Jump to content

vis1939

Moderators
 • Content Count

  8228
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

1036 profile views
 1. Wycinki wycinkami, ale nic mnie tak nie wpienia jak robiona po niej orka(nie zawsze oczywiście) Czy to konieczne nie wnikam, ale taki skrawek lasu wygląda potem tak szpetnie, że już lepiej byłoby po pożarze.
 2. Bo to trzeba mieć pełny plecak do tego i zapięty pasek piersiowy
 3. Kapkę mośków,guzik i szpadel czy inny kilof.
 4. Te hełmy nie były w oryginale malowane na zielono...
 5. Mnie kleszcze ostatnio znielubiły, tylko na psa włażą:(
 6. Szkoda się udzielać.Chłopina jeszcze się trochę pomota w swej nieświadomej ignorancji, po czym strzeli focha na forum "bo tu wszyscy so głupi" Szkoły pozamykali, to się dzieciarnia nudzi.
 7. Nasze 7,92 lekkie "S" też miały płaszcze melchiorowe lub stalowe melchiorowane.No ale tu faktycznie najpewniej mosiek, patrząc już na wysokość zacisku w łusce. a najlepiej to spojrzeć na denko, mośki mają lekko wydrążone.
 8. Nie przejmuj się, taka naiwność mija po kilkunastu latach na forum i w terenie.Do tego czasu daruj sobie doradzanie na forum w tematach o których masz szczątkowe pojęcie.
 9. Załóż wątek w ID z tytułem "Jarzmo" i wrzuć jego zdjęcie, będzie ok.
 10. Dokładnie, 8cm austro-węgry.
 11. Kaliber podany przez autora wątku jest z dupy, lub raczej z nieumiejętności posługiwania się nawet linijką - o posiadanie suwmiarki nawet nie podejrzewam.Sam pocisk to 7,92mm lekki "S" lub ewentualnie 7,62mm lekki mosiek.Nie wiem w którym miejscu jest to podobne do 5,56 czy 5,45 ale zapewne na tych dwóch typach kończy się edukacja w WOT.
 12. Jakieś tam symboliczne mapki istnieją, ale jeśli mają służyć teraz do poszukiwań to można jedynie śmiechnąć.
×
×
 • Create New...

Important Information