Skocz do zawartości

Figury Level V


fala

Rekomendowane odpowiedzi

Tyr

prosie...

W Traktacie o Unii Europejskiej (TUE) znajduje się także art. 19, który mówi o obowiązku państwa członkowskiego do zapewnienia „skutecznej ochrony sądowej w dziedzinach objętych prawem Unii.” TUE również bardzo szeroko definiuje taki obowiązek. Chodzi bowiem nie tylko o „bezpośrednią transpozycję prawa UE”, ale również o przepisy podlegające „równoległemu stosowaniu wraz z prawem UE”. Polska zobowiązania zawarte TUE przyjęła, a potwierdziła je przez ratyfikację Traktatu z Lizbony. Zgodę na to wydał między innymi ówczesny prezydent Lech Kaczyński.

Dodatkowo prawo do sądu oraz do skutecznego środka odwoławczego potwierdza art. 47. Karty Praw Podstawowych (KPP). Komisja Europejska, uruchamiając na mocy art. 258 Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (który mówi o możliwości działań KE w razie uchybienia przez państwo członkowskie zobowiązaniu wynikającemu z Traktatów) powoływała się właśnie na art. 19. TUE oraz art. 47. KPP.

Dodatkowo TSUE przy okazji wielu różnych wyroków potwierdzał, że zapewnienie niezawisłości sądownictwa jest podstawowym warunkiem efektywnej ochrony prawnej, co z kolei jest warunkiem efektywności funkcjonowania prawa UE (wyrok z 2013 r. w sprawie C-175/11) albo (jak w wyroku z 2006 r. w sprawie C-506/04), że bezstronność i niezależność organu sądowniczego wymaga istnienia jasno określonych reguł (w tym przypadku ujętych w  europejskich Traktatach).

 

Wystarczy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

szutnik- widzisz, miałem rację :-)

A ja temu nie zaprzeczałem :) Z nimi coś jest nie tak:( Prostych zasad nie chcą zaakceptować. Też zapodawałem im listę konstytucjonalistów ,żeby znaleźli kogoś , kto poprze PiS'owski burdel i nic...

Zapodałeś im ostatnio listę sędziów TK w st, spoczynku ( nota bene nie pamiętam ilu z nich wybrał PiS , ale Hermelińskiego na pewno ) i nic... Zasady prawa np. "Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem (art. 5 § 1 k.p.k.)[1]. Założeniem tej zasady jest domniemanie uczciwości każdego obywatela, chyba że dowiedziona zostanie jego nieuczciwość     czy  "Art. 42 ust. 3 Konstytucji RP stanowi, że każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu       mają w dupie , uparcie "bronią " :) Konstytucji przed Unią ( TSUE) , która jej nie atakuje .... a potem będą skamlać ,że Unia bezprawnie pozbawiła nas kasy. I czy potem będą "głosić" ,że odnieśli "moralne" zwycięstwo czy będą nawoływać do opuszczenia "złej" Unii , szczerze mówiąc będzie mnie walić ... Ja odczuję zmniejszenie tych środków w swojej kieszeni, zapewne podwójnie , bo gdy zabraknie środków z Unii , to jeszcze dowalą podatkami , żeby utrzymać socjal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tyr napisał:

Ty się lecz , skoro umiłowanemu rządowi już nie wierzysz - " a dług publiczny jest niższy niż 45 proc. i nadal maleje, podczas gdy deficyt budżetowy zaplanowany na rok przyszły wynosi „tylko” 6,5 mld euro.  " Jesteś lepszy niż Pinokio - on się przyznaje do 59,1 % i tendencji wzrostowej , a ile poukrywał , tego ani ja  a nawet Unia nie wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, szutnik napisał:

Ty się lecz , skoro umiłowanemu rządowi już nie wierzysz - " a dług publiczny jest niższy niż 45 proc. i nadal maleje, podczas gdy deficyt budżetowy zaplanowany na rok przyszły wynosi „tylko” 6,5 mld euro.  " Jesteś lepszy niż Pinokio - on się przyznaje do 59,1 % i tendencji wzrostowej , a ile poukrywał , tego ani ja  a nawet Unia nie wie :)

Na pewno ten wraży , niemiecki tabloid jak zwykle łże    https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/alkohol-drozeje-ekspert-zaraz-beda-kolejne-podwyzki-podatkow/jwgk1cr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego o czym nie napisałeś. Co jest nie spełnione z tych zapisów i w jaki sposób. I gdzie np jest warunkowość i szantaż finansowy w uzgodnieniach? Jak tak dalej pójdzie jakaś baba wprowadzi nam niemiecki jako urzędowy bo nie rozumie po polsku. 

Szutnik sam się zacznij leczyć bo później nie będziesz miał za co;) Fakt dane wzięli z 2019. Na zadłużenie wpłynęły wszystkie covidowe programy pomocowe. Wg ciebie lepiej by było żeby zarżnęli gospodarkę nie zwiększając długu? Co nie zmienia, że inne gospodarki też albo utrzymały albo zwiększyły dług i jeszcze nam hen daleko do średniej unijnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

szutnik

 

Przypomnę ,że za Tuska , gdy obniżał akcyzę cena baryłki przekraczała 200 USD , a paliwa nie przekroczyły 6 zł/l . Teraz niestety baryłka przekroczyła aż 90 USD , więc nie możemy się dziwić cenom :) 

ps, ale Orlen wykaże w tym roku wyniki ;) Aż mnie duma rozpira ( dupa , niestety boli :(  ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les...

Ja ci wróżę mocną karierę jak nie w przewodniej partii narodu, to przynajmniej u Kurskiego. Przygotowanie już, jak kolejny raz dałeś przykład, masz.

 

Tyr...

"Ceny benzyny 95 w Europie (e-petrol.pl) ale Białoruś nie ujęta... "

Coś tam jest o sile nabywczej waluty, w której się pensję bierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek. Ale trybisz, że podstawą szybkiego rozwoju gospodarczego jest relatywnie niska płaca i relatywnie niskie ceny produktów krajowych. Nie zawsze jest to możliwe do pogodzenia a sam proces dochodzenia do poziomu bardziej bogatych gospodarek jest żmudny i długi. Niestety nie ma tak daj,daj jak byś chciał...

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

les...

Ja ci wróżę mocną karierę jak nie w przewodniej partii narodu, to przynajmniej u Kurskiego. Przygotowanie już, jak kolejny raz dałeś przykład, masz.

Z wróżeniem to spróbuj w totka a zobaczysz, że i w tym nie masz talentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie