawnie. "

widzę, że nawet powyższego przykładu nie jesteś w stanie zrozumieć.

 

Napisano
3 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

les- to nie masz wyjścia i musisz przyjąć do wiadomości, że to właśnie Raport Miller na dzień dzisiejszy obowiązuje :-)

Kogo obowiązuje, tego obowiązuje jego dni i tak są policzone, bo za chwilę będzie nowszy i lepszy ale jak wszystko co nowe rodzi się w bólach.

Napisano

les- ja rozumiem, że przewodnia partia narodu ma dość dowolne podejście do przepisów, ale na dziś w naszej N-tej RP obowiązuje. I nie poradzą na to histerie prezesa czy AM.

"...będzie nowszy i lepszy..."

Jak? Przecież w wersji filmowej już jest- nawet Louis Germain David de Funès de Galarza by się go nie powstydził...

Napisano

Po pierwsze primo- jestem zaszczepiony.

Po drugie primo- koleżanka małżonka może mi sporo innych szczepionek zaaplikować.

Po trzecie primo- nie ma szans... jako mieszkaniec Wrocławia powinieneś o tym wiedzieć...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie