Skocz do zawartości

IdeL

Użytkownik forum
 • Zawartość

  1901
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2 Neutral

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. IdeL

  Legalne wykopki już od 2019

  A pisał w innym wątku, że "...Może chcieć, tyle, że tu wystarcza podstawowa znajomość prawa, z mojej strony w papierkologii wszystko jest w jak najlepszym porządku, sprawozdania są rzeczywiście upierdliwe z jednej strony, ale z drugiej, dzięki nim samemu sobie tworzę całkiem fajną dokumentację. Jeśli jakaś nowa konserwa chciałaby mi coś zarzucić, wystawiłaby się na śmieszność..." i "Na to jest banalnie prosty (choć upierdliwy) sposób - znać przepisy lepiej od tego czy innego urzędasa. W Polskich warunkach, to naprawdę nie jest trudne." Biedny Magius po prostu żyje w świecie iluzji i konfabulacji. Cała znajomość przepisów wali w łeb u źródła. Ale niech sobie gość uprawia prywatę z archeo i wierzy, że stoi ponad regulacjami ekipy Glińskiego, budując iluzoryczne techniki obrony własnej skóry. A może prowokator na forum?
 2. IdeL

  Legalne wykopki już od 2019

  Parafrazując twą myśl - wg mnie przyszłość współżycia seksualnego będzie należała do profesjonalnych usługodawców i zadowolonych usługobiorców z zasobnymi portfelami. Tylko profesjonalni usługodawcy, dysponujący ogromnym doświadczeniem, warsztatem i wyjątkową fantazją będą mogli liczyć na przychylność władz. Zwykłe spółkowanie po sypialniach i krzakach, nieprzypadkowo w celach prokreacyjnych będzie działaniem na krawędzi prawa i zdrowego rozsądku, a amatorzy takich spotkań zejdą do podziemia. Ale głupie...
 3. IdeL

  Kalisz rzadki denar K.Wielkiego

  No, jeśli Jan Kazimierz władał Polską w XVI wieku, to brawo dla pana redaktora!
 4. Zespawanie takiej zgnilizny elektrodą w taki sposób, to rewelacja. Przecież tam już prawie atomów żelaza nie ma.
 5. IdeL

  Odkryto niesamowity SKARB !!!!!

  Podziwiam twój optymizm, choć zupełnie go nie podzielam. Uważam, że jesteś naiwny jak pierwszoklasista.
 6. IdeL

  Odkryto niesamowity SKARB !!!!!

  To jedziemy na tym samym wózku.
 7. IdeL

  Problem z Fisher f22

  W pierwszej kolejności wymień baterie. Jeśli okaże się, że są OK., to sprawdź wykrywacz z odłączoną sondą. Jeśli problem nadal będzie występował, to niestety należy zajrzeć do środka. Może po prostu zamókł i na PCB pojawiła się sól.
 8. IdeL

  Odkryto niesamowity SKARB !!!!!

  Nawet nie wiesz ile formalnych regulacji jest obchodzonych w majestacie prawa - polityki bezpieczeństwa, głupia ustawa o zamówieniach publicznych, etc. A jeśli już niczego nie udowodnią, to zgarną rodową porcelanę , na którą siłą rzeczy nie ma kwitów lub wykryją, że korzystasz z jakiegoś nielegalnego oprogramowania...
 9. IdeL

  Odkryto niesamowity SKARB !!!!!

  Wiesz, pracuję w jednostce państwowej i parafrazując Pawlaka mogę powiedzieć - Prawo prawem, a racja musi być po naszej stronie. Pamiętaj, że Konserwa i archeo, to urzędy, a policja jest rządna nagród za bezpieczne osiągnięcia. Oczywiście nic do ciebie nie mam, i jak najbardziej życzę ci abyś zawsze potrafił obronić się.
 10. Krecik też może kojarzyć się "dobrym zmianom" z ryciem w ziemi. W kwestii rycia, może warto byłoby ufundować Puchar Zrytego Beretu dla kreatorów legislacyjnych form kontroli rzekomego dziedzictwa ponoć narodowego.
 11. W 2007 roku wg pani Sowińskiej "teletubisie" promowały homoseksualizm. Teraz wg Zalasińskiej "Świnka Peppa" propaguje przestępczość w zakresie dziedzictwa i ochrony zabytków oraz czarny rynek sztuki na 8 mld. dolarów. Co ci ludzie robili w dzieciństwie? Byli na praktykach w kopalni? Pospadali na główki z huśtawek?
 12. IdeL

  Odkryto niesamowity SKARB !!!!!

  Tym bardziej, że jest raczej ostro...
 13. Najbardziej podoba mi się nowo utworzona instytucja Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków. Nie trzeba być specjalnie błyskotliwym, aby domyślać się w jakim celu ten byt powstał i to, że tak naprawdę rzekoma ochrona zabytków ma tu marginalne znaczenie. Poszukiwacze są tylko smakowitym dodatkiem dla takich głąbów kapuścianych jak ta niemądra kobieta - tutaj można ścigać samorządy za obiekty architektoniczne, wpisane do rejestru zabytków, które wskutek braku funduszy pozostają zaniedbane. Powstaje specyficzny uroboros, który sam się gryzie - takim mechanizmem można dowalać samorządom i nawet kandydatom do samorządów miast i gmin, którzy zamierzają porządzić w kolejnej kadencji. Daje to też do ręki narzędzie umożliwiające doprowadzanie do zmian niewygodnych archeologów i konserwatorów. Każdemu można coś zarzucić, gdy staje się niewygodny. No a poza tym, można realizować program "Rodzina na swoim" uzupełniając posady prezesów rozmaitymi misiami...
 14. IdeL

  Odkryto niesamowity SKARB !!!!!

  Niezupełnie. Nowa konserwa może chcieć "zabłysnąć" i doszukiwać się nieprawidłowości w wydawaniu zezwoleń. Zwłaszcza, gdy otrzymała awans w wyniku działań podjazdowych względem starej konserwy. A, że nierzadko bywa tak, iż zezwolenia bez większych problemów "załatwiają przyjaciele i rodzina królika", to już może dać do myślenia ludziom, którzy lubią doszukiwać się rozmaitych relacji w świecie rzeczywistym i otrzymywać z tego tytułu premie za skuteczność działań.
 15. IdeL

  Odkryto niesamowity SKARB !!!!!

  Skoro płacili za sam fakt zakwalifikowania, to się nawet oplacało własną stłuczkę w tece przywieźć.
×

Powiadomienie o plikach cookie