Jump to content

vis1939

Moderators
 • Content Count

  8275
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by vis1939

 1. Ołów stosowany do pocisków już daaawno przestał być "czysty" , a zanim nastąpi jego pasywacja której czas i przebieg zależy ściśle od typu gleby to swoje do matki ziemi spuści.Produkty korozji na stali też działają izolująco od środowiska, a jej stopy zawierające naprawdę szkodliwe dodatki to rzadkość.
 2. Nie ma to większego sensu - raz, że narobisz się jak głupi, a w przypadku sporych wżerów przedmiot w którego ubytkach zostanie nieco dobrze zabezpieczonej korozji prezentuje się mniej tragicznie.Czasem jest to nawet jedyny sposób by coś trzymało się w ogóle w kupie.
 3. Łuska stalowa to i zapewne miseczka spłonki także, widać kanaliki ogniowe w środku łuski? I stalowe to raczej produkcja grubo po wojnie.
 4. Denko jest nieco zeszlifowane i tyle.Z tym pociskiem też coś kombinowane, jest za krótki i co mu tam z tyłka za drut sterczy?
 5. KZ40 ogólnie dość rzadki zapał, stosowany raczej do flak4cm.Jestem pod wrażeniem, że jakiemuś zjebowi się go chciało tak rozwiercać.Zapewne umknął mu fakt , że się toto rozkręca na dwie części.
 6. Kwas zawsze coś ugryzie ze zdrowego metalu, szczególnie to widać na porowatych skorodowanych klamotach z gleby.Co do samego aluminium to zależy od składu i dodatków, szczególnie łyżką, itp cywilnym szpargałom bardziej do cynkowego gównolitu niż czystego alu.
 7. Elektroliza > miękka szczota druciana > wygotować w destylowanej > b44 Kwas to ogólnie syf jaki by nie był, dobre coś na szybko przemyć lub dla ratowania resztek farby.
 8. Zapalnik oś wz.35, nawet nie wkręcony a wetknięty nieco w osłonę gniazda.Te zapalniki wkręcało się dopiero przed strzałem, podobnie jak zakładało ładunki miotające. Raczej przedwojennej...
 9. https://mowimyjak.se.pl/dom-i-ogrod/rosliny-i-ogrod/uprawa-bambusa-w-polsce-jak-robic-sprawdzone-rady,12_72316.html
 10. Trzeba brać poprawkę, że dla debila pismaka zabranie przez saperów to rozbrojenie.Tych ogórków na allegro pełno zdekowanych, widać interes kwitnie
 11. Ogólnie wszystko musi być łatwo rozkręcalne na czynniki pierwsze i zakonserwowane bez grama rdzy.Nikt nie będzie się bawił w sprawdzanie tego jak zobaczy zapieczony pordzewiały ogryzek, bo to od razu trefnie wygląda. Owy pocisk jeśli pusty jest tak samo legalny jak butelka po wódzie i nie daj się zastraszyć, bo głównie na to w takich tematach liczą.A zbytnio cwaniakować bym nie polecał, bo Ci zwyczajnie coś podrzucą i będziesz udupiony tak czy siak.
 12. Nie chce mi się szukać, ale była już akcja gdzie saperzy przykrywali urwiłapke wiadrem i było tu z tego powodu dużo śmiechu.Widać powiela wzorce od szpeców.
 13. Nie widziałem, ale tu nie kobita powinna się wstydzić.
 14. https://www.spottedalert.pl/kielce/znalazla-granat-i-go-umyla-kolejne-zgloszenie-dla-kieleckich-saperow/?fbclid=IwAR0pbf3N9hkXtM_5MNPHfHbzVRUndLEnSoOHFxe0x3zFJFZGrilbhw2KXlA Dla potomnych, taki kwiatek od szpeca: "Śmiertelny zasięg rażenia granatu wynosi 200 metrów. Granaty te są bardzo niebezpieczne, w momencie wybuchu odłamek wielkości ziarenka maku potrafi zabić – powiedział dla TVP3 Kielce chor. sztab. Robert Krasowski z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Wojskowi nie ukrywają, że kobieta miała dużo szczęścia"
 15. Wrzucałem w innym temacie, ale może ktoś tutaj pomoże w rozszyfrowaniu podpisu na focie?
 16. Tak, jak głodny ratlerek miniaturka.Goście żyją w swojej bańce oderwani od rzeczywistości i chcą reszcie śrubkę dokręcać.
 17. Raczej jak by osiadł na dnie to nie przyczyniło by się to do ograniczenia kosztów Za długo to trwa, raczej pójdzie na żyletki.
 18. Spłonka detonująca wz.27.Trotylowa, Pk - https://pl.wikipedia.org/wiki/Zakłady_Amunicyjne_„Pocisk” Raczej bym w tym nie grzebał, gdyż palce nie chcą podobno odrastać.
 19. Konkret pocisk, nie jakaś popierdółka karabinowa
×
×
 • Create New...

Important Information