Jump to content

Sedco Express

Forum members
 • Posts

  2466
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Sedco Express last won the day on July 20

Sedco Express had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Sedco Express's Achievements

272

Reputation

 1. Napisano 28 Kwiecień 2020 Było. Umieściłem w wątku "Zdjęcia naszych samolotów 1920-1939" Napisano 30 Kwiecień 2019 Z Allegro podpisane jako kapotaż samolotu. Niezwykle ciekawe zdjęcie Lwowskiej "Pchły Powietrznej". Studenci Politechniki Lwowskiej zbudowali w sumie 4 egz. tego 1 os. lekkiego samolotu w układzie tandem (tylny płat w miejscu statecznika poziomego). Widoczna na zdjęciu "Pchła" (nr.4) w taki sposób zakończyła oblot 13.11.1936 r. we Lwowie.
 2. Okresy ? A po co - od 1918 do 1939 i będzie OK i bez rozgraniczania na rodzaj materiału użytego do budowy.
 3. A dokładniej Władysław Jan Krawiec-Iwanowski przybył z Armią Hallera do Polski 580 Esk.Salmsonów (18.EW) - czyli nie z 66.Esk.Bre widoczna na zdjęciu i wszystko wskazuje, że jest witającym. Ale dokładniej co i jak to wypowie się zapewne kol. Koloman.
 4. NN - mundur Armii Polskiej we Francji, stopień porucznik (?). Wg mnie jakby był to ktoś witający lotników eskadry z dcą kapitanem to stałby w środku obok niego, miał wyższy stopień i nie byłby w mundurze Armii Hallera. Wszystko wskazuje, że przybył z eskadrą do Polski.
 5. ...i trochę lepszej jakości zdjęcie już zamieszczone i opisane.
 6. Wg mnie nie jest to mundur wojskowy (brak epoletów- nie ma nawet do nich zaczepów) a tym bardziej lotniczy - guziki mają kotwice. Kurtka mundurowa ale nie wojskowa.
 7. I co z tego ? W legitymacji może być zdjęcie w cywilnym ubraniu. Może to koszula mundurowa radziecka ? Niech się wypowiedzą znawcy.
 8. Niewyraźny podpis pod zdjęciem: "L.V.G. CV + Piloci 17 W.Esk. [sierż.pil. Franciszek] Nowak i [plut.pil. Szczepan] Matuszewski" Pierwszy z lewej - wspomniany w poprzednich wpisach plut. mech. Leon Jagiellończyk Drugie zdjęcie- ten sam LVG CV, hangar - Przemyśl. Centralnie plut.mech. L.Jagiellończyk a po prawej jego ręce sierż.pil. F.Nowak, po lewej plut.pil. Sz.Matuszewski. Pozostali - NN
 9. Lotnictwo - czyli także personel naziemny. St.mech.(później majster lotniczy II klasy)plut. Leon Jagiellończyk. Po ukończeniu szkoły mechaników w Avers praktykował w warsztatach szkoły lotniczej w Pau i Romilly-sur-Seine. Mechanik 59.Esk.Breguetów (59.EL potem 17.EW)
 10. III Krajowy Konkurs Awionetek 24.08.- 06.10.1930 r. Warszawa PWS-52 SP-ADD - 4 miejsce (pil. J. Lewoniewski) JD-2bis SP-ADP - 3 miejsce (pil. I. Giedgowd)
×
×
 • Create New...

Important Information