Jump to content

Sedco Express

Forum members
 • Content Count

  2236
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Sedco Express last won the day on July 15 2020

Sedco Express had the most liked content!

Community Reputation

255 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To samo zdjęcie jest zamieszczone z opisem na str. 248 w "Samoloty wojskowe w Polsce 1924-1939" - A.Morgała (W-wa 2003)
 2. Zdjęcie było już zamieszczone i opisywane. Na 100 % lotnisko polowe Obory rok 1936 lub 38 PWS - 26 nr. 81-75 Eskadra Treningowa 1.PL a samolot z SPL z Dęblina . Nie sądzę by ktokolwiek rozpoznał NN oficera lotnika. Szkoliło się ich wielu a ten na zdjęciu niczym się ie wyróżnia.
 3. Coraz większy burdel na Forum ! O kant d...py to rozbić !
 4. Gdzie opcja modyfikuj swój wpis - była a teraz gdzie jest ? !!!
 5. Było dobrze a teraz Forum całkiem do czerech liter Gdzie zdjęcie z cytowania ? !!! Zachciało si,e ulepszeń !
 6. A samolot tzn. model Brandenburg C-I Phoenix (łatwo rozpoznać po charakterystycznym kształcie steru kierunku i ukośnej parze stójek w komorze płątów).
 7. Zdjęcie zamieszczone już było w dziale "Żołnierze lotnictwa..." Na burcie SPAD 61C1 z 11.Pułku Myśliwskiego (Lida) namalowane godło osobiste NN pilota - biały bocian. Koniec lat 20-tych XX w.
 8. Wg mnie generałów jest ośmiu. Nad Konarzewskim sadzę, że to Berbecki obok Żeligowskiego w pierwszym rzędzie myślę, że to Piskor. Został NN nad Litwinowiczem lekko na prawo.
 9. Z 1. PL (Warszawa) z Dywizjonu Szkolnego z Eskadry Pilotażu Nr. 1 zdjęcie z sierpnia 1936 r. (lub 1938 r. ?) Tylko samoloty PWS-26 z Dęblina z SPL miały statecznik szaro-niebieski z namalowanym godłem szkoły. Na zdjęciu widać wyraźnie różnicę w stopniu szarości statecznika pionowego i kadłuba (był malowany na kolor oliwkowy lub srebrny) A dlaczego jest na lotnisku w Oborach pod Warszawą ? Sądzę, że dlatego bo jest z 1.PL a wcześniej mógł być eksploatowany w SPL w Dęblinie.
 10. PWS-26 z godłem eskadry treningowej (biały trójkąt z czerwoną literą "T" w czerwonym otoku) z CWL (Centrum Wyszkolenia Lotniczego) SPL (Szkoły Podchorążych Lotnictwa)w Dęblinie - widoczny jaśniejszy fragment statecznika pionowego (szary z niewidocznym godłem SPL) w stosunku do ciemniejszego (oliwkowy) steru kierunku. Lotnik - NN (ciemny pasek na rękawie munduru czyli oficer)
 11. W pełni się zgadzam z moim przedmówcą. Personel naziemny z założonymi do zdjęcia "dla fasonu" pilotkami i goglami.
 12. Okulary Protector użytkowane w lotnictwie (kopia okularów Super Protector 50) firmy "Zetes" inż. Sokołowskiego w Warszawie.
 13. Nie korpusówka a oznaczenie specjalności - niekoniecznie MW. Sądzę, że może to być oznaczenie noszone na rękawie wydziału mechanicznego dawnej WSM (Wyższa Szkoła Morska) w Gdyni (jak znalezione w Sopocie). W PSM - oznaki wydziałów czerwone na czarnym filcowym kole na bluzie marynarskiej wkładanej przez głowę na podkoszulek WSM takie jak na zdjęciu (tzn. złote) na rękawie marynarki dwurzędowej (koszula i krawat)
 14. PZL P.11f Co to za element konstrukcyjny wystaje spod lewego skrzydła przy zastrzałach ?
×
×
 • Create New...

Important Information