Skocz do zawartości

Olga Tokarczuk z literackim Noblem


bodziu000000

Rekomendowane odpowiedzi

Tyr:

" Nie wiem czemu na tych wszystkich ceremoniach w Szwecji, wszyscy tak miękko wymawiali nazwisko noblistki- Токарчьюк? Tokarcziuk? "

vs

Tyr:

"Sedco, buraku, widziałeś chociaż transmisję? Praktycznie każdy cudzoziemiec wymawiał nazwisko Tokarczuk z ukraińska lub rosyjska jak kto woli. Więc co ci się nie podoba? Więcej po polsku nie potrafisz napisać niż brawo i super? Jak nie umiesz więcej to pisz w jidysz, po ukraińsku a nawet chińsku- są translatory...! "

 

Chyba, że coś mi uciekło, ale wtedy wyjdzie, że miałem rację z oporami wobec pewnych nowych funkcji na O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 383
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
3 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Już kiedyś w tym wątku pytałem- gdzie OT pisząc o polskiej historii kolonializmu i antysemityzmu kłamała lub mijała się z prawdą?

"Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy, jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów"

Ot i słowa Tokarczuk czy prawdziwe częściowo na pewno ale wnosząc z całości wypowiedzi jeden wielki bełkot szkalujący naród polski. Ja to się czasem zastanawiam czemu światłe narody europejskie zezwalają na istnienie takiej narodowości: morderców, oszołomów, właścicieli niewolników itd. Zlikwidować ten twór po co bruździ w tak nowoczesnym i miłującym się Eurolandzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirakocza- a co rozumiesz pod pojęciem hucpy? Bo już kilka razy prosiłem, aby podane zostały przykłady kłamstw OT w problematycznej dla niektórych wypowiedzi. I jakoś, mimo że sporo czasu minęło, się nie doczekałem...

Dwa- a po co przywołujesz inne kraje? Z tego co rozumiem, co niektórych boli OT, czyli Polka, która mówiła o polskiej historii...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to zły przykład że mija się z prawdą skoro mówi o polskim niewolnictwie. 

Co zaś się tyczy tej Polki co mówi o polskiej historii to stwierdzenie dla zgrywy?  Ona tak mówi o historii jak Onr-owiec  tylko że siedzi po drugiej stronie barykady ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brodkasz " na tak mówi o historii jak Onr-owiec  tylko że siedzi po drugiej stronie barykady "

Zdecydowanie wolę kawę wypić w towarzystwie OT niż dowolnie wybranego ONR'owca.

 

Wirakocza- rozumiem, że skoro nie potrafisz podać fake'ów ze strony OT to od drugiej strony postanowiłeś?
Ale proszę bardzo- ile pogromów Żydów było na terenie Polski lub w Jej granicach, w sytuacji gdy Ona na mapie nie widniała?
Ale proszę bardzo- jak się zachowywali możni, także rdzenni Polacy na terenach, choćby, Dzikich Pól?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

les- ale ja nie prosiłem o kolejne informacje od OT, ale dowody czy przykłady, że mija się z prawdą i/lub kłamie...

  Wyolbrzymianie faktów ma różne stopnie: najpierw są uprzedzenia, potem fobie, następnie zaczyna się manipulowanie.

Ps. Jak będę kiedyś miał swoje 5 min. przed większym międzynarodowym audytorium to zamiast o naszym kolonializmie i antysemityzmie walnę że wstydzę się za nasz polski kanibalizm. Fakt ? Fakt. Mogę linki podać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti widocznie siedzisz po jej stronie barykady. Ja nie wypije kawy ani z jednym ani z drugim, po prostu nie moje klimaty.

A że nie życzę sobie by ciągle wypominano mi jacy to moi przodkowie byli straszni nie znaczy że jestem nacjonalistą, ksenofobem  czy antysemitą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tyr napisał:

Nie wiem czemu na tych wszystkich ceremoniach w Szwecji, wszyscy tak miękko wymawiali nazwisko noblistki- Токарчьюк? Tokarcziuk?

Pewnie dlatego, że rosyjski w Szwecji jest znany dosyć powszechnie.

Aha, końcówka -uk jest typowa dla nazwisk rusińskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kto mówi że OT nie mówi częściowo prawdy, mówi i co z tego. Tak jak wspomniał kolega w jednym z poprzednich postów można zgodnie z prawdą wspomnieć o polskim kanibalizmie i co wszyscy mamy teraz głowę popiołem posypywać  jak nam z tego powodu przykro.

Czy ja mam ciągle wypominać jacy to Niemcy źli bo wysłali mojego dziadka do obozu w czasie wojny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wirakocza- wcale... Po prostu- pogódź się z tym, że jeśli Twój śp Dziadek nie brał w czymś udziału, to nie znaczy, że to nie miało miejsca. Ja, podobnie jak Ty, nie planuję za pewne rzeczy przepraszać, ale to nie znaczy, że udaję, że ich nie było. To nie działa, jak z małym dzieckiem, które schowane za firanką jest przekonane, że go nie widać, skoro ono nie widzi domowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brodkasz- nie mylmy pojęć... Jakiś kawałek mojej Rodziny skończył w KZ w nagrodzę za Dziadka w NOW... I nie obwiniam za to wszystkich* Niemców.
I podobnie traktuję wypowiedź OT- to, że Polacy brali udział w pogromach żydowskich** sąsiadów, nie powoduje u mnie fobii przepraszania. Ale mam jednocześnie świadomość takich wydarzeń- czego jak widzę u niektórych brakuje. Tyle, że nie wiem- wyparcie czy niewiedza?

 

* pomijając np AfD

** i nie tylko tej nacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wirakocza napisał:

Yeti podaj jakieś przykłady z innych krajów, gdzie obywatel jest honorowany przez swoich za hucpy godzące w dobre imie władnego narodu..... 

Dobre imię,to już było ale się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" – Olga Tokarczuk to rzeczywiście świetna pisarka. W latach 90. pisała na przykład donosy na polskich antysemitów na zlecenie obcej ambasady. Jednym z nich został nawet Kataw Zar z „Najwyższego CZAS!-u”. Cóż z tego, że dziecko getta warszawskiego. Nagroda się więc należała na bank – komentuje Tomasz Sommer najnowsze wieści ze Sztokholmu. "

Znaczy się znalazłeś dowody, których Sowa74 nie zdążył mi pokazać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie