Jump to content

vis1939

Moderators
 • Content Count

  8240
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by vis1939

 1. Najprędzej mannlicher, typowo w stalowym płaszczu.
 2. Z dobroci serca, nie złośliwości próbuje uratować Twój zmarnowany czas na ten bezkształtny złom.Toto widać jest z wysadziska amunicji, a w glebie jeszcze leży pierdylion podobnych.Znajdź se chociaż jakąś szklankę od szrapnela, przynajmniej będzie co na półce postawić.
 3. Wywal do padło do śmietnika...
 4. Cena adekwatna do jakości, nikt Ci tego dobrze nie zrobi za flaszkę.Najwyżej napisz, żeby zrobił z taniego drewna, bo z orzecha znacząco podnosi koszt materiału.
 5. Wręcz niepojęte, że dało się w tym kraju zrobić coś więcej niż obłożenie trotylem.Taki precedens jest więcej warty niż to padło armaty, które i tak w muzeum miało status zbędnego złomu.
 6. Jest z łatwością do znalezienia w necie strona firmy, która dorabia takie rzeczy na zamówienie.Nie zamierzam robić nikomu reklamy, więc proponuje wykonać minimum wysiłku w wyszukiwarce google.
 7. W kwestii "dziwnych" iglic 1- ZB26, ZB30 i o ile dobrze pamiętam VZ.37 i BESA. 2- BREN
 8. Wycinki wycinkami, ale nic mnie tak nie wpienia jak robiona po niej orka(nie zawsze oczywiście) Czy to konieczne nie wnikam, ale taki skrawek lasu wygląda potem tak szpetnie, że już lepiej byłoby po pożarze.
 9. Bo to trzeba mieć pełny plecak do tego i zapięty pasek piersiowy
 10. Kapkę mośków,guzik i szpadel czy inny kilof.
 11. Te hełmy nie były w oryginale malowane na zielono...
 12. Mnie kleszcze ostatnio znielubiły, tylko na psa włażą:(
 13. Szkoda się udzielać.Chłopina jeszcze się trochę pomota w swej nieświadomej ignorancji, po czym strzeli focha na forum "bo tu wszyscy so głupi" Szkoły pozamykali, to się dzieciarnia nudzi.
 14. Nasze 7,92 lekkie "S" też miały płaszcze melchiorowe lub stalowe melchiorowane.No ale tu faktycznie najpewniej mosiek, patrząc już na wysokość zacisku w łusce. a najlepiej to spojrzeć na denko, mośki mają lekko wydrążone.
 15. Nie przejmuj się, taka naiwność mija po kilkunastu latach na forum i w terenie.Do tego czasu daruj sobie doradzanie na forum w tematach o których masz szczątkowe pojęcie.
 16. Załóż wątek w ID z tytułem "Jarzmo" i wrzuć jego zdjęcie, będzie ok.
 17. Dokładnie, 8cm austro-węgry.
 18. Kaliber podany przez autora wątku jest z dupy, lub raczej z nieumiejętności posługiwania się nawet linijką - o posiadanie suwmiarki nawet nie podejrzewam.Sam pocisk to 7,92mm lekki "S" lub ewentualnie 7,62mm lekki mosiek.Nie wiem w którym miejscu jest to podobne do 5,56 czy 5,45 ale zapewne na tych dwóch typach kończy się edukacja w WOT.
×
×
 • Create New...

Important Information