Skocz do zawartości

Figury Level V


fala

Rekomendowane odpowiedzi

takafura

"Bez obrazy ale masz jakieś źródło na potwierdzenie tak głębokiej analizy psychologicznej czy są to tradycyjnie jak to na forum domniemania ?

Bedę wdzięczny do linka z jakimiś badaniami, ankietą, itp."

 

Matko i córko... czego znów nie rozumiesz?
Dla ułatwienia przywołałem przykład, jak można ludzi przez -naście lat niszczyć w majestacie prawa...

Dwa- poszukaj sobie, co już w ubiegłym roku lekarze mówili...

Trzy- tak, jak sugerowałem, przeczytaj projekt nowelizacji ustawy.

Cztery... akurat Mirek ma a propos i exilibris medycyny znakomicie większą wiedzę, niż ci się wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, balans napisał:

Problem z wami - fanatykami religijnymi* jest taki, że wchodzicie z brudnymi buciorami w życie innych osób, a przecież nikt wam nie nakazuje stosować antykoncepcji, aborcji w przypadku poważnego uszkodzenia płodu, czy też nie nakazuje co macie robić w niedzielę. Żyjcie po swojemu, ale odpier...niczcie się od innych ludzi. Lepiej zajmijcie się pedofilią we własnych szeregach, będzie z tego przynajmniej jakiś pożytek dla społeczeństwa.

*Zdaję sobie sprawę, że część tylko udaje fanatyków aby uzyskać polityczne poparcie czarnych, ale to i tak na jedno wychodzi.

Zaś problem z Tobą jest taki że dyskutujesz sam ze sobą, ba, wręcz z własnymi fobiami i urojeniami.

Po pierwsze piszę sam, wiec ta liczba "z wami" mnoga już świadczy o lekkim odlocie.

Każdy kto ma inne zdanie w temacie zabijania to z automatu "fanatyk religijny". Człowiek z biało-czerwoną flagą to zapewne faszysta, nie ma prawicy tylko skrajna prawica czy kibole.

Domyślam się że dla Ciebie strefy wolne od LGBT to powiaty gdzie każda z 52 płci ma zakaz wstępu pod groźbą pobicia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

Cztery... akurat Mirek ma a propos i exilibris medycyny znakomicie większą wiedzę, niż ci się wydaje...

Nawet nie śmiałem tego negować :)

Nie lubię tylko jak ktoś przypisuje mi czegoś czego nie napisałem i potem z tym radośnie polemizuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura....

Nie sądzę, aby Mirek "przypisuje mi czegoś czego nie napisałem i potem z tym radośnie polemizuje"

Tym bardziej, im bardziej na twoje

" jednak za zwlekanie czy wręcz zaniechanie nikogo w Polsce jeszcze nie udało się skazać. "

odpisał, po prostu, że

"Błędem lekarskim jest także zwlekanie z podjęciem decyzji  i zaniechanie czynności."

Nie chce mi się szukać, ale dolary vs orzechy, że nie jest prawdą, iż "za zwlekanie czy wręcz zaniechanie nikogo w Polsce jeszcze nie udało się skazać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, takafura napisał:

Po pierwsze piszę sam, wiec ta liczba "z wami" mnoga już świadczy o lekkim odlocie.

Bo jest was tu na forum kilku, którzy [mówiąc delikatnie] bronią wizji państwa kreowanej właśnie przez Prezesa, a polegającej na stworzeniu zamordystycznej dyktatury nacjonalistyczno-klerykalnej. Coś na wzór Franco z pewnym dodatkiem Mussoliniego, a w przyszłości zapewne i Pinocheta... 

To tyle na dzisiaj.

pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tyr napisał:

Np youtube w okienku wyszukiwania( tam gdzie jest napisane "szukaj) wpisujesz polish prime minister eu parliament, ew Legutko , Tarczynski speech...

Nooooo, ułtorytety, jeden głupi a drugi jeszcze głupszy, jeszcze dodaj tego cygana z opola co to ma dyplom doktora po kursach eksternistycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, balans napisał:

Bo jest was tu na forum kilku, którzy [mówiąc delikatnie] bronią wizji państwa kreowanej właśnie przez Prezesa, a polegającej na stworzeniu zamordystycznej dyktatury nacjonalistyczno-klerykalnej. Coś na wzór Franco z pewnym dodatkiem Mussoliniego, a w przyszłości zapewne i Pinocheta... 

To tyle na dzisiaj.

pa

zasadniczo kwestia dotyczy nie kilku a stanu umysłu, którym to posługuje się w sposób trwały cicrca ok.  17 % wyborców oraz drugie tyle nie posiadających zdolności refleksyjnych ( choć bardziej trafne jest określenie - logicznych) . Weźmy przykład z innej beczki- kilka lat temu pewien tzw. prawnik , jako Prezes TK podpisał się był pod wyrokiem o zgodności z Konstytucją  ustawy o tzw." Klauzuli Sumienia" , czym wykazał totalną ignorancję w dziedzinie prawa ... Ustawa ta , nieważne jak ładnie napisana  służyła do nagonki na lekarzy wykonujących aborcję , ale co śmieszniejsze kiedyś może doprowadzić do jeszcze dalszych konsekwencji. Jakich? Ano wyobraźmy sobie sytuację , gdy jakiś dowolny chirurg odmówi przetoczenia krwi podczas operacji, bo w międzyczasie zmienił wyznanie z dowolnego na np. Świadków Jehowy i pacjent zemrze .... 

Z tego co pamiętam na pierwszych latach nauki prawa są zajęcie z logiki praktycznej ale jak widać i pan Ziobro i pan Kaczyński ale i pan Rzepliński raczej przysypiali na tych wykładach lub ( co bardziej prawdopodobne ) prowadzący te zajęcia nie był w stanie przebić się do ich zakutych , konserwatywnych łbów....

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirosław Jastrzebski napisał:

Takfura

Nie polemizuję i czytam ze zrozumieniem. Skazano lekarzy za brak decyzji i zaniechanie. Z prostego powodu, wyczerpuje znamiona błędu lekarskiego. 
 

Doceniam.

Jednak jako po części urzędas państwowy mam pewne obserwacje nie tylko mojego korpo czyli LP ale także np. samorządów.  Mianowicie - statystycznie rzecz biorąc najbezpieczniej trefną sprawę wymagającą ryzykownej (dla urzędnika) decyzji przeczekać, podsunąć przełożonemu, przesłać do innego działu, odesłać do innej instytucji.

Pisząc wprost - unikanie podjęcia decyzji, inteligentne ściemnianie i robienie uniku jest 100 razy bezpieczniejsze niż działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, balans napisał:

Bo jest was tu na forum kilku, którzy(...)

To se ich hurtowo cytuj i oświecaj swoją tolerancją, mądrością, europejskością dla niepełnosprytnych a mi dupy nie zawracaj. Czyli pod moim postem odnoś się do moich banialuk a kolejne manifesty na tematy ogólne lub peany na cześć Prezesa Patokratora ( czyli władcy Wszechświata) wrzucaj osobno.

Dzięki.

  • Hmmmm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Nie chce mi się szukać, ale dolary vs orzechy, że nie jest prawdą, iż "za zwlekanie czy wręcz zaniechanie nikogo w Polsce jeszcze nie udało się skazać".

Fakt, zbyt prostacko to sformułowałem, nie to dokładnie miałem na myśli.

Proszę o wybaczenie...

Precyzując - zwlekanie czy unikanie podejmowania trudnych decyzji jest dużo bezpieczniejsze od działania.

Ps. Nie mam pojęcia czy to prawda - czytałem że w/w pacjentka trafiła do szpitala już w ciężkim stanie, że było konsylium i nie chodziło o czekanie aż płód obumrze bo zagrożenie życia pacjentki było już na starcie. Więc może jednak ci wszyscy powyżej - mam na myśli tych tolerancyjnych, światłych i postępowych poczekają jeszcze trochę przed kamieniowaniem lekarzy, Konstytucji i TK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, takafura napisał:

Więc może jednak ci wszyscy powyżej - mam na myśli tych tolerancyjnych, światłych i postępowych poczekają jeszcze trochę przed kamieniowaniem lekarzy, Konstytucji i TK ?

Może Ci przypomnę "kamieniowanie" tego ginekologa ?-https://pl.wikipedia.org/wiki/Romuald_Dębski

To raczej Twoje środowisko skłonne jest do kamieniowanie i zbyt pochopnych sądów, bo moje raczej rozumie sytuację i dylematy spowodowane kolejnymi nieszczęsnymi ustawami i wyrokami tzw. TK.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazywaj błędem lekarskim czegoś , co nim nie było. Błąd zakłada pomyłkę , niekompetencje a w tym i wielu podobnych przypadkach mamy do czynienia ze świadomym wyborem między zagrożeniem życia ( zapewne niewielkim lub łatwym do zatuszowania   https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/alicja-wirwicka-nie-kazcie-nam-umierac-komentarz/t4l4g38,79cfc278  ) a pewnym wjazdem prokuratury i kłopotami w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Tyr napisał:

Uchodźca z Afganistanu;)

Przeszedł baardzo długą drogę:

W wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” z października 2010 roku minister spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski powiedział:

Już dwa lata temu mówiłem, że należałoby zachęcać Rosję do aspirowania do NATO. (…)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura...

"Już dwa lata temu mówiłem, że należałoby zachęcać Rosję do aspirowania do NATO. (…)"

I podaj jakieś argumenty, że nie miałoby to sensu.

Dwa- doceń, że szczerze mówi, co myśli. W przeciwieństwie do najróżniejszych kanapowych i nie tylko organizacji, które jak młode pelikany łykają kasę zza Buga.
Pominę tych, którzy oficjalnie maślane oczy do współpracowników Kremla robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie