Skocz do zawartości

Figury Level V


fala

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura...

"Już dwa lata temu mówiłem, że należałoby zachęcać Rosję do aspirowania do NATO. (…)"

I podaj jakieś argumenty, że nie miałoby to sensu.

Kolejny raz widzę że to co niby jest oczywiste dla jednej osoby wcale takie nie jest dla drugiej.

Gdyby Europie ( w uproszczeniu) zagrażała kolejna wojna z Chinami, Grenlandią czy Potop Szwedzki to bliższy sojusz Rosji z NATO miałby sens.

I chcesz argumentów - może przekona Cię fakt że w doktrynach obronnych np. Wielkiej Brytami czy Szwecji głównym zagrożeniem jest Rosja.

  Angole na budowę  czterech nowych okrętów podwodnych wydadzą 31 miliardów funtów.  Czy ta kwota jest przekonująco realna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"I chcesz argumentów - może przekona Cię fakt że w doktrynach obronnych np. Wielkiej Brytami czy Szwecji głównym zagrożeniem jest Rosja. "

No tak, argument po cholerze... przecież mogliby, patrząc na mapę, wybrać np Senegal czy coś z Ameryki Płd....


Nie zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego w takim, np OPEC, przy jednym stole potrafi siąść ze sobą Iran i Irak, tudzież ZEA i Iran?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"I chcesz argumentów - może przekona Cię fakt że w doktrynach obronnych np. Wielkiej Brytami czy Szwecji głównym zagrożeniem jest Rosja. "

No tak, argument po cholerze... przecież mogliby, patrząc na mapę, wybrać np Senegal czy coś z Ameryki Płd....


Nie zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego w takim, np OPEC, przy jednym stole potrafi siąść ze sobą Iran i Irak, tudzież ZEA i Iran?

 

Pominąłeś najważniejsze i nie skomentowałeś głównego argumentu czyli 31 mld funtów. Angole się mylą ? Szwedzi też ? Czy to oszołomstwo i rusofobia jak u nas ?

Po co wyspiarzom tak drogie okręty plus kosztu uzbrojenia w rakiety z głowicami atomowymi i oczywiście nietania eksploatacja ? Normalnie kretyni, a wystarczyło by przyjąć Rosję do Nato :)

OPEC ? Kupno tankowca ropy to nie to samo co sojusz wojskowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"31 mld funtów. Angole się mylą...."

Nie wiem, ale wiem, że najbardziej na wojnę liczą przemysłowcy i wojskowi.


"OPEC ? Kupno tankowca ropy to nie to samo co sojusz wojskowy."

Wiem, że żartujesz- daję przykład organizacji, że nawet kraje, które prowadzą ze sobą wojnę lub niedawno taką prowadziły, dla swojego interesu potrafią się zorganizować i współpracować.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to pytanie dlaczego właściwie nie przyjąć Rosji do NATO jest tak samo przewrotne jak "co by było z rozbiorami Polski gdyby Sobieski zawarł sojusz z Imperium Osmańskim" i uderzył na Wiedeń ;)

Dla mnie to z Rosją to przejaw absurdalnego w sumie myślenia życzeniowego. Poziomem zbliżonym do Balansowej tezy że rozpaczliwe wysiłki wzmocnienia naszej armii motywowane są ambicjami zaatakowania i zajęcia pewnego kraju prawie 60-razy większego od Polski. 

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

 daję przykład organizacji, że nawet kraje, które prowadzą ze sobą wojnę lub niedawno taką prowadziły, dla swojego interesu potrafią się zorganizować i współpracować.

Lepszym przykładem niż odległy OPEC są Niemcy i ich relacje gospodarcze z Rosją. Niby poparli jakieś sankcje ale robią w sprawie NS2 wszystko co tylko możliwe aby się do tej rury się podłączyć.

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srbm...

Ja rozumiem, że przewodniej partii narodu się gotuje... ilość twoich wpisów wyraźnie to potwierdza.
Ale, gdzie widzisz porównanie tych dwóch z "do zbrodni w Jugosławii"?
Że Bosacki przywołał dwóch znanych zbrodniarzy, którzy byli sądzeni przed Trybunałem w Hadze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, srbm napisał:

Na firmamencie naszego samorządu zajaśniała nowa gwiazda- zastępca burmistrza Michałowa, niejaki Konrad Sikora. 
Co wiceburmistrz Michałowa powiedział w niemieckiej gazecie? (wpolityce.pl)

Ty mam nie cytuj szmatławca braci K. , tylko wytłumacz dlaczego nie wpuszczają tam dziennikarzy ...( dowolnie sympatyzujących)  aby mogli weryfikować i oceniać sądy zast. b. Michałowa... Jak uważasz ,że łże to to udowodnij 😋

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bjar_1 napisał:

Faktycznie ten banknot wygląda jak etykieta na opakowaniu [nie powiem czego]. A ja mam taki banknot 20 zeta z lat 80-tych i jeszcze z JPII i Popiełuszką stylizowane na dolary.

 

 

photo728.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński został nagrodzony w czwartek przez prezydenta Andrzeja Dudę Specjalną Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP.

- Prezes NBP Adam Glapiński i ja wiemy, ile razy w tamtym momencie (w szczycie kryzysu w 2020 r. - red.) się spotykaliśmy, ile razy prezes przychodził do mnie i mówił: "Spokojnie, działamy, panujemy nad sytuacją". (...) Ogromnie za to dziękuję, to była niezwykła próba. Nie wiadomo, co by się stało z polską gospodarką, z wieloma polskimi firmami, które później udało się uratować, (...) dzięki temu właśnie, że nie zawalił się system bankowy - powiedział Duda w trakcie gali.

 

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie