Jump to content

otton1

Forum members
 • Content Count

  319
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wstawiłeś Kolego formoza58 prawie dokładnie 10 lat temu na innym forum bardzo ciekawą fotografię generała Jana Romera. Pozwolisz, ze wstawię ją na tym forum (jak nie, to wpis skasuję): Uroczystość wręczenia sztandaru 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich w dniu Swięta Pułku,15 czerwca 1924.Generał Jan Romer w rozmowie z biskupem Hlondem.
 2. Sprawa prosta jak drut; młody nie skarżyłby się na starego kompa tylko dzieciom zabrałby 500+ i kupił sobie najnowszy model. A emeryt to ściboli i potem się skarży na braki.
 3. Dokładnie: DERULUFT (Deutsch-Russische Luftverkehrs A.G)
 4. Przyznasz Kolego Koloman, że aktualna nazwa ulicy "Bohaterów Monte Cassino" jest bardziej uniwersalna. Nasi jak zobaczą nazwę to się wzruszą: "uczcili bohaterskich chłopaków od Andersa co szturmowali". Przyjedzie dawny mieszkaniec Zoppot lub Danzig czy jego potomek i też się wzruszy: "uczcili bohaterskich chlopaków co się bronili". I owca syta i wilk cały. I żeby nie było, że zapomniałem o lotnictwie gdańskim: Fokker-Grülich F.III Dz 8
 5. Piękne fotografie - dziękuję bardzo. Sopot to dla mnie urokliwe miasto.
 6. WIELKIE, WIELKIE DZIĘKI!!!!!!!! Kolego Sedco Express I kasyno i aeroplan - dwa w jednym! Ten widok chwyta za serce!!!!!!!!!!!
 7. Czyli: ZAPAŁKI + FORUMOWICZE = ???????
 8. W zeszłym tygodniu kupiłem w Biedronce paczkę zapałek (bezpiecznych jak napisano na pudełku) wyprodukowaną przez: "PCC Consumer Products Czechowice S.A." Może to jakiś rebranding dawnej firmy?
 9. Zgadza się, zapałkę na cztery części dzielili. Ale co to były za zapałki!!!!!! Spróbuje ktoś teraz wyrób fabryki zapałek w Sianowie czy Czechowicach choćby na pół podzielić i zapalić.
 10. Też, też!!!!!!!!!!! Cioteczny dziadek żony przegrał tam w 1938 roku firmę transportową w Kowlu. Podobno wspominał potem, że warto było pożyć szampańsko 2 tygodnie bo i tak rok później sowieci zabraliby mu tą firmę (jak i nie życie na dodatek jako burżujowi i krwiopijcy). Co użył to użył!!!!!!
 11. Ładna fotografia, okręt mniej ale jego fotografią reklamowała się stocznia AUGUSTIN-NORMAND w Hawrze.
×
×
 • Create New...

Important Information