Skocz do zawartości

Ersatz WOT


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

(...)My nie piszemy o Kukule, ale o tym co Człowiek z obłędem w oczach, jako minister i pomysłodawca mówił. I z tego mamy radość na jego inteligencją-inaczej.

 

4 godziny temu, balans napisał:

Dorzucę jeszcze taki kamyczek do tego ogródka:

Swego czasu było głośno o tym, że WOT w czasie pokoju ma również pełnić zadania wywiadowczo-inwigilacyjne w środowisku zamieszkania. Czyli donosić na sąsiadów, zapewne kto do kościoła nie chodzi, kto używa prezerwatyw, kto pędzi bimber i przede wszystkim kto się źle wyraża o władzy. Gdy się zrobił szum wokół tego, to sprawę wyciszono.

   Macierewicza punktujesz a takie rewelacje jak w/w plus teksty o Rosji miłującej i walczącej o światowy pokój  jakoś nie komentujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, szutnik napisał:

Zasadniczo to moja kasa i nie mam ochoty na "eksperymenty" i czekanie wielu lat na "efekty" Gdybyś prowadził własną firmę  wiedziałbyś, że gdy masz pracę dla jednego pracownika , to nie zatrudniasz dziesięciu , bo ani oni nie zarobią , ani Ty  a w końcu firma Ci zbankrutuje .

  No patrz - to też moja kasa i pomysł zbudowania namiastki hamerykańskiej GW bardzo mi sie podoba. Dużo bardziej od F-35, okrętów podwodnych i "patrolowca"  Ślązaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, takafura napisał:

  No patrz - to też moja kasa i pomysł zbudowania namiastki hamerykańskiej GW bardzo mi sie podoba. Dużo bardziej od F-35, okrętów podwodnych i "patrolowca"  Ślązaka.

OK. panie suweren, Twoje prawo podziwiać takie pomysła ale moim ( podobno) prawem jest znać koszt , skuteczność i zapotrzebowanie na takie pomysły. Chciałbym wiedzieć czyim kosztem są budowane w/w i jaki pozytywny ( negatywny) wpływ ma to na inne budżetowe wydatki( chyba ,że uważasz ,że budżet jest z gumy) . A co Ci się podoba , to już niewiele mnie interesuje. Mi podoba się model szwajcarski , co nie oznacza ,że wspierałbym choćby dobrym słowem wariata , który chciałby go realizować w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szutnik napisał:

 A co Ci się podoba , to już niewiele mnie interesuje.

  A w czym Twoje niepodobanie jest lepsze od mojego podobania ? Płacę podatki, głosuję, wybieram obecnie rządzących i daję im mandat do  przeprowadzania zmian.  Ty możesz czuć się lepszy, wrażliwszy i bardziej europejski głosując na Biedronia czy inną Konchitę. Powodzenia życzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, takafura napisał:

Płacę podatki, głosuję, wybieram obecnie rządzących i daję im mandat do  przeprowadzania zmian.

Co za wyznanie wiary.

A co do zmian to mogą być dobre lub złe , ocenę zostawmy każdemu a czas najbliższy zweryfikuje.

W Zgorzelcu i innych nadgranicznych miejscowościach ludzie zaczynają podnosić głos, ciekawe czy z perspektywy lasu i wiary w geniusz prezesa prawidłowo ocenisz o co tym ludziom chodzi .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fala napisał:

ciekawe czy z perspektywy lasu i wiary w geniusz prezesa prawidłowo ocenisz o co tym ludziom chodzi .

  Nie wiem czy prezes jest geniuszem. Ale wiem że go docenimy po jego odejściu jak prawica sama się wykończy wojenkami w piaskownicy - czyli powtórką z AWS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, takafura napisał:

  Nie wiem czy prezes jest geniuszem. Ale wiem że go docenimy po jego odejściu jak prawica sama się wykończy wojenkami w piaskownicy - czyli powtórką z AWS...

Czyli jest nadzieja..... 

Na normalność..... i

Żeby to było takie proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, takafura napisał:

Ale wiem że go docenimy po jego odejściu jak prawica sama się wykończy wojenkami w piaskownicy - czyli powtórką z AWS...

A gdzie ty widzisz u nas prawicę? Masz na myśli tych wygłodniałych kasy i stanowisk dyletantów którzy po latach posuchy biorą odwet na wszystkim co się da? No , niezły ten sutener nam wyrósł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po, ogłoszonej 23 kwietnia, informacji o planowanym zakupie 50 tys. hełmów kompozytowych HA-05 w Przedsiębiorstwie Sprzętu Ochronnego Maskpol, kolejne plany mówią o modułach ogniowych 120 mm moździerzy samobieżnych Rak, produkowanych przez Hutę Stalowa Wola, a także 18 tys. 5,56 mm karabinków automatycznych Grot z Fabryki Broni „Łucznik”-Radom.

[...]

W przypadku karabinków Grot, najprawdopodobniej mowa o wykorzystaniu kolejnej części opcji kontraktowej zamówienia na 53 tys. sztuk z września 2017 r. Umowa zawierała opcję zakupu 23 tys. kolejnych sztuk. 18 tys. zamówiono we wrześniu 2019 r. Nowa umowa pozwoli na kontynuowanie produkcji karabinków przez Fabrykę Broni „Łucznik”-Radom. Obecne zamówienia zostaną zrealizowane do 2022 r. Nowe pozwolą na utrzymanie produkcji przez kolejne dwa-trzy lata. Obecnie Groty eksploatują głównie przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Część trafiła również do jednostek wojsk operacyjnych, gdzie zastąpiły dotychczas używane karabinki wz. 96 Beryl.

[...]

https://radar.rp.pl/modernizacja-sil-zbrojnych/17296-minister-blaszczak-zapowiada-kolejne-zakupy-w-polskiej-zbrojeniowce?utm_source=rp&utm_medium=teaser_redirect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co tu piszecie to 98% jakiś domysłów, dywagacji, fejków, życzeń i żółci. Nawet nie chce mi się prostować. Na tę chwilę wspomagamy wszystkie możliwe służby (łatamy braki kadrowe) i cywili. Nie ma ćwiczeń wojskowych do odwołania ale robimy to do czego też byliśmy rekrutowani. Większość chłopaków dokłada do tego interesu. Nie zarobisz na wocie. Robimy swoje. Nikt mnie nigdy nie pytał o poglądy i mało kto gada o polityce. Od kadry nigdy żadnej propagandy nie słyszałem. Jak nie pomagacie to nie przeszkadzajcie.

Pozdrawia tania siła robocza?

  • Super 1
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2020 o 20:23, takafura napisał:

 

   Macierewicza punktujesz a takie rewelacje jak w/w plus teksty o Rosji miłującej i walczącej o światowy pokój  jakoś nie komentujesz.

Chyba Ci się, za przeproszeniem, całkiem epoki pomyrdały! Wyraźnienie nie widzisz, że od 30 lat to USA "walczy o światowy pokój". Tyle tylko, że to teraz nazywa się teraz "wprowadzanie demokracji". A przy tym USA stosuje cały wachlarz metod, od bandyckich napadów na suwerenne kraje [np. Irak, Afganistan], poprzez wprowadzanie demokracji za pomocą bomb i rakiet [Jugosławia, Libia, Syria, Nikaragua, Jemen - rękami Saudów], po nakładanie nielegalnych sankcji, a gdy te powodują upadek, to organizowanie przez CIA przewrotów organizowanych przez "demokratyczną opozycję". Doliczmy jeszcze do tego "kolorowe rewolucje", "majdany", "arabskie wiosny" i wspieranie przez USA różnej maści terrorystów np. w Syrii i na Kaukazie, to mamy w wielkim skrócie obraz "pokój miłującego USA". Ten "pokój" w ciągu ostatnich dekad spowodował śmierć kilku milionów ludzi [tylko Irak 1,5 mln, Syria prawie 0,5 mln ofiar] i dziesiątki milionów tych, którzy musieli emigrować. Taki jest pełny obraz Pax Americana, ale na szczęście dla świata chyba mają już z górki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bjar_1 napisał:

Zapomniałeś dodać, że łaskawie nam panujący wspierają te sputniki itd. kupując ruski węgiel na potęgę.

  Przynajmniej w dobrej cenie kupujemy.  Nie to co za za czasów Pawlaka który "negocjował" ( nie wiem jak to nazwać) ceny gazu.

Decyzja sądu arbitrażowego w Sztokholmie - Gazprom za ostatnie pięć lat będzie musiał nam zwrócić 1,5 mld dol. czyli ok. 6,2 mld zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, balans napisał:

No to wykaż gdzie skłamałem, bo inaczej to wyjdziesz na bezmózgiego pajaca.

  Gdzie ja pisałem o kłamstwie ? 

 A to jak akurat Ty mnie nazywasz  to mnie wali. Możesz sobie obelgi wymyślać - jak będziesz czuł sie dzięki temu lepszy, mądrzejszy i bardziej poważany na forum to proszę bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie