Skocz do zawartości

Figury Level V


fala

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, szutnik napisał:

Nie , mam na myśli zmienianie konstytucji za pomocą ustaw , co nam regularnie zarzuca Unia  i nie udawaj głupiego . Stać Cię na więcej . Dlatego przywołałem Ci przykład Orbana , który uzyskał wystarczającą większość do przeprowadzenia zmian w konstytucji i , z bólem dupy nic Unii do tego.

Nie muszę udawać głupiego bo w tym temacie spór toczą osoby mające ogromną wiedzę prawniczą, a ja nawet nie próbuję udawać że coś wiem.

Dużo groźniejsi niż ja  ( cytujący opinie mądrzejszych i w sumie szukający odpowiedzi) są osoby pouczające innych z wielkim przekonaniem o własnej zajebistości...

Przykład ciekawej opinii gościa który prawdopodobnie (bez obrazy) ale chyba dorównuje Ci wiedzą prawniczą:

 były prezes niemieckiego Federalnego Trybunału Konstytucyjnego Andreasa Vosskuhle  w wywiadzie dla tygodnika „Die Zeit” odniósł się on do sporu o nadrzędność prawa w UE.

„Organy unijne uważają, że prymat prawa europejskiego jest absolutny, natomiast wiele trybunałów konstytucyjnych w państwach członkowskich jest zdania, że organom tym przekazano jedynie pewne, jasno zarysowane kompetencje i wolno im robić tylko to, do czego zostały upoważnione przez państwa członkowskie, bo UE nie jest państwem federacyjnym”

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fala napisał:

 

chuj.jpg

Kulą w płot ! Nielot nie jest głupi tylko wyjątkowo zakompleksiony i leczy swoje problemy pragnieniem władzy. Zachciało mu się być drugim Piłsudskim i podobnie jak tamten może doprowadzić ten kraj na skraj przepaści :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, takafura napisał:

Nie muszę udawać głupiego bo w tym temacie spór toczą osoby mające ogromną wiedzę prawniczą, a ja nawet nie próbuję udawać że coś wiem.

To podaj , z łaski swojej nazwiska oponentów , którzy twierdzą ,że obecny rząd nie łamie konstytucji . Dla ułatwienia masz tu listę https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Polscy_konstytucjonaliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, szutnik napisał:

To podaj , z łaski swojej nazwiska oponentów , którzy twierdzą ,że obecny rząd nie łamie konstytucji . Dla ułatwienia masz tu listę https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Polscy_konstytucjonaliści

  Ostatnio skupialiśmy się tu na sprawie czy prawo UE jest zawsze nadrzędne nad prawem krajowym. To jest kluczowe bo dotyczy stopnia naszej suwerenności. A spory naszych konstytucjonalistów są długie i nudne dla laika, poszukaj sobie innego chłopca do bicia jak musisz jakieś problemy odreagować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, szutnik napisał:

Kulą w płot ! Nielot nie jest głupi tylko wyjątkowo zakompleksiony i leczy swoje problemy pragnieniem władzy. Zachciało mu się być drugim Piłsudskim i podobnie jak tamten może doprowadzić ten kraj na skraj przepaści :(

Spokojnie, nie takie tysiąc letnie rzesze upadały po trzynastu latach prosperity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, takafura napisał:

  Ostatnio skupialiśmy się tu na sprawie czy prawo UE jest zawsze nadrzędne nad prawem krajowym. To jest kluczowe bo dotyczy stopnia naszej suwerenności. A spory naszych konstytucjonalistów są długie i nudne dla laika, poszukaj sobie innego chłopca do bicia jak musisz jakieś problemy odreagować ;)

Odpowiedź godna Ciebie. Jak się nie ma argumentów , to albo wyciąga się zdania wyrwane z kontekstu ( najlepiej z zagranicy aby było trudniej sprawdzić sens) albo  za pomocą argumentum ad personam . Przypominasz w tym nasz ukochany rząd , który zawsze powołuje się na specjalistów ale nigdy nie chce podać ich nazwisk ... Przypomina mi to o znajomym, powszechnie znanym karniście ( prof. zw.  szef katedry) , który współtworzył Instytut Wymiaru Sprawiedliwości a potem był przewodniczącym Rady Naukowej tegoż, by w końcu zostać zastąpionym przez zwykłą Panią doktor , bez dorobku naukowego , bo ktoś musi podpisywać opinie a On głupot nie zwykł podpisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, fala napisał:

Spokojnie, nie takie tysiąc letnie rzesze upadały po trzynastu latach prosperity.

Nie jestem spokojny... Nas nikt nie podbije i zaprowadzi z powrotem demokracji,  a co gorsza spłacanie długów po tych " geniuszach" zajmie ze 20 lat i do tego nie mam gwarancji ,że następcy nie skorzystają z wątpliwych rozwiązań tych mondziołów i nie pogłębią jeszcze tego bagna. 

ps. Te 20 lat , to najprawdopodobniej moje ostatnie lata życia , więc mam i tak przerąbane :( 

Edytowane przez szutnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, szutnik napisał:

ps. Te 20 lat , to najprawdopodobniej moje ostatnie lata życia , więc mam i tak przerąbane :( 

mam tak samo wiekowo, z tym że w międzyczasie dorobiłem się kilku paszportów i jakichś tam interesów które dają stały dochód bo będąc młody wiekiem ale rozumiejący mentalność rodaków uciekłem w 1991 z raju obiecywanego. W przyszłym roku na 60 urodziny robimy fetę na zawieszenie wszelkiej działalności która zwie się pracą, resztę życia spędzimy na nic nieróbstwie. A pińcet będę sobie wypłacał z własnego konta. Będę świadomy że nikt mnie nie mami moimi własnymi pieniędzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, takafura napisał:

  Ostatnio skupialiśmy się tu na sprawie czy prawo UE jest zawsze nadrzędne nad prawem krajowym. To jest kluczowe bo dotyczy stopnia naszej suwerenności. A spory naszych konstytucjonalistów są długie i nudne dla laika, poszukaj sobie innego chłopca do bicia jak musisz jakieś problemy odreagować ;)

- Powiemy mu, że za ten podpis brat Jarosław zrobi z niego zdrajcę?
- Zostaw, niech się trochę pocieszy
 
 
 

zdrajca.jpg

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam brata , który też wybył (1988) i miałem też możliwość ale coś mnie ciągnęło do tego burdelu ( może naiwna wiara ,że będzie kiedyś lepiej) i dzisiaj żałuję trochę . Poprzednie ( wszystkie) rządy miały sporo na sumieniu ale obecni biją po prostu rekordy indolencji, ignorancji i prymitywnej głupoty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, szutnik napisał:

Mam brata , który też wybył (1988) i miałem też możliwość ale coś mnie ciągnęło do tego burdelu ( może naiwna wiara ,że będzie kiedyś lepiej) i dzisiaj żałuję trochę . Poprzednie ( wszystkie) rządy miały sporo na sumieniu ale obecni biją po prostu rekordy indolencji, ignorancłłji i prymitywnej głupoty ...

A trzeba było uciekać a nie zgrywać patrioty, ja miałem fajnego nauczyciela hostorii, czekałem tylko okazji . No i się udało....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"A to może ja podobną akcję zapamiętałem z flagami w warszawskim ratuszu, faktycznie każdy z nas prawdziwy bon mot przytaczał. "

Jeśli na serio uważasz, że przywołana Pawłowicz ma moc, aby obiektywnie i merytorycznie oceniać to w sumie dyskusja nie ma sensu...

Więc na koniec prośba... Podaj mi kilka nazwisk uznanych konstytucjonalistów, z dorobkiem naukowym, z uznanym statusem naukowym, którzy zgadzają się z wyrokiem TK.
Nie jakiś Muszyńskich, Plebaniaków, itp itd, ale uznanych i szanowanych. Dodatkowa trudność- Polaków i polskich, abyś się nie posiłkował opiniami z zagranicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"A to może ja podobną akcję zapamiętałem z flagami w warszawskim ratuszu, faktycznie każdy z nas prawdziwy bon mot przytaczał. "

Jeśli na serio uważasz, że przywołana Pawłowicz ma moc, aby obiektywnie i merytorycznie oceniać to w sumie dyskusja nie ma sensu...

