Jump to content

Julekcezar

Forum members
 • Content Count

  211
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Aż się niecenzuralne słowa cisną, gdy kopacza łusek podczas akcji Pandora uznają za wielkiego przestępcę, podczas gdy w najlepsze w Poznaniu rozwalają stuletnie bunkry. To jest kuria metropolitalna jakiś absurd.
 2. Teraz tak, ale wciąż są na rynku przeładowywalne i rozbieralne i chcę wiedzieć co w takich jest uszkodzone. Wiem że na pewno lufa jest nawiercona i włożony jest stalowy kołek zabezpieczony spawem. Wiem że coś z zamkiem jest zrobione ale nie wiem co i być może jeszcze coś.
 3. Możesz doprecyzowac co kryje się pod pojęciem białko?
 4. Jw, nigdzie nie mogę znaleźć co jest rozwalone w egzemplarzach PCU, jeśli ktoś ma i zechce mi odpowiedzieć to będę wdzięczny, bo luźno myślę o zakupie takiego, a nie wiem, czy warto, oczywiście mówię o dekowaniu na starych przepisach, monolitu nie chcę.
 5. Szkoda gościa, te monety to takie naciągane zabytki, bardziej wartość kruszcu.
 6. Otwarte czy zamknięte, bez znaczenia, już przez kilku odkrywcowych ekspertów od konserwacji dawno temu zniszczyłem parę fajnych rzeczy. I nie zamierzam dopuścić żeby się to powtorzyło.
 7. No i to jest uczciwe podejście, kupno a nie kradzież i sprawa w sądzie w gratisie.
 8. Chciałbym tym postem zakończyć ten wątek jakby to kiedyś ktoś w przyszlosci czytał. Żeby rozwiać wątpliwości w 15 proc roztworze NaOH w wodzie destylowanej zrobiłem test na 2 brzeszczotach ustawionych równolegle w odległości 3 cm. Były że sobą spięte kawałkiem izolatora żeby to było stabilne. Podłączyłem do prądu o natężeniu 4A i napięciu 6V. Wyjąłem po 24h elektrolizy. Myślę zatem że był to rzetelny test. Co się stało? Nadżarło plusa, minusa nie ruszyło. Zatem jeśli się zrobi wszystko poprawnie to jest jak powinno być. Niżej jest zdjęcie. Napisałem również do autora książki będącej przyczyną całej g. burzy z wynikiem tegoż eksperymentu Nie odpowiada od prawie tygodnia i coś mi się wydaje że już nie odpowie. Wniosek jest taki, w czystym NaOH plusa zjada wolno, bo na zdjęciu widać że mocno zjedzony nie jest. Dlaczego lekko zjadlo mi wcześniej minusa? Nie wiem, ale podejrzewam że to przez długie kiszenie go w żrącym roztworze, bo go nie wyjmowałem. Plus był od niego daleko i czysiciłem złom więc go nie ruszyło zauważalnie. W każdym razie we wzorcowych warunkach zjada powoli plusa. Temat uważam za zamknięty, jeśli w jego trakcie ktoś się poczuł urażony to przepraszam, zależało mi po prostu na wyjaśnieniu dlaczego w poważnej naukowej publikacji jest coś tak dziwnego z resztą sprzecznego z Waszą moją i całej reszty konserwatorów wiedzą. Pzdr Julek
 9. W weglu znajdują się fragmenty żywicy używanej do mocowania różnego zelastwa w kopalni, kiedyś znalazłem taki i faktycznie myślałem że to bursztyn, jest identyczny. A bursztyn w weglu kamiennym niestety nie występuje, bardzo rzadko w brunatny. Łatwo można odróżnić te dwie substancje zeskrubując odrobinę i podpalając, ta żywica niemiłosiernie wali spalonym plastikiem.
 10. Poza tym zaufania nie budzi nazywanie wodorotlenku sodu wodorotlenkiem sody, zatem to chyba nic dziwnego że chciałem się upewnić.
 11. Jeśli Cię obraziłem, to przepraszam. Nie mam nikogo za idiotę. Staram się dowiedzieć, czemu jeden z bardziej doświadczonych konserwatorów w Polsce napisał coś, co jest sprzeczne z całą moją i Waszą wiedzą na temat elektrolizy i dlaczego gdy ją robię to uszkadza mi nie tą elektrodę co wszystkim. Po prostu chcę dowiedzieć się dlaczego tak jest i upewnić w każdej kwestii.
 12. A to nie jest wodorotlenek potasu albo jakiś inny? Zobacz wzór chemiczny na opakowaniu, bo potasu jest bardzo podobny też zracy i identycznie wygląda.
 13. W soli też zjada. Eksperymentowałem w różnych konfiguracjach i w soli zjada plusa dość szybko. To już wiadomo czemu tak się u ciebie dzieje. Ad.2 Tak robiłem, brzeszczot jest wygięty w koło lub polkole, zależy od wielkości fanta i włożony tak, że otacza przedmiot ze wszystkich stron, do środa wkładałem fanta tak że i brzeszczot i fant były całe zanurzone. Fant był trzymany przez wygięty brzeszczot żeby nie musieć długo czyścić krokodylków. I był podpięty do minusa. I nadżarło minusa, co widać na brzeszczocie trzymający fanta. A plusa nie.
 14. Dlatego jeśli ktoś ma dostęp do bardzo czystych odczynników to czemu czyszczenie podłączonego do plusa fanta jest niby złe? Korozja tegoż brzeszczota jest wywołana tym, że leżał długo w tym żrącym roztworze, jakbym go od razu wyjmował i czyścił to by nawet pomarańczowy nie był. Tak w ogóle to zadałem pytanie na forum chemików, mam nadzieję że ktoś tam coś mądrego napisze i się wyjaśni czemu jednym zjada a innym nie.
 15. Tu masz zdjęcie porównanawcze nowego brzeszczota i tego który robił za anodę, poza przebarwieniem nie ma różnicy.
×
×
 • Create New...

Important Information