Jump to content

Z kamerą wśród...


Recommended Posts

Ciekawy materiał leciał dziś na TVN. O tym między innymi, jak niektórzy tzw prawdziwi polscy patrioci obchodzą urodziny... swojego idola A.H.
Tutaj można znaleźć jest więcej na temat:
http://www.google.pl/search?ei=VZ9jWq3eIMudsAfAuJ-oBw&q=superwizjer+tnv+duma+nowoczesno%C5%9B%C4%87&oq=superwizjer+tnv+duma+nowoczesno%C5%9B%C4%87&gs_l=psy-ab.3...201741.208178.0.209025.18.18.0.0.0.0.231.2888.0j14j3.17.0....0...1c.1.64.psy-ab..1.12.2144...0i13k1j0i22i30k1j33i160k1j33i21k1.0.8dF3GClgat8
Nie wiem jak to zjawisko" określić? Niezrozumiałe? Porażające? Przerażające?
Co takich ludzi nakręca? Niewiedza? Głupota?


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 21:14 20-01-2018
Link to comment
Share on other sites

To mają wspólnego, że się za takich uważają, niezależnie od tego co uważasz Ty. Jakbyś oglądał materiał, to byś wiedział co wygadują, śpiewają, co na siebie zakładają i jakie toasty wznoszą. Na jednym bicku swastyka, na drugim falanga a na plecach kotwica polski walczącej.

Mowa o organizacji Duma i Nowoczesność" i jej (ścisłych) powiązaniach z narodowcami (Winnicki z Kukiz 15), oraz nietykalności jaką im wszystkim zapewnia obecna władza. W tle jest sponsoring publiczny (bo organizacja pożytku publicznego") oraz nadzieja na legalne pozyskanie broni (wojska OT i inne paramilitarne organizacje zrzeszających niewyżytych i niestabilnych emocjonalnie).
Link to comment
Share on other sites

Najłatwiej jest obrzucić błotem kogoś, wiedząc, że nie odpowie tym samym, bo na forum jego nie ma. Kol. Brzęczyszczykiewicz, czy wiesz, że Jan Bytnar Rudy" był narodowcem?
http://dorzeczy.pl/kraj/53739/Jestesmy-w-szoku-To-material-nie-tylko-dla-prokuratury-ale-i-psychiatry-Winnicki-o-programie-nt-neonazistow.html

Jesteśmy w szoku. To materiał nie tylko dla prokuratury, ale i psychiatry". Winnicki o programie nt. neonazistów

Jesteśmy w szoku widząc te nagrania. Myślę, że to materiał nie tylko dla prokuratury, ale i dla psychiatry – przyznaje w rozmowie z DoRzeczy.pl poseł Robert Winnicki. Prezes Ruchu Narodowego donosi się w ten sposób do materiału o neofaszystach, który pojawił się we wczorajszym programie Superwizjer" na antenie TVN.
Dziennikarze programu „Superwizjer” przedostali się z ukrytymi kamerami do środowiska polskich neonazistów. Szokujące nagrania, na których zarejestrowano uczestników imprezy zorganizowanej z okazji 128. urodzin Adolfa Hitlera oraz festiwalu podczas którego wznoszono okrzyki „Sieg Heil” są szeroko komentowane w mediach i na portalach społecznościowych. Śledztwo w sprawie polecił wszcząć Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Sprawa odbija się na całym środowisku narodowców, w tym Ruchu Narodowym reprezentowanym w Sejmie przez Roberta Winnickiego.

Kolejna odsłona TVN-owskich manipulacji"
W rozmowie z portalem DoRzeczy.pl, poseł Robert Winnicki podkreśla, że łączenie ujawnionych wczoraj nagrań i zarejestrowanych na nich wydarzeń z Ruchem Narodowym to kolejna odsłona TVN-owskich manipulacji".

– Oczywiście osoby pokazane jako uczestnicy tego psychicznie niezrównoważonego wydarzenia nigdy nie były członkami Ruchu Narodowego – wskazuje polityk. Jesteśmy w szoku widząc te nagrania. Myślę, że to materiał nie tylko dla prokuratury, ale i dla psychiatry – ocenia. Winnicki dodaje, że działacz Ruchu Narodowego Jacek Lanuszny, który był członkiem stowarzyszenia Duma i Nowoczesność", natychmiast po publikacji tych nagrań, zrezygnował z członkostwa w nim. – TVN próbuje to przykleić Ruchowi Narodowemu, jednak myślę że w dłuższej perspektywie nie przyniesie to większego skutku – dodał poseł.

Jednak nie tylko TVN łączy ujawnione nagrania z Ruchem Narodowym. Przypomina się dziś, że to Ruch Kukiz'15 wprowadził do Sejmu narodowców. W dzisiejszym programie Kawa na ławę", kiedy politycy dyskutowali nad słusznością decyzji Pawła Kukiza o wystawieniu Roberta Winnickiego na listach ruchu, Agnieszka Ścigaj stwierdziła, że klub Kukiz'15 wyciąga wnioski i wydalił posła Winnickiego z klubu.

– To nie jest prawda. Ja opuściłem klub Kukiz’15, a nie zostałem wydalony. To jest robienie dobrej miny do złej gry i uleganie presji TVN-u. Takie prawo pani Ścigaj, natomiast dobrze by było, gdyby nie mijała się przy tym z prawdą. To Ruch Narodowy nie widział już dla siebie przyszłości w Kukiz’15, dlatego opuścił klub. Mogę wyrazić ubolewanie, że była koleżanka klubowa bierze udział w tak niesprawiedliwej i zmanipulowanej nagonce. Tym bardziej, że klub Kukiz’15 też był przedmiotem takich manipulacji – komentuje Winnicki.
Będą kroki prawne?
Na pytanie, czy w związku z nagraniem, zamierza podjąć jakieś kroki prawne, prezes Ruchu Narodowego odpowiada: Nie chciałbym mówić o krokach prawnych, dopóki nie wrócę do Warszawy i tej sprawy nie przedyskutujemy. Natomiast, niewątpliwie warto się zastanowić, czy publiczny kult takich postaci jak Hitler, Stalin czy Lenin nie powinien być wprost zagrożony sankcją karną. Tu Ruch Narodowy nie ma wątpliwości, że wszelką aktywność mającą na celu czczenie III Rzeszy czy Adolfa Hitlera należy piętnować i ścigać karnie. Być może w polskim prawie jest w tym kontekście luka".
Link to comment
Share on other sites

Kaziu... a Tobie to się wątki nie pogibały?
Nikt nie broni założyć merytorycznego wątku o KPP w XXI wieku.


Zwłaszcza, że tak jak można im*, tak każdy o IQ wyższym niż pantofelka ma świadomość, że różne ruchy autonomiczne i nacjonalistyczne mają bardzo dużo wspólnego z neonazizmem czy neofaszyzmem.
Co doprowadza do szopek typu 11 Listopada wespół z ukraińskimi nacjonalistami, pomieszanie np MW czy ONR z Zadrugą i Niklotem, czy po prostu współpraca z B&H czy C18.
Nie zastanawia cię, skąd i dlaczego np Misantropic Division ma Polaków w składzie?
Nie zastawiało cię, skąd i dlaczego np B&H ma w Polsce kilka, zwalczających się na marginesie, oddziałów?

* i nie tylko im czynić zarzuty o mokre sny o Che
Link to comment
Share on other sites

PS Winnicki bierze, w pewnym wywiadzie, w obronę pewien zespół muzyczny, którego nazwy nie wymienię. Broni, bo np zespół był nagradzany np na Festiwalu Piosenki Patriotycznej w Kraśniku.
I teraz- albo nie wie, o czym mówi, co będzie dla niego lepszym wyjściem, albo brnie po szyje w szambo, patrząc i na różne wersje nazwy* i na teksty tej kapeli.* niektóre jawni neonazistowskie
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information