Jump to content

Koloman

Forum members
 • Content Count

  573
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

63 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wielkie dzięki Kolego Hornet za informację. Nie znam niestety tej książki. A czy jest w niej inna fotografia tej zdobytej przez wojska niemieckie Mewy?
 2. Mnie też bardzo interesuje z jakiej to publikacji. Krajowa, bo w górnym prawym rogu polski tekst. Mnie ten fragment przysłał jakiś niemieckojęzyczny korespondent z pytaniem co to za maszyna.
 3. LWS-3 Mewa użyty bojowo przez 24.EW i zdobyty przez wojska niemieckie. Szkoda, że na pierwszym planie stoi ten kmieć z postronkiem.
 4. Małe uzupelnienie do interesującego tematu:
 5. Ta fotografia weterana oddziału rtm. Romana Abrahama w cywilnym płaszczu i kapeluszu z karabinem na ramieniu robi wrażenie - znakomita!!!!!!!!!
 6. Gen.Michał KaraSZewicz-Tokarzewski. Poza tym wszystko OK!
 7. Na dachu zamalowany polski napis słabo czytelny. A w tle Junkers w 34.
 8. Kolega Sedco Express napisał: "... zważywszy, jak lotnicy II RP chlali na umór? " - chyba za mocno powiedziane. Przykłady by się przydały." Popieram w 100%. Też proszę o przykład ale konkretny a nie wątpliwej jakości wspomnienia Janusza Meissnera z "alkoholową biblioteką" czy tym podobnymi bajeczkami.
 9. Na powiększeniu fotografii z podoficerami pierwszy z lewej to chyba pułkownik Kalkus. A co do asysty honorowej na pogrzebie kpt.Aleksandra Łagiewskiego to wypadałoby, zeby to byli lotnicy więc chyba jednak 1.PL.
 10. Cytat z jednego z wpisów wyżej: "Podoficerowie 1 PL w Belwederze z upominkiem dla marszałka Józefa Pilsudskiego, w 1936 roku." Ten upominek to chyba dla ducha marszałka, Józef Piłsudski zmarł przecież 12 maja 1935 roku.
 11. Wrak "jedenastki" jak wrak ale te samochody na drugim planie. Elegancko się wozili.
 12. Kolego Wojtek_1, dzięki za informację. W załączeniu kolejne foto.
×
×
 • Create New...

Important Information