Jump to content

Flins767

Forum members
 • Posts

  150
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Flins767 last won the day on May 2

Flins767 had the most liked content!

Flins767's Achievements

14

Reputation

 1. I takie pitolenie trzy po trzy będzie do us.anej śmierci, zejścia szefa, odejścia tej opcji politycznej, zniknięcia wodza z tabletem, ....... i czort wie kogo tam jeszcze. Najważniejsza jest czujność klasowa, czyszczenie szeregów i tropienie wroga. Może utrupienie? Brawo! Niech żyje Feliks Edmundowicz Dzierżyński wiecznie żywy. Ktoś jeszcze ma wąty gdzie jesteśmy?
 2. Gdy powołano klórewską komisję d/s ..... i opublikowano listę sław (krajowych i zagramanicznych) badających katastrofę (lub krwawy zamach według moich rozmówców z kręgów zbliżonych do pewnego radyja) , dla celów informacyjnych wydrukowałem oponentom spis członków komisji i wyszukałem każdemu życiorys (mój błąd, że nie zarchiwizowałem folderu). Dostarczyłem dyskutantom przy okazji jakiegoś spotkania. Paluszkiem pokazałem oficjalną listę fachowców, kwalifikacje mieli zaje......szcze. Np. jeden miał złotą kartę na jakieś linie lotnicze (czyli samolot widział nawet inside), drugi zza oceanu ukończył studia na kierunku civil engineering, pięknie brzmi :). Pokazałem tłumaczenie - po polsku to budownictwo lądowe, o kwalifikacjach pozostałych członków szkoda było gadać. Ale przecież przewodniczący - książkę napisał, to mądry człowiek. Taki był i jest poziom dyskusji z wierzącymi w cuda. Nawet osobniki z ukończonymi naukami na uczelni wyższej, kierunek mat-fiz na słynnym uniwersytecie, na dyplomie nadruk Uniwersytet im.B.Bieruta (zapewne to tylko chwilowy wybryk historii) nic nie kumali. Powiedziałem nawet kiedyś, że osobom ze ścisłym wykształceniem za szerzenie bzdurnych teorii powinny być odbierane tytuły. Żadna sztuka wykuć E=mc^2 lub E=mv^2 : 2 , sztuka zrozumieć o co chodzi. Po prostu czarna rozpacz! Lecz czegóż oczekiwać, skoro znaczna część telewidzów nie rozumie jak taki gruby facet może się zmieścić w płaskim telewizorze? W "Rubinie 714" to jeszcze było zrozumiałe...
 3. Drzewo liściaste, mocno symboliczne. Na trzeźwo nie da się, tu jest kompendium.
 4. Procedury w lotnictwie są pisane krwią ofiar. Tego prawica nie ogarniała, nie ogarnia i nigdy nie ogarnie. Oni mają swoje procedury - nazywają się modlitwa.
 5. Delikatnie podsumuję: 23 stycznia 2008 - Mirosławiec , klasyczny CFIT = tragedia , etc. sierpień 2008 - Gruzja, tylko dzięki asertywnej postawie pilota nie doszło do tragedii, skończyło się TYLKO na decyzjach personalnych (oczywiście górę wzięły animozje i ambicyjki...) 10 kwiecień 2010 - pilot obecny w locie do Tbilisi i pomny decyzji personalnych po Gruzji, nadmiernie obciążony i zdekoncentrowany podejściem do lądowania w fatalnych warunkach, z "doradcami" za plecami nie wykazał się asertywnością. Efekt obejrzałem około godziny 9 we wszystkich dostępnych telewizjach. Przypominam słowa ze stenogramu rozmów: 10:30:32,7 Nie ma decyzji Prezydenta, co dalej robić? W podobnych sytuacjach (np. mgła nad lotniskiem w Sofii) poprzedni prezydenci (Wałęsa czy Kwaśniewski) pytani przez dowódcę samolotu "Co robimy?" zawsze odpowiadali - "Pan decyduje kapitanie". O drobnych niuansach typu rozmowa z załogą Jaka stojącą na ziemi - cytat: 10:24:49,7 .... ogólnie rzecz biorąc, to pizda tutaj jest. Widać jakieś 400 m około i na nasz gust podstawy [chmur] są poniżej 50 m grubo. O ile pamiętam minima miały wynosić 1000 m w poziomie i 200 m w pionie. Więc o czym tu gadać? O nieodbytych szkoleniach treningowych na trenażerach w Rosji czy o braku rosyjskiego "pilota" na pokładzie? Bo ktoś stwierdził (cytat): Nie będzie się rusek przy prezydencie kręcił. Kiedyś członek PKBWL powiedział mi, że incydent czy wypadek lotniczy to nie ta minuta czy sekunda. To sekwencja zdarzeń, których suma kończy się nieszczęściem. Na zimno patrząc, to już w chwili startu z Warszawy samolot był na finiszu drogi do nieszczęścia. Zaczęło się od oszczędności na szkoleniach w Rosji, bo w Polsce nie ma trenażera na Tu-154, potem lawina pędziła ... O innych złamanych procedurach nawet szkoda pisać. Cześć ich pamięci!
 6. Jak do pieniędzy to pracownicy firmy, jak do odpowiedzialności na krzywdzenie dzieciaków, to brak stosunku PRACY między kurią a klechą. To nie jest do śmiechu.
 7. Do trzech razy sztuka. Pierwszy raz to Mirosławiec. Drugi to Smoleńsk. Trzeci? Pewnie jeszcze za mojego życia. Przemilczałem (może niesłusznie) wypadki myśliwców.
 8. Po kilku dniach od katastrofy, na branżowej stronie oprócz nawoływań do poczekania na wstępny raport, ktoś napisał "to wygląda na klasyczny CFIT". Oczywiście oprócz zbrodni tego, który zapytany odpowiedział pilotom TU154 "tu jest pi.da, ale możecie spróbować". No to spróbowali... O atmosferze w kabinie pilotów szkoda gadać: "No chłopaki dacie radę"... Jak mi wiele lat wcześniej (po szybowcu w Lesznie strąconym przez chyba SU, gdzieś koniec lat 80' ) powiedział członek KBWL , to co się zdarzyło, to jest finał a przyczyna była dużo, dużo wcześniej . Suma pozornie drobnych zdarzeń w czasie i przestrzeni kończy się nieszczęściem. Procedury są pisane krwią ofiar, lecz jak widać dla wielu to nic nie znaczy. Zgroza. Na tym samym forum napisano też : "Zaspawać drzwi do kabiny pilotów!"
 9. W poprawnie używanym porcelanowym telefonie nic nie śmierdzi, bo wszystko spłukuje woda a ewentualny metan oraz inne kanalizacyjne smrody pionem wywiewane są przez kominek na dachu. Chyba ze kolega opisuje sławojkę z serduszkiem stojącą nad dołem kloacznym, a to sie zgadza że smrodem wali i wielkie zielone muchy są zadowolone.
 10. Kto się produkował w Brukseli? https://tvn24.pl/swiat/o-rydzyk-o-dyskryminacji-w-polsce-oburzenie-w-brukseli-ra175526-3521638
 11. Procenty w takiej konfiguracji pójdą się ..... czyli pasać, gdy zabraknie na dopłaty dla rolników, ceny prądu przełożą się na inflację a pińcet+ stanie się 250+ w porywach. Gminy już tną wydatki, gdyż PIT obniżony celem przekupienia wyborców oznacza mniejsze wpływy do budżetu gmin. Usługi komunikacyjne też pedzą w górę - koleje, tramwaje czy autobusy - tam gdzie jeszcze autobusy kursują... Lecz dopóki lud nie posmakuje inflacji w postaci milionowych zarobków to nie zrozumie nic. Wspominki dziadków i rodziców nie pomogą nic.
 12. To akurat jest grzech cieżki, tfuuu raczej ciężkie przewinienie obywatelskie. Patrotyzmem nie będę cię epatował, w grzechy i niebo&piekło sp. z o.o. akurat nie wierzę. Zakonnego pracownika tej spółki miałem w rodzinie, więc dobrze wiem jak ten interes wygląda z tyłu sklepu.
 13. Pacząc na to co się dzieje przypomina mi sie powiedzenie: > Prawo jest jak płot. Wąż się prześlizgnie, tygrys przeskoczy, tylko bydło nie rozłazi się z pastwiska < I przypominam przy okazji: Sądy są od stosowania prawa.kropka Prawo zaś ustanawiają orły z Wiejskiej wybrane przez suwerena. Problem zaczyna się, gdy poglądy circa about 1/4 narodu są artykułowane jako wola większości suwerena, przy jej (tej większości) milczącym przyzwoleniu z powodu lenistwa, strachu , niewiedzy czy diabeł wie czego jeszcze zniechęcającego do działania, w tym pofatygowania się do lokalu wyborczego.
 14. Domniemywam że poszukiwany będzie tunel pionowy a głęboki odwiert ma trafić w kocioł dampflocka, pod parą 6at. Polska nazwa pionowego tunelu to chyba szyb, a może się mylę?
 15. Od czasu gdy uruchomienie produkcji silników w nowej fabryce w PL (Jawor) planowane jest na 2020 rok, gdyż od roku 2030 w Niemczech NIE będzie wolno rejestrować pojazdów spalinowych. To po co im fabryka? To co pachnie to brak perspektywicznego planowania czy myślenia, nie sadzę aby to był zapach skarbu złotego lub bursztynowego.
×
×
 • Create New...

Important Information