Jump to content

otton1

Forum members
 • Posts

  433
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by otton1

 1. https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=35266
 2. Rozumiem, że proponujesz kolego zamiast AW 101 Robinsona R-44.
 3. No tak, kolega balans nie czytał choćby Wikipedii, gdzie o uzbrojeniu F-35 stoi między innymi jak byk: "Uzbrojenie rakietowe stanowi do 6 pocisków AIM-120 AMRAAM, AIM-9X Sidewinder lub AIM-132 ASRAAM w wewnętrznych komorach amunicyjnych lub dwa pociski powietrze-powietrze i dwie bomby o masie po 910 kg w wersjach F-35A i F-35C, lub po 455 kg w wersji F-35B." Pytanie więc: na ch..ja F-35 zabiera AIM-120 i AIM-9X? To są kapiszony czy fajerwerki noworoczne? Podobne opinie są w temacie śmigłowców dla MW - zamiast rzeczowej dyskusji to tylko ogólniki bez pokrycia wyrażające chęć "elyt",żeby dopierdolić rządowi chamow, ciemniaków i hołoty. Że wszystko co zrobi to źle, niedobrze, nie tak jakby sobie te "elyty" wyobrażały. Szkoda, że niektórzy koledzy wpisują się w tą narrację.
 4. Normalne, że mają złą ocenę: kupił je rząd dyletantów, ciemniaków i hołoty, który robi wszystko źle. Gdyby je kupował rząd poprzedniej opcji - ooooooo, to byłoby zupełnie co innego. Więc moje pytania do kolegi balansa: - jakiej wielkości śmigłowiec nie byłby zbyt wielki? - ile powinien kosztować, żeby nie był zbyt drogi? - ile powinny wynosić jego koszty eksploatacji, żeby nie były zbyt duże? Taka jest niezależna ocena AW 101: "W morskiej wersji śmigłowce AW101 są nazywane „latającymi fregatami”, ze względu na swoje duże możliwości bojowe. Poza wszechstronnym wyposażeniem i typowym dla śmigłowców tej klasy uzbrojeniem, dysponują one znacznym taktycznym promieniem działania i wyróżniają się dużą długotrwałością lotu."
 5. Zgadza się. Na przykład tankowiec Boeing KC-46 Pegasus - fatalna jakość wykonania. Albo okręty typu LCS wycofywane zaledwie po kilkunastu latach slużby. Ale to u siebie. Na zewnątrz, z innymi kontrahentami są cholernie skrupulatni, dokładni i upierdliwi i czepiają się najmniejszych odchylek od dokumentacji. Stąd wyrzutnie made in HSW są bez zarzutu.
 6. Spoko, był odbiór techniczny przez Raytheona - Amerykanie są tak skrupulatni, że nie przepuszczą urzadzenia nawet jak grubość warstwy malarskiej liczonej w mikronach nie trzyma się dokumentacji. Inaczej by nie przyjęli.
 7. Altair news 09.11.2021: Huta Stalowa Wola przekazała Raytheonowi w październiku br. dwie kompletne wyrzutnie M903 systemu Patriot, które wykonano w Polsce. Dwie kolejne wyrzutnie są obecnie w trakcie integracji i testów w Stalowej Woli. Mają zostać przekazane jeszcze w tym roku. Przeczytaj więcej na: https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=35214 Chyba zdziwiłeś się les05 - jakoś nie zepsuli !!!!
 8. A jakie IQ mają ludzie z kancelarii prezydenta Macrona? Też ameby?
 9. No i miałeś rację kolego balans; przestraszyli się. Nieważne czego ale pory mają pełne i spuścili z tonu. To z ostatniej chwili: https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ursula-von-der-leyen-o-polsce-mamy-za-soba-dluga-droge/64ztkt9,79cfc278
 10. Też ładny rysuneczek. I to nie jest pisuarowa propaganda.
 11. Byłoby dobre!!!! Tylko gdzie Merkel, w końcu to ona robiła konkretne interesy z Putinem? Le Pen tylko hałasuje i nic z tego nie wynika. A Niemcy poprzez Nord Stream dają Putinowi i solidne pieniądze i władzę.
 12. Wręcz przeciwnie, boją się. Już im rura zmiękła!!!!!! https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/szczyt-ue-kulisy-obrad-w-sprawie-polski-morawiecki-uniknal-reprymendy/3tdx4eb,79cfc278
 13. https://www.rp.pl/swiat/art18918061-kanclerz-austrii-nie-przyjmiemy-wiecej-uchodzcow-z-afganistanu https://euroislam.pl/islamskie-getta-idea-i-rzeczywistosc/
 14. Oczywiście, masz w 100% rację kolego balans!! Nawet guru Sachs był nieco przerażony radykalizmem naszych "liberałów" ekonomicznych. Zastanawiam się, choć to rozważania czysto abstrakcyjne, gdzie teraz bylibyśmy gospodarczo gdyby udało nam się tym "nowatorom" skopać dupę i odsunąć od rządzenia i decydowania.
 15. 16 maj 2020 — Dane dotyczące generacji energii elektrycznej w RFN wskazują, że Niemcy po cichu włączyli do systemu nową elektrownię węglową Datteln IV. Niemiecka elektrownia węglowa Heyden, która została wygaszona na początku 2021 roku, musiała być od tego czasu włączana ponownie sześć razy. Jednostka wróciła do pracy, by zasilić system, w którym zabrakło energii z wiatru i słońca.
 16. https://geex.x-kom.pl/wiadomosci/australia-kupi-atomowe-okrety-podwodne-od-usa-i-wielkiej-brytanii/
 17. Tak jechało wojsko niemieckie w 1916 roku - mannschaft zresztą, nie oficerowie.
 18. 1925. Okręty w tymczasowym porcie wojennym w Gdyni. Żaglowiec to "Lwów".
 19. P.S. ja jestem w innej strefie czasowej ale w tym wieku to już tak spać się nie chce.
 20. Nie, neofitą nie jestem, jestem opcji "zerowej" - przeczytaj moją odpowiedź balansowi, barw żadnych nie zmieniałem; w każdym razie "czerwonych na "S" czy odwrotnie. Co do neofitów w rodzaju Piotrowicza Twoje stanowisko popieram. A opcja zerowa to jak napisał balans: olewanie ciepłym moczem lewej i prawej strony - po równo, bo obie strony sa tego warte. Czasem niestety to trzeba przypominać każdej ze stron żeby za bardzo nie wpadła w euforię. No i znów nieuważnie przeczytałeś mój wpis; ja pisałem o tym, że nie jest tak, że nic o Tobie nie wiem - wiem choćby o rodzinie w okolicach Grajewa (oczywiście żaden powód do wstydu), o wieku - ca.61-62 lata (o rok mogłem sie pomylić), o odbywaniu służby wojskowej w okolicach Nowego Dworu czy w samym miasteczku i jeszcze sporo innych rzeczy. Ty o mnie wiesz, że jestem 75+, to ja zlatywałem czyli brałem udział w zlocie w 1974. Wbrew pozorom nie bylem sprawdzonym członkiem z ramienia......tylko dobrym studentem i to jeszcze rocznik 1944!!!!!! - to był zlot MŁODZIEŻY i to w 30-to lecie PRL a nie MŁODZIEŻY SOCJALISTYCZNEJ (takie zaczęły się kilka lat później ale ja w nich udziału nie brałem) więc dla pluralizmu dokooptowano trochę takich jak ja (po raz pierwszy zresztą i ostatni). Tak więc jak widzisz wiemy jednak o sobie dosyć sporo.
 21. Wiesz, jednak to nie jest tak, że nic o sobie nie wiemy (to i mnie dotyczy). Pisząc na forum, szczególnie w tematach "Towarzyskie-Hyde Park" czasem spontanicznie, bezwiednie napisze się coś o sobie, czy o rodzinie w okolicach Grajewa, czy o braniu udziału w zlocie w 1974 roku czy o innych sprawach. I z takich okruchów informacji składa się jak puzzle wiedzę o osobie. Czasem ta wiedza jest większa, czasem mniejsza. Ważne, aby jej nie wykorzystywać przeciwko drugiemu.
×
×
 • Create New...

Important Information