Skocz do zawartości

Olga Tokarczuk z literackim Noblem


bodziu000000

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.11.2019 o 08:21, Czlowieksniegu napisał:

Sowa- to, że nie miałeś okazji przeczytać ze zrozumieniem jakiejkolwiek książki Tokarczuk, wcale nie oznacza, że Ziemia jest płaska, a rządzą nami reptilianie.

Moderatorze Czlowiekuśniegu,  przeczytaj to co napisałeś do mnie powoli i ze zrozumieniem i zastanów się dwa razy zanim cokolwiek glupiego napiszesz do mnie ponownie. To że mam odmienne zdanie od twojego to nie znaczy że możesz mi przypisywać jakieś idiotyczne stwierdzenia , których nigdy nie wypowiediałem. Kiepskie argumenty zastosowałeś i zamiast napisać coś mądrego to kopiesz po kostkach jak jakiś szczeniak przez co tracisz szacunek w oczach tych co jeszcze tutaj zaglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 383
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

" Na czyje zlecenie ta pani pismak pisze antypolskie książki? pójdźmy drogą pieniądza i będzie wiadomo. "

Czyli jednak reptilianie...

Bo tobie wolno mieć dowolne zdanie na dowolny temat, ale jeśli Tokarczuk napisała książkę, której nie ograniasz, ale za to uważasz ją*, za antypolską, to musi być przez kogoś sponsorowana i finansowo zachęcana do takiej a nie innej treści. Bo przecież OT nie wolno mieć swojego zdania i wizji.

* wraz z Autorką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

" Na czyje zlecenie ta pani pismak pisze antypolskie książki? pójdźmy drogą pieniądza i będzie wiadomo. "

Czyli jednak reptilianie...

Bo tobie wolno mieć dowolne zdanie na dowolny temat, ale jeśli Tokarczuk napisała książkę, której nie ograniasz, ale za to uważasz ją*, za antypolską, to musi być przez kogoś sponsorowana i finansowo zachęcana do takiej a nie innej treści. Bo przecież OT nie wolno mieć swojego zdania i wizji.

* wraz z Autorką

Przypominam ci, że jako moderator masz jakieś prawa, ale przede wszystkim masz także obowiazki. Jednym z nich jest szacunek do userów, a nie szczeniackie zagrywki. Możesz mieć odmienne zdanie, ale nie możesz pisać pod moim adresem jakichś bzdur (tak jak i ja pod twoim).

Nie od dzisiaj wiadomo, że Nobla (literatura) otrzymują wyłącznie ludzie o poglądach lewicowych oraz pro żydowskich (żydo-komuna), oskarżanie Polaków o holokaust jest bardzo wysoko punktowane, z wiadomych względów. Jeśli ktoś jest dumny z naszej nowej noblistki to bardzo proszę, ja nie jestem. Takie jest moje zdanie , ty masz inne ale dla mnie nie jest to powód by wyjeżdżac z płaskoziemcami i replitanami pod twoim adresem . Chyba że do ataków personalnych i takiego infantylnego poziomu chcesz tą dyskusję i to forum sprowadzić, kiedy brak ci argumentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Jeśli ktoś jest dumny z naszej nowej noblistki to bardzo proszę, ja nie jestem. Takie jest moje zdanie ale nie jest to powód by wyjeżdżac z płaskoziemcami i replitanami "

Jestem- zwłaszcza, że mamy wspólnych znajomych..

Reptilianie? Prawdopodobieństwo, że rządzą Światem jest takie same, jak dowody na twój zarzut, że OT pisze antypolskie paszkwile, za której jest sowicie (?) wynagradzana.

 

Nobel z literatury vs żydo-komuna/lewacy?

Doskonałym przykładem może być Peter Handke i Milošević ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2019 o 08:21, Czlowieksniegu napisał:

(...)Ziemia jest płaska, a rządzą nami reptilianie.

To może jeszcze coś o płaskiej Ziemi, chętnie poszerzymy swoją wiedzę w tym zakresie. Może nawet Nobla dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość ciekawa odpowiedź, na pytanie o pochodzenie sponsorów OT.
Tym ciekawsze, że parę chwil wcześniej napisałeś:

" Chyba że do ataków personalnych i takiego infantylnego poziomu chcesz tą dyskusję i to forum sprowadzić, kiedy brak ci argumentów."

Więc może jeszcze raz- jakieś dowody lub choćby ich namiastki, że OT jest w swej twórczości sponsorowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pochodzenie sponsorów pytaj sponsorów. Pewnie znad Jordanu.

 

W latach 90. pisała na przykład donosy na polskich antysemitów na zlecenie obcej ambasady – komentuje przyznanie literackiej Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!”, Tomasz Sommer. 

 

Warto sprawdzić ten wątek, a wspólnymi znajomymi z OT nie zachwalaj się, bo nie ma czym, po drugie nie wnosi to nic do dyskusji, a  czyni to tylko twoje argumenty jeszcze mniej obiektywnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sowa74 napisał:

O pochodzenie sponsorów pytaj sponsorów. Pewnie znad Jordanu.

 

W latach 90. pisała na przykład donosy na polskich antysemitów na zlecenie obcej ambasady – komentuje przyznanie literackiej Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!”, Tomasz Sommer. 

 

Warto sprawdzić ten wątek.

Sowa74, to że ktoś nie uderza w hurrapatriotyczne nuty, nie świadczy o jego antypolskości. Osobiście co prawda, choć jestem pożeraczem książek, takie Imago Żwikiewicza biorę na raz, oba tomy, a niczego Tokarczuk nie doczytałem - bo to powieścidła dla mnie nudne- ale nic antypolskiego w nich nie widzę. A Nobla gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowa- wspólni znajomi, to był wtręt dlaczego jestem dumny z Nobla dla OT.

Rozumiem, że przykładem sponsorowania Jej antypolskiej literatury, jest  to, co Sommer podał? Z ciekawości- jakieś dowody przytoczył, czy "tylko" bąka puścił?

 

PS A patrząc, z kim Sommer współpracuje, nie dziwię się podejściu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erih, mnie bardziej chodzi o sposób prowadzenia dyskusji przez moderatora i podwójne standardy - mam swoje zdanie, jestem nietolerancyjny bo mam do tego prawo, wy macie inne poglądy i na tym forum je przedstawiacie bo po to jest forum, ale ja nie obrzucam rozmówcy idiotycznymi porównaniami jak płaskoziemcy czy reptylianie bo nie na tym polega sposób prowadzenia dyskusji na forum z kimś z kim się nie zgadzamy.

Jak ktoś mi wyjeżdżał z zagrywkami personalnymi, bo uderzyłem w temat znajomej moderatora to ja mówię - dziekuję - nie mój poziom. Uderz w stół, a nożyce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erich, twardych kwitów sam sobie poszukaj jak żeś ciekawy, dałem trop - źródło T. Sommer i dalej kwerenda po archiwach we własnym zakresie, albo pisz do autora.

Za łatwo byś miał, chcesz na tacy.

Poproś przy okazji o twarde kwity na jej poglądy  skoro antypolska pisarka nie wycofuje się, a nawet podtrzymuje swoje rewelacje.

"Robiliśmy (Polacy - red.) rzeczy straszne jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów"-stwierdziła Tokarczuk w 2016 r., w jednym z wywiadów. Wczoraj podtrzymała tę wypowiedź w rozmowie z TVN24. 

 

Dla mnie sprawa jest jasna. Może teraz dla równowagi powieść wynagrodzona Noblem o tym co robili "bracia w wierze" z "narodu wybranego" przeciwko Polakom. Współpraca Judenratów z Gestapo, działalność żydów w SB, UB, NKWD, chętnie przeczytam - znowy spytasz o twarde kwity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowa

" "Robiliśmy (Polacy - red.) rzeczy straszne jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów"

co w powyższym nie jest prawdą?

 

" Dla mnie sprawa jest jasna. Może teraz dla równowagi powieść wynagrodzona Noblem o tym co robili "bracia w wierze" z "narodu wybranego" przeciwko Polakom. Współpraca Judenratów z Gestapo, działalność żydów w SB, UB, NKWD, chętnie przeczytam - znowy spytasz o twarde kwity? "

Ale kto broni napisać? Jeśli nikt z mainstream'u, to zawsze może to Michalkiewicz, Międlar, Rybak, czy ktoś podobny próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, aby noblistka  pojechała do Izraela i zobaczy ile polskich nazwisk widnieja na ogromnej tablicy ludzi ratujących żydów. Może coś w główce zaświeci. Jej wypowiedź z 2016 (podtrzymana do dzisiaj) jest - mówiąc bez ogródek - kłamstwem nie mającym pokrycia w faktach, rodzajem lewackiej agitki, w której oprócz lojalności klanowej - jeśli to uznać za wartość? - nie ma żadnej merytorycznej wartości. Tokarczuk NIE MOŻE ODWOŁAĆ TYCH SŁÓW BO ZABIORĄ JEJ NOBLA BO TYLKO ZA OPLUWANIE POLSKI DOSTAJE SIĘ NA ŚWIECIE NAGRODY.  Nobel tak zasłużony jak dla "Bolka"  ;-). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowa

" "Robiliśmy (Polacy - red.) rzeczy straszne jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów"

co w powyższym nie jest prawdą?

 

PS " Proponuję, aby noblistka  pojechała do Izraela i zobaczy i ...."

A w Ameryce biją murzynów...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sowa74 napisał:

Erich, twardych kwitów sam sobie poszukaj jak żeś ciekawy, dałem trop - źródło T. Sommer i dalej kwerenda po archiwach we własnym zakresie, albo pisz do autora.

Za łatwo byś miał, chcesz na tacy.

 

Po pierwsze, stawiasz tezę, na tobie spoczywa obowiązek przedstawienia dowodów.

Po drugie, nie życzę sobie przekręcania mojego nicka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Erih napisał:

na tobie spoczywa obowiązek przedstawienia dowodów.

 nie życzę sobie przekręcania mojego nicka.

To nie koncert życzeń ;-),  jedni niechcąco przekręcają imiona, a inni celowo historię po czym dostaja Nobla, a obowiązek na mnie nie spoczywa żaden poza powszechnym w razie wojny.

Dałem ci trop , ale za ciebie lekcji nie odrobię - jak masz ochotę zgłębiaj, ale ostrzegam - ciekawych rzeczy się dowiesz o braciach w wierze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiekśniegu, klona z podwiniętą kitą poszukaj w rodzinie albo w lustrze i daruj sobie te wyzwiska. Słabe są te twoje wycieczki osobiste i dość niskiego lotu. Płaska zieia, reptylianie, co jeszcze wymyślisz? Na pewno jesteś moderatorem???  Może czas na zmiany, nadmiar pracy widać szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowa74, kwalifikujesz się do KF, ale ponieważ jakąś wypowiedź jednak zacytowałeś, więc czuję się w obowiązku odpowiedzieć.

Wypowiedź P.Tokarczuk jest autentyczna. Więc po kolei:

czy nie kolonizowaliśmy ziem ukrainnych w swoim czasie?

czy nie tworzyliśmy sztucznego tworu pt unia kościelna  tępiąc kościół ortodoksyjny?

czy sytuacja chłopa pańszczyźnianego XVIII/XIX w różniła się znacznie od kondycji niewolnika?

czy wydarzenia w Kielcach lub Myślenicach są zmyślone?

I tak zupełnie ode mnie: czy okazaliśmy się durniami i draniami, w każdym z w/w wypadków dającymi się wygrywać przez rozmaitych cwaniaków, których psinco nasz narodowy interes obchodził?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

Sowa

" "Robiliśmy (Polacy - red.) rzeczy straszne jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów"

co w powyższym nie jest prawdą?

Spróbuj to napisać o braciach z narodu wybranego - będzie zamiast Nobla mowa nienawiści i pasiak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie