Jump to content

Julekcezar

Forum members
 • Content Count

  349
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Trochę porysowana powierzchnia tego pocisku, więc bardzo możliwe. W dodatku część tkwiąca w łusce się podejrzanie ładnie błyszczy.
 2. Przy autolizie musisz mieć drut alu i dużo NaOH idzie. Przy elektrolizie, jak raz rozrobisz powiedzmy 10l to nawet rok można używać. Proces jest też dobrze kontrolowalny.
 3. Żeby zakonserwować to najpierw sprawdź, czy tam w ogóle zdrowy metal jest, czy Ci samo dno nie zostanie po zdjęciu rdzy. Najlepiej do tego się sprawdza zdjęcie rtg, ale rentegna nie masz na pewno, a poza tym to tylko wojenna łuska, a nie miecz sprzed 1000 lat. Zatem patrz magnesem, rdzy nie łapie. Do czyszczenia najlepiej działa elektroliza, ale nie wiem, czy masz zasilacz o odpowiednich parametrach z uwagi na rozmiar. Można też wypiaskować, ale tego nie robiłem tego, więc tu nie pomogę. I dobra rada, wykręć zapłonnik /zakrętkę, jeśli nie jest ewidentnie zbita. Jak niezbity zapłonnik to wywal, jak tylko zakrętka zabezpieczająca to se zostaw. Czasem się trafiają takie niezbite a smerfy już ciągały do proroka za takie.
 4. Ja kiedyś trafiłem za 15 zł oryginal wz 21, co prawda wykop, ale jednak. Od gościa, który ją wyorał traktorem.
 5. Z uwagi na zatrważającą ilość politycznego kasztanienia, żartobliwie zaproponowany na początku wcale nie jest złym pomysłem. Serio.
 6. Wie ktoś jak te zapalniki były montowane? Otwór w betonmine jest sporo za duży i zapał po prostu wpada do środka. Będę wdzięczny za pomoc.
 7. I puste złe i pełne złe i weź tu żyj hehe
 8. Jak rozkręcisz to daj fotkę jak to wygląda o ile nie walnie.
 9. Jak masz robota, a po innych postach się powoli przekonuję, że żeś rzeczywiście saper, to możesz spróbować zatopić zapał w betonie lub żywicy, będzie mocno siedział, a robotem korpus odkręcić. Ja tak rozkręcałem różne rzeczy (żadne urwiłapki) i metoda działa super. Gorzej jak tam jest kwas pikrynowy, to robot może być do naprawy.
 10. Byłem dziś na motobajzlu i z tego co się dowiedziałem to gość sprzedawał pełne z jedynie wykręconymi zapałami. Także no.
 11. Przy próbie rozkręcenia możesz stracić ręce i życie jeśli nie masz akurat na stanie zdalnie sterowanego robota saperskiego. A nie masz, więc jeśli nie chcesz popełnić samobójstwa, to wyrzuć to "zdjęcie". Natomiast jeśli chcesz się zabić to ten sposób odradzam, gdyż mało prawdopodobne że zginiesz, a raczej pozbędziesz się rąk i oczu. Jeśli i tak to rozkręcisz i nic tego nie zmieni to proszę rób to tak, żeby nikomu poza sobą nie stała się krzywda.
 12. Jak do reko chcesz plecak używać to nawet jak masz orgo szelki to i tak wymień na kopie, szkoda niszczyć oryginały, a są łatwo demontowalne.
 13. Dobre kopie trudno dostać, nestof ma znośne, dobrze jednak elementy metalowe na ory wymienić, bo są do kitu. Skórzane elementy są ok. Na allezlo sprzedają czasem różne metalowe części w zestawach, jak poszukasz to może znajdziesz te do plecaka.
×
×
 • Create New...

Important Information