Skocz do zawartości

Figury Level V


fala

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

Szkoda, że ponownie nijak się merytorycznie nie odniosłeś do mojego wpisu...

TW Wolfgang, Piotrowicz... jak to się wpisuje w politykę i ideologię przewodniej partii narodu wobec, np,  konfidentów i prawników uwikłanych w poprzedni reżym? Że swoi, to przeszłość nie ma znaczenia? Choć rozumiem, że nikt nie będzie wmawiał, że białe jest białe, a czarne- czarne.

Już pisałem że Piotrowicz był jakimś prokuratorem na prowincji, przyzwoitym gościem którego zarekomendował do polityki obrońca Pikula. Śmieszne jest  manipulowanie tą dość prostą układanką.

Jak już wspominamy uwikłanych w poprzedni reżim to warto wspomnieć jakie funkcje pełnili Europosłowie lewicy wciągnięci na listy Koalicji Obywatelskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Już pisałem że Piotrowicz był jakimś prokuratorem na prowincji, przyzwoitym gościem którego zarekomendował do polityki obrońca Pikula. Śmieszne jest  manipulowanie tą dość prostą układanką. "

Taaaaaaaaaa.... jeszcze dodaj, że TW Wolfgang donosząc wcale się nie cieszył i będzie dobrze :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura...

Dla zachowania zdrowia psychicznego i żebym zajadów ze śmiechu nie dostał, na wieść, jakim prawdziwym patriotą był Piotrowski, zadałem pytanie o TW Wolfgang, gdybyś nie zauważył...

Machnąłem ręka, na peany pochwalne dla Piotrowskiego ze strony przełożonych z lat poprzednich.

 

Ja pytam ilu zamordował ludzi, Ty drwisz i oczekujesz że potulnie stanę przy tablicy jako chłopiec do bicia. Czy odkąd PiS doszedł do władzy dyskusja na argumenty stała się zbędna czy niebezpieczna ?

W sumie głupie pytanie - wystarczy zobaczyć jak partia będąca ostoją demokracji, praworządności i tolerancji potraktowała swoich polityków którzy na foto stali blisko polityków PiS. Ba, jeden nawet rozmawiał z pisowcem. Jaka był apotem zadyma, zawieszenia i piękna samokrytyka w mediach :)

Ps. A ten tyran Kaczyński to pewnie swoich co byli u Mazurka na urodzinach razem z politykami opozycji rozstrzelał. Nie ? Nagany dostali ? Nie ? To pewnie choć Prezes nienawistnie milczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura...

Ja drwię? Pytam... bo skoro ich bronisz, może wiesz "coś", co mi i innym umknęło... Może, np, TW Wolfgang współpracował z wywiadem USA i to go rozgrzesza? A może jak Stirlitz albo i Wallenrod zamieszanie w szeregach wroga (?) robił?

 

"Czy odkąd PiS doszedł do władzy dyskusja na argumenty stała się zbędna czy niebezpieczna ? "

No jak... już kilkukrotnie prosiłem i przypominałem, że czekam na listę konstytucjonalistów, a ty mi przywołałeś a to Niemca, a to Portugalczyka, a to Piotrowicza bronisz...

Ani się tych nazwisk nie podałeś, ani się o sędziach dublerach nie zająknąłeś... tylko jak pijany płotu Piotrowicz, Piotrowicz, Piotrowicz..

 

PS
Samokrytyka?
Proszę bardzo:

 

- Już kilka miesięcy temu i kilka kwartałów temu przyglądaliśmy się potencjalnym dalszym reformom, widząc, że to, co dzisiaj dzieje się w obszarze wymiaru sprawiedliwości, właściwie nie satysfakcjonuje chyba nikogo — kontynuował premier. - Mnie na pewno nie satysfakcjonuje, bo widzę, jakie są przewlekłe procedury sądowe. Jak były, tak są, a nawet jest jeszcze gorzej — ocenił.

lipiec 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, szutnik napisał:

mam na myśli zmienianie konstytucji za pomocą ustaw , co nam regularnie zarzuca Unia  i nie udawaj głupiego . Stać Cię na więcej . Dlatego przywołałem Ci przykład Orbana , który uzyskał wystarczającą większość do przeprowadzenia zmian w konstytucji i , z bólem dupy nic Unii do tego.

Tu padła już odpowiedź [podkr. moje] dlaczego Unia się nas czepia - rządzący zmieniają Konstytucję nie mając do tego odpowiedniej większości sejmowej.

Wszystko inne jest wtórne - zapędy dyktatorskie jak po każdej rewolucji, nepotyzm jakiego nie było nawet za AWS, nakładanie kagańca na wolne media, obsadzanie stanowisk miernymi ale wiernymi nawet jeżeli byli wcześniej członkami PZPR, narzucanie obywatelom jedynie słusznej ideologi, przekształcanie państwa świeckiego w państwo teokratyczne, polityka oblężonej twierdzy w stosunkach z zagranicą, jawne dążenie do polexitu, "mocarstwowe" wymachiwanie szabelką do wszystkich naokoło i totalny wasalizm na kolanach w stosunku do nowego hegemona. Coś pominąłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

No jak... już kilkukrotnie prosiłem i przypominałem, że czekam na listę konstytucjonalistów, a ty mi przywołałeś a to Niemca, a to Portugalczyka, a to Piotrowicza bronisz...

Ani się tych nazwisk nie podałeś, ani się o sędziach dublerach nie zająknąłeś... tylko jak pijany płotu Piotrowicz, Piotrowicz, Piotrowicz..

To sa ludzie z  zewnątrz, nie uwikłani w Polskie piekiełko. Moją pewien dystans i ich opinia pokazuje ogrom hipokryzji ze strony UE. Moim skromnym zdaniem oczywiście. Tu bym przytoczył anegdotę o ludziach którzy mają 100 % racji ale pewnie ją znasz.

25 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

tylko jak pijany płotu Piotrowicz, Piotrowicz, Piotrowicz..

Może Ci umknęło ale to Ty opierasz całą narrację o Pawłowicz, ja tylko komentowałem. A skoro nie uraczyłeś mnie nawet okruszkiem o zbrodniach Piotrowicza to ja nie czuję się zobowiązany do biegania za kością którą rzucasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"tylko jak pijany płotu Piotrowicz, Piotrowicz, Piotrowicz.. "

vs

"opierasz całą narrację o Pawłowicz"

Po pierwsze primo- aby ci się w amoku nazwiska nie skleiły?
Po drugie primo- na serio żyjesz w przekonaniu, że Pawłowicz, która nie ukrywa nienawiści do UE jest dobrą osobą do takiego wyroku w TK, pomijając jej przygotowanie do "pracy" w TK?

 

"A skoro nie uraczyłeś mnie nawet okruszkiem..."

Ale przecież napisałem, że aby nam się łatwiej na argumenty pisało, pomijamy Pawłowicza.
Rozumiem, że nie bardzo po twojej myśli i nie możesz znaleźć odpowiedzi na moją prośbę.
 

Zwłaszcza, gdy

"to ja nie czuję się zobowiązany do biegania za kością którą rzucasz ;)"

traktujesz jako właśnie taką merytoryczną odpowiedź.

Nie, że jestem zaskoczony, dla jasności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr...

Odnoszę wrażenie, że jeśli jeszcze tak nie ma w naszym socjalistycznym raju, to za moment będzie..

Dwa- przecież nie wolno się wtrącać w sytuację innych krajów.. No to jak?

 

PS Już nie mówiąc, że to żenada w październiku 2021 bić pianę nad informacjami z sierpnia 2019.. Nie sądzisz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, srbm napisał:

Wadliwa ta lista. Nie ma Marcina Matczaka.

Chcesz być trollem wiadomej opcji - Twoje prawo ale jak zabierasz głos , to może najpierw sprawdź czy wiesz co piszesz . Wujek G. Ci pomoże 

Marcin Stanisław Matczak (ur. 23 marca 1976[1] w Sławie) – polski radca prawny, profesor nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne, specjalista w zakresie teorii i filozofii prawa, profesor uczelni na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, balans napisał:

Tu padła już odpowiedź [podkr. moje] dlaczego Unia się nas czepia - rządzący zmieniają Konstytucję nie mając do tego odpowiedniej większości sejmowej.

Wszystko inne jest wtórne - zapędy dyktatorskie jak po każdej rewolucji, nepotyzm jakiego nie było nawet za AWS, nakładanie kagańca na wolne media, obsadzanie stanowisk miernymi ale wiernymi nawet jeżeli byli wcześniej członkami PZPR, narzucanie obywatelom jedynie słusznej ideologi, przekształcanie państwa świeckiego w państwo teokratyczne, polityka oblężonej twierdzy w stosunkach z zagranicą, jawne dążenie do polexitu, "mocarstwowe" wymachiwanie szabelką do wszystkich naokoło i totalny wasalizm na kolanach w stosunku do nowego hegemona. Coś pominąłem?

Koszta tego wszystkiego ( wtórnego wg. Ciebie , a pierwotnego wg. mnie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, szutnik napisał:

Koszta tego wszystkiego ( wtórnego wg. Ciebie , a pierwotnego wg. mnie )

Masz rację - najpierw zrodziła się chora ideologia, a dopiero później konkretne działania jak np. niekonstytucyjna likwidacja trójpodziału władzy. Dodam jedynie, że PIS ma ułatwione działanie, bo Unia podkłada się lansując również chorą ideologię, w postaci poprawności politycznej posuniętej wręcz do absurdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, balans napisał:

Dodam jedynie, że PIS ma ułatwione działanie, bo Unia podkłada się lansując również chorą ideologię, w postaci poprawności politycznej posuniętej wręcz do absurdu.

Myślę ,że akurat PIS nie potrzebuje podkładania się Unii. Oni sami są w stanie wydumać takową podkładkę; zawsze można zażądać . żeby Niemcy przeprosili nas za II WS.Czy tzw. polityczna poprawność jest zła? Nie wiem, ale " złodziej ukradł a Cygana powiesili" . Gdzieś w połowie lat 90 znajomi otworzyli bar dla gejów w Warszawie - po dwukrotnym spaleniu i "obiektywnym" braku reakcji policji zbankrutowali ... Nas to nie dotyczy. Ty czy ja nie oberwiemy po ryju za to , że jest czarny, ciapaty czy gejowski, dlatego tego nie dostrzegamy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tyr napisał:

Balans ale to twoi znieśli trójpodział władzy... Wtedy stalin zgłaszał poprawki a teraz komisarze unijni chcą...

65 lat temu uchwalono konstytucję PRL - Stalin wnosił poprawki | dzieje.pl - Historia Polski

No po prostu błyszczysz inteligencją ogładom i kulturom osobistom :) Zapewne ilość doktoratów honoris  causa jakie otrzymałeś  z erystyki , retoryki , sylogistyki bije rekordy w Księdze Guinnessa . 

Panowie und Panie  chapeau bas przed takim luminarzem świata nauki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tyr napisał:

Balans ale to twoi znieśli trójpodział władzy... Wtedy stalin zgłaszał poprawki a teraz komisarze unijni chcą...

65 lat temu uchwalono konstytucję PRL - Stalin wnosił poprawki | dzieje.pl - Historia Polski

Stalinowców to sobie poszukaj w swojej rodzinie, bo u mnie takich nie było.

I uważaj bo przekraczasz czerwoną linię i za chwilę znowu będziesz płakał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Tyr napisał:

Co ci się roi z tą linią i płaczem? W malignę jakąś popadłeś? Nie strasz nie strasz bo się zes.asz.

Widzę Goldman, że zmiana nazwiska na polskie wrednego charakteru u ciebie nie zmieniła...

Edytowane przez balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie