Jump to content

Julekcezar

Forum members
 • Content Count

  455
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Julekcezar last won the day on October 1 2020

Julekcezar had the most liked content!

Community Reputation

22 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A do tej miny betonowej się rozumiem wciąż nadaje?
 2. Oj tam czepiasz się. Kółeczko było, ale składało się wyłącznie z rdzy i nic z niego nie zostało po czyszczeniu i konserwacji. A sznurek mogę sobie doczepić :)
 3. O masz tutaj wyjęte wszystkie części, ja tak średnio widzę możliwość używania go jako odciagowego.
 4. Mam wersję A. Zdziwiłeś mnie z tym działaniem odciagowym, to co wystaje to nie jest tylko zabezpieczenie? Moje zapały są kompletne i rozbieralne na części pierwsze i nic takiego nie zauważyłem. Mogę się oczywiście myślić, nie jestem jakimś bogiem uzbrojenia. Aha i jeszcze jedno, masz pomysł jak go złożyć z napięta iglicą żeby można było sobie for fun na sucho palnąć? Próbowałem na różne sposoby i nie umiem złożyć tak żeby napięta była. Zaraz wrzucę fotki rozebranego, bo mnie zdziwiłeś mocno.
 5. Jw, czy poprawne historycznie będzie włożenie tego zapalnika do miny betonowej? Wiem, że stosowano tam przede wszystkim odciągowe zz 35 i zz42 natomiast nie wiem jak z tym naciskowym jest.
 6. Elektroliza załatwi sprawę tylko roztwór na jeden raz będzie.
 7. Często rdza, woda i lata w ziemi sprawią że spłonka magicznie znika. Widziałem już takie przypadki, dlatego napisałem żeby foty wrzucił.
 8. Bezpieczne. Czy legalne, inna sprawa, pokaż spód to będzie można powiedzieć, bo mimo iż detonatorów brak, to spłonka inicjująca dalej może być. I zobacz priva.
 9. Dlatego jak się kupuje przez allegro to trzeba to robić z głową. Nie klika się kup teraz tylko pisze się do gościa bądź też dzwoni, typo zakańcza sprzedaż i wysłała poza allezlo. Hajs na konto przelewem pt. za paliwo i zrobione. Można wtedy spać spokojnie. Właściwie to spokojniej, takie czasy...
 10. Niektóre ppance same się rozbrajały w epoce, na przykład paki 40. Jeśli taki znalazł się gdzieś gdzie się paliło to zazwyczaj denny wystrzeliwał zrywając gwint lecz nie uszkadzając pocisku. Kiedyś tu nawet był jakiś gagatek co rzekomo od niemądrych dzieci pozyskał taki- ktoś wrzucił do ognia i zdetonował ładunek jedynie zrywając gwint. A kluska cała. Słyszałem że wychodziły też puste wykopy innych ale nie miałem okazji luknac na gwint czy wykręcony tuż po wojnie czy zerwany. Kiedyś miałem okazję wejść w posiadanie odłamka który eksplodował w epoce, lecz go nie rozerwało, tylko mocno rozdęło.
 11. Bardzo możliwe, pustaki nie jest trudno zdobyć. Dużo osób ma tu skorupy pocisków. Chociaż ostatnio jakiś pismak nazwał lotkę ogórka niebezpiecznym pociskiem moździerzowym, więc wszystko jest możliwe. Do nazywanie pocisków bombami, bomb pociskami i wynalazków pokoju cytuję "min lotniczych" już przywykłem. Co innego jak to domorosły saper i rozbrajał to powinni zamknąć go bo tacy są po prostu niebezpieczni. Mam jednak szczerą nadzieję że wykopał już puste albo kupił. Ważne żeby się nie przyznał to gunwo mu zrobią za samo kopanie. Chyba że ja o czymś nie wiem i tak jak sowa napisał smerfy już maj
 12. Balans i Tyr, weźcie się na priv przenieście bo nie każdy ma ochotę czytać wasze zapasy w błocie chcąc dowiedzieć się coś w temacie amnestii o której tu jest mowa. Z góry dziękuję.
 13. Uważaj sqr. Nie życzę Ci źle ale to forum niektórzy to forum w ramach wykonywanego zawodu czytają.
 14. Tak, pustak. Zaraz wam wrzucę dla świętego spokoju fotki od środka. To sam wypalony silnik:) Rakieta spełniła swoj cel i eksplodowała w epoce. Z nieznanych mi przyczyn silnik nie został rozerwany. Jedyne zagrożenie jakie stwarza to możliwość upuszczenia na nogę-a waży 30 kilo, więc sporo. A odnośnie smerfów to ewakuację by zrobili widząc kolekcję połowy z nas. Takie zryte państwo i tyle. Pozostaje mieć tylko pustaki ładnie wyczyszcone i obfotografowane od wszystkich stron.
 15. Średnica tego dziada to 15 cm. To jest właśnie główny problem. A materiał to ciężko powiedzieć, ale chyba będzie tak jak mówisz nieskoweglowa bo do najtwardszych to nie należy. W takim razie zrobię tak jak mówisz, tylko jak to w ogóle chwycić? Gruchy nie ma jak widzisz.
×
×
 • Create New...

Important Information