Jump to content

Julekcezar

Forum members
 • Posts

  602
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Julekcezar last won the day on September 9

Julekcezar had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Julekcezar's Achievements

39

Reputation

 1. Przypomina mi to element niemieckiego otwieracza do konserw amunicyjnych. A przynajmniej pod taką nazwą ktoś wystawił podobny element na aledrogo.
 2. Najważniejsza zasada, jeśli nie masz magisterki z konserwacji zabytków ze szczególnym naciskiem na monety-monet się nie czyści. Jak jakaś jest ładna i bardzo musisz ją dotykać bez rękawiczek możesz pokryć paraloidem, ale tak czy inaczej najlepiej i tak przechowywać odpowiednio i paluchami nie tykać. Konserwować na chacie to można sobie wykopkowe bagnety, czy hełmy, są jednorodne i mało skomplikowane w konserwacji. Choć i tak trzeba mieć sporą wiedzę żeby nie zniszczyć i nie wyłaziła rdza. Monet zaś się po prostu nie tyka.
 3. Cóżeś z nią zrobił, że tak obleśnie się błyszczy?
 4. Problem rozchodzi się o to, że w ubojce nie ma definicji destruktu Gdyby była nikt by się nie musiał wozić z takimi głupotami po sądach. Ewentualnie definicja broni pcu zrobiona w taki sposób, żeby samemu można było se zdekować i mieć gwarancję, że nikt się nie czepi. Ale lepiej robić przestępców ze zbieraczy złomu z wojny.
 5. Dziwi mnie jedna rzecz. Czemu w takim razie wciąż nazywa się odkrywca.pl, a nie na przykład politykier.pl? Może jestem jakiś dziwny, ale osobiście mam dużo bardziej interesujących rzeczy które mogę robić w wolnym czasie niż bulwersować się i zajmować kwestiami, które albo nie mają na moje życie żadnego wpływu albo na które ja wpływu nie mam.
 6. Że na forum, niegdyś traktującym o poszukiwaniach, historii, służącym wymianie wiedzy i kontaktów dziś obecne są prawie wyłącznie treści pasujące raczej do portalu o charakterze politycznym. Wiem, że kijem rzeki nie zawrócę i jak chcę merytorycznie porozmawiać to muszę zawitać na zagraniczne portale, ale od czasu do czasu w co bardziej rażących przypadkach obdaruję minusem. Ja wiem, że czasy łatwe nie są i o wjazd na chatę dziś nietrudno, ale jak to mawiała niegdyś pewna osoba którą znałem, chcący szuka sposobu, a nie powodu. Ja osobiście nic do ukrycia nie mam, więc piszę z normalnego kompa, ale jeśli bym był poszukiwaczem, bądź zbierał wykopki karabinów i pragnął jakiś zidentyfikować to nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć VPNa. Wystarczy odmówić sobie jedną paczkę fajek i można mieć taki na prawdę full wypas na miesiąc. A poza tym jest cała masa dziedzin, które wciąż bez obaw omawiać można, nikt jeszcze za wątek o odmianach niemieckich manierek, czy francuskich bagnetów sprawy nie zakłada. Nieliczni użytkownicy ciągle "walczą" (pozdrawiam Formozę i Toyotomi'ego), ale to już wyjątki.
 7. Ale tutaj nie ma tego o co pytam. Jest tylko fotka szwaba ze 150, która krąży po googlu od dawna.
 8. Cześć, poszukuję informacji, ew zdjęć o użyciu ww. granatnika. Wyprodukowano ich 100000 sztuk, jednak z informacji które mam wynika, iż niewiele ich trafiło na front. I właśnie te mnie interesują. Słyszałem, że ponoć wychodziły na dolnym śląsku i pomorzu zachodnim, jednak nie wiem ile w tym prawdy. Ktoś ma jakieś potwierdzone info, że rzeczywiście tak było? A może ktoś ma ww. panzerfausta w kolekcji i podzieli się fotkami?
 9. Opcjonalnie w takim przypadku w tej 85 może też być korek bakelitowy. Opcjonalnie bo z takim czymś spotkałem się tylko w niemieckich cwiczebnych 37 i 50mm. Słyszałem że ponoć z ruska amunicja robili podobnie, ale ile w tym prawdy nie mam pojęcia.
 10. Wiem, dlatego napisałem, że tępołukowy, bo oznaczeń średnio mi się chciało szukać. Ostrołukowego nie mam. Chodzi o zasadę-z tyłu ma być dziura.
 11. Tak powinien wyglądać tył, żeby pocisk był zdatny do zabrania. Tu akurat fotka fragmentu mojego egzemplarza, w wersji tępołukowej. Jak widać rozkręcony prawdopodobnie przez saperów lwp.
 12. 85mm wygląda na pusty. Zobacz czy nie ma fotek spodu. Chyba że ktoś sam smugacz odkręcił, albo jakaś dziwna perspektywa zdjęcia. Jak pustak to się tam możesz przejść i se wziąć.
 13. Może bardzo łatwo o ile ma zdjęcia skorup że są puste. Jak nie ma to potrzebny dobry adwokat i jest to trudne, choć widziałem wyrok w podobnej sprawie taki, że sąd stwierdził, iż skoro nie można udowodnić ze wysadzone rzeczy były pełne, to prokuratura ma problem i gość jest niewinny. Mój znajomy miał podobnie-też wywalili parę rzeczy w kosmos, ale z racji że domniemanie niewinności też go uniewinnili. Trzeba mieć po prostu bogaty album ze zdjęciami jak się zbiera takie rzeczy i tyle w temacie.
 14. Ciekawe, czy dół nie opustoszał chwilę po zrobieniu zdjęcia. Mam szczerą nadzieję. Jeśli nie, to nazwać debilem osobę niszczącą rzeczy jak pusty nabój do kwk 43 i ćwiczebnego ogórka w farbie to mało.
 15. Nawet jak huknie to nie sądzę, aby huknęło cokolwiek poza trotylem. Nie wiem, czy wiesz jak wielu saperów zabiera na kwadrat bezpieczne skorupy i albo je kolekcjonuje, albo sprzedaje. Bardzo wielu. Statystyk nie mam, ale z wielu niezależnych źródeł o takich praktykach słyszałem. Wcale im się nie dziwię-na takiej rzekomo wysadzonej kolekcji, jak bohatera artykułu można bardzo dobrą premię sobie dołożyć.
×
×
 • Create New...

Important Information