Jump to content

Cronos

Forum members
 • Content Count

  2213
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam. Stałem się posiadaczek plecaka WH M34 - sierściucha, nie ma tylko szelek... Posiada ktoś wiedzę gdzie mogę nabyć dobre kopie takich szelek? Znalezione oryginalne na archiwach aukcji dają wiele do życzenia.
 2. Skrzydła już obok leżą, coś się może rusza.
 3. WOW! To że po wojnie samolot latał cywilnie, następnie po biciach zidentyfikowano że to ten a nie ten, i do wizyty ambasadora domalowano co nieco do zdjęć, to znaczy że to fake:) Pozdrawiam Cronos
 4. http://www.ottawa.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wizyta_ambasadora_kurnickiego_w_manitobie Ciekawe czy stanie kiedyś w Krakowie:) Pozdrawiam Cronos
 5. A po prawej, nie wyprostowanej płyty, strop tigra?
 6. http://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2015/11/102c411c6c5784c0eee002974af22a36.png :)
 7. Kiedyś na lotnisku aeroklubu w Gliwicach stała Iskra, którą wymienili na MIG 21. Według doniesień prasowych z tamtego czasu, Iskra popłynęła do USA. Smutno by było jakby teraz np robiła za obskurną reklamę.
 8. Nie wiem jak wygląda prawo Afgańskie, ale dla prawa miedzynarodowego te czołgi i samoloty są zabytkami. Każdy wywóz a lewo", jak robili np Amerykanie, jest łamaniem prawa. W sumie nie wiem czy jest w 100% na lewo czy nie mieli przypadkiem jakiś papierów, ale nie ważne. Afgańczycy, jak poradzą sobie z ważniejszymi problemami, będą mieli pełne prawo do dochodzenia zwrotu, jeżeli okaże się ze zostały zagarnięte nielegalnie. Jak było np z wywozem Irackich zabytków podczas ostatniej wojny w Iraku? Po woli wracają.
 9. Na świecie jest prawie 200 państw, i każde ma takie samo prawo do perełek. Naprawdę nieodpowiedzialnym jest oskarżanie wojska o to że nie oszabrowali" kraju ze wszystkiego co się dało. Poza tym oni pojechali tam z inna misją niż szukanie włoskich samolotów. Trzeba się cieszyć z FT-17, i z tego że nie został ukradkiem wywieziony, tylko oficjalnie przekazany jako dar państwa Afgańskiego dla Polaków:)
 10. Przy takiej skali zdjęcia to musiał być Titanic albo Arka Noego ;)
 11. A istnieje jakaś lista tych eksponatów? Bo te ogólnodostępne to tylko prezentowanych eksponatów.
 12. Ja mam pytanie z trochę innej beczki. Czy muzeum przedstawia na wystawach wszystkie eksponaty jakie ma? Chodzi mi tu głównie o drobne elementy z wraków pozyskanych z kolekcji Goeringa.
 13. Genialny pomysł!:) Brakuje tylko żeby po rekonstrukcjach wjechał na plac taki RSO i zbierał trupy i rannych. A nie nagłe zmartwychwstania:D
×
×
 • Create New...

Important Information