Jump to content
Sign in to follow this  
bjar_1

Co z figurami II...

Recommended Posts

balans

IIRP na pewno nie była wzorem demokracji ale pewne rzeczy były nie do zaakceptowania przez opinię publiczną. Nie było zgody społeczeństwa ani na sojusz z Niemcami ani na związek z ZSRR. Również żadna z liczących się partii politycznych takiego zwrotu w naszej polityce zagranicznej nie popierała. Są to więc dywagacje oderwane od realiów ówczesnej rzeczywistości ale od pewnego czasu dość popularne na różnych forach. Tyle, że nie prowadzą do niczego sensownego. 

Oskarżanie nas o to, że byśmy dobrowolnie wzięli udział w holokauście świadczy jedynie o tym, że kolega balans nie zna naszej historii i niewiele wie o Polakach. Nigdy na przestrzeni wieków nie braliśmy udziału w żadnym ludobójstwie, nie żeby nie było okazji ale dlatego, że wiara i wartości wyznawane przez Polaków nie są do pogodzenia z działaniami o charakterze masowej eksterminacji. To nie leży w naszym charakterze. Wielu czołowych żydożerców IIRP w okresie okupacji zginęło w obozach nie godząc się na współpracę z Niemcami, wielu też zaangażowało się w pomoc Żydom, bo rzeczą dopuszczalną jest mówić i pisać o Żydach jako wrogach Polski a co innego brać czynny udział w mordowaniu ludzi nawet gdyby byli Żydami. 

44 minuty temu, les05 napisał:

Zaczęło się. Cicha mobilizacja, jak ta z 1939 r.

Właśnie dostałem wezwanie do WKU

Biorą do 63 roku życia, ja niestety mam sporo więcej...

7 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Janusz- nie martw się. Biorą "tylko" zapatrzonych w kuwetę kota szarego posła.

Nie wiem co o tym sądzić, bo do Volkssturmu brali tylko do 59 roku życia, a tu niedługo będą brać 70-latków. No chyba, że chodzi o JUST Act. 447, to i ja się zgłoszę na ochotnika. W końcu prawe oko mam jeszcze całkiem sprawne i kałacha też nie zapomniałem jak się obsługuje...

Zastanawia mnie kto ma bardziej zryty beret.

"Plastyk / grafik" - pomysłodawca, czy ten kto nosi takie ubrania.

• Będzie ciemniał że to przez wina tuska, nie wiedział co pisał i podpisywał ,ani gdzie był.

Jak by tatanka przełożył wizytę na 17 Września i do tego zniósł wizy to prawaki posikają się ze szczęścia. 

32 minuty temu, toska napisał:

Jak by tatanka przełożył wizytę na 17 Września i do tego zniósł wizy to prawaki posikają się ze szczęścia. 

Kiedy on właśnie puszcza oko do Putina, bo potrzebuje na gwałt sojusznika w wojnie [na razie handlowej] z Chinami. A UE odpada, bo uważa ją również za wroga, co wielokrotnie zresztą podkreślał.