Skocz do zawartości

Z kamerą wśród...


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze uważam się za człowieka, czyli członka ludzkości. Całej. A dopiero potem Europejczyka i tak dalej.
Człowiekiem jestem, bo należę do tego gatunku i nic tego nie zmieni. I to jest nadrzędne.
Europejczykiem jestem, bo pochodzę z Europy i nic tego nie zmieni.
Polakiem jestem bo mam narodowość polską i nic tego nie zmieni.
Gdzie bym nie pojechał, będę przede wszystkim człowiekiem, potem Europejczykiem, potem Polakiem, potem jeszcze bardziej szczegółowo.
W skali świata kibicuję Europie, w skali Europy kibicuję Polsce, w skali Polski kibicuję np Wrocławiowi a w skali Wrocławia swojej dzielnicy itd.
To nie znaczy że zamierzam się izolować, zamykać na innych i wywyższać, bo skądśtam jestem.
Nie widzę problemu żeby obok mnie zamieszkał Ukrainiec. Problem będzie, jeśli sąsiad będzie palił śmieciami albo miałem w piecu, i to niezależnie skąd będzie pochodził, choćby i z mojej rodziny.
Nie widzę problemu, żeby pracował u mnie Arab. Problem będzie, jeśli pracownik będzie się obijał, marnował materiały albo podkradał, i to niezależnie skąd będzie pochodził, choćby i z mojej rodziny.
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Hebda nie wiem, czy wróciłeś już z kołchozu, czy jeszcze nie. Że wyczerpany jesteś pracą w kołchozie to pewne, jak i to że twoje umiejętności nie są doceniane przez co siadasz taki zestresowany przed komputerem i swoje problemy zaczynasz uzewnętrzniać na forum. Skoro taka praca nie sprawia ci przyjemności, to zajmij się czymś innym. Nie czytaj wypocin, zwłaszcza moich, bo podejrzewam, że i tak niewiele zrozumiesz. Daj sobie spokój. Jeśli nie potrafisz zaakceptować, że ktoś ma inne zdanie, to co z ciebie za moderator? Może cenzor, byłoby właściwszym określeniem.

Skoro miesiączka sprawia ci ból, to może skorzystaj z usług ginekologa. On na pewno coś pomoże.

I jeszcze jedno, pamiętaj, że niedoceniany, zestresowany osobnik o nieokreślonej tożsamości seksualnej jest łatwym łupem dla faszystowskich naganiaczy. Bądź czujny, bo historia zna takie przypadki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Les...

I znów mamy problem- bo jak, np, bogobojny i klerykalny Winnicki może współpracować z Niklotem czy Zadrugą? Choć ci uznali, że wcale ale to wcale z KK walczyć nie zamierzają :-)


PS A przy okazji, Niklot otwarcie deklaruje, w ramach jedności Słowian, współpracę z nacjonalistami ukraińskim.

Że im się te wszystkie zakręcone byty nie pomieszają do końca...


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 19:29 22-01-2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli moja jedna babka jest Niemką, druga Portugalką, jeden dziadek jest Szwedem a drugi Włochem to z jakiego narodu" jestem? :)
Nie odcinam się od polskości, bo ona jest faktem. Mogę się za to odcinać od moim zdaniem głupich zwyczajów reguł i przywar.
Dla moich znajomych z zagranicy jestem przede wszystkim specjalistą od tego czy owego. Guzik ich obchodzi skąd jestem, tylko czy to co mówię i robię ma sens dla nich. Narodowość rozpoznają niektórzy po sposobie kaleczenia języka obcego.
Europejskie wartości są wspólne dla wszystkich którzy rozumieją że są częścią Europy. Rządy demokracji i prawa przede wszystkim, prawa człowieka i onywatela. Kto przed czym klęka i czy w ogóle klęka nie ma już np znaczenia. Ale jeśli nie rozumie, że prawa łamać nie należy a władzy nie wolno tego przede wszystkim, że swobód demokratycznych ne wolno ludziom odbierać i że nie wolno argumentem siły zniewalać słabszych, ten nie jest nie tylko Europejczykiem ale w ogóle człowiekiem cywilizowanym.
Oddawać życie, to ja mogę za swoich najbliższych krewnych. Na pewno nie z powodu patriotyzmu" czy innej BZDURY.
Zgnilizną, którą ostatnio zalatuje Europa, są właśnie wszelakiej maści narodowcy i nacjonaliści. Popuszczono im sznurka i są efekty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczyszczykiewicz (2138 / 18) 2018-01-22 19:44:06

Zjedzą Cię...
Jak i mnie próbowano po pagonach skakać, że moim patriotyzmem jest sprzątanie po moim psie na spacerze, kasowanie biletów w tramwaju czy wpojenie Szkodnikom, że papierek po cukierku to do kubła a nie ziemię...

Oj próbowali, próbowali- tylko słabo silni byli i za krótcy w uszach :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dziwne, ale wiesz - wirus szaleje, oni mają ciągły kontakt z chorymi, to ich infekują. Spójrz na pacjenta obok i odpowiedz sobie na pytanie, czy to jest twarz normalnego człowieka? Jak się z takimi przebywa to i się nie kontroluje tego. co się mówi, a co nakazuje linia partii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedburgh_Ops - Wstaw swoje zdjęcie i porównamy z byłym ministrem :)
Dopisz jeszcze może swój życiorys i spójrz na życiorys A. Maciarewicza.
Bijecie pianę, bo jakaś grupka lewicowych niedorozwojów świętowała urodziny jednego z autorów socjalistycznej rewolucji w Niemczech w latach 30. XX w.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie