Skocz do zawartości

Olga Tokarczuk z literackim Noblem


bodziu000000

Rekomendowane odpowiedzi

Balans pisałem o tym nie raz a przykłady są w naszej historii.

Co do pani Olgi, to przed wojną takie indywiduum, za szkalowanie za granicą dobrego imienia rodaków i kraju, nie miałoby szans na spokojne życie w Polsce. Komunizm i faszyzm wszystko zmienił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 383
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
7 godzin temu, balans napisał:

Poglądy Olgi Tokarczuk mogą budzić kontrowersje, jako momentami chyba zbyt radykalne, ale ma u mnie wielkiego plusa za walkę o ochronę przyrody. Na przykład w obronie Puszczy Karpackiej przed BANDYCKĄ wycinką.

https://rzeszow.onet.pl/nie-pomoglo-wsparcie-olgi-tokarczuk-wkrotce-ma-ruszyc-wycinka-czesci-puszczy/3ebb9lj

No to się kobita spóźniła o jakieś dwa wieki. Puszcza w Karpatach przestała istnieć gdzieś w początku XIX wieku, ostały się nieliczne starodrzewia tam, gdzie nie było technicznych możliwości ich eksploatować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Erih napisał:

No to się kobita spóźniła o jakieś dwa wieki. Puszcza w Karpatach przestała istnieć gdzieś w początku XIX wieku, ostały się nieliczne starodrzewia tam, gdzie nie było technicznych możliwości ich eksploatować.

Właśnie się za te nieliczne starodrzewia biorą, zamiast je chronić dla potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, balans napisał:

Właśnie się za te nieliczne starodrzewia biorą, zamiast je chronić dla potomnych.

Majaczenia "ochroniarzy". Co to chcieli wpisać kilka tysięcy drzew na listę zabytków przyrody, a po weryfikacji zabytkami okazało się nieco powyżej setki.

Tak naprawdę, chodzi o stworzenie albo jednego dużego rezerwatu przyrody, albo kilku, może kilkunastu małych. A całe pieprzenie o "puszczy karpackiej" to zwykła propaganda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był las nie było nas, będzie las nie będzie nas.

Niektórzy wierzą, że to Bozia dała nam przyzwolenie aby wyciąć i wystrzelać wszystko. A skutki są coraz bardziej widoczne, tym bardziej, że świat już jest beznadziejnie przeludniony, a będzie tylko gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, balans napisał:

Był las nie było nas, będzie las nie będzie nas.

Niektórzy wierzą, że to Bozia dała nam przyzwolenie aby wyciąć i wystrzelać wszystko. A skutki są coraz bardziej widoczne, tym bardziej, że świat już jest beznadziejnie przeludniony, a będzie tylko gorzej...

No to poświęć się nauczaniu Murzynów używania prezerwatyw, oraz tłumaczeniu Chińczykom, że ichnia tradycyjna medycyna to stek bzdur. Takie działanie faktycznie by przyniosło korzyść przyrodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

les- kolejny dzień proszę, abyście podali gdzie OT kłamie i/lub szkaluje naszą socjalistyczną Ojczyznę. I, nie że jestem zdziwiony, ale się przykładów nie doczekałem.

Nie wiem o co konkretnie pytasz. W jakim medium OT paplała dyrdymały na nasz temat? Chodzi o podanie tytułu, czy fragmentu wypowiedzi naszej kochanej noblistki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Znaczy się zastrzelić mieszkańców i turystów... Proste? Że też jeszcze na to nie wpadli..., dziwne.


EOT

 

  Można stawiać fragmentaryczne płoty ( nie grodząc jednak setek dróg, rzek i rzeczek), można opóźniać konieczną acz niepopularną ( u nas - Helmuty co roku 200 tys. odstrzeliwują) redukcję sanitarną dzików, rysować kolorowe mapki ze strefami, wysyłać SMS z alertami.

A najlepiej ignorować fakty ( stłuc termometr, nie będzie gorączki) i uciec w groteskę sugerując strzelanie do ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, balans napisał:

Zapewne jako inż. leśnik, jak wielu z was acz pewnie na szczęście nie wszyscy, patrząc na las, który był zresztą przewidziany na Park Narodowy, widzisz jedynie pieniądze za srajtaśmę i zapałki. Był już taki jeden co się zamachnął na Park Narodowy, ale długo się nie nacieszył...

  Mamy jako Lasy Państwowe przychody ponad 10 mld zł i utworzenie kolejnego PN na powierzchni 3 promili lasów gospodarczych  nie daje nam spać... Serio ? Nawet nie wiesz kto realnie blokuje powstanie nowych PN.

 Zresztą już napisałeś ca ja o tym myślę i sam skomentowałeś swoje słowa - to taki intelektualny samogwałt ale jak to wolisz  zamiast dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, takafura napisał:

  Mamy jako Lasy Państwowe przychody ponad 10 mld zł i utworzenie kolejnego PN na powierzchni 3 promili lasów gospodarczych  nie daje nam spać... Serio ? Nawet nie wiesz kto realnie blokuje powstanie nowych PN.

 

Problem w tym, że Wy traktujecie lasy jako FABRYKĘ produkującą drewno, a nie jako dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe. Dla Was liczy się tylko kasa, a po Was tylko potop. A przy takiej polityce nie liczy się zupełnie to, że Polska pod względem ilości lasów należy [procentowo] do najmniej zalesionych krajów w Europie. Do tego te nasze lasy są w większości młode i bardzo młode, bo już prawie wszystko co było wartościowe, to w tych lasach wycięliście. To stąd ten zamach na Parki narodowe i te lasy, w których zachowało się jeszcze trochę starodrzewia. Hipokryzja do kwadratu!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, brodkasz napisał:

Patrząc na te % to większość krajów europejskich mieści się w przedziale od 30 do 40 procent. Czy Polska wygląda aż tak tragicznie na tle Europy?

 

W krajach UE zajmujemy 16 miejsce, to dobry wynik? Pomijając już wiek naszych lasów i to, że są kraje takie jak UK, Irlandia, Belgia czy Holandia, gdzie lasów prawie nie ma, bo zostały wycięte jeszcze w średniowieczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, balans napisał:

W krajach UE zajmujemy 16 miejsce, to dobry wynik? Pomijając już wiek naszych lasów i to, że są kraje takie jak UK, Irlandia, Belgia czy Holandia, gdzie lasów prawie nie ma, bo zostały wycięte jeszcze w średniowieczu.

Tak masz rację ale różnica jest do 6% oczywiście nie licząc Finlandii, Szwecji i Słowenii które jak sam wiesz odstają mocno od Europy. Czy 6% to taka kolosalna różnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

les

" Nie wiem o co konkretnie pytasz. W jakim medium OT paplała dyrdymały na nasz temat? Chodzi o podanie tytułu, czy fragmentu wypowiedzi naszej kochanej noblistki?"

 

Znaczy się miałem rację i zabrakło argumentów czy też przykładów, że OT kłamała?

Dalej wiercisz temat ?  Nie kłamała a przejaskrawiła, można to tłumaczyć tym że to pisarka i to takie zboczenie zawodowe. To że dodała niewolników cóż po prostu ją poniosło ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brodkasz- nie, nie wiercę... Kliku Użytkowników Forum wespół zespół z częścią mediów i "elyt" politycznych zarzuciło OT, że mówiąc o kolonizatorach, mordercach, niewolnikach, itp nie tylko mijała się z prawdą, ale i Polskę szkalowała. Więc staram się dowiedzieć, w którym miejscu i jak. Może, po prostu, czegoś z historii Polski nie wiem, albo ze złych lektur się z tą historią zapoznawałem...

 

PS Bo w odpowiedzialność za słowa i odwagę cywilną już nie wierzę...- mam na myśli, oczywista oczywistość, krytykantów OT...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Czlowieksniegu napisał:

brodkasz- nie, nie wiercę... Kliku Użytkowników Forum wespół zespół z częścią mediów i "elyt" politycznych zarzuciło OT, że mówiąc o kolonizatorach, mordercach, niewolnikach, itp nie tylko mijała się z prawdą, ale i Polskę szkalowała. Więc staram się dowiedzieć, w którym miejscu i jak. Może, po prostu, czegoś z historii Polski nie wiem, albo ze złych lektur się z tą historią zapoznawałem...

 

PS Bo w odpowiedzialność za słowa i odwagę cywilną już nie wierzę...- mam na myśli, oczywista oczywistość, krytykantów OT...

 

Tak jednak przejaskrawienie też jest niebezpieczne i powoduje pewien oddźwięk w świecie. Ktoś może źle zrozumieć i nie brać pod uwagę że to literatka i koloryzowanie to jej zawód ?  A w tedy czy coś takiego nie będzie "szkalowaniem" (oczywiście trochę przejaskrawiłem) ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mówić ciągle prawdy które są już ogólnie znane. Wszyscy musimy się zgodzić z tym że w czasie wojny działy się straszne rzeczy i każdy z nasz nie wie jak by się w tedy zachował. Obciążać naszych rodaków, nazywać ich mordercami łatwo przez usta przechodzi gdy siedzi się przed monitorem komputera. W tamtych czasach większość z obecnie żyjących zachowała by się pewnie gorzej ( podejrzewam oczywiście, patrząc na obecne społeczeństwo) 

Dlatego rozdrapywanie ciągłe tych spraw niczemu nie służy. Czy Francuz odbierając taką nagrodę opowiadał by jak Francja kolaborowała z Niemcami w czasie wojny. Czy Polak gdy ma okazję przemawiać na arenie międzynarodowej nie powinien Polski która go wychowała i wyedukowała chwalić. Nie mówię by kłamał, koloryzował czy ubarwiał, mówił po prosto to co jest dobre u nas. Czy nie lepiej by to wyglądało i nie lepiej służyło narodowi. 

Tylko że to się tak nie sprzeda, za to nie pochwalą w świecie ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie