Jump to content

vis1939

Moderators
 • Content Count

  8285
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

1245 profile views
 1. Było by dobrze, gdyby był to materiał higroskopijny.To nie czarny proch, że się wymemła z wodą.
 2. Z tego też powodu po 44 w amunicji 9para zaczęto wytwarzać pociski z pestek czereśni...
 3. Nikt nie planował odzyskać skorupy bomby, a ta cała zabawa z deflagracją miała w założeniu co najmniej zmniejszyć siłę wybuchu.W tym kraju kunszt sapera kończy się na przyłożeniu kostki trotylu.Na WST wysadzili pociski wypełnione smołą, więc o czym tu w ogóle gadać
 4. Po co to pisać o rzeczach, o których się nie ma pojęcia? http://yadda.icm.edu.pl/baztech/element/bwmeta1.element.baztech-article-BWAN-0022-0018 http://yadda.icm.edu.pl/baztech/element/bwmeta1.element.baztech-064ccf46-b931-451c-9712-3da91ad86865
 5. Okno w ambonie? no już w dupach wam się przewraca.
 6. Zapewne wilki gdyby nie żarły to by zdechły, wiec przeliczając średnie spożycie mięsa na przypuszczalną ilość wilków(wydumaną lub nie) tak wychodzi.Podobnie trudno wątpić, że pazernym mięsiarzom za mało smarują na skupie.Wystarczy sprawdzić ceny. Bełkotem tu jest ten cały apel i argumenty po których od razu widać o co się w tym interesie rozchodzi.Specjalnie oddzieliłem cyt hit, bo to już jest niepodważalny kabaret. To jeszcze pikuś, najbardziej mnie podnieca jak słyszę, że las nie urośnie bez leśnika, a dzik bez myśliwego.
 7. Co za bełkot, się uśmiałem Wilki wchodzą im w interes, to już zaczynają produkować takie wypociny.Niestety debilów którzy mogą to łyknąć nie brakuje. "Każdego dnia te wilki zjadają ponad pięć ton mięsa. Głównie chodzi o sarny, jelenie czy dziki" "Widać, że kilogram szynki w markecie kosztuje tyle, co cały dziki w skupie. Podobne przebitki są na mięsie z sarny czy jelenia. To jest jakieś nieporozumienie" I teraz hit: "Teraz widać, że dziki są wychudzone. Dzieje się tak dlatego, że te dziki są płoszone przez wilki. One nie przychodzą do nas po żywność, ale po schronienie. Po prostu uciekają przed wilkami" no jebłem... Podsumowując - wilki wyżerają im dziczyznę, którą można sprzedać na skupie, zresztą dużo za tanio.Do tego wilki nie dają dzikowi w spokoju zjeść przy nęcisku pod amboną, czekając na odstrzał.Ratując się przed nimi radośnie biegną w objęcia człowieka który przytuli i nakarmi w zagrodzie.Polowania z nagonką już dzika nie płoszą, zapewne wręcz uwielbiają takie leśne zabawy, które są miłą odskocznią od nieustanego prześladowania przez złego wilka.
 8. Albo kaszą kuskus, byle bezglutenową.
 9. Ołów stosowany do pocisków już daaawno przestał być "czysty" , a zanim nastąpi jego pasywacja której czas i przebieg zależy ściśle od typu gleby to swoje do matki ziemi spuści.Produkty korozji na stali też działają izolująco od środowiska, a jej stopy zawierające naprawdę szkodliwe dodatki to rzadkość.
 10. Nie ma to większego sensu - raz, że narobisz się jak głupi, a w przypadku sporych wżerów przedmiot w którego ubytkach zostanie nieco dobrze zabezpieczonej korozji prezentuje się mniej tragicznie.Czasem jest to nawet jedyny sposób by coś trzymało się w ogóle w kupie.
 11. Łuska stalowa to i zapewne miseczka spłonki także, widać kanaliki ogniowe w środku łuski? I stalowe to raczej produkcja grubo po wojnie.
 12. Denko jest nieco zeszlifowane i tyle.Z tym pociskiem też coś kombinowane, jest za krótki i co mu tam z tyłka za drut sterczy?
×
×
 • Create New...

Important Information