Skocz do zawartości

Covid -19 wątek konkurencyjny


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Tyr napisał:

Korona nie korona a sierp i młot ma się dobrze.

Od dawna mówiłem: Wszystko to wina Włodka Putina.

A tak na poważnie - wstawiłeś, za przeproszeniem, jakieś pierdoły z jakiś zupełnie niszowych portali, które żyją z szukania sensacji, tak jakby u nas takich nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 444
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
35 minut temu, Tyr napisał:

Wybierz sobie co tam chcesz...

Oczywiście najlepiej zgonić wszystko na ruską propagandę. Tak jakby Zachód nie uprawiał propagandy, np na temat korzyści z inżynierów sprowadzanych do Europy z Afryki. Dzień bez ataku na Rosję, dniem straconym. Swoja drogą, to najlepsza metoda odwrócenia uwagi własnego społeczeństwa od prawdziwych problemów, wystarczy tylko straszyć Rosją.

PS. Nie wiem co tam czytasz czy oglądasz rosyjskiego, bo ja o "ruskiej propagandzie" dowiaduję jedynie przy okazji takich pierdół jakie zapodajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że w okresie zagrożenia wirusem państwo wprowadza dla obywateli różne ograniczenia i szykany, a za ich nieprzestrzeganie kary. Ale żeby 12 tysięcy kary było za siedzenie na ławce, albo za jazdę na rowerze po bulwarze? Toż to tak nawet za Hitlera nie było...

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-krakow-zlamal-zakaz-i-pil-piwo-w-parku-trafil-do-zakladu-karnego/j2we23t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, balans napisał:

Ale żeby 12 tysięcy kary było za siedzenie na ławce, albo za jazdę na rowerze po bulwarze? Toż to tak nawet za Hitlera nie było...

I tak miał szczęście że żyje w tych czasach, a nie minionych. Za Adolfiny to za takie przestępstwo zafundowano by mu pobyt w

spa Auschwitz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, traper6 napisał:

I tak miał szczęście że żyje w tych czasach, a nie minionych. Za Adolfiny to za takie przestępstwo zafundowano by mu pobyt w

spa Auschwitz.

Celowo przerysowałem, bo to mnie mnie zbulwersowało.

Jak napisałem wcześniej, ja rozumiem te wszystkie zakazy i nakazy jakie narzuca obywatelom państwo w okresie epidemii, acz można dyskutować, czy bez ogłoszenia Stanu Wyjątkowego, takie nakazy i zakazy są w pełni legalne [bo to tak przy okazji robi się państwo policyjne]. Ja rozumiem i nie mam nic przeciwko karaniu obywateli za ich nieprzestrzeganie. Ale kary powinny być wprawdzie dolegliwe, ale proporcjonalne do zarobków w tym naszym bantustanie, a nie wręcz barbarzyńskie. I kto to nakłada? Ano Sanepid, który gdy karze jakiegoś prywaciarza, który z gnijącej padliny robi wędliny, albo truje ludzi ściekami, to nakłada mandat 500 zeta, bo podobno wyższej kary nie może nałożyć.

I jeszcze jedno - rządzący wyraźnie chcą tak przy okazji zastraszyć społeczeństwo, stąd tak nieproporcjonalne kary i wojsko na ulicach [będą strzelać do wirusów?]. A sami zupełnie nie radzą sobie z zapewnieniem środków ochrony osobistej dla lekarzy, testów dla nich i tych obywateli, którzy są na kwarantannie, o powszechnych maseczkach i jednorazowych rękawiczkach dla wszystkich już nie wspominając...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, balans napisał:

I jeszcze jedno - rządzący wyraźnie chcą tak przy okazji zastraszyć społeczeństwo, stąd tak nieproporcjonalne kary i wojsko na ulicach [będą strzelać do wirusów?]. A sami zupełnie nie radzą sobie z zapewnieniem środków ochrony osobistej dla lekarzy, testów dla nich i tych obywateli, którzy są na kwarantannie, o powszechnych maseczkach i jednorazowych rękawiczkach dla wszystkich już nie wspominając...

 

W tej chwili najważniejsze to przeżyć, a z bandytami rozliczyć się później .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bjar_1 napisał:

"Zostali ukarani mandatami" - pewnie po 100 zeta góra 500cet, w co zresztą wątpię. I to jest właśnie przykład na to, że stajemy się państwem policyjnym, bo gdybyś Ty takiego grilla zorganizował, to kara byłaby minimum 12 000 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, balans napisał:

"Zostali ukarani mandatami" - pewnie po 100 zeta góra 500cet, w co zresztą wątpię. I to jest właśnie przykład na to, że stajemy się państwem policyjnym, bo gdybyś Ty takiego grilla zorganizował, to kara byłaby minimum 12 000 zeta.

Nie gdybam co bym.... siedzę w domu i nie mam tych dylematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bjar_1 napisał:

Podobno 3 lata za nieoddanie karty do głosowania na Dudę?

miało być tak:

że za "niszczenie, uszkadzanie, ukrywanie, przerabianie, podrabianie lub kradzież karty do głosowania podlega karze pozbawienia wolności do lat 3". 

w końcu przegłosowali tak:

1. Kto kradnie kartę do głosowania lub oświadczenie, o którym mowa w art. 3 ust. 3 pkt 5 - podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Tej samej karze podlega, kto umieszcza w nadawczej skrzynce pocztowej, o której mowa w art. 5 ust. 2, przerobioną lub podrobioną kartę do głosowania lub oświadczenie, o którym mowa w art. 3 ust. 3 pkt 5.

 

czyli de facto wszyscy muszą wziąć udział w głosowaniu, jak w Korei Płn.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj prawie w centrum Wrocka i przechodząc koło parku zachciało mi się okrutnie szczać. Szaletu miejskiego brak,  wszelkie lokale pozamykane, więc co ? Jak ten najgorszy cham i prostak odlałem się na trawniku, za dużym krzakiem magnolii. 1-2 min. później przez park przejeżdżał patrol policji. Gdybym tam się poszedł odlać, to przypuszczam że to by było chyba najdroższe w moim życiu szczanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bodziu000000 napisał:

miało być tak:

że za "niszczenie, uszkadzanie, ukrywanie, przerabianie, podrabianie lub kradzież karty do głosowania podlega karze pozbawienia wolności do lat 3". 

w końcu przegłosowali tak:

1. Kto kradnie kartę do głosowania lub oświadczenie, o którym mowa w art. 3 ust. 3 pkt 5 - podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Tej samej karze podlega, kto umieszcza w nadawczej skrzynce pocztowej, o której mowa w art. 5 ust. 2, przerobioną lub podrobioną kartę do głosowania lub oświadczenie, o którym mowa w art. 3 ust. 3 pkt 5.

 

czyli de facto wszyscy muszą wziąć udział w głosowaniu, jak w Korei Płn.?

To, że ustrojowo nam coraz bliżej do Korei Płn. to fakt, ale ja i tak, za przeproszeniem, olewam te wybory. Tak zresztą, jak to już robię od 20 lat i tak jak to robiłem w czasach PRL-u. Acz z perspektywy czasu widzę, że w tym PRL-u obywatel cieszył się dużo większą wolnością, niż obecnie. Ot taki paradoks historii i ironia losu, że przyszło nam żyć w państwie z Orwella, a miało być tak fajnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wiadomość z państwa z betonu i stali:

"Belgia: w ciągu ostatniej doby zmarło ponad 400 osób ,w tym zest. jest ponad 240 do tej pory nie sklasyfikowanych zgonów w domach spokojnej starości. Część lekarzy apeluje do starszych ludzi, by umierali w domach...W sumie na #COVID19 zmarło w Belgii już ponad 2 tys ludzi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, les05 napisał:

 Część lekarzy apeluje do starszych ludzi, by umierali w domach...

To jest już kuźwa po prostu CHORE !!!

U nas pewnie zaapelują co by się owinąć w prześcieradło i położyć pod bramą cmentarza, albo pod zakładem utylizacji odpadów...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, balans napisał:

To, że ustrojowo nam coraz bliżej do Korei Płn. to fakt, ale ja i tak, za przeproszeniem, olewam te wybory. Tak zresztą, jak to już robię od 20 lat i tak jak to robiłem w czasach PRL-u. Acz z perspektywy czasu widzę, że w tym PRL-u obywatel cieszył się dużo większą wolnością, niż obecnie. Ot taki paradoks historii i ironia losu, że przyszło nam żyć w państwie z Orwella, a miało być tak fajnie...

W sądzie się będziesz tłumaczył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie