Jump to content

Sedco Express

Forum members
 • Content Count

  980
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

184 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Fakt, są napięte a dodatkowo gościu przytrzymuje ogon. Wszystko więc wskazuje, że za chwilę będzie start.
 2. 30.09.1919 r.powstał Aeroklub Poznański a jednym z założycieli i działaczy był Jerzy Syrokomla-Syrokomski. Podczas wojny polsko-sowieckiej w 1920 r. Aeroklub z własnych funduszy utworzył Ochotnicza Eskadrę Lotniczą - cywilny oddział lotniczy. Oddział ten transportował do Polski zakupione w Niemczech samoloty.
 3. Szybowiec szkolny "Wrona"- "Dar Miasta Przemyśla" z Przemyskiej Szkoły Szybowcowej. Za sterami (chyba tylko do zdjęcia) gen.bryg. Mieczysław Boruta-Spiechowicz dca 22.DP Górskiej. Zdjęcie - stok fortu III Łuczyce, lata 30-te XX w.
 4. Sadzę, że na zdjęciu to są ci lotnicy z III Esk.Wlkp.
 5. Porównanie osób z dwóch zdjęć wykonanych jak sądzę w tym samym okresie. Personel latający z 10. EW, 8.EL ? Rok 1920 ? Pozostali - NN
 6. Uważam, że nie jest to ten sam egzemplarz. Każdy - inny. Niektóre różnice zaznaczono. PZL P.11 z nr podskrzydłowym 371 K (nr boczny "1" zamazany) - 123.EM (okolice Bełżyc).
 7. Plakat wprawdzie nie polski ale wielce ciekawy.
 8. Wszystko jest ważne ! "Dostało w tyłek" - a jak nie miało dostać skoro brak było doświadczonych z praktyką latania na szybowcach pilotów, był to rok 1925 i też nie było doświadczonych konstruktorów szybowcowych a na dodatek wybrano złą lokalizację - słabe wiatry.
 9. Niestety nie - cytuję ze str. 396 - PKL t. 1 (2004 r.) - "...początkowo osadzono dwie jesionowe płozy, później dwa koła". Natomiast jeśli chodzi o same zawody to "Bydgoszczanka" miała wpierw koła tak jak pisze kol. KayFranz. Budowana była z kołami (zdj.) i na drugim zdjęciu przed zawodami ma koła (montaż szybowców - obok jak sądzę '"Orkan" też montowany). Nie może to być reperacja "Bydgoszczanki" po pierwszej kraksie. Czyli w PKL A.Glassa jest błąd.
 10. A.Glass nie opisuje w PKL "Bydgoszczanki" tak jak kol. KayFranz' PKL - I wersja - płozy II wersja - koła KayFranz - I wersja - koła II - wersja płozy
×
×
 • Create New...

Important Information