Jump to content

Julekcezar

Forum members
 • Content Count

  553
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Julekcezar last won the day on June 17

Julekcezar had the most liked content!

Community Reputation

36 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wiem, że rdzy się nie lutuje. Obecnie drut siedzi w elektrolizie od kilku dni, niedługo będzie idealnie czysty. Nie trzyma się tylko na rdzy, gdyby nie był złamany, to można by wciąż na nim pełną menażkę nosić. Owszem, jest mocno zjedzony, jednak metalu wciąż jest na tyle, by stabilnie się trzymał. Po podgrzaniu drutu zostanie tyle, ile widać, bo go całego grzałem do czerwoności, żeby go naprostować. Był dość mocno pokrzywiony. Większość rdzy wówczas odpadła, a teraz usuwam resztki, których wiele nie ma.
 2. Będę pamiętać, dzięki. Jeść z tego nie będę, menażka ma kilka niewielkich dziurek, więc się nawet nie da za bardzo. Jest to natomiast menażka belgijska, przejęta przez Niemców, podpisana przez Schmidta i używana najpewniej przez Volkssturm, tak wynika z relacji dziadka, który ją zdjął z trupa w lipcu 45, dlatego mi na niej zależy-jest po prostu ciekawa. Niestety wisząc na płocie przez 76 lat trochę zbrzydła i nadgniła. Jak się nie uda zlutować, to po prostu przykleję paraloidem do menażki i się nie będzie ruszać najwyżej. Nie opłaca mi się tego do krakowa wysyłać, menażka ciekawa, ale to nie j
 3. Mój sposób nie wypalił i chyba spróbuję jeszcze zlutować. Zwykła cyna z kalafonią do kabli będzie ok?
 4. Osz ty niszczycielu zabytków, kulki szrapnelowe to unikaty na skalę światową. Ja mam tylko nadzieję, że jakiejś łyżki z prlu nie zniszczyles, bo jak tak, to do końca życia nie wyjdziesz .
 5. To niemieckie miny ppanc, a co? Od lewej tellermine 42 i tellermine 43 ze zdjętą płytka naciskową. Nie mają głównych zapalników. Odnośnie zgłębiania wybuchowych urządzeń to bezkonkurencyjny jest munitionslexikon karla pawlasa. Osobiście mam przyjemność posiadać jedynie fragment tomu pierwszego i cały trzeci w wersji elektronicznej.
 6. Masz rację, trochę uogólniłem-dlatego też użyłem sformułowania nie sądzę, a nie definitywnie nie, czy coś w tym stylu :) Jednak zazwyczaj okop był zygzakiem.
 7. Szansa że wylecisz w powietrze, jeśli znasz podstawowe typy urwiłap, wiesz jak odróżnić uzbrojone od nieuzbrojonych i wiesz jakie niespodzianki mogą się zdarzyć (np nieusuwalne miny) jest bliska zeru i właściwie to nie ma powodu do strachu. Co więcej, może też Ci się to w fantach opłacić bo czasem zdarzają się puste i bezpieczne egzemplarze, które można po prostu zabrać na chatę. Najczęstsze są niemieckie ppance 75 mm, które gdy uderzą w ziemię często nie są rozrywane, a detonacja ładunku jedynie wystrzeliwuje zapalnik. Można je poznać po brutalnie zerwanym gwincie. @Jedburgh_Ops
 8. @Jedburgh_Ops Najgorsze jest to, że wiele wciąż działa. Do tego dochodzą sd-2 oraz schutzenminen, czyli wybuchające zbutwiałe skrzynki. Ten podręcznik powinien być chyba wciąż wydawany i dorzucany do wykrywaczy, może by współczynnik rąk na kopacza był bliższy dwóch.
 9. Słusznie, min talerzowych lepiej nie podnosić, często w gniazdo denne i boczne są wkręcone zapalniki zz 35, zz 42 lub zdschn anz 29, które miały zapewnić nieusuwalność min. O ile te ostatnie śmiem wątpić, że zadziałają, o tyle dwa pozostałe był robione z bakelitu lub mosiądzu i mechanizmy są zazwyczaj sprawne, a spłonki aktywne. W związku z tym, podniesienie takiej miny bez uprzedniego sprawdzenia dodatkowych gniazd może sprawić, że delikwent się po prostu rozpłynie w powietrzu. Uważam, że wiedza o budowie i zasadzie działania wszelkich urwiłap powinna być rzetelnie przyswojona, jeśli ktoś kop
 10. Cześć, wpadła mi w ręce rama of powyższego nosidła. Orientuje się ktoś gdzie można nabyć replikę pasków do niego? Szukałem w necie trochę i nie znalazłem, może ktoś zna kogoś kto umie to wykonać? Z góry dzięki.
 11. Trochę poanalizowałem menażkę i doszedłem do wniosku, że jest jeszcze opcja, by użyć żywicę epoksydową koloru czarnego i włókno szklane. Z uwagi na taninę którą użyję nie będzie nic widać. Jak nie pyknie, to najwyżej to usunę i będę dalej myśleć.
 12. Menażka wygląda o niebo lepiej. Nie jest zgnita. Jest ładna sygnatura i podpis właściciela. Inaczej by leżała w wiadrze że złomem. Uchwyt ratuję tylko z uwagi na resztę, nie mam zamiaru z domu robić złomowni. Dzięki za pomoc. Potrenuję trochę i będę próbował spawać.
×
×
 • Create New...

Important Information