Jump to content

Grzesio

Forum members
 • Content Count

  1794
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Grzesio last won the day on August 25

Grzesio had the most liked content!

Community Reputation

23 Excellent

Recent Profile Visitors

359 profile views
 1. Mniemam, że na przedniej ścianie nadbudówki powyżej lufy.
 2. Rusznica ppanc Solothurn S-18-1000. https://auctions.morphyauctions.com/_d__exceptional_matching_solothurn_s18_1000_anti_t-lot464409.aspx
 3. Bardziej użytecznym parametrem jest rozpiętość.
 4. Tak patrząc na powybuchowy film z drona, to lej w Bejrucie ma ze 120 metrów średnicy, jak nie więcej. Aż dziw, że z sąsiedniego elewatora aż tyle zostało.
 5. Niestety, źle Ci się wydaje.
 6. Proste, albo i nie proste. Ja widzę wystarczająco dużo przypadków nienoszenia masek w komunikacji publicznej czy sklepach, albo noszenia ich na niby, na brodzie, na dolnej wardze, czasem wręcz ostentacyjnego niedochowywania przy tym bezpiecznej odległości. Tak na oko co najmniej 1/3 pasażerów jest w ten czy inny sposób na bakier z maskami. A o ulicach, knajpach, placach zabaw, to już w ogóle nie ma co mówić, tu nie ma tematu wirusa.
 7. Dziś już mamy nowy rekord, 657. Durnota ludzi jest bezgraniczna.
 8. Trudno, żeby się wypłaszczyło, skoro polactwo odczytało ostatnie poluzowania obostrzeń jako "hulaj dusza, piekła nie ma" i generalnie wszystko zlało, szczególnie jeśli chodzi o noszenie maseczek i zachowywanie dystansu. Dwa tygodnie wakacji - i są efekty, wkrótce pewnie 1000 nowych przypadków dziennie przekroczymy przy wciąż poluzowanych obostrzeniach. Tak, że życzę powodzenia.
 9. Chyba jej nigdy nie miał domalowanej, z racji na brak białego podkładu?
 10. Nie widzę powodu, zwłaszcza, że na pierwszym planie stoi Sd.Kfz. 250. Tym bardziej, że widoczny w tylnej ścianie kadłuba otwór drzwiowy umieszczony jest na płycie nachylonej ku przodowi - jak dla mnie to bez wątpliwości 250/9.
 11. Wprost przeciwnie - odróżnianie dorobionych elementów od substancji oryginalnej jest standardową praktyką konserwatorską. Pomijając fakt, że charakteryzowanie na używane czegoś, co nigdy używane nie było, jest w tym przypadku zwykłym fałszem. To jest obiekt zabytkowy a nie weathering modelu do sklejania.
 12. Raczej nie od Flaka, bo łuski od 2 cm Flaka miały pierścień wzmacniający, a poza tym Niemcy podawali kalibry armat w centymetrach, a nie milimetrach. Skoro to 1943, to łuska aliancka.
×
×
 • Create New...

Important Information