Jump to content
bjar_1

Covid -19 wątek konkurencyjny

Recommended Posts

Posted (edited)

W kręgach medycznych i nie tylko panuje niewyobrażalny strach. W chwili obecnej każdy człowiek z podwyższoną temperaturą traktowany jest jako chory na Covid-19. Bez minimum, którym jest Tk klatki piersiowej ( badanie nie do końca rozstrzygające) wpisanie rozpoznania U07.2 jest mocno naciągane. Tylko przypadek potwierdzony pozytywnym testem jest wiarygodny i to nie zawsze. 
Testy post mortem marzenie ściętej głowy w Polsce. I to się nie zmieni w najbliższym czasie. Nie robi się PCR standardowo personelowi z pierwszej lini. Dotyczy to także testu immunoenzymatycznego.

Edited by Mirosław Jastrzebski

Mirek- ale Ty mi nie tłumacz, mam na bieżąco kontakt z lekarzami..

A co do statystyki- można się utopić w bajorze, gdzie średnia głębokość, to kilka centymetrów.
Nasza socjalistyczna Ojczyzna kręci wyniki, jak tylko przewodnia partia narodu każe*- stąd nie wierzę w oficjalną liczbę chorych i zmarłych na wirusa. Zagwozdką może być dlaczego- PR? unikanie paniki? mokre sny szarego posła ps Prezes?

"W chwili obecnej każdy człowiek z podwyższoną temperaturą traktowany jest jako chory na Covid-19. "
A jakie mają wyjście, przy niewydolności systemowej, braku środków bezpieczeństwa i genetycznej głupocie** części rodaków?

* a skąd się wzięły zakazy dla konsultantów?

** rozumianej, jako nieustanne oszukiwanie wszystkich i wszędzie

Yeti

Niedobory środków ochrony to jedno. Organizacja pracy drugie. Genetyczna głupota narodu trzecie. Tylko w/w PCR jest wiarygodny w 70%.

Zapomniałem wspomnieć na początku. Jestem lekarzem.

Po pierwsze primo- się domyśliłem.
Po drugie primo- czekam na zamówione testy, żeby się rodzinnie sprawdzić. Ale... poziom przeciwciał.

A po trzecie- patrz zdjęcie i jego przesłanie.

0f1723259ec64aff5a88f6409da1a75e,730,0,0,0.jpg

Myślałem..., że tak trochę ponad podziałami da radę coś wymyśleć, by parę osób przy twojej pomocy uratować... Masz jakieś układy w GW  

"Myślałem..., że tak trochę ponad podziałami da radę coś wymyśleć, by parę osób przy twojej pomocy uratować... Masz jakieś układy w GW"

Nie bardzo wiem, o czym Ty do mnie... A, jeśli dobrze rozumiem, w GW już nie mam znajomych- w dyplomację poszli...

Posted (edited)

Albo zadzwoń 502317300

Edited by Tyr

@Tyr

Wspomniałeś w innym wątku o maskach z zastawką membranową. Jest ich mało i są racjonowane. Personel używa w głównej mierze maseczek chirugicznych, które dają złudne poczucie bezpieczeństwa. Maski FFP3 to minimum, z zastrzeżeniem dotyczącym dobrego dopasowania. Zresztą na wnioski dotyczące obecnej epidemii i skuteczności w/w  musimy poczekać. 

O maseczkach też ale chciałem mu parę tysi oszczędzić.

6 godzin temu, bjar_1 napisał:

93849871_10219701229515537_8799421608977498112_o.jpg

Słuszną ma linię nasza władza 😄  I pomyśleć ,że Tuskowi wytykano "zieloną wyspę " a tu pierdut i jesteśmy w grupie tak "wybitnej "😂

Z populacji 300 tys. Żydów mieszkających we Francji, ponad 220 tys. przeżyło wojnę. W tym Żydzi bez obywatelstwa francuskiego, którzy od początku lat trzydziestych przybywali z Europy Wschodniej.