Więc na koniec prośba... Podaj mi kilka nazwisk uznanych konstytucjonalistów, z dorobkiem naukowym, z uznanym statusem naukowym, którzy zgadzają się z wyrokiem TK.
Nie jakiś Muszyńskich, Plebaniaków, itp itd, ale uznanych i szanowanych. Dodatkowa trudność- Polaków i polskich, abyś się nie posiłkował opiniami z zagranicy.

  Przywoływanie w co drugim poście kontrowersyjnej Pawłowicz a dyskredytowanie dającej do myślenia ( wszystkowiedzących geniuszy i fanatyków to nie dotyczy)  opinii np. prezesa niemieckiego Federalnego Trybunału Konstytucyjnego:

8 godzin temu, takafura napisał:

„Organy unijne uważają, że prymat prawa europejskiego jest absolutny, natomiast wiele trybunałów konstytucyjnych w państwach członkowskich jest zdania, że organom tym przekazano jedynie pewne, jasno zarysowane kompetencje i wolno im robić tylko to, do czego zostały upoważnione przez państwa członkowskie, bo UE nie jest państwem federacyjnym”

świadczy o graniu na emocjach.

Ps. Bagienko prawnicze nie utworzyło się po wygranej PiS. Oni tylko i aż z wdziękiem słonia w skaldzie porcelany próbują coś zmienić a to już zbrodnia i koniec demokracji. Choć w wielu krajach UE podobne rozwiązania funkcjonują to u nas nakręca się histerię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Przywoływanie w co drugim poście kontrowersyjnej Pawłowicz a dyskredytowanie dającej do myślenia.."

Z ciekawości- to prezes niemieckiego TK wydawał wyrok, czy "kontrowersyjna*" Pawłowicz? Chyba, że wolisz, aby niemiecki TK wydawał wyrok :-)

 

Dwa- prosiłem o podanie nazwisk konstytucjonalistów uznających wyrok TK? Mało czasu i potrzebujesz więcej, czy po prostu znaleźć nie możesz?

 

 

* zajefajne określenie, dla osoby która nie kryje się ze swoją nienawiścią do UE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

 Chyba, że wolisz, aby niemiecki TK wydawał wyrok :-)

Pisze tylko o tym że sprawa nie jest prosta i oczywista, nawet jak będziesz Pawłowicz odmieniał przez przypadki w każdym poście i przywoływał w co drugim Głównego Prokuratora Stanu Wojennego Piotrowskiego ( tak, tego co chciał zamordować opozycjonistę Pikula i tego samego co do polityki wciągnął solidarnościowy senator Zając...).

Nie, nie chcę aby prawo w Polsce stawiła UE rękami biurokratów z zerowym ( podkreślam to) mandatem demokratycznym. Takich jak Wiceszefowa Parlamentu Europejskiego Katarina Barley ( Niemka)  publicznie nawoływania do zagłodzenia Polski, Węgier. Że nie wspomnę nazwiska i funkcji gościa mówiącego o marszu w Polsce 100 000 faszystów w dniu 11 listopada.

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Pisze tylko o tym że sprawa nie jest prosta i oczywista.."

No jak- przecież wyrok TK jasno stawia wyrok, a dla prezesa czy Morawieckiego sprawa jest prosta i oczywista.
A jak widać z twoich wpisów, to "niezależna" Przyłębska czy prezes wiedzą lepiej niż dziesiątki uznanych polskich prawników.

Ale fakt- doceniam schizofrenię.. Piotrowski jest OK, a TW Wolfgang to pic na wodę fotomontaż.

 

"Takich jak Wiceszefowa Parlamentu Europejskiego Katarina Barley ( Niemka)  publicznie nawoływania do zagłodzenia Polski, Węgier."

Ale czego w jej wypowiedzi nie rozumiesz? Postawiła sprawę jasno, że albo Polska i Węgry dostosują przepisy do wymaganych przez UE, albo sorry, wypłaty nie będzie.
Co chyba nie stanowi problemu, zwłaszcza gdy się Glapińskiego posłucha, że to od nas chcą pożyczać, a nie my od innych.
 

 

PS Fascynujące jest, że nie zauważasz, że rozgrywka z TK to tak naprawdę ukłon prezesa wobec Ziobry, który stanowi jedyne realne zagrożenie dla jednowładztwa Kaczyńskiego i/lub PiS. Ukłon, który jednocześnie delfinowi życie komplikuje, ale widać chęć utrzymania władzy dziś, zasłania perspektywę. Gdyby nie ten wyrok, to prawdopodobnie mielibyśmy wcześniejsze wybory, gdzie możliwy byłby dobry wynik PiS, ale frukta zjadłby Ziobro, który z języczka u władzy stałby się drugim rozdającym karty. A jeśli nie przyspieszone wybory, to każde głosowanie w sejmie byłoby jeszcze większym kupczeniem i przeciąganiem liny, aby Ziobro łaskawie poparł rządowe czy osobiste Morawieckiego projekty.

A tak, w jakiś sposób status quo zostanie do 2023 roku utrzymane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

A jak widać z twoich wpisów, to "niezależna" Przyłębska czy prezes wiedzą lepiej niż dziesiątki uznanych polskich prawników.

Ale fakt- doceniam schizofrenię.. Piotrowski jest OK, a TW Wolfgang to pic na wodę fotomontaż

Tak,  stał narracja pisowska Polska, Policja, WP, WOT, SG, CBA, ABW, sądy, mleczarnie i Lasy Państwowe. Każdy wybrany za PiS staje się zombie wpatrzonym w prezesa. Na szczęście zostało jeszcze trochę niezależnych i obiektywnych sprzed 2015 roku, prawda ?

Schizofrenią jest robienie z Piotrowskiego symbolu Stanu Wojennego i zbrodniarza, choć zgadzam się z tym że pijarowsko to słabo wygląda w mediach.

Ps. Powinieneś wspomnieć jeszcze o lojalce Kaczyńskiego ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

Szkoda, że ponownie nijak się merytorycznie nie odniosłeś do mojego wpisu...

TW Wolfgang, Piotrowicz... jak to się wpisuje w politykę i ideologię przewodniej partii narodu wobec, np,  konfidentów i prawników uwikłanych w poprzedni reżym? Że swoi, to przeszłość nie ma znaczenia? Choć rozumiem, że nikt nie będzie wmawiał, że białe jest białe, a czarne- czarne.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

PS Fascynujące jest, że nie zauważasz, że rozgrywka z TK to tak naprawdę ukłon prezesa wobec Ziobry, który stanowi jedyne realne zagrożenie dla jednowładztwa Kaczyńskiego i/lub PiS. Ukłon, który jednocześnie delfinowi życie komplikuje, ale widać chęć utrzymania władzy dziś, zasłania perspektywę. Gdyby nie ten wyrok, to prawdopodobnie mielibyśmy wcześniejsze wybory, gdzie możliwy byłby dobry wynik PiS, ale frukta zjadłby Ziobro, który z języczka u władzy stałby się drugim rozdającym karty. A jeśli nie przyspieszone wybory, to każde głosowanie w sejmie byłoby jeszcze większym kupczeniem i przeciąganiem liny, aby Ziobro łaskawie poparł rządowe czy osobiste Morawieckiego projekty.

A tak, w jakiś sposób status quo zostanie do 2023 roku utrzymane.

 

Trzeba mieć sporą wiedzę, codziennie ją uaktualniać i śledzić to wszystko w tych popieprzonych mediach które w sumie utrudniają zrozumienie tego wszystkiego.

Jak zauważyłeś nie należę do osób które aż tak się tym interesują - brak TV w domu też o czymś świadczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Jak zauważyłeś nie należę do osób które aż tak się tym interesują - brak TV w domu też o czymś świadczy... "

Hmmmm... ale jednocześnie jak z rękawa sypiesz przykładami z zagranicy, czy też bronisz wyroku TK jako merytorycznego i jak najbardziej poprawnego. Co więcej- w czambuł krytykujesz prawników będących z drugiej strony barykady, uznając, że nie tylko racji nie mają, ale i się nie znają (?).

Podpowiem- telewizor nie jest potrzebny, abyś mi podał nazwiska uznanych konstytucjonalistów, z dorobkiem naukowym, itp itd, którzy popierają TK i zgadzają się z wyrokiem.

 

 

 

 

btwa- telewizor do niczego w tej materii nie jest potrzebny. Mój służ mi za ekran do oglądania koncertów i podobnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie