Jump to content

Koloman

Forum members
 • Content Count

  1310
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Koloman last won the day on December 8 2019

Koloman had the most liked content!

Community Reputation

101 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bardzo interesująca fotografia i równie interesująca identyfikacja osób na tej fotografii. Nie pasuje mi tylko nr 8 jako Piotr Niżewski; raczej nieprawdopodobne aby na oficjalne spotkanie z zagranicznymi gośćmi nie przypiął do munduru odznaki pilota. A nr 8 jej nie ma!
 2. 1925. Otwarcie Szkoły Gazowej w Warszawie. Uczestnicy uroczystości przed budynkiem. W pierwszym rzędzie od prawej: generał Stefan Suszyński, generał Kazimierz Pławski, generał Józef Haller, generał Lucjan Żeligowski, podpułkownik Walery Jasiński.
 3. Dowództwo i kadra 1.Pułku Lotniczego. W srodku siedzi dowódca pułku, ppłk pil.Władysław Kalkus.
 4. Mają na tym forum swoje tematy liczne pułki piechoty, ułanów, szwoleżerów, strzelców konnych, artylerii lekkiej i ciężkiej, czołgów, itp. Zabrakło natomiast, nie wiedzieć czemu, tematów dotyczacych pułków lotniczych - czyżby były gorsze od wyżej wymienionych? W tym roku, w maju minęło 100 lat od utworzenia pierwszego z nich: 1.PUŁKU LOTNICZEGO w Warszawie. W Anglii, w minionych latach bardzo uroczyście, także na forum publicznym obchodzono rocznice utworzenia poszczególnych dywizjonów a u nas na temat 1.PL cisza. Podobno jednostka w Mińsku Mazowieckim jakieś obchody w tajem
 5. Płk Roman Żaba drugi z prawej na Śląsku Cieszyńskim 1919.
 6. Niewielkie cofnięcie się: portret generała Aleksandra Truszkowskiego.
 7. I to by wystarczyło. Pułkownik Adam Sławoczyński, dowódca 85-go Wyborgskiego Pułku Piechoty w 1905 roku. Późniejszy generał WP.
 8. Generał Rajmund Baczyński przemawia do legionistów z 2 Pułku Piechoty Legionów Polskich przed przysięgą na Błoniach Krakowskich. Data, 4 września 1914 Generał Rajmund Baczyński (X) po przysiędze na Błoniach Krakowskich.
×
×
 • Create New...

Important Information