Skocz do zawartości

Z kamerą wśród...


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, les05 napisał:

Nawet półślepy wie, że 1:1 nie można bo prawa do znaku ma Hitler i jemu podobni. 

On i jemu podobni to już żadnych praw nie mają, co najwyżej do miejsca w pudełku na dyskietki.

Moja skrzynka przyłączeniowa jest komunistyczna i wyprasza sobie takowe skojarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Prokurator Generalny złożył do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o delegalizację Komunistycznej Partii Polski

Zbigniew Ziobro chce stwierdzenia niezgodności z konstytucją celów i działalności Komunistycznej Partii Polski - wynika z informacji Prokuratury Krajowej, do których dotarła PAP.

"Działania w tym zakresie zostały podjęte na wniosek osób fizycznych. W pismach kierowanych do prokuratury wskazywały one, że Komunistyczna Partia Polski między innymi odwołuje się w swoim programie i praktykach do totalitarnych metod i praktyk działania komunizmu, co jest niezgodne z Konstytucją RP" - czytamy w materiale przekazanym PAP przez Prokuraturę Krajową.

Jak podkreślono, zgodnie z art. 13 konstytucji "zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu".

"Zakazane jest także istnienie partii politycznych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa" - czytamy.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/komunistyczna-partia-polski-ziobro-zlozyl-do-tk-wniosek-o-delegalizacje/hg7y8tr,79cfc278

 

Się chłopcom i dziewczętom zagotuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku

To jest sprawa wewnętrzna, likwidacja komórki Kominternu w Polsce powinna już dawno nastąpić. Nareszcie ZZ zajmuje się tym, czym powinien aczkolwiek badania psychiatryczne członków KPP wydają się być konieczne, bo ludzi chorych psychiczne należy leczyć a nie skazywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak czy inaczej, w normalnym kraju polityk, który za swoich idoli czy bohaterów uważa np Corneliu Zelea Codreanu wraz z jego Garda de Fier byłby na marginesie, a nie otrzymywał wysokie stanowisko w instytucji typu IPN.
Może nie można odmówić Greniuchowi wiedzy o II WŚ/oddziałach partyzanckich, ale obawiam się, że światopogląd mocno wypaczy jego działania.

Przy okazji ciekawa jest dla mnie schizofrenia, gdzie z jednej strony katolicka Polska, a z drugiej Legion Archanioła Michała i Biserica Ortodoxă Română

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, karpik napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć, czemu dla tych "polskich patriotów" największym wrogiem jest, cyt. z linku yetiego- "antyfaszystowska gnida". Coś tu nie halo.?

Kiedyś chyba na Discovery było coś na ten temat - podobno środowiska LGBT były zafascynowane niemieckimi mundurami, które tym "nadludziom" dodawały specyficznego uroku i chyba to działa do dzisiaj w kręgu naszych "patriotów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr Greniuch: Nigdy nie byłem nazistą

comment48

"Nigdy nie byłem nazistą, za nieodpowiedzialny gest sprzed kilkunastu laty jeszcze raz przepraszam i uważam to za błąd" – powiedział dr Tomasz Greniuch w piątkowym komunikacie IPN. Pełni on obecnie obowiązki dyrektora Oddziału IPN we Wrocławiu.

Pierwszym publicznym działaniem po objęciu funkcji Naczelnika Delegatury w Opolu przez dr Tomasza Greniucha było złożenie hołdu ofiarom Nocy Kryształowej w miejscu, gdzie stała opolska Synagoga.

„Moja rodzina została doświadczona przez oba totalitaryzmy: niemiecki nazizm i sowiecki komunizm. Nigdy nie byłem nazistą, za nieodpowiedzialny gest sprzed kilkunastu laty jeszcze raz przepraszam i uważam to za błąd. Symbole i gesty, które wznosiłem to była młodzieńcza brawura, często głucha na zdrowy rozsądek i konsekwencje. Nigdy jednak nie miały one podłoża gloryfikowania totalitaryzmów!”– mówi dr Tomasz Greniuch.

https://www.fronda.pl/a/dr-greniuch-nigdy-nie-bylem-nazista,157505.html

 

Buuuuuuuu.... czego to się dla fruktów nie robi :-)

Nie wiem, czy przemyślał- teraz i z drugiej strony oberwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, takafura napisał:

Jakoś mało informacji czy  coś sensownego opublikował jako historyk.

Jednak zgadzam się z sugestią że z automatu hajlowanie wyklucza gościa...

Czemu hailowanie a nie ave?

Bush_-_Sieg_Heil.jpg

heil-netanyahu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie