Jump to content

vis1939

Moderators
 • Content Count

  8345
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

1434 profile views
 1. To korozja międzykrystaliczna.Metal wygląda na prawie nie zjedzony, ale w środku jak gąbka i po czyszczeniu złazi cała ta "przegniła" warstwa do zdrowego metalu.Takie przypadki czyści się z grubsza, gotuje w destylowanej i kilkukrotnie nasącza taniną/paraloidem.Wtedy się może nie posypie.
 2. Skrzynka w kamo nie trafia się często, warto zatrzymać.
 3. Ja se kiedyś na stopę hełm m/35 upuściłem.Na szczęście nie wybuchł.
 4. Też tak myślałem, trafiłeś chyba na wunderfarbe, ostatnią nadzieje IIIRzeszy.
 5. Oba neble na 100%, niebezpieczne jak se na odnóże upuścisz.
 6. Kamo maźnięte przy okazji malowania pojazdów, itp.Maznąć takie coś mogli sobie w każdej jednostce lądowej...
 7. Wrzuć do małego naczynia z kapeńką fosolu na dnie i nacieraj pędzlem przez parę minut, tylko sprawdzić trzeba czy farby nie rusza.Jak po tym nie pokażą się większe płaty farby to szkoda się bawić.
 8. Toluen chyba najmniej agresywny, a aceton to dzieło szatana.Zresztą nie ma to znaczenia bo co się rozpuści to zależy od farby, a b44 psiknięty cienką warstwą z aerografu nie narobi szkód, w przeciwieństwie do ciorania pędzlem.
 9. Normalnie takie stany wkłada się z powrotem do dziury, ale jak chcesz się poduczyć w konserwowaniu to zrób elektrolizę.
 10. Nie ma co generalizować, gleba tam fakt, do dupy ale jak wiadomo klamoty trafione nawet parę metrów od siebie potrafią się diametralnie różnić stanem.Widziałem na forach kopnięte tam naprawdę pikne stany.Tylko takie rzeczy krążą zwykle między znajomkami bez rozgłosu.Jak nie znasz ludzi z tematu to zastają ochłapy rzucone na allegro, których nikt szanujący się nie chce. Ćwierć wieku temu to wszędzie cuda były, było minęło
 11. Trzeba by gadać z ludźmi którzy działają w biesach, tam tego na pęczki.Na forum Włóczykija spróbuj, tam temat 1wś na pierwszym miejscu.
 12. Francuskich zapalników używało WP do 39 i nie jest żadnym problemem znalezienie tego u nas.
×
×
 • Create New...

Important Information