Skocz do zawartości

Ersatz WOT


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

[...]

W DPS w Drzewicy nie działa już kuchnia, a posiłki są dowożone z zewnątrz. W niedzielę w ramach wsparcia dla personelu placówki pojawiło się dwóch żołnierzy obrony terytorialnej. Jednak - jak przekazał Kaleta - starostwo powiatowe apeluje do wojewody łódzkiego, by do ośrodka skierować kolejnych żołnierzy.

[...]

https://tvn24.pl/lodz/koronawirus-w-polsce-dps-w-drzewicy-kolejni-chorzy-na-covid-19-4549060

 

Czyżby wreszcie dotarło* do czego można wykorzystać WOT, pomijając mokre sny Człowieka z obłędem w oczach o zwarciu ze Specnazem...

 

* chwała im za to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to WOT przede wszystkim chodzi po ulicach z długą bronią, strasząc obywateli. Przygotowania do "wyborów" robią? Ta formacja chyba zresztą właśnie do tego celu powstała, a później dorobiono ideologię, że ma walczyć ze Specnazem, a jeszcze później, że mają robić za partyzantów. A ostatnio pojawiła się w MON koncepcja "Obrony Totalnej", czyli każdy obywatel ma ze swojego domu zrobić barykadę i rzucać kamieniami do czołgów [to nie żart].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, bjar_1 napisał:

I co z tego, przecież bankowo nie mają amunicji.

To ja dobrze o tym wiem. O tym, że nie mają uprawnień policji również wiem. No to w jakim celu ich wysłali na ulice? Mają poczuć się ważni, czy obywatele zastraszeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, balans napisał:

To ja dobrze o tym wiem. O tym, że nie mają uprawnień policji również wiem. No to w jakim celu ich wysłali na ulice? Mają poczuć się ważni, czy obywatele zastraszeni?

I jedno i drugie jak sądzę.... 

Ale to oni będą bronili kaczora i spółkę przed wyimaginowanym wrogiem....

Bo przed prawdziwym jeb jeb jeb paszczą nie wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vis1939 napisał:

Wystarczy, że wyglądają "bojowo" aby przeciętny obywatel się obsrał i nie podskakiwał.A jak jakiś zacznie, to policją zaczną straszyć..

Straszyć to oni mogą... Nastolatków, i to tych młodszych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda sensowna aktywność jest dla żołnierzy bezcenna jako trening logistyki, łączności, transportu, procedur , sprzętu itp.

To piszę ja, kpr. rezerwy który pamięta "wojsko" dla którego sukcesem było trakcie alarmu z wyjściem na drogi marszu to, że pojazdy opuściły teren koszar.

Ps. Zabawnie się czyta wyrwane z kontekstu i przekręcane wypowiedzi dowódcy WOT gen. Kukuły. No ale "znafców" zawsze sympatycznie poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, takafura napisał:

To piszę ja, kpr. rezerwy który pamięta "wojsko" dla którego sukcesem było trakcie alarmu z wyjściem na drogi marszu to, że pojazdy opuściły teren koszar.

 

Mnie się udało w 1984 dojechać na trzy tygodnie do Nowej Dęby.

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, takafura napisał:

.

To piszę ja, kpr. rezerwy który pamięta "wojsko" dla którego sukcesem było trakcie alarmu z wyjściem na drogi marszu to, że pojazdy opuściły teren koszar.

 

No popatrz, a u mnie za wykrycie niezgłoszonego wcześniej, a niesprawnego w czasie alarmu sprzętu, trzy dni ancla jak obszył. Wymarsz "na lekko" 20 min i to żaden rekord.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie