Skocz do zawartości

Co z figurami II...


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Taka szczera socjalistyczna mentalność... 

Doszedłem do wniosku, że z takimi jak Nessler trzeba prowadzić bezkompromisową walkę, i chociaż czułem do Nesslera słabość, lubiłem go, zdecydowałem się donieść oficerowi informacji

— pisał Zbigniew Safjan. Jana Nesslera aresztowano, postawiono przed sądem, skazano na śmierć i rozstrzelano 11 lutego 1945 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin- z ciekawości, bo mi to mimo wszystko powiewa...

Rozumiem, że najważniejsza jest pula genów i krew- ona determinuje wszystko pozostałe. Tak pytam, bo można znaleźć informacje, że senior wymiksował się z domu, gdy Safjan miał 3 lata- siłą rzeczy nie bardzo miał okazję na indoktrynację i wychowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z głodu- trudno się za 8 tys utrzymać z pełnym brzuchem. Nawet, jak go ziemniakami wypychasz...

 

PS Fake- prawda brzmi, niewiele, ale lepiej:

"Dzięki podniesieniu minimalnego wynagrodzenia ustabilizujemy sytuację około miliona pracowników ukraińskich - powiedział wicepremier Jarosław Gowin

- Jeżeli chcemy, żeby oni tutaj pozostali, żeby tutaj zakładali swoje rodziny, żeby nie tylko pracowali, ale płacili podatki, to na pewno musimy zrobić jakiś ruch, żeby te wynagrodzenia dla pracowników ukraińskich były wyższe - mówił w rozmowie z Radiem Zet Jarosław Gowin."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś koniecznie chce zrobić z Polski drugą Jugosławię.

Inna sprawa, że nasi "biznesmeni" i różnej maści cwaniacy, byli przyzwyczajeni, że mają do dyspozycji pół niewolniczą siłę roboczą - jak ci się nie podoba pracować kilkanaście godzin dziennie za 1000 zeta na miesiąc, to tam za bramą czeka na twoje miejsce 100 chętnych. A to się urwało, gdy UE otworzyła swój rynek pracy dla Polaków [świnie Niemcy chyba dopiero po siedmiu latach, ale też to zrobili].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tyr napisał:

Balans, zawsze w ramach protestu przeciw reżimowi i USA możesz się nie zgodzić na podwyżki... 

Balans na w tych kwestiach g...o do gadania ( no może poza kwestią urny ? ) , podobnie jak i Ty , gdy wzrosną obciążenia z tą podwyżką związane ? . Już tej zimy zobaczysz jakie skutki rodzi taka polityka . Zobaczymy czy będzie Cię stać na " ogórka kiszonego" czy też inny owoc lub warzywo ludzkimi " ręcami " zrywane ? . Czasami przypominacie mi dzieci , które myślą ,że pieniądze biorą się ze "ściany" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tyr napisał:

Balans, zawsze w ramach protestu przeciw reżimowi i USA możesz się nie zgodzić na podwyżki... 

Tyr, Ty tak jak nasi rządzący masz mentalność niewolnika, który musi mieć nad sobą jakiegoś PANA, w tym przypadku USA.

Ja nigdzie nie napisałem, że mi się podwyżki płacy minimalnej nie podobają. Ja wyraźnie napisałem, że nie podoba mi się plan ściągnięcia do Polski na stałe 4-5 milionów Ukraińców - bo to będzie w przyszłości tykająca bomba [vide Jugosławia i to co się tam porobiło].

A odnośnie płacy [ w tym minimalnej], to ta powinna być powiązana ze wzrostem wydajności pracy - u nas przez całe dekady nie była, mimo że wydajność pracy szybko rosła, bo w Polsce: Pana, Wójta i Plebana ktoś musi robić za chłopa pańszczyźnianego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans ty tak na poważnie z wydajnością pracy u prywatnych przedsiębiorców chcesz podjeżdżać? 

Podwyżka płacy minimalnej przede wszystkim będzie dotyczyć urzędników najniższego szczebla administracji publicznej. Ponieważ wynagrodzenie składa się tam z najniższej krajowej plus premie, od stycznia premie nie mogą być wyliczanie do podstawy wynagrodzenia.U większość prywaciaży sprawa wygląda tak że na umowie masz najniższą a resztę pod stołem i zdziwił byś się jak wielki jest to proceder. Tak że tu nie  wiele się zmieni od pod stołem będzie mniejsze. 

Wymóg podniesienia płacy..... Tu może działać tylko rynek pracy czyli dostępność pracownika na rynku pracy i słusznie ktoś napisał że czasy 10 na twoje miejsce minęły. 

Polski pracodawca z tym ostatnim nie bardzo może się pogodzić. 

Gowin nie jako bablaniem o rezunach dał ukłon polskim firmom że tania siła robocza się znajdzie, zdziewko będzie jak misza i wania przy najbliższej okazji spieprzą do rajchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Jak Partia mówi, że da, to mówi.

Jak Partia mówi, że zabierze to zabierze.

Obywatelu- nie kradnij. Rząd nie lubi konkurencji.

Akurat u nas przez kilka ostatnich dekad było jeszcze gorzej, bo jak partia [np. Platforma] mówiła, że coś nie zabierze, to zabierała - vide podniesienie wieku emerytalnego. Czym zresztą strzelili sobie w kolano i bardzo dobrze, bo gnoje [z wszystkich opcji] były przez lata wyjątkowo aroganckie. Co zresztą nie powinno dziwić, bo obowiązywała neoliberalna zasada: co jest dobre dla biznesu [mafii], to jest dobre dla kraju, a obywatel ma robić za chłopa pańszczyźnianego na "elity".

Dziś o tyle się zmieniło, że PiS po latach porażek zrozumiał, że aby wozić dupska samolotami VIP i przyznawać sobie milionowe premie, to należy coś odpalić suwerenowi, no i reszcie szczęki opadły. Tym bardziej przyszło im to łatwo, że w ten sposób przejęli elektorat lewicy, która nie miała swojej reprezentacji [SLD nie ma nic wspólnego z prawdziwą lewicą]. A to, że ceną za to będzie wprowadzenie w życie ich wizji państwa, takiej z Orwella, to trochę inna bajka jest...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie