Jump to content

IdeL

Forum members
 • Content Count

  1931
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

IdeL last won the day on May 5 2019

IdeL had the most liked content!

Community Reputation

16 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kolejny znafca, który wypisuje, "chodzenie z wykrywaczem w Polsce jest przestępstwem". Pytam od kiedy? No i potem jak ludzie poczytają sobie, że jest tym przestępstwem, to będą wydzwaniać na 112, gdy zobaczą kolesia z dziwnym sprzętem.
 2. A co niby miał zrobić, skoro stworzył państwo totalitarne, oparte na pożyczkach i długach? Do tego nie posiadającym jakichś nadzwyczajnych złóż i cennych kopalin? Co się w takiej sytuacji robi? Ano wywołuje wojny. To dość często uskuteczniana droga do dalszego finansowania rozwoju takiego tworu. Rewizja ustaleń wersalskich była tylko pretekstem.
 3. Gdy czytam takie rzeczy, przypomina mi się autentyczne zdarzenie - po śmierci brata mojego kolegi spytano się go i drugiego brata, czy do trumny, do rąk nieboszczyka włożyć różaniec czy też książeczkę do nabożeństwa. Kolega odpowiedział, że raczej różaniec, bo na czytanie, to tam będzie za ciemno...
 4. A co tu można dodać? Jakieś służby specjalne ukleiły PiS i prezesa z ekskrementów, a ten z kolei stworzył sobie struktury godnych siebie "intelektualistów", na zasadzie - " każdy głupiec znajdzie sobie dziesięciu głupszych, którzy będą bili mu brawo", no i mamy nagonkę na zwierzynę. Sądzę, że tu nie ma znaczenia, czy kulka ołowiana, czy jakiś śmieszny denar. Dali prościuchom władzę, to ci zaczynają trzymać za twarz kogo się da, aby zademonstrować władzę. Suweren zachwycony wzrostem cyferek na papierkach w portfelach, chętnie będzie podpierniczał amatorów historii, bo co oni tam mają do szukani
 5. "...Policjanci przypominają, że każdy kto odnalazł przedmiot, co do którego istnieje przypuszczenie iż może być zabytkiem, powinien niezwłocznie powiadomić o tym wojewódzkiego konserwatora zabytków lub wójta, burmistrza czy prezydenta miasta. W przeciwnym razie naraża się na wysoką grzywnę..." Napisałbym tak - wczoraj wracałem z Warszawy. W pociągu przyczepiła się do mnie jakaś panienka (względnie młoda) i kolokwialnie rzecz ujmując zawracała mi to, co u znanego dyktatora jest kuprem. Mogłem przypuszczać, że panienka: a. zakochała się we mnie od strzała; b. jest nimfomanką i ...
 6. W sumie to trochę głupio, gdy poseł jakiegoś obcego państwa maszeruje w państwie, do którego został oddelegowany z flagą wrogiego państwa. Ciekawe co w tym temacie mówi konstytucja Izraela?
 7. A nie czasem 1/4? Ta dwójka wygląda jak czwórka.
 8. Po co im zrujnowane fabryki, skoro w 1945 roku byli potęgą przemyslową? USAmani wywozili całe skrzynie z zabytkami. Udział w wojnie dawał im takie prawo, bo to zwyciężcy stanowią prawo. W tamtym czasie, za wielką wodę przywędrowały: manuskrypty i starodruki, porcelana, rzeźby, obrazy, broń i całe mnóstwo innych rozmaitości. Dodatkowo, rzeczy te byly przywożone indywidualnie przez żołnierzy. Do dziś, łatwiej i taniej można pozyskać oryginalną XIX-wieczną porcelanę miśnieńską w USA i Kanadzie niż w Europie. Mnie to specjalnie nie dziwi.
 9. Mam wrażenie, że po następnych "udanych" wyborach jedyna - słuszna władza wprowadzi opłatę klimatyczną za oddychanie leśnym powietrzem. Oczywiście do korzystania z tego przywileju będzie potrzebne zezwolenie ALP, którego uzyskanie będzie wiązało się z koniecznością uiszczenia stosownej opłaty oraz dołączeniem mapki geodezyjnej z oznaczoną na niej marszrutą w trzech egzemplarzach. Do zbierania runa leśnego wskazane będzie zapisywanie się do stosownych stowarzyszeń - np. Polskiego Związku Poszukiwaczy Runa (PZPR).
 10. Chyba chodzi o to, że kto będzie czepiał się datków na ojca Rydzyka, ten staje się wrogiem Polski.
 11. Też osobiście wolałbym znaleźć depozyt z porcelaną miśnieńską. Nie wiem dlaczego, ale "ceramiką" można jeszcze i póki co "legalnie" pohandlować.
 12. Poszedłbym dalej - w ramach kultywowania tradycji zaopatrzyłbym polską armię w uzbrojenie na wzór drużyny Mieszka I. Po co wydawać kasę na współczesną broń?Lepiej zaopatrzyć wojsko we włócznie i tarcze - mimo tego, że minister Szyszko robił co mógł, to materiału do ich wykonania jeszcze sporo rośnie. A zaoszczędzone pieniądze wydać można na kolejne 1000+, wspaniałe projekty ojca Rydzyka oraz krówki owinięte papierkami w kamuflażu. Obawiam się tylko, że wtedy posiadanie tyczek do pomidorów wiązałoby się z uzyskaniem w WPA Policji, stosownego pozwolenia na używanie broni drzewcowej.
 13. Chyba ten drugi, to nie jest jednak Ford. Nie pasuje kształt błotników. Poza tym Fordy z tamtych lat nie mialy drzwi typu "łapacz kur".
 14. Pycha i bufonada też ma swoje granice... psychi(atry)czne.
×
×
 • Create New...

Important Information