Skocz do zawartości

Z kamerą wśród...


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Salieri16000 napisał:

Odnośnie literatury, taki "kwiatek" znalazłem w necie. Fakt-faktem, było to w okolicach Prima aprilis. PS Przeczytajcie drobny druk na samym dole plakatu.

179115189_tydzienniemieckiwlidlu.thumb.jpg.fd2f2b03c123d2884234abfab66b0eef.jpg

 

Pragmatyczny naród;) Po co mają szyć i rozdawać za darmo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr- gwarantuję ci, że miast fake z Lidla, znakomicie bardziej żenujące są słowa Człowieka bez kręgosłupa:

Szydło w Radzie Muzeum Auschwitz Birkenau.

Pani premier Szydło pochodzi z Ziemi Oświęcimskiej, jest muzealnikiem i jest wybitnym polskim politykiem, więc ja, gdybym był dyrektorem instytucji, w radzie, w której zasiada taka osoba, to bym się cieszył i czuł się dowartościowany, bo na pewno jest to osoba, która może pomóc w rozwoju i funkcjonowania tej instytucji

- mówił w sobotę w Zakopanem Piotr Gliński, minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

pogrubienia moje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Tyr- gwarantuję ci, że miast fake z Lidla, znakomicie bardziej żenujące są słowa Człowieka bez kręgosłupa:

Szydło w Radzie Muzeum Auschwitz Birkenau.

Pani premier Szydło pochodzi z Ziemi Oświęcimskiej, jest muzealnikiem i jest wybitnym polskim politykiem, więc ja, gdybym był dyrektorem instytucji, w radzie, w której zasiada taka osoba, to bym się cieszył i czuł się dowartościowany, bo na pewno jest to osoba, która może pomóc w rozwoju i funkcjonowania tej instytucji

- mówił w sobotę w Zakopanem Piotr Gliński, minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

pogrubienia moje...

Żenujące jest pomijanie faktów które nie pasują do tezy:

- Szydło ukończyła studia z zakresu etnografii na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, studia podyplomowe dla menedżerów kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W 2001 roku ukończyła na Akademii Ekonomicznej w Krakowie zarządzanie samorządem terytorialnym w UE.

- pracowała jako asystent w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa.

- startowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu nr 10 obejmującego województwa świętokrzyskie i małopolskie. Wicepremier wybrało aż 525 811 osób, co stanowi najlepszy wynik w skali kraju.

Sondaż CBOS przeprowadzony w cieniu rozmów o rekonstrukcji rządu, ale jeszcze przed złożeniem dymisji przez premier Beatę Szydło i desygnowaniem na to stanowisko Mateusza Morawieckiego: co drugi badany (49 proc.) wyrażał zadowolenie z tego, że rządem kieruje Beata Szydło,

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, takafura napisał:

Żenujące jest pomijanie faktów które nie pasują do tezy:

 

- pracowała jako asystent w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa.

 

 

Takafura, ta pani to moja krajanka, i zasadniczo powinienem się cieszyć, że takowy zaszczyt ją spotkał, ale to jest ustawianie krewnych i znajomych królika na synekurach, i nie dziwię się że poważne osoby z tą panią nie chcą mieć nic wspólnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Erih napisał:

Takafura, ta pani to moja krajanka, i zasadniczo powinienem się cieszyć, że takowy zaszczyt ją spotkał, ale to jest ustawianie krewnych i znajomych królika na synekurach, i nie dziwię się że poważne osoby z tą panią nie chcą mieć nic wspólnego.

  To piszcie otwarcie że wadą jest pochodzenie partyjne a nie to że ma złe wykształcenie czy była złym politykiem.

Ja bym się cieszył gdyby do rady w której zasiadam dołączył jakiś premier lub chociaż była rzeczniczka LP ;)

Ps. Marek Lasota, były dyrektor muzeum to również były kandydat na prezydenta Krakowa z ramienia PiS. Taka polityczna ciekawostka.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takafura, nie chodzi o to czym ta pani kiedyś była, tylko że jej kompetencje w temacie są zerowe, a do rady została wsadzona z klucza politycznego. Jej asystentura to było parzenie herbaty a studia na etnografii to lipton.

Nikt poważny z nią nie ma wspólnej płaszczyzny do rozmowy.

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, etnografia na UJ, podyplomówka w SGGW i Akademii Ekonomicznej  w Krakowie to faktycznie nic w porównaniu z wydziałem leśnym.

A bycie szefową udanej kampanii wyborczej czy premierem 40-milionowego państwa nie świadczy o jakiś drobnych kompetencjach ?

Żadnej płaszczyzny do rozmowy z posłanką od czterech kadencji czy europosłanką z największą liczbą głosów w Polsce ?

Serio piszemy o radzie muzeum ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak motoryzacja została zgrabnie połączona z wyborami do zarządu muzeum. To jednak trzeba mieć talent.

Gdyby wybrano Grabowskiego, Engelking albo Grossa obyłoby się bez kontrowersji, w końcu merytorycznie bez zarzutu - profesorowie, autorzy, światowe autorytety nie to co zaściankowa etnografka z wiochy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

les

"światowe autorytety nie to co zaściankowa etnografka z wiochy.  "

Nie wiem, czy zaściankowa- wystarczy, że raczej ma mierną wiedzę o muzealnictwie, historii, Holocauście i raczej nie ta liga w kontaktach międzynarodowych...

Zgadza się, była premier państwa w kontaktach międzynarodowych nie znaczy nic i nikt jej nie zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, les05 napisał:

 

Gdyby wybrano Grabowskiego, Engelking albo Grossa obyłoby się bez kontrowersji, . 

Serio tak sadzisz?
Bo jak dla mnie, wszystkie te trzy kandydatury są równie a może i bardziej kontrowersyjne niż p.Szydło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Erih napisał:

Serio tak sadzisz?
Bo jak dla mnie, wszystkie te trzy kandydatury są równie a może i bardziej kontrowersyjne niż p.Szydło.

Źle mnie zrozumiałeś, to była tylko zgryźliwość i sarkazm z mojej strony.

Gdyby stworzyć muzeum antypolonizmu to "twórczość" Grabowskiego, Engelking, Grossa zajęłaby w nim dużo miejsca. A Szydło z racji pełnienia funkcji premiera i sukcesów na tym stanowisku oraz poparcia społecznego nadaje się na każdą prestiżową funkcję w instytucjach tak w kraju jak i zagranicą.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, les05 napisał:

 A Szydło z racji pełnienia funkcji premiera i sukcesów na tym stanowisku oraz poparcia społecznego nadaje się na każdą prestiżową funkcję w instytucjach tak w kraju jak i zagranicą.

W charakterze dekoracyjnej paprotki, być może. Ale akurat ta Rada sama w sobie ma wystarczającą siłę przebicia, żeby jej jacyś politycy dla dekoracji potrzebni byli.

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie