Jump to content

Sowa74

Forum members
 • Content Count

  436
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Sowa74 last won the day on November 22

Sowa74 had the most liked content!

Community Reputation

93 Excellent

Recent Profile Visitors

626 profile views
 1. Tytułu nie pamiętam, pdf z chomikuj albo internetu. Była tam opisana typologia i ewolucja mieczy i to że w różnych krajach różnie je klasyfikują. Jedni jako krótkie noże mieszczańskie używane przez różnych łotrów, czy sztylety, inni już jako miecze. Służyły do walki w bliskim kontakcie i miały wiele wspólnego z arenowymi gladiusami. Też mnie zdziwiło, że takie krótkie, a już jako miecze ale tak jakiś profesor to opisał. To nam współczesnym wydaje się że miecz musi mieć metrowe ostrze. Wiele z krótkich mieczy było przerabianych po przypadkowym złamaniu dłuższego.
 2. Miałem opracowanie o mieczach z tego okresu, bywały nawet krótkie 20 centymetrowe. My byśmy nazwali je kordzikami.
 3. Zanieś do dentysty żeby usunął kamień nazębny.
 4. Podstawowa sprawa to dobrze zalegendować swoją wersję i trzymać się jej do końca .
 5. Złodziej zobaczył zawartość bagażnika - dwa szpadle i ludzkie kości,więc myślał że skubnął auto egzekutorom mafii. W panice spalił auto aby zatrzeć ślady, wpaść w ręce egzekutora to nie przelewki.
 6. Czy można wzorem niemieckiego dyplomaty, aby nie urazić pewnego narodu używać zwrotu mężczyźni z pejsami ?
 7. To kwestia sprecyzowania umowy i tego kto więcej zapłaci za wygraną. Duże znaczenie ma doświadczenie w zawieraniu umów z szujami i krętaczami. Płatność nigdy z góry, jedynie prowizja od wygranej.
 8. Poniżej zera twardnieje kabel i można go ułamać przy cewce, szybciej też padają baterie. Więcej minusów nie stwierdziłem.
 9. Śledząc to co wypisujesz o Polakach na forum, to wpisujesz się dokładnie w to o czym pisałem. NAczytałeś i nasłuchałeś się od swoich polskojęzycznych braci bzdur i potem w nie uwierzyłeś. Czytałem na innym forum takie przysłowie - pokaż jak sikasz, a pokażę ci gdzie jest twoja synagoga, bynajmniej nie bierz tego do siebie. Nie dziwi mnie jednak twoja święta misja, jednak tutaj ludzie są świadomi tych kłamstw jakie serwują poliniakom media, Gross i inne paparuchy.
 10. Na szczęście tam nie mieszkam, druga część twojego stwierdzenia - tak , zgadza się, ale nie z ulicy tylko z prywatnych rozmów z pejsowymi i ich ogólnej opinii o Polakach i zasmucę Ciebie (albo uraduję) - taka opinia , właśnie dzięki wypocinom Grossa, Tokarczukowej i innych kłamców jest nie tylko w Izraelu ale w pozostałej części świata także.
 11. Socjotechników mieli dobrych, obecnie inżynieria społeczna stoi na wysokim poziomie i na wdrażanie pewnych idei przeznacza się spore środki w kontekście planowania długofalowego z wyprzedzeniem czasami i 20 lat. Więc nie Niemcy a naziści i nie niemieckie obozy a polskie. W finale masz Polaków nazistów i polskie obozy, a Niemców jako ofiary wojny., W Izraelu to oczywistość nie podlegająca dyskusji i jasne jak słońce.To działo się na zachodzie już 40 lat temu, my obudziliśmy się niespełna 10 lat temu, więc o wiele za późno. Warto też pójść drogą pieniądza to szybciej zrozumiesz ile i kto na tym zarabia.Dwie pieczenie pieką się na jednym ogniu. Władze Polin też to stosują, ale na skalę lokalną - powiedzmy krajową piorąc lub pozwalając prać mózgi obywatelom.
 12. Wystarczy zlikwidować preferencyjne warununki podatkowe dla obcego kapitału w Polsce, zamiast tego dać takie polskim firmom co przełoży się na obniżoną cenę wyrobów PL i przyhamować import to krajowy dobry produkt będzie się sprzedawał w Polsce. Póki co jesteśmy rynkiem zbytu dla zachodnich produktów niekoniecznie najwyższej jakości.
×
×
 • Create New...

Important Information