Jump to content

Koloman

Forum members
 • Content Count

  1174
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Koloman last won the day on December 8 2019

Koloman had the most liked content!

Community Reputation

100 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przysłano mi onegdaj poniżej zamieszczoną fotografię z prośbą o wiecej informacji na temat lotnika na niej uwidocznionego. Niestety, ja jestem jak tabaka w rogu - zero wiedzy na jego temat. Może któryś z Kolegow będzie więcej wiedzial o nim.
 2. P.S. Jakkolwiek druga fotografia przedstawiająca bryg.Latinika już była zamieszczona to wstawiłem ją jeszcze raz jako że łączy się bezpośrednio z tą pierwszą.
 3. Dwie fotografie, niestety kiepskiej jakości bo prasowe ale dokumentują chwile historyczne: 26 lutego 1919 roku, pułkownik (jeszcze) Bolesław Jatelnicki na czele III batalionu wkracza do Cieszyna. Brygadier Latinik odbiera defiladę wojsk wkraczających do Cieszyna.
 4. O, faktycznie, zatroszczylem sie o identyfikację generałów w dalszych rzędach a zapomnialem o pierwszym. Dzięki za uzupełnienie, rzeczywiście, to byłby Piskor.
 5. Tak, to by się zgadzało. Czyli do zidentyfikowania byłby general dywizji - lekko na lewo nad Konarzewskim i generał brygady - lekko na prawo nad Litwinowiczem.
 6. Imieniny w Sulejówku 1925. Solenizant i "wierne szable". Tak na pierwszy rzut oka to widać generałów Konarzewskiego, Orlicz-Dreszera i Żeligowskiego. Może Koledzy rozpoznają i innych.
 7. No właśnie nie wiem, tyle liter już zaliczyliśmy, coraz więcej w związku z tym uzupełnień fotograficznych i to naprawdę interesujących. Dajmy wiec sobie jeszcze 2 dni na uzupełnienie spisu litery "P" i kolekcji zdjęciowej. Proponowałbym rozpoczęcie litery "P" w dniu 1.marca o godz.00:01. Jeżeli Koledzy mieliby inną propozycję to się dostosuję.
 8. Generałowie Józef Haller i Zygmunt Zieliński. Grudziądz, 20.08.1920.
 9. To znaczy w jakim tempie? ślimaka czy gazeli? czy wybierzemy coś posrodku? A poniżej fotografie drugiego z Wielkiej Trójki Wodzów, gen.Józefa Hallera: - przysiega w chwili objęcia dowództwa Armii Polskiej we Francji - w trakcie obejmowania Pomorza zimą 1920 roku - na froncie wojny polsko-bolszewickiej - w 1923 roku
 10. O jakich marszałkach kolego formoza58? O ile mi wiadomo Marszałkiem Polski mianowanym 13 kwietnia 1923 roku przez najwyższy organ władzy państwowej II.RP czyli Prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego, na wniosek Ministra Spraw Wojskowych generała dywizji Kazimierza Sosnkowskiego i uchwały Rady Ministrów, był Ferdynand Foch. Kolejnym, mianowanym 10 listopada 1936 r. przez prezydenta Mościckiego marszałkiem Polski był Edward Śmigły Rydz ale tego to "obrobimy" we własciwym czasie w temacie generałów. Więc zakładać osobny temat tylko dla jednego marszałka (Focha) jest proje
 11. To jest temat dotyczacy generałów, GENERAŁÓW!!!!!!!!!!!!!!
 12. Sztab Grupy Wielkopolskiej pułkownika Daniela Konarzewskiego, po zdobyciu Stryja w dniu 20 maja 1919
 13. Generał Kazimierz Grudzielski w otoczeniu oficerów i żołnierzy z jego sztabu. Kcynia, wiosna, marzec lub kwiecień 1919 roku.
 14. Zgadza się!!!!!!!!!!! A więc kilka fotografii pierwszego z Wielkiej Trójki: Dowbor w Bydgoszczy 22.01.1920.
×
×
 • Create New...

Important Information