Skocz do zawartości

Figury Level V


fala

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, srbm napisał:

Polexit nr 267.

Zrzut ekranu 2021-10-07 223406.jpg

Znaczy kasy na plany moteusza nie będzie napewno, ład się zaczął jeba..... A co nam UE jeszcze może zaserwować z racji ignorowania traktatów to bardzo szybko się przekonamy, i coby to nie było, to miło raczej nie będzie. Już nikt się nie da nabrać na niedoinformowanie, czy złe rozumienie, w Brukseli wiedzą z kim mają w Warszawie do czynienia, lekko nie będzie. Ludzie ciemny zacznij zbierać hrust , zima będzie ciężka.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ulega wątpliwości, że PIS zmierza do polexitu. A powód tego jest taki, że Kaczyński realizuje swoją wizję Polski, która jest wzorowana na przedwojennej sanacji, a ta z demokracją nie miała nic wspólnego. W tej sytuacji pozostaje nam jedynie polexit, bo w UE nie ma miejsca dla kraju z systemem dyktatorskim, nawet jeżeli ten kraj ma jakieś chore wizje mocarstwowe...

Ja tylko chciałem zauważyć, że Brytyjczycy właśnie się na brexicie mocno przejechali, a są 6 gospodarką na świecie. No to co będzie z Polską, która jest 23 gospodarką na świecie, jak zamkną nam swobodny dostęp do europejskiego rynku, wprowadzą cła na granicach, pozbawią unijnych dopłat i większość zachodnich firm [3/4 naszego przemysłu] z naszego kraju się wyprowadzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, balans napisał:

Nie ulega wątpliwości, że PIS zmierza do polexitu. A powód tego jest taki, że Kaczyński realizuje swoją wizję Polski, która jest wzorowana na przedwojennej sanacji, a ta z demokracją nie miała nic wspólnego. W tej sytuacji pozostaje nam jedynie polexit, bo w UE nie ma miejsca dla kraju z systemem dyktatorskim, nawet jeżeli ten kraj ma jakieś chore wizje mocarstwowe...

Ja tylko chciałem zauważyć, że Brytyjczycy właśnie się na brexicie mocno przejechali, a są 6 gospodarką na świecie. No to co będzie z Polską, która jest 23 gospodarką na świecie, jak zamkną nam swobodny dostęp do europejskiego rynku, wprowadzą cła na granicach, pozbawią unijnych dopłat i większość zachodnich firm [3/4 naszego przemysłu] z naszego kraju się wyprowadzi?

No jak to  co? Będziemy w czarnej dupie. Ale moteusze i spólka tyle nakradli że im to lotto, a lud ciemny za to wszystko zapłaci, jeszcze przed nowym rokiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fala...

Nie sądzę, aby radośnie klaszczący po reasumpcji wyników referendum z 2003 mieli świadomość, że:

- Konstytucji zmienić się nie da

- podpisanych traktatów i umów, jednostronnie, zmienić się nie da, można je co najwyżej jednostronnie wypowiedzieć

- prezes, rękami Morawieckiego* poukładał się z Ziobro, chcąc doczekać do wyborów 2023

A jeśli nawet powyższe widzą, łudzą się, że wczorajszy "wyrok" odkrycia towarzyskiego i prokuratora ze Stanu Wojennego, nic nie zmieni w ich życiu.. A zmieni dużo i to w niemal każdym elemencie.
Co ciekawsze, nawet członki przewodniej partii narodu, wliczając Mistrza power-pointa** przyznają, że reforma systemu sprawiedliwości się nie tylko nie udała, ale należy ją jeszcze raz mocno przemyśleć.

 

* sam sobie ku-ku właśnie zrobił, ale wyjścia nie miał...

** nie wiem, czy nie będzie się musiał doszkolić, aby pokazać brak deficytu budżetowego, dopłaty dla rolników, itp itd.. o (nie)Ładzie nie wspominając.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bjar_1 napisał:

244942569_411671657192422_9129046374609623445_n.jpg

Ironia losu polega na tym, że Konstytucji broni Trybunał, który został powołany ze złamaniem Konstytucji - trzech sędziów dublerów. Ale w tym dziwnym kraju nad Wisłą dzieją się takie rzeczy, które nawet fizjologom się nigdy nie śniły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zrozpaczonych wyrokiem naszego TK:

a) mam podać listę krajów UE gdzie zapadły podobne orzeczenia ?

b) pewnie sporo się zmieni ( groźby, szantaż, obcięcie kasy) ale gdyby uznać wyższość prawa unijnego nad naszą Konstytucją to zmieniłoby sie jeszcze więcej ( oczywiście na lepsze, bo wszyscy biurokraci i politycy w UE chcą tylko naszego dobra...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafur

"mam podać listę krajów UE gdzie zapadły podobne orzeczenia"

Podaj, proszę... Pod jednym warunkiem- że dotyczyć będzie tego samego sporu prawnego, a nie łuku bananów, czy ich średnicy.

Dwa- na serio uważasz, że jedną z osób, które się wczoraj spotkały i wydały "wyrok" winna być Pawłowicz, która bez krępacji ogłasza, że "Unia Europejska jest dla mnie szmatą. SZ-M-A-T-Ą"

Trzy- a co w sytuacji, gdy wciąż trwa chaos odnośnie sędziów dublerów, nie tylko na poziomie TK, na marginesie?

 

PS


"ale gdyby uznać wyższość prawa unijnego nad naszą Konstytucją to zmieniłoby sie jeszcze więcej ( oczywiście na lepsze, bo wszyscy biurokraci i politycy w UE chcą tylko naszego dobra...)"

pokazuje, że jednak nie masz pojęcia, co Morawiecki z Ziobrą do TK złożyli i czego "wyrok" dotyczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura, pomogę

"Bardzo dobrze. Przyjdzie taki dzień, że zmienimy konstytucję na potrzebną. Na taką, która będzie gwarantowała prawdziwą demokrację, prawdziwą wolność i prawdziwą równość – mówił Kaczyński. Wskazał jednocześnie, że nie jest to obietnica przedwyborcza, ale „przyjdzie czas, że to zrobimy”

 

Masz na zdjęciu, ale sprawdź czego wyroki finalnie dotyczyły... bo ma to znaczenie.

244625028_10216041160661349_3700015025392044411_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniemanie takiej pani będzie święte i nieodwołalne... To jest już na rympał robienie związku radzieckiego z Europy. Ale jak widać niektórym pasuje, że jakieś oderwane od realiów lewactwo z innych krajów będzie stanowiło prawo i obyczaje w Polsce...

ar-181009364.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy za bardzo wpadać w pesymizm, bo dzięki niewątpliwym sukcesom naszej polityki zagranicznej, udało nam się mocno osłabić Unię na czele z Niemcami. A to w ten sposób, że od początku staraliśmy się zastopować sankcjami NS2, co nie do końca, ale częściowo nam się udało, bo mocno żeśmy oddanie gazociągu opóźnili. No i teraz Niemcy i nie tylko oni mają kłopot, bo po ostatniej zimie wypśtykali się z zapasów gazu, a nadchodzi nowa i podobna ma być prawdziwa. No to ceny gazu spotowego na hubie TTF poszybowały z 300 dolarów za 1000m3 na początku roku do rekordowego poziomu 1900 dolarów za 1000m3. Wprawdzie po wypowiedzi Putina, że Rosja zwiększy dostawy ponad te zakontraktowane, cena trochę spadła [obecnie 1250 dolarów], ale i tak gaz jest rekordowo drogi. W tym miejscu należy zaznaczyć, że Polska postanowiła solidaryzować się z UE  i wymówiła Ruskom umowy na gaz indeksowany na rzecz tego spotowego. To się nazywa solidarność! Z takich ciekawostek należy jeszcze odnotować, że nasz Baltic Pipe również kosmicznie podrożał [vide link], ale tym się nie przejmujemy, bo tego norweskiego gazu starczy na 6 góra 8 lat.

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/baltic-pipe-za-niezaleznosc-od-rosji-zaplacimy-duzo-wiecej/txk1ecv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

takafur

"mam podać listę krajów UE gdzie zapadły podobne orzeczenia"

Podaj, proszę... Pod jednym warunkiem- że dotyczyć będzie tego samego sporu prawnego, a nie łuku bananów, czy ich średnicy.

Dwa- na serio uważasz, że jedną z osób, które się wczoraj spotkały i wydały "wyrok" winna być Pawłowicz, która bez krępacji ogłasza, że "Unia Europejska jest dla mnie szmatą. SZ-M-A-T-Ą"

Trzy- a co w sytuacji, gdy wciąż trwa chaos odnośnie sędziów dublerów, nie tylko na poziomie TK, na marginesie?

 

PS


"ale gdyby uznać wyższość prawa unijnego nad naszą Konstytucją to zmieniłoby sie jeszcze więcej ( oczywiście na lepsze, bo wszyscy biurokraci i politycy w UE chcą tylko naszego dobra...)"

pokazuje, że jednak nie masz pojęcia, co Morawiecki z Ziobrą do TK złożyli i czego "wyrok" dotyczy...

Cieszę się że na forum jest tylu ludzi nie mających wątpliwości nawet w tak trudnej materii jak prawo międzynarodowe.

I małe sprostowanie - kretyńska wypowiedź Pawłowicz dotyczyła flagi UE a nie Unii Europejskiej.

A spór prawny dotyczy poza traktatowego  zawłaszczania przez instytucje Eurokowchozu coraz to  nowych obszarów. I że nie wspomnę o takim drobiazgu jak próba groźbami i szantażem finansowym obalenia legalnego rządu.

Umów należy dotrzymywać, traktaty wypełniać - ale to działa w dwie strony a nie tak że bogatszy ma zawsze rację. Pamiętasz może że wiceszefowa Parlamentu Europejskiego Katarina Barley ( Niemka) może publicznie nawoływać do zagłodzenia Polski, Węgier ? Wybryk Pawłowicz trochę przy tym blednie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

Jeśli "Unia Europejska jest dla mnie szmatą. SZ-M-A-T-Ą"  nie wystarczy, to proszę bardzo:

"Jestem z gruntu przeciwna Unii. Czekam i modlę się, żeby to się po prostu samo rozwaliło."

 

" jak próba groźbami i szantażem finansowym obalenia legalnego rządu"

Przykłady? Chyba, że powiązanie wypłaty środków z przestrzeganiem praworządności uznajesz za groźby, szantaż, próby obalenia legalnego rządu.. To ja w takim razie przepraszam i kończę.

 

"Umów należy dotrzymywać, traktaty wypełniać..."

Przykłady, gdzie UE nie dotrzymuje/nie wypełnia traktatów?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, les05 napisał:

Wungiel to nasze złoto w nieograniczonej ilości. Tylko wungiel.

Wungiel drożeje co cieszy naszych górników, ale należy pamiętać, że my więcej węgla importujemy niż eksportujemy. I chyba aby było śmieszniej[?] to najwięcej węgla kupujemy... w Rosji. Jakoś rosyjski węgiel i ropa naftowa nam nie śmierdzą, a gaz już tak. Ciekawe dlaczego?

https://businessinsider.com.pl/finanse/olbrzymi-wzrost-zainteresowania-polskim-weglem-historyczne-rekordy-cen-haldy-sie/2rkpy3z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

Jeśli "Unia Europejska jest dla mnie szmatą. SZ-M-A-T-Ą"  nie wystarczy, to proszę bardzo:

"Jestem z gruntu przeciwna Unii. Czekam i modlę się, żeby to się po prostu samo rozwaliło."

Nieładnie tak uparcie powielać nieprawdę.

Pawłowicz mówiła o fladze a nie o Unii Europejskiej. Trzymajmy sie faktów.

 

44 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

" jak próba groźbami i szantażem finansowym obalenia legalnego rządu"

Przykłady? Chyba, że powiązanie wypłaty środków z przestrzeganiem praworządności uznajesz za groźby, szantaż, próby obalenia legalnego rządu.. To ja w takim razie przepraszam i kończę.

Wiceszefowa Parlamentu Europejskiego Katarina Barley ( Niemka) może publicznie nawoływać do zagłodzenia Polski, Węgier ? Trochę brak taktu ze strony akurat Niemki ?

Podaj mi definicję praworządności zawartą w prawie UE, kto to ma oceniać i dlaczego bogatym wolno a to samo na Węgrzech, Polsce już jest zabronione ?

Szczytem hipokryzji ( bo głupotę odrzucam) jest udawanie, że wstrzymywanie środków na fundusz odbudowy w kwocie 723 mld euro to nie jest próba obalenia rządu.

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład podwójnych standardów wyszukany w 10 sekund:

Popularny w Portugalii komentator polityczny Jose Manuel Fernandes pyta:

Dlaczego w Polsce włączenie polityków do kontroli sądów jest rzekomym końcem rady sądownictwa, a w Portugalii nie jest? Dlaczego w Polsce nie można skierowywać sędziów do innych sądów, a w Portugalii można? Dlaczego w naszym kraju nie może istnieć korporacyjność sędziów, a w Polsce może? Gdzie jest różnica? U nas przecież parlament i prezydent również mają wpływ na wybieranie członków Naczelnej Rady Sądowniczej.

Były unijny negocjator w sprawie Brexitu Michel Barnier  podczas ostatnich spotkań z Francuzami podkreśla, że Paryż nie powinien oddać swej suwerenności prawnej ani TSUE, ani Europejskiemu Trybunałowi Praw Człowieka.

Ubiegający się o fotel prezydenta Francji polityk mówi niczym Polak. A przecież to były komisarz unijny— odnotował Fernandes.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Jestem z gruntu przeciwna Unii. Czekam i modlę się, żeby to się po prostu samo rozwaliło."

wywiad dla Rzeczpospolitej..., gdzie w cytowanym fragmencie NIC o fladze nie ma...

 

 

"Szczytem hipokryzji ( bo głupotę odrzucam) jest udawanie, że wstrzymywanie środków na fundusz odbudowy w kwocie 723 mld euro to nie jest próba obalenia rządu. "

Szczytem hipokryzji ( bo głupotę odrzucam ) jest udawanie, że niech się pali, niech się wali, nam się te środki należą.
Nie bardzo wiem, co ma to wspólnego z obaleniem rządu... Tym bardziej, im bardziej niejaki Glapiński twierdzi, że to od nas chcą pożyczać, a my nie musimy, bo jest rewelacyjnie, czego przykładem na być OFICJALNY deficyt budżetowy.
W jaki sposób, w takim razie, gdy nasza socjalistyczna Ojczyzna mlekiem i miodem płynąca, stanowiąca obiekt zazdrości i zawiści lewaków, cyklistów, Żydów, ekologów, wegetarian, może być zagrożona, gdy te -set miliardów euro darowizny i pożyczki do Polski nie trafi.

 

Definicja? Proszę bardzo http://robertgrzeszczak.bio.wpia.uw.edu.pl/files/2013/11/P-Bogdanowicz-Pojęcie-i-treść-praworządności.pdf

 

"Popularny w Portugalii komentator polityczny Jose Manuel Fernandes pyta:

Dlaczego w Polsce włączenie polityków do kontroli sądów jest rzekomym końcem rady sądownictwa, a w Portugalii nie jest? "

Nie mam i nie bardzo mnie interesuje sytuacja sądownictwa w Portugalii.
Wystarczy poszukać, jaka jest polskiego sądownictwa i do czego doprowadziła "reforma" Ziobry. Racz zauważyć, że nawet Morawiecki przyznał, że się nie udała i wymaga kolejnej reformy.

Oczywiście setki jeśli nie tysiące sędziów, którzy otwarcie przekazują swoje stanowiska, to kasta oderwana od koryta... A taki Pawłowicz czy Plebaniak, to sól ziemi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie