Skocz do zawartości

Wschodnia granica


Rekomendowane odpowiedzi

Yeti - wiem. Miałem na myśli także innych światłych i mądrych wygłaszających o polityce,  migracji czy historii tak głębokie przemyślenia jak Stuhrowie :)

Co do Jazydów i innych w podobnej sytuacji jestem za pomaganiem im. Więc nie pisz o jakimś zaskoczeniu - no chyba że o sobie piszesz.

W mojej wypowiedzi pominąłeś kluczową ironię - słowo klucz :  operacja "Śluza" !

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

" Miałem na myśli także innych światłych i mądrych wygłaszających o polityce,  migracji czy historii tak głębokie przemyślenia jak Stuhrowie :)"

Nie, wyraźnie wspomniałeś o Stuhrach...
"osoby pełne frazesów takie jak np. Stuhr"
więc teraz nie kombinuj, a myśl, co piszesz...

 

"Co do Jazydów i innych w podobnej sytuacji jestem za pomaganiem im. Więc nie pisz o jakimś zaskoczeniu - no chyba że o sobie piszesz."

Przewodnia partia narodu, bo piszę o PRL a nie np Litwie*, doskonale się dała Moskwie rozegrać a teraz płacz i zgrzytanie zębami.
Zwróciłeś uwagę, jak bardzo niechętnie władze patrzyły na zaangażowanie UE i Frontex'u w sytuację na granicy? Sprawdź o co i kiedy wnioskowały władze litewskie...

 

* jak większość z nas, nie mam zielonego pojęcia, jakie obostrzenia nad granicą Litwa wprowadziła i jak problem na granicy przedstawiają tamtejsze media...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

„Członkowie mniejszości religijnych, zwłaszcza chrześcijanie, narażeni są na prześladowania. Na Bliskim Wschodzie liczba aktów przemocy wobec przedstawicieli kościołów chrześcijańskich rośnie w zastraszającym tempie. Nie zapominamy też o ciężkim losie społeczności Jezydów, mordowanych i wypędzanych ze swoich rodzinnych ziem. Polska apeluje do społeczności międzynarodowej o podjęcie zdecydowanych działań w celu ochrony praw mniejszości religijnych”

– podkreślał Duda ONZ 28 września 2015

Bardzo śmieszne.

Niech duda powie to polskim mundurowym damskim bokserom odważnym w pałowaniu polskich kobiet, łamaniu im rąk i wyłamywaniu rąk ze stawów. Ta bezkarna dzicz potrafi tylko tyle, bo i zna tylko cztery wyrazy do opisywania rzeczywistości - wyrazy na k, ch, j i p. Dowody na nagraniach. Już to widzę, jak polscy mundurowi będą sprawdzali wyznanie komukolwiek na granicy. Chrześcijanina Jezusa Jerjosa już zamordowali i nikt za to nie odpowie (w każdym razie nie za władzy piss) to akurat będą się przejmowali kolejnym Jazydami na polskiej granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jedburgh_Ops napisał:

Bardzo śmieszne.

Niech duda powie to polskim mundurowym damskim bokserom odważnym w pałowaniu polskich kobiet, łamaniu im rąk i wyłamywaniu rąk ze stawów. Ta bezkarna dzicz potrafi tylko tyle, bo i zna tylko cztery wyrazy do opisywania rzeczywistości - wyrazy na k, ch, j i p. Dowody na nagraniach. Już to widzę, jak polscy mundurowi będą sprawdzali wyznanie komukolwiek na granicy. Chrześcijanina Jezusa Jerjosa już zamordowali i nikt za to nie odpowie (w każdym razie nie za władzy piss) to akurat będą się przejmowali kolejnym Jazydami na polskiej granicy.

Na pocieszenie powiem ci, że jazydom od ładnych paru lat nic nie grozi w ich rodzinnych stronach. Jeżeli się pojawią na naszej granicy- np. na Okęciu nic im nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

 

 

* jak większość z nas, nie mam zielonego pojęcia, jakie obostrzenia nad granicą Litwa wprowadziła i jak problem na granicy przedstawiają tamtejsze media...

 

O tym skąd jest frontex na Litwie też najwyraźniej nie masz pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, takafura napisał:

 osoby pełne frazesów takie jak np. Stuhr

 

6 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

" Miałem na myśli także innych światłych i mądrych wygłaszających o polityce,  migracji czy historii tak głębokie przemyślenia jak Stuhrowie :)"

Nie, wyraźnie wspomniałeś o Stuhrach...
"osoby pełne frazesów takie jak np. Stuhr"
więc teraz nie kombinuj, a myśl, co piszesz..

Napisałem "osoby" - czyli liczba mnoga.

Skrót np. oznacza ...wiesz co oznacza. Że to tylko przykład, a tych osób może być więcej.

Więc w swej moderatorowej mądrości nie kombinuj że wiesz lepiej ode mnie co chciałem napisać... proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, soldierprzemo napisał:

Jutro wszyscy na galowo bo odbędzie się uroczyste przekazanie koksu na granicę.

https://www.walbrzych24.com/artykul/34594/koks-dla-zolnierzy

Ale jak to tak? Tylko tyle? A gdzie zespoły Śląsk i Mazowsze na uroczystym przekazaniu koksu oraz Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Tyr napisał:

Jest tu kilku, co myślą, że wojsko szkolone jest do wojny kampingowej lub hotelowej;) 

Wyszkolone jest tak, że jak na razie to wojacy (żołnierze to chyba na wyrost) zabijają sami siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, srbm napisał:

W dodatku na domiar złego dokonali największej zbrodni na terenie Europy od czasu masakry w Srebrenicy (a może i wcześniej).

Widać że święta się udały, dobrze jeszcze trzyma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Każdy właściciel psa dobrze wie, co chla pisowski elektorat, bo się w tym brodzi na wszystkich trawnikach. Żołądkowa Gorzka - tani pisowski mózgotrzep. Całe trawniki są tym zasłane, niczym innym. Jako miłośnik zjawisk społecznych idąc z moim psem zawsze sobie kopnę taką pustą flaszkę, bom ciekawy, co tam panie w społeczeństwie, i zawsze niezawodnie okładka pierwszej strony jest ta sama - Żołądkowa Gorzka.

A potem wchodzi się na forum po Żołądkowej Gorzkiej i - jak srbm - nie ma się kompletnie nic do powiedzenia na temat historii, nie ma się nic do powiedzenia na temat militariów, nie ma się nic do powiedzenia o wojskowości, za to ma się wszystko do powiedzenia z zakresu PiSowskiego przekazu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

toska- ja nie wiem, czy powyższe stwierdzenie pod nowe przepisy nie podlega :-(

 

A że niby.....?

Bo jeśli chodzi o te ich nową komórkę od tropienia tych co to WOT oczerniają to niech tam .

Tylko problem polega na tym że tam nic nie funkcjonuje tak jak powinno to z tym raczej inaczej nie będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2021 o 20:14, srbm napisał:

Na pocieszenie powiem ci, że jazydom od ładnych paru lat nic nie grozi w ich rodzinnych stronach. Jeżeli się pojawią na naszej granicy- np. na Okęciu nic im nie grozi.

Bo Ruscy w ostatniej chwili uratowali w Syrii jazydów, alawitów, chrześcijan i wielu innych od poderżnięcia im gardeł przez wspieranych przez USA i Saudów fanatycznych bandytów z ISIS, robiącym tam za "demokratyczną opozycję"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